Já, Poutník

Já, Poutník https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219728/bmid_ja-poutnik-At2-219728.jpg 5 2021 2021

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu… Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu. Já, Poutník. „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

I am Pilgrim , 2013

Babouš
30.09.2014 5 z 5

Některé knihy předchází velký povyk, kvůli kterému se pak čtenář cítí být zklamán, když kniha nesplní jeho očekávání. Já, poutník od Terryho Hayese takovou knihou není. Dokonce bych řekl, že na to, jak je kniha dobrá, se o ní mluví a píše málo! Je to akční, napínavé a musím pochválit především krásný jazyk, který mi připomněl cynické noirové detektivy ze 40. let - trefné a přitom pravdivé.

Morsie
28.09.2014 5 z 5

Přiznám se, Já, Poutník mě dostal tou skvěle napsanou anotací! Většinou aby na mě udělala knížka dojem, je toho zapotřebí víc, než jen anotace. No, tady to stačilo, protože přiznejme si – kdo z vás po jejím přečtení není zvědavý?

No nicméně sama kniha je asi tak ještě desetkrát lepší, než celá anotace. Je to jeden z těch thrillerů, na které se vážně nezapomíná. Není to jen knížka, která vám zpříjemní pár odpolední, je to kniha, která se prohlodá až do vaší duše a tam si udělá pořádný brloh. Je to kniha, která vám vytře zrak, a která vás donutí i přemýšlet.
A samozřejmě že ji ani nechybí to, co by měl každý dobrý thriller mít. Nepředvídatelná zápletka, napínavý děj, čtivý styl, vyprofilované postavy i prostředí.

Já, poutník potěší rozhodně každého milovníka tohoto žánru a možná nejen je. Tady si přijde každý na své!

sioux
26.09.2014 4 z 5

Přečetl jsem jí celou, tuhle dlouhou dlouhou knihu, a líbilo se mi zhruba 90%. Dobře napsané, zajímavé charaktery a styl a úroveň psaní vyčnívá nad běžnými thrillery nebo špionážními romány. Hezká angličtina i pro ne rodilého mluvčího (četl jsem to v originále před půl rokem).
Ale na posledních zhruba 100 stránkách se vloudily pochybnosti. Hlavní pozitivní hrdina mně najednou přišel příliš měkký a citlivý a já mu přestal věřit. Jak může být tak měkký a lidský a zároveň být tak dobrý v tak ošklivém byznysu (boj s fanatickými teroristy). Jak může mít takový citlivý a jemný charakter po mnohaleté práci v tajných službách? Prostě jsem tomu nemohl uvěřit. Stejně jako bych nevěřil chirurgovi - řezníkovi, který by mluvil jak Ladislav Špaček (ten šedivý bývalý poradce prezidenta) a byl citlivý jak Dalajláma. A z toho důvodu jsem posledních 100 stran jen tak prolistoval.
Škoda, velká škoda, byla to tak slibná kniha.

prvotina islám špionáž zahraniční politika tajní agenti

Autorovy knížky

Terry Hayes