Já, Poutník

Já, Poutník https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219728/bmid_ja-poutnik-At2-219728.jpg 5 2021 2021

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu… Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu. Já, Poutník. „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

I am Pilgrim , 2013

Mia77
06.04.2015 5 z 5

Vážně nerozumím proč takový excelentní spisovatel, napsal jen jednu knihu. Bravurně napsaná detektivka, je to úplně jiné čtení, popisujete v tom plno zajímavostí, které byly pro mne nové. Terry Hayes musel asi nasbírat hodně materiálů, aby vše tak barvitě popsal. Teď už zbývá pouze jedna otázka, prosím kdy vydáte další knihu? :-)

Katschka
04.04.2015 5 z 5

F A M Ó Z N Í kniha!!! Od té doby, co jsem dočetla Milénium jsem si říkala, že tohle horko těžko v mých očích někdo překoná. A povedlo se. Dlaně se mi potily už od dvousté stránky a druhou polovinu knihy jsem doslova hltala. Neskutečně propracovaný příběh, každý sebemenší detail dotažený bez chybičky do konce!
PĚT HVĚZD a vřele doporučuju!

Kortexo
04.04.2015 5 z 5

Skvěle napsaná kniha na současná témata, jako je náboženství spojené s fanatismem.
Za stranu Saracéna je kniha velmi brutální a syrová a dokáže vám běhat mráz po zádech.
Za stranu Poutníka ukazuje boj proti terorismu za všech okolností.
Největší sílou knihy je myšlenka, že i ti, kteří bojují proti teroru a považují se za ty spravné, se musí snížit na úroveň teroru, tudiž mučit a zabíjet nevinné, aby dosáhli vítězství.
Nadčasové téma, které se bude řešit vždy...

EDUmach
03.04.2015 5 z 5

Pocity po přečtení? Doufám, že to je (a bude) pouze fikce...

savabi
03.04.2015 5 z 5

koupeno původně jako dárek tatínkovi k Vánocům, s tím, že si to potom také přečtu :D
asi v půli ledna mi ji donesl, že tohle asi nebude jeho cup of tea a navíc "... má moc stránek..."
tak jsem svůj vánoční dárek přijala zpět a začetla se do něj....díky tati, za dva zimní večery plné napětí i poučení...
samozřejmě čeká u mně v knihovničce, až bude táta v důchodu a bude mít čas si ji také přečíst

Belmondo1893
01.04.2015 5 z 5

Když jsem si knihu na doporučení zakoupil, přiznávám, byl jsem trošku v rozpacích. Obal mě spíše odrazoval. Citáty plné chvály na zadní straně a zlatá medaile s nápisem bestseller na přední - copak tohle potřebuje dobrá kniha, říkal jsem si... anotace mě také nezaujala a když jsem zjistil, že se příběh bude točit okolo islámských fanatiků, pomyslel jsem si, že mě čeká hodně těžkých skoro osm set stran....

Nicméně příběh je neuvěřitelně propracovaný, zajímavý, postavy velmi sympatické a především je kniha ohromně napínavá. Litoval jsem téměř každé chvíle, kdy jsem nemohl číst.

Bohužel, když jsem se snažil ji převyprávět, naprosto jsem pohořel. Zamotal jsem se do toho a ukončil to citací z obalu, která mi zprvu přišla tak laciná: To si prostě musíš přečíst !!!!

Heraldika
31.03.2015 5 z 5

První kniha, kterou tu po registraci hodnotím a to nejvyšším počtem. Musím přeci začít jedním z nej čtenářských zážitků :-).

zoew
30.03.2015 5 z 5

Naprosto skvělé. Po takové knize je těžké začíst se do nějaké jiné.

adelaska
29.03.2015 5 z 5

Tahle kniha je úplně jiný level, než většinou čtu a jsem ohromená, jak někdo mohl napsat tak skvělé dílo. Bude to také tím, že jsem moc thrillerů nepřečetla, tudíž nemůžu tolik srovnávat. Zpočátku jsem se do knihy bála pustit, především kvůli její tloušťce, která ale jak jsem již zjistila, není vůbec žádný problém. S Poutníkem se nerada loučím, chci vědět co dělá teď, jaké je jeho poslání a věřím, že existuje.

"Říká se, že láska je slabá, ale není to pravda: láska je silná. Téměř v každém člověku trumfne všechno ostatní - vlastenectví i ambice, náboženské přesvědčení i vychování."

A ne, žádnou romantiku nečekejte.

Dagmara36
28.03.2015 5 z 5

Co k ní dodat než jen supr. Jedním dechem od začátku do konce.

aneleh18
28.03.2015 5 z 5

Samozřejmě dávám 5 hvězdiček. S komentářem jsem musela nějaký čas počkat, nechat ty dojmy uležet, aby mé hodnocení bylo objektivní a ne pod okamžitým dojmem skvělého zážitku. Nebudu hodnotit inteligenci, humor a profesionalitu Poutníka, ani neuvěřitelnost Saracéna. To tu již udělali jiní a velice dobře. Ani objemnost knihy, která je opravdu značná. Často jsem se přistihla, že při čtení a ponoření se do příběhu mám obě ruce zvláštně vyvrácené a zdřevěnělé, aniž bych to vnímala. No není to nejlepší vizitka pro autora? Spíše chci vyzdvihnout aktuálnost problematiky současného světového problému, který díky této knize vnímám ještě intenzivněji, ještě více mne z toho mrazí.

Klára90
18.03.2015 5 z 5

Obecně mám ráda příběhy o špionážních agentech a celkově temné příběhy. A takhle knížka pro mě byla skvělé počtení. Mě se na této knížce líbilo snad všechno. Od obálky, přes název, až k samotnému příběhu. Skvěle propracovaný, napínavý příběh. Pravda, začátek knihy je trochu zdlouhavější, možná trochu zmatený, ale pak to do sebe všechno zapadne,najednou vše dává smysl a mě osobně zdlouhavější začátek vůbec nevadil, protože mi to dovolilo o to více proniknout do nitra hlavní postavy a nějakým zvráceným způsobem si ho oblíbit. Líbil se mi humor a bystré myšlení hlavní postavy. A líbilo se mi i naprosto promyšlené a naplánované jednání Saracéna. Jednoduše skvělé.

kikies
17.03.2015 5 z 5

Velice obsáhlé, bohaté a do detailu propracované dílo... Je to kniha, která vám utrhne uši na kabelce, velice těžko se přenáší a častěji než obvykle budete mít namoženou ruku, lze ji použít v sebeobraně a když vám náhodou vypadne z ruky, můžete si vážně poškodit prsty na noze... Ale jinak je to skvělá výzva pro všechny, které neodradí množství stran. Rozsah odpovídá popisovaným dvěma velice důkladně provedeným a famózně vyšetřovaným zločinům probarveným pohledy do minulosti hrdinů a exotickým prostředím. Ideální pro čtenáře prahnoucí po inteligentních padouších (alá Zmizelá) a téměř nesmrtelných agentech tajných zpravodajských služeb.

Mr.Pajek
16.03.2015

Na mě teda trošku přehnané, až moc štěstí najednou..jak v emerickým bijáku :) Děj by mohl být svižnější. Ale četby nelituji.

splichalka
14.03.2015 5 z 5

Palec nahoru, hodně povedený počin. Než jsem se pustila do čtení, těch takřka osm stovek stran mě dost odrazovalo, ale když jsem se blížila ke konci, chtěla jsem ještě víc, víc, víc. Jediná věc, která by umocnila celý můj zážitek z knihy, by byl týden dovolené, abych si celý příběh vychutnala v jednom kuse. A upřímně doufám, že už autor pilně pracuje na nějakém dalším románu.

Lulinka758
11.03.2015 5 z 5

Do půlky knihy jsem nevěřila, že ji dočtu, ale posledních 200 stran mě dostalo a musím dat pět hvězdiček, super kniha, určitě se k ní ještě vrátím a budu doufat, že třeba napíše další díl :-)

vineka
10.03.2015 5 z 5

Ačkoli je březen - tuším, že tuhle knihu už letos nic nepřekoná....

Lenčule
09.03.2015 1 z 5

Asi jsem divná a jediná, ale mě se prostě tahle knížka nelíbila..Pořád jsem čekala na nějakou tu napínavou akci, ale nic.Je to celý takový zdlouhavý..Pořád jsem se do toho nemohla nějak začíst, takže jsem to ani nedočetla.Jediná dobrá scéna je ta, jak mi vyřezává ty oči, to jsem se fakt otřásala.Ale tak aspon jedna hvězda no

Maff
09.03.2015 4 z 5

Knihu je možno rozdělit na dvě části - v první nás autor seznamuje s hlavními postavami příběhu a jejich životními osudy, v druhé se již tyto zdánlivě nesouvisející životní příběhy sbíhají v jeden celek kulminující v přímé konfrontaci těchto osob.
Autor namixoval vcelku povedený koktejl z několika témat, která by sama o sobě vydala na román, přitom čtenář stačí sledovat dějové linie jednotlivých příběhů, popisné části jsou tak akorát dlouhé, aby nezačali nudit, naopak akční scény mají spád.
Kniha je čtivá a mohla by uspokojit jak čtenáře milujícího dějový spád, akci za akcí, tak i čtenáře preferujícího výstavbu příběhu a popisnost jednotlivých scén, poměr je tak akorát.
Na druhou stranu je třeba tolerovat skutečnost, že činy hlavního hrdiny jsou vedeny vyšším principem a jsou vždy morálně ospravedlnitelné, čemuž nevěří ani onen hrdina, že schopnosti kladných i záporných hrdinů jsou téměř nadpozemské a toho přejícího štěstí a náhod je v ději více, než by muselo.

Pejsek007
02.03.2015 5 z 5

Skutečně pěkné počteníčko.

prvotina islám špionáž zahraniční politika tajní agenti

Autorovy knížky

Terry Hayes