Já, Poutník

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu… Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu. Já, Poutník. „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219728/big_ja-poutnik-At2-219728.jpg 4.51874
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

I am Pilgrim, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (547)

Kniha Já, Poutník

Sitting-Bull
15. ledna

Nejprve musím napsat, že anotace na tuto skvělou knihu je ubohá. Na základě anotace jsem Poutníka 3 roky odkládala a odkládala. A kdybych mu kvůli kamarádce nedala přeci jen šanci, byla bych neskutečně ochuzena.
Jak moc jsem se zpočátku (kvůli té hloupě napsané anotaci) bála, že mě kniha nechytne, že to bude nějaká drasťárna popisující do posledního detailu kdoví co, což opravdu nemusím, tak musím říci, že tak moc jsem se s knihou na jejím konci nechtěla rozloučit. Tlustá kniha, která je neskutečně skvěle napsaná, příběh vás chytne a nepustí a ještě dlouho po přečtení na ni budete muslet.
Pokud drasťárny nemusíte, stejně jako já, tak se knihy nebojte. Ano, ta první mrtvola je tam popsaná a nějak to nedává smysl... Dokud... :-)
Jedna z mých TOP 10 za 2022.

hana1039
08. ledna

Audiokniha :
Téměř 30 hodin mě provázel Martin Stránský touto audioknihou a musím říct, že to byla skvělá jízda...trochu jsem se ze začátku bála, jestli to dám a hlavně, jestli mě to bude bavit,jo bavilo a pořádně jsem si poslech užila...za těmi zavřenými pomyslnými dveřmi,se děje toho tolik, že se nám,, obyčejným smrtelníkům,,ani nezdá a asi je to na jednu stranu dobře, jinak bychom to nemuseli moc dobře zvládnout...ano, svým způsobem jsem i chápala Saracéna, ale také, samozřejmě i agenta (y) a hrozbu, která by se nemusela,,dotknout,,jen USA bylo nutno zastavit...kdo se vyžívá ve špionážních thrillerech,jako já,tak si ji nenechte ujít...


Johanka1956
28.12.2022

Za mne skvělé čtení. Přes 700 stránek může sice někoho odradit, nakonec také jsem váhala, protože nerada odkládám nedočtenou knihu, ale u tohoto špionážního románu to opravdu nehrozilo. Vražda bez jediné stopy, žádné otisky, nic k porovnání DNA, to hned v úvodu slibuje opravdové napětí.

Crozz
26.12.2022

Hodně dobrá knížka. I přesto, že je velmi dlouhá a obsáhlá, tak je dobře napsaná a při poslouchání audioknihy jsem se neustále soustředil na děj.

Elapheg
03.12.2022

Knihu Já, Poutník jsem měl ve své knihovně již léta a mnohokráte měl na ni zálusk, ale obával jsem se, že to bude hodně ostré. Až teď jsem si byl jist, že knihu přečtu a musím říci, že je to špionážní román, který začíná ostřejší scénou, ale jinak je to v pohodě, takže mé obavy byly zbytečné. Je to poutavá kniha, kde je i místy krásně popsáno, jak funguje svět tajných služeb a jak tajné služby mohou manipulovat se světem. Viz Ukrajina. Kniha je poutavá hned od začátku, ale hlavní akci nabírá kniha až v druhé třetině. Poutníkovi jsem držel palce a Saracén je taky všemi mastmi mazaný a jeho plán, jak ublížit světu, je rovněž velmi perfektní. Opět se hodí na současnou situaci světa. V knize jsou čtyři hlavní pilíře: Veřejně sťatý otec, čemuž syn přihlížel. Muž s vyoperovanýma očima zaživa. Ohořelé ostatky tří lidí v pohoří Afganistánu a k tomu jako první vražda v americkém hotelu. Jak to vše dohromady souvisí? A souvisí to spolu vůbec, nebo je každý zločin ve zcela nezávislé rovině a vůbec spolu nesouvisí. Vše zapadne do soukolí, ale až na konci knihy a vše bude vysvětleno. Byl to velmi kvalitní špionážní thriller. Dávám pět hvězd za mne a doporučení. Poutníkovi jsem držel palce a Saracénův motiv jsem jistým způsobem taky chápal. Byla to kvalitní bitka mezi tajným agentem a teroristou. Kdo vyhraje? To už si přečtěte sami. :-)

Milonak
14.11.2022

Dám 4 hvězdy, ale je to s odřenýma ušima. Hayes skvěle vypráví, chvílemi jsem se přistihl, že stránky mizí po desítkách. Ale bylo toho na mě moc. A nemyslím tím 760 stran (osobní rekord), ani to poměrně velké množství informací a životních osudů mnoha lidí, které se vzájemně prolínají. Ale je to ta samotná téměř dokonalost hlavního hrdiny, i když již od začátku knihy je po celou dobu tak nějak "vysvětlována" díky jeho činnosti a úspěchům. V posledních cca 150 stranách se děj už poměrně dost zvrhává a pár okamžiků je prostě za hranou. Např. "vsadit" svůj život na to, že přesně za 4 minuty zavolá kolega z telefonu v situaci, kdy absolutně nejde předvídat, co se kdy stane....

alabra
03.11.2022

Už podruhé se setkávám s touto knihou, tentokrát načtenou fantastickým Martinem Stránským. Opět byla kniha dobrým společníkem, nenudila, i když té bondovštiny bylo místy hodně. Určitě bych si od autora ještě něco přečetla.

MissiPippi
28.10.2022

Překombinové.

Za mne musím napsat, že to podání příběhu je nešťastné. Polovinu knihy se člověk opravdu nudí a přemáhá ke čtení, protože se tam rozjíždí pomalu desítky linek bez nějakého rozuzlení a vše je nahuštěné na posledních 100 stránkách. Kdyby autor to pojal jako trilogii, kde jedna kniha bude vždy jeden příběh ve stejném časovém úseku (Ingrid, životopis Poutníka, Saracén) a čtenář si mohl pomalu skládat pomyslné puzzle dohromady a nemusel přeskakovat mezi charaktery/případy, na které se v danou chvili navnadil, dostavil by se u mne rozhodně větší wow efekt.

1 ...