Já, Poutník

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu… Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu. Já, Poutník. „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219728/big_ja-poutnik-At2-219728.jpg 4.51697
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

I am Pilgrim, 2013

Kniha Já, Poutník

tabaluga
dnes

Po negativní recenzi od známého jsem se opravdu rozhodovala, zda knihu budu číst, ale když už jsem ji půjčila z té knihovny... A nelituji:-) mne to tedy nadchlo, nemohla jsem se od knihy odtrhnout a pořád jsem čekala, jak to dopadne.. Poutníka jsem si oblíbila, ale Saracen mne svým příběhem také oslovil a říkám si, mohlo by se to stát? Co my víme, co je mezi nebem a zemí. Myslím, že mohu tedy říci, sto lidí, sto chutí a to platí i o knihách.

alekis

Tuto knihu vnímám ze dvou aspektů. Jeden je ryze čtenářský. Velmi dobře se čte, zřejmě se tu podepisuje též dobrý překlad. Žádné zádrhele a na rozdíl od autorů několika zřídkavých komentářů, které toto rozsáhlé dílo zcela zavrhují, já jsem se nenudila ani chvíli, ba naopak, bylo utrpení muset se od knihy odtrhnout. Co se týče zábavnosti, je to mimořádně zdařilý román.
Druhý aspekt: předpokládám, že autor nastudoval spoustu materiálu a ačkoliv jde o naprostou fikci, je založena na reálném základě. Nemám představu, jak fungují tajné služby a mnoho jiného, co je zde zmiňováno, ale jsem přesvědčená, že tak nějak to bude - nebo spíš, je tam toho ještě mnohem víc a to ze všech úhlů pohledu, protože se tu nepojednává ani zdaleka pouze o práci tajných služeb.
Kniha mi opět přinesla zčásti poučení a zčásti potvrzení jistých skutečností, o kterých se asi nebudu raději více šířit. Několik komentářů mezi těmi dosavadními 508 je velmi kritických. Jistěže každý má právo na svůj názor.
Můj názor je tento: chytrému napověz, hloupého kopni. Ovšem, velmi často nepomůže nic. Názor je totiž názor a přes to vlak nejede. Takže nebudu malovat čerta na zeď - proč taky? On před tou zdí totiž už stojí.

FraGyver

Ke knize jsem se dostal na doporučení v podobných po přečtení všech dostupných knih Stevea Berryho o Cottonu Maloneovi. Vlastně to není moc podobné, ale ničemu to nevadilo.
Autor skáče mezi minulostí a přítomností, skáče mezi postavami v něčem, co na začátku vypadá jako neuspořádané vyprávění, jen aby to posléze vše umně spojil dohromady a přinesl rozuzlení všech nakousnutých dějových linek v jednom - popravdě ne tak grandiozním, jak by si někdo asi přál - finále.
Je zde vidět jak velká zkušenost autora při psaní scénářů, tak i hromada práce při zjišťování reálií jednotlivých míst, jak už bývá v podobných románech dobrých zvykem.
I když je kniha poměrně rozsáhlá a během čtení se zdá, že by šla spousta věcí vynechat, tak díky umnému spletení všech linek dohromady nemám po přečtení pocit, že by tam bylo něco zbytečně.
Už teď se těším na nadcházející autorův román Rok Sarančete (Není oficiální český název) a doufám, že bude u nás vydán, neboť má angličtina není na takové úrovni, abych si dokázal užít román plný technických popisů. :)

ujira

Jeden z lepších trillerů v americkém stylu, sice nepřekonatelný vyšetřovatel, hrdina, prezidentova poslední naděje, ale jinak zajímavé téma.

Pawlisman

Pouze audiokniha, ale ta byla snad slovo od slova. Chytlavé, někdy zbytečně rozvláčné, konec již jak z amerického filmu. Některé scény ve mě nebudily moc dojem důvěryhodnosti . Celkově silně nadprůměrná audiokniha hezky odvyprávěná, ale jsem rád, že knihu jsem nečetl. Ačkoliv příběh bych mohl doporučit.

janka2000

Geniální příběh o tajných agentech a případech, které jsou skryty i před nejtajnějšími. Ta inteligence, kterou oplývá hlavní hrdina, je vskutnu nevídaná. Ostatně to i ta chladnost, kterou musí ovládat. Příběh se čím dál víc zamotavá a je čím dál víc komplikovanější, ale přitom pojítka lze odhalit jen velmi originálních způsobem.

Chesterton

[audiokniha]
"Nevěřte všemu, co se říká. Držet v hrsti život nějakého jiného člověka je strašlivá věc."

Zase jeden scénárista alias ukecaný grafoman, co velice slušně ovládá své řemeslo :o)
Osmdesátýprvý pro palec pro Chytuš, která vystihla jedinou rozumnou šanci tohoto příběhu - hollywoodský akční trhák. Do autora z britských ostrovů, se hluboce a nesmazatelně vtiskla americká zkušenost a nedokáže se ovládat směrem k smysluplné stručnosti. A hodně mu leží v žaludku Švýcarsko ?
Abych nebyla nespravedlivá - jsou tam i fajn úseky, které mě bavily a prima humor. Kdyby to býval dokázal zbavit všeho balastu, byl to slušný fantasy thriller s duší, stejně jako hlavní až příliš kladný klaďas, trochou agent 007. Pravda za mohutného přispění chrapláku Martina Stránského, co ustojí budhistického mnicha z Thajska, agenta Spidermana, muslimky, Evropanky i luxusního tureckého hoteliéra....
Rozhodně největší opruuuz byla linka se Saracénem co si vyrábí virus na koleně :o)
Ale nee, nemrzí mě, že jsem doposlechla, chvílemi to má co do sebe . . .
3/2

mptlu6

Líbilo...
Místy zdlouhavé, ale jsem rád, že jsem knihu neodložil. Nakonec to stálo za to.