Já, Poutník

Já, Poutník https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219728/bmid_ja-poutnik-At2-219728.jpg 5 2016 580

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu… Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu. Já, Poutník. „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

I am Pilgrim , 2013

schacco
19.12.2014 2 z 5

Místy dobře napsaná, chvílemi strhující, ovšem celkově nedobrá kniha. Nemůžu uvěřit, že autorem je Angličan. Jeho národnost jsem si dohledal až po přečtení knihy a asi půl hodiny kroutil nechápavě hlavou. Kniha už totiž nemůže být více "americká". Pak jsem si přečetl, že autor - ač Angličan - žil dlouhá léta v USA, což mě trochu uklidnilo.

Servírované dílo je přesolené tunami klišé, přeplácané žánrovými evergreeny a okořeněné lehkou americkou povýšeností. Postavy jsou buď nedotažené nebo (jako hlavní postava) překombinované až k nevěrohodnosti. Kniha se měla stát spíše filmovým scénářem; z něj se pak mohla natočit báječná akční podívaná.

BlackFun
16.12.2014 5 z 5

Kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout :) Zcela určitě stojí za přečtení a vřele doporučuji všem okolo :)

Selinute
15.12.2014 4 z 5

Knížka se četla poměrně dobře a byla i napínavá, přesto i na mě byla hodně americká. Nemůžu napsat, že byla geniální nebo vynikající, určitě však stojí za přečtení.

Hella
13.12.2014 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček, ačkoliv mi trochu neseděl padouchův nepravděpodobný způsob "vyměknutí" v závěru knihy. Jinak ovšem dokonalé, napínací :-) od první do poslední stránky, propracované.... prostě fantastické.

sekec
04.12.2014

Po serii 15ti knih severských krimi jsem se rozhodl zakoupit si tenhle titul. Po začtení jsem si uvědomil,že vlastním klenot. Kniha je velmi čtivě psaná, hltal jsem ji až do poslední strany. Závod poutník vs. saracén byl opravdu strhující,proto jsem velký počet stran jen kvitoval!! Vřele všem doporučuji a jsem zvědav s čím příjde pan Hayes příště:)

Copyright
02.12.2014 5 z 5

Společně s Levhartem řadím knihu Já,Poutník jako nejlepší knihu, kterou jsem kdy v životě četl.Tohle bylo něco úžasného.Ani na moment jsem se nemohl od knížky odtrhnout a lapal jsem neustále po dechu.Všem doporučuji, aby si tuhle knihu přečetli.Nebude litovat

Norimberk
22.11.2014 4 z 5

Kniha je relativně dlouhá. Autor až dost často kopíruje styl Jo Nesba. Nicméně je ve velké většině dost napínavá a přináší mnoho zajímavých informací. Jazykovou barvitostí příliš neoplývá, ale brak to rozhodně není. Určitě stojí za přečtení.

Denisa.knizky
15.11.2014 5 z 5

Velmi dobre do detailnu propracovana kniha, zajimave zapletky a prolinani nekolika deju, k tomu trocha duvtipu a trefnych komentaru hlavniho hrdiny. Navic vystizne aktualni tema. Nemohla jsem se od knizky odtrhnout. Jen za posledni dobu jsem cetla nekolik povedenych thrilleru ale vzdy v nich neco maleho chybelo, nekdy dej prekonal zaver, jindy moc popisneho deje apod. Ano, vzdy i u teto knihy by bylo co zlepsovat ale troufam si rict, ze takto po vsech strankach dobry thriller jsem necetla velmi dlouho. Tesim se na dalsi knihu tohoto autora.

Dousabel
13.11.2014 5 z 5

Milý Poutníku,
za prvé se Ti musím omluvit, že jsem Tě chtěla v půlce příběhu opustit. Neměla jsem na Tebe čas a Ty jsi mě zavalil informacemi, s kterými jsem si nedokázala hned poradit a chtěla jsem si od Tebe dát oddech. Ale Tys to zvládl a dokázal jsi mě dostat zpátky:) Zamilovala jsem si Tě a stejnou měrou Tě chvíli i nenáviděla! Plakala jsem pro Tebe i kvůli Tobě a Tvým skutkům. Smála jsem se s Tebou a trpěla stejnou bolestí jako Ty. A jak jsem se o Tebe bála! Tolik stran! Moc Ti děkuji za Tvůj příběh a prosím Tě, brzy se mi vrať!:)
P.S. Pozdravuj svého přítele Bena:)

Geniální! Přečtěte si to...

Nelly
10.11.2014 5 z 5

Smekám před autorem - úžasně napsaná kniha, velký příběh a zajímavé postavy. Z počátku jsem se nemohla nějak začíst, ale čtení této knihy je jako rozmotávání klubka - zpočátku se nit odmotává pomalu, sem tam nějaký uzlíček, jehož rozmotání Vás potěší, a nakonec se provázek odmotává tak rychle, až se Vám točí hlava. A konec - pro mne skvělý, kdo chce, najde kromě napětí, zajímavých podrobností, také kousek filozofie. Za mne jedna z nejlepších letošních knih, která si opravdu zaslouží signum Světový bestseller! ... A Poutníku, ráda Tě opět zase potkám!

Jitulisko
01.11.2014 3 z 5

Tak od knihy jsem čekala asi strašně moc, samé 100% hodnoceni mi velice nalákalo. A tak cca 1/4 i vše co jsem si slibovala jsem i dostala. Postupně mi však Poutník začal lézt na nervy. Připadal mi jako tajný superhrdina, který prostě všechno zvládne, se vším si poradí a vyřeší vše i "vyvoláním" zrcadla O.o . Kniha je ve výsledku spíš zklamáním... Za mě a pro mě to nebyla ta nejlepší volba....

Safienka
21.10.2014 5 z 5

Skvělý příběh, sympatická tloušťka knihy a hlavně téma, které by se mohlo promítnout i do reálného světa. Téma tolik propírané, ale zatím moc nevyřešené. Ač jsem se zpočátku maličko motala a ztrácela, tak nakonec jsem se nemohla odtrhnout. Agenta s mnoha jmény bych potkat nechtěla, neboť by mi nezůstalo nic skryto. Čtivé a napínavé. Skoro jsem až okusovala nehty nervozitou, jak to dopadne :o)

Clara del Valle
20.10.2014 5 z 5

Skutečně vynikající špionážní thriller na pozadí reálných geopolitických událostí. I když to občas malilinko drhne /např. nejlepší zpravodajský agent skočí na lep rafinované vražedkyni, která rozsype obsah kabelky na podlahu a on se sehne, začne ho sbírat a ona mu mezi tím vypne kameru :-))nebo hned nepozná, že částka výhry on-line loterie je zárověň vstupním kódem do systému, na který netrpělivě čeká atp... je tam ještě pár takových nelogických pochybení/ i přesto je to jedna z nejlepších knih v daném žánru, jaké jsem kdy četla. Brilantní, napínavé od začátku do konce, strhující vyprávění hlavního hrdiny. Navíc otevřený konec dává tušit, že bychom se mohli dočkat pokračování /Ingrid?/.

AlesXXX
13.10.2014 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem se zakoupením ebooku celkem dlouho váhal. Ty bombastické recenze mne odrazovaly.
Spíše jsem to tipoval na dokonalé PR. Ale protože jsem na takovéto téma měl chuť, knihu jsem zakoupil.
A musím říct, že recenze moc nepřeháněly. Ta kniha je v prvé řadě fantasticky napsaná. Před autorem opravdu smekám.
Co se týká děje, nevím jak moc je reálný. Možná z velké části ano, ale nevěřím, že by to zvládl jediný člověk sám - viz. Saracén.
Každopádně kniha je neskutečně čtivá, napínavá i zajímavá. Rozhodně stojí za každou vynaloženou korunu i čas. :-)
Prostě: „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“

kneslova
07.10.2014 4 z 5

Já souhlasím s komentářem přede mnou, pro mne velmi detailně popisné osudy zúčastněných, příliš mnoho politiky, přijde mi to jako kdyby autor do knihy začlenil každou významnou událost od 2.světové, Afganistán, islám, 11. září .... objemná kniha se spoustou informací, naštěstí poměrně čtivě napsáno, rozhodně si přečtěte...

bapi
06.10.2014 5 z 5

Pecka! A rozhodně jedna z nejlepších knih roku!

Pett
04.10.2014 4 z 5

Poutník asi nepřišel v ten správný čas... čte se dobře, ale... na mou maličkost to bylo příliš "americké" ... holocaust, 11.září, Bílý dům, Downův syndrom, hrdinství, vraždy... chvíli to a chvíli ono... hlavně se otřít úplně o všechno... nepůsobilo to na mě dost věrohodně a chvílema jsem měla oči už na půl cesty ke sloupu...někdo někoho zabije, zanechá na místě krvavou stopu a nikdo neřeší DNA... ale na druhou stranu se vyvolávají fotografie ze zrcadel... bylo to jako dívat se na kýčovitý americký film... ten je chytrý a ten ještě chytřejší... ve finále bohužel bez emocí...
I když ze scén se Saracénem mi chvíli ouzko bylo a možná, opravdu jen možná, proběhla i nějaká ta úplně malinkatá noční můra... proto náklon ke slabým čtyřem hvězdám...

Babouš
30.09.2014 5 z 5

Některé knihy předchází velký povyk, kvůli kterému se pak čtenář cítí být zklamán, když kniha nesplní jeho očekávání. Já, poutník od Terryho Hayese takovou knihou není. Dokonce bych řekl, že na to, jak je kniha dobrá, se o ní mluví a píše málo! Je to akční, napínavé a musím pochválit především krásný jazyk, který mi připomněl cynické noirové detektivy ze 40. let - trefné a přitom pravdivé.

Morsie
28.09.2014 5 z 5

Přiznám se, Já, Poutník mě dostal tou skvěle napsanou anotací! Většinou aby na mě udělala knížka dojem, je toho zapotřebí víc, než jen anotace. No, tady to stačilo, protože přiznejme si – kdo z vás po jejím přečtení není zvědavý?

No nicméně sama kniha je asi tak ještě desetkrát lepší, než celá anotace. Je to jeden z těch thrillerů, na které se vážně nezapomíná. Není to jen knížka, která vám zpříjemní pár odpolední, je to kniha, která se prohlodá až do vaší duše a tam si udělá pořádný brloh. Je to kniha, která vám vytře zrak, a která vás donutí i přemýšlet.
A samozřejmě že ji ani nechybí to, co by měl každý dobrý thriller mít. Nepředvídatelná zápletka, napínavý děj, čtivý styl, vyprofilované postavy i prostředí.

Já, poutník potěší rozhodně každého milovníka tohoto žánru a možná nejen je. Tady si přijde každý na své!

sioux
26.09.2014 4 z 5

Přečetl jsem jí celou, tuhle dlouhou dlouhou knihu, a líbilo se mi zhruba 90%. Dobře napsané, zajímavé charaktery a styl a úroveň psaní vyčnívá nad běžnými thrillery nebo špionážními romány. Hezká angličtina i pro ne rodilého mluvčího (četl jsem to v originále před půl rokem).
Ale na posledních zhruba 100 stránkách se vloudily pochybnosti. Hlavní pozitivní hrdina mně najednou přišel příliš měkký a citlivý a já mu přestal věřit. Jak může být tak měkký a lidský a zároveň být tak dobrý v tak ošklivém byznysu (boj s fanatickými teroristy). Jak může mít takový citlivý a jemný charakter po mnohaleté práci v tajných službách? Prostě jsem tomu nemohl uvěřit. Stejně jako bych nevěřil chirurgovi - řezníkovi, který by mluvil jak Ladislav Špaček (ten šedivý bývalý poradce prezidenta) a byl citlivý jak Dalajláma. A z toho důvodu jsem posledních 100 stran jen tak prolistoval.
Škoda, velká škoda, byla to tak slibná kniha.

prvotina islám špionáž zahraniční politika tajní agenti

Autorovy knížky

Terry Hayes