Já, Poutník

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin ... celý text

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele.
Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel.
Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči.
Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše.
Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu…
Mám s tím vším něco společného.
Proto se vydávám na cestu.
Já, Poutník.

„Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219728/ja-poutnik-At2-219728.jpg 4.5976
Originální název:

I am Pilgrim (2013)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (314)

Přidat komentář
Ferratka
03. srpna

Souhlasím s Withouthchildem,příliš dlouhé a občas nudné pasáže.Co se týče dokonalosti hrdiny zasmradila celou knihu,ale jinak slušné čteníčko.

Ninie
25. července

Je to velmi zajímavé počtení. Můžu říct, že ta tématika toho terorismu mě hodně zaujala, je to popsáno dopodrobna a zároveň velmi čtivě a chytlavě, že člověk jen počítá minuty, kdy by se k tomu mohl vrátit a dozvědět se, jak pokračuje příběh.
Jediné co můžu říci, že mě trošku zklamal příběh vraždy, z prvních kapitol. Samo to s příběhem nesouvisí, je to jen okrajově popsáno, přitom je to právě tenhle příběh, kvůli kterému jsem četla dále.
Rozdohně bych to ale doporučila, je zajímavé, jak se lidí stávají fanatici a co všechno jsou ochotní podstoupit pro věc, v kterou věří.

Jane100
22. července

Obdivuhodné dílo, které vás zcela pohltí. Věcné a brutálně brutální.

eGy1337
17. července

Doposud nejlepší špionážní thriller, který jsem kdy četl a moc se těším na další počin autora!

Veve131
29. června

Skvělá kniha, četla jsem jedním dechem. Napínavé od začátku do konce.

Disease
27. června

Solidní ale rozhodně ne dokonalé. Autor si měl rozmyslet, zda chce napsat thriller nebo "velký" román (na ten ale nemá). Jinak se kniha čte celkem v pohodě, bez nároku na pozornost, vše důležité autor zdůrazní, obvykle větou "to jsem ale nevěděl, jakou dělám chybu". Trochu mě zklamalo, že obě krimi linie spolu v podstatě nesouvisí. Naopak pobavil odkaz na vlastní scénář (právníci Fairfax, Porter a Resnick). Místy lehce svérázný překlad.

irskádívka
23. června

Kniha je sice rozsáhlejší, ale to je jen dobře. Příběh je napsaný dobře, poutavě, se zajímavými rozuzleními, jako čtenář jsem doufala, že kniha bude ještě delší.

fsada
18. června

Po přečtení této knížky, mám jen jedno slovo na jazyku a to wow! Knížka parádní ,stránkami vydá tak za 3 , ale je to hezky napsané příběh tak pěkně odsejpá. Mě, se líbila a doporučuji, si jí přečíst :)

Pokoutnik
15. června

Naprosto skvele!!!

kní
09. června

"byl to Arab, a to znamenalo zátěž dvou tisíc let mužské pýchy"

Nikkiproch
07. června

Knížka, která rozsahem a obsahem vydá tak za 3. Dala mi zabrat, ale bylo to naprosto luxusní počtení! Myslím, že mě (bohužel) dlouho další podobná kniha nepotká...protože žádná taková není. Bez přemýšlení plný počet hvězdiček.

Vincenzoci
31. května

Musím říct, že k této knížce jsem se přilepil a četl jak o závod. Výborný námět (v dnešní době si to až dokáže člověk velice živě představit, jak je to jednoduché a jak málo občas stačí). Líbila se mi i nahlédnutí na tradice, u nás asi těžko pochopitelná i pro 21. století. Navíc ukázka, jak se svět malý a že když se opravdu někdo o něco snaží, může to dokázat, i v takovém rozsahu, jako u těchto prolínajících se příběhů, mě velice zaskočilo. Byly pasáže, kde jsem si říkal, že snad ani není možné, aby to vyšlo, ale ve válce, s agenty, v oblasti terorismu a podobných záležitostech je možné opravdu všechno. Za mě knihu doporučuji!

withoutchild
28. května

O 200 stran bych to zkrátil. Tím chci říct, že je to na můj vkus až moc uměle natahované. Bylo tam několik pasáží, které příběhu nepřidaly a krásně bychom se bez nich obešli. Měl jsem taky trochu problém s časovou linií, a zorientoval jsem se až někde snad na straně 300. Bohužel celá pasáž Dodge / Cameron / Ingrid je jen uměle vystavený oslí můstek, a vměstnání této odbočky do hlavní příběhové linie je docela naivní. Na druhou stranu se to velmi dobře četlo, jazyk je srozumitelný a uvítal jsem rozdělení knihy do spousty krátkých kapitol.

pavlinkaa
23. dubna

Přiznám se, že jsem čekala úplně něco jiného.

DominaCZ
05. dubna

Tyjo! Ta knížka je namyšlená ještě víc než já !!!
I ten týpek tam !!!
Ten je zas ještě větší borec než já !
To nepřekousnu a protože jediný chvástoun světa smím být jen já, hodnotím negativně.
(ok, beze srandy, kterou mnozí zas nepochopili: komenty pode mnou už všechno špatný vypsaly. Pocit je rozpačitej z přehnanosti a toho, že to až tak nezaujalo.)

jana277
03. dubna

Zaujímavý námet, čítavé, niekedy veľa opisu, pár drobných prešľapov autora (chvíľami som sa zamýšľala, či to predsa len nenapísala žena). Ale stojí za prečítanie.

ThomasRuhe
26. března

Tohle byla fakt bichle. Záčátek mi moc neseděl, protože se toho dělo hodně a na mnoha frontách. Když příběh nabral přímý směr, tak to byla opravdová pouť. Závěr se Hayesovi taky poved, takže zaslouženě 4/5.

marion111
16. března

Další kniha, od které se člověk nedokáže odlepit. Zklamaná jsem byla pouze tehdy, když jsem ji dočetla - uvědomila jsem si, že něco tak poutavě napsaného se mi hned tak do ruky nedostane.

kap66
14. března

Kdyby se udělovalo 10 hvězdiček, některé knihy by se svými nynějšími pěti dostaly ode mě "jen" 9; tato ale ne. Maximum je u ní zcela zasloužené. Naposledy jsem si takhle vychutnávala Milénium Stiega Larssona: podobně perfektně vystavěný příběh, hlavní postava, kterou jsem obdivovala a ztotožnila se s ní, zápletka přesahující rámec obyčejné detektivky či obyčejné špionážní knihy - přitom ale obojí ve vyvážené míře. A překlad Pavla Medka podle mě nemá chybu - i díky němu jsem ocenila humor zde obsažený - další plus v hodnocení.
Prostě jedna z nejlepších knih.

tatruszka
06. března

Trvalo mi skoro rok, než jsem knihu dočetla, příběh mě tak dostal, že jsem ji prostě občas musela odložit a vstřebat. Tak dobře pojatý, zajímavý, čtivý a napínavý příběh, jaký jsem už dlouho nečetla!

Martun
01. března

Neskutečná kniha s neskutečným obsáhnutím nejzávažnějších problémů dnešního světa. Pro mne je to úžasné vyjádření toho, jak může být událost z druhé strany světa, pro nás osobně ,,nevýznamná", osudová v podstatě pro celý svět. Zřejmě poprvé v životě jsem se zamyslela nad tím, jaký dopad mohou mít činy a události v mém okolí, respektive rozhodnutí, která zvolím.

O77
17. února

Ve svém žánru se jedná o vynikající knihu. Styl psaní čtenáře spolehlivě udrží u příběhu, ačkoliv mě osobně trochu zklamal závěr. Přirozeně příběh není příliš věrohodný a bylo by také hloupé něco podobného od tohoto druhu knihy očekávat. Autor nicméně není žádný hlupák a celou knihou se táhne jeho způsob nahlížení na některé problémy dnešního světa, jenž zcela jistě stojí za pozornost.

"Svět se nemění před Vašima očima, mění se Vám za zády."

Hrefna
16. února

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla a ač je obsáhlá, tak jsem jí přečetla jedním dechem. Je neskutečné, že je to první kniha autora, protože si myslím, že je ve všech směrech vysoce kvalitní. Neuvěřitelně napínavá a děsivá. Nejenom v tom, jak k sobě umí být lidé zlí, bezcitní, ale hlavně v tom, co je na pozadí světa ve kterém žijeme. Lepší nevědět.

vevu26
16. února

Úžasná kniha, i když to není můj styl, tak jsem knihu četla jednim dechem a nemohla jsem se od stranek odtrhnout! Děj byl velice napínavý, nemohla jsem se dočkat až knihu dočtu a dozvím se jak to vše skončí, ale zároven jsem knihu dočíst nechtela... Kniha me pohltila do svého příběhu a všem vřele doporučuji!

petraso
09. února

Pro mě ze začátku velmi těžké čtení, přeskakování z jednoho příběhu do druhého a do třetího, pořád jsem čekala na to, kdy se to propojí. Vyprávění jednotlivých příběhů bylo dobré, ale já jsem netrpělivá a to propojení mi chybělo. Zhruba od poloviny jsem četla jedním dechem a nemohla knihu odložit. Děsí mě, že to v našem světě může takhle fungovat.

Ajinka126
09. února

Z knihy "Já, Poutník" jsem byla unešená už od prvních stránek. Je to úžasná ukázka toho, jak se dá sepsat napínavý a dějem nabytý thriller na více než 750 stran! Nemohu slovy dostatečně vyjádřit, jak mě příběh vtáhl do děje a doslova mě pohltil. Poutník mi nabídl prohlídku válkou, terorismem a agentů šlapajícím jim na paty. Toto téma mi není blízké, a proto autorovi patří všechna čest za to, jak mi příběh podal. Je to jedna z mých "top ten".

Lenisk@
08. února

Kniha, kterou přečtete jedním dechem. Kniha, kterou dočtete a uvědomíte si, že obsahovala tolik důležitých detailů, že by stálo za to přečíst ji okamžitě znovu. Kniha, která je napínavá od prvních stran. Kniha, kterou si dáte do kabelky, přestože váží tak pět kilo, a vytahujete ji, i když jedete jen několik zastávek. ... a tak bych mohla pokračovat :) Stálo to za to!

abicka
07. února

Četla jako o závod. Líbila se mi velice. Nevadí mi objemné knihy docela jsem litovala, že už končí.

P-puma-
05. února

Byla jsem mile překvapená. Její délka mě dlouho odrazovala, ale když jsem se začetla děj utíkal velice svižně a nepustil mě. Posledních 200 stran jsem přečetla jedním dechem.

Címa
04. února

Knihu jsem dlouho odkládala, protože mě děsilo těch 760 stran, přeci jen to není kniha úplně do mhd. Ale od první chvíle se četla úplně sama, bavilo mě líčení života jak Saracena, tak Scotta, jejich vzpomínek, vším, co si prošli, zákulisí tajných služeb, pátrání po viru,... Za mě jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla a určitě ji všem kolem doporučím.