Vražedná mysl

Vražedná mysl https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489584/bmid_vrazedna-mysl-Zxt-489584.jpg 5 854 189

Samanthu Brownovou, mladou vysokoškolačku, nalezli doma v posteli s proříznutým hrdlem a nožem v ruce. Bez zjevných známek násilí či boje. Zdá se to jako jasný případ sebevraždy. Podivná reakce dívčiných rodičů však tuto teorii zvrátí a Kim pochopí, že tady šlo o vraždu. Jak ji však vyšetřit, když všechny stopy už jsou nenávratně ztracené? Nikdo nezajistil DNA ani otisky prstů a tým kriminalistů nemá k dispozici nic víc než několik fotografií těla. A informace o Farmě jednoty, zdánlivě neškodném uzavřeném společenství, v němž dívka žila. Zjistit o něm něco bude těžké. Jedině že by do něj Kim nasadila svého člověka. Netuší ale, co všechno tím riskuje…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Killing Mind , 2020

mataj
06.03.2024 5 z 5

Na počátku zajímavého příběhu je smrt mladé dívky, která se jeví jako sebevražda, následně se ale ukáže, že tomu tak není. Vyšetřovatelé objeví, že patřila do podivné skupiny - sekty lidí, a tam se rozhodnou hledat vraha. Nasadí mladou Tiff, aby se v utajení nechala vlákat mezi ně a odkryla jejich fungování. A že to bude nebezpečné je jasné.
Navíc Bryant chodí jako tělo bez duše, protože se na svobodu dostane z vězení vrah a násilník, jehož vyšetřování se před mnoha lety zúčastnil.
U této autorky vím, že nešlápnu vedle a bude mě to bavit, což se i stalo.

lenkaabooks
04.03.2024 4 z 5

Začátek byl pomalejší, rozjezd už stál za to. A navíc téma sekty, to mě hodně zajímá. No, je to detektivka, takže o mrtvé není nouze.

JustWomen
13.02.2024 4 z 5

Sekty nesnáším a tato byla nějaká neuvěřitelná. A konec byl sice překvapivý, ale za mě byl zbytečně moc popisující a vysvětlující a nudný.

Denisa232623
12.02.2024 5 z 5

Všechny knihy od A.Marsons jsou skvělé. Některé mají malé mínusy, ale všechny jsou čtivé. Nijak tomu nebylo ani u tohoto dílu a dávám plný počet *. Téma sekty bylo zajímavé a je smutné vědět, že stačí velmi málo k přesvědčení člověka a ještě v případě, že se nachází v blbé životní situaci.

dikobraz
29.12.2023 5 z 5

Ach jo. Zas sekta, boli ma z toho hlava. Menim seriu Josie za Kim, v tej predtym tiez sekta. Staci, dobre?
Fakt je mozne tak lahko niekoho ovplyvnit?
Pribeh je ok, vsetko v pohode. Urcite treba precitat.
Len ten cerv po knihe, staci tak malo a ludia stracaju svoju osobnost?

Renca.ch
28.12.2023 5 z 5

Knihy A.Marson jsou velmi čtivé, napínavé, vyhovují mi krátké kapitoly. Téma sekt mi není moc blízké a občas jsem se ztrácela ve jménech, navíc zapojení Fifi mi přišlo naivní a nedomyšlené, i tak mě kniha bavila a přečtu si další případy Kim.

KateBeckett
12.11.2023 4 z 5

Nemohu si pomoct ale její knihy a její odzbrojující příběhy jsou čím dál zajímavější a propletenější. Na každý její nový díl se těším a během dvou dnů nepřetržitého čtení, protože od toho se prostě nedá odtrhnout, se zatajeným dechem čekám jak to dopadne. A pokaždé mě rozseká svým brilantním závěrem. Za mě opět parádní.

m.valova
04.10.2023 5 z 5

Opět perfektní počtení,Kim a její tým asi nikdy nezklamou.Téma sekty mi nikdy moc blízké nebylo,ale to jak byla tato popsána mě jen utvrzuje v tom,že vlastně není ani tak moc těžké lidi nalákat a zlomit.Doba je těžká a zlá a sdílená starost,je poloviční starost a potom už těžko vystupovat z rozjetého vlaku.Ani Kim tuto situaci dobře neodhadla a ani se vlastně nedivím,na první pohled je vše v naprostém pořádku.Těšík se na další díly s touto partou detektivů.

rengers
04.10.2023 4 z 5

Kriminální příběh se zápletkou, jak zmanipulovat lidi, kteří jsou v těžké životní fázi. Víceméně je to o sektě, ve které žijí lidé, jako jedna velká rodina, kde hledají porozumění a úctu. V mnoha bodech, jak tam žijí, bych s něma souhlasil,ale bohužel, co je moc, to je moc.

simaja
21.09.2023 5 z 5

Další skvělý díl, Kim je prostě nepřekonatelná!

alexis818
17.09.2023 5 z 5

Skvělá krimi.

Žanek_Hantec
10.09.2023 5 z 5

Jo, tak tadle bichla zase lepčí jak ty dvě poslední. Mám takový tušimice, že se Fifinka stane s takovó ve finálce členkó týmu. Ale to by jich bylo pět, jak Rychléch šípů, tak nevim. Zatim só 4 z tanku a čokl, ten vod náčelnice...

šipek
08.09.2023 5 z 5

Tak opět výborná detektivka. Tuto sérii řadím hrozně vysoko. Krátké kapitoly plné napětí. Co k tomu napsat vše tu již bylo napsáno. Jen jsem se občas ztrácel ve jménech a musel jsem se občas vrátit. Jinak vřele doporučuji.

Mrňous1
20.08.2023 5 z 5

Opět výborné čtení, i když mi tentokráte připadala Kim nějaká zpomalená a natvrdlá, ale aspoň není tak nepřirozeně dokonalá. Což je vlastně v konečném důsledku reálnější a zajímavější. A Bryantovy morální zásady mi taky přišly trochu přitažené za vlasy, ale on je prostě "Mirek Dušín"...Takže za mě opět plný počet bodů.

gigi77
17.08.2023 4 z 5

Autorka tentokrát začala neobvykle podprůměr. Kdybych nečetla recenze ostatních, které slibovaly pozdější rozjezd, ve třetině bych knihu odložila. A to by byla škoda. Připravila bych se o poměrně tklivé téma - sekty, manipulace s lidskou myslí a její důsledky.
S každou knihou se vždy určitým způsobem zosobňuji, v tomto tématu jsem však zcela bez bližších či vzdálenějších osobních zkušeností. Je až zarážející, jak zneužitelní jsou lidé trpící ztrátou svých blízkých. A přiznejme si, kdo si ze svého dětství nenese jedinou byť jen maličkou křivdu? Do jaké míry bychom sami byli ovladatelní?

AlbionFoxyFox
08.08.2023 5 z 5

Angela opět nezklamala. Parádní námět, napsáno velmi čtivě, uvěřitelně, navíc téma sekt bylo zajímavé. Velkým plusem je pro mě to, že jsou mi všechny hlavní postavy moc sympatické a číst o nich mě prostě pořád baví.

Evuše
30.07.2023 5 z 5

Příběh je napínavý a čtivý. Autorka se skvěle vypořádala s tématem sekt a jejich manipulace s lidmi. Kim Stoneová je silná a neústupná hrdinka, která se nebojí postavit se zločinu. Vražedná mysl je skvělá detektivka, kterou si užijí všichni fanoušci tohoto žánru.

Zde je několik věcí, které se mi na knize Vražedná mysl líbily:

* Napínavý a čtivý příběh
* Silná a neústupná hrdinka
* Téma sekt a jejich manipulace s lidmi
* Skvělý jazyk a popisy

Vražedná mysl je opět a zase skvělé pokračování Kim a jejího týmu :)

EleanorJane
26.06.2023 4 z 5

Jako vždy, úžasná kniha.

lucie1744
19.06.2023 5 z 5

Další napínavý detektivní příběh.

Karoley
09.06.2023 5 z 5

Vražda maskovaná jako sebevražda. Sekta. Kontrola. Manipulace. Vražedná mysl.

Moje dvanáctá kniha od Angely Marsonsové a opět skvělé čtení!
Mladá vysokoškolačka byla nalezená doma v posteli s proříznutým hrdlem a nožem v ruce.. stopy vedou k Farmě jednoty, zdánlivě neškodném uzavřeném společenství, v němž dívka žila. Kim se pokusí do sekty nasadit svého člověka..
Druhá dějová linka je věnována starému případu Bryanta. Kupodivu mě hned napadlo, jaké bude rozuzlení.

Přečteno za dva večery, déle mi žádná kniha od autorky ještě nevydržela! Jdu na Smrtící volání!

Angela Marsons
anglická, 1968