Co jsme si nikdy neřekli

Šestnáctiletá Mehrín Miahová bojuje s úzkostmi a depresí. Tento Chaos, jak tomu říká, pohlcuje její mysl a dávno už přebral kontrolu nad jejím životem. Mehrín je neuvěřitelně nešťastná. Má pocit, že už to dál nezvládne, že musí zmatek v hlavě nějak ukončit. Uchýlí se proto k tomu nejradikálnějšímu řešení. Přihlásí se na stránku MementoMori – server, který spojuje uživatele do skupin a určuje jim čas a metodu smrti. MementoMori propojí Mehrín s Carou Sandersovou a Olivií Castletonovou, dvěma cizinkami, které bojují s vlastními zákeřnými démony. Když se však začnou děvčata tajně scházet, ukáže se, že nejsou až tak odlišná a najdou jedna ve druhé pochopení. Ačkoli je dohromady svedlo nutkání sáhnout si na život, vznikne mezi nimi hluboké přátelství a dívky si žačnou uvědomovat, že pokud vyhledají pomoc, jejich životy bude mít smysl žít. Rozhodnou se ukončit dohodu se serverem MementoMori. Osud je ale krutý pán a MementoMori je nenechá odejít tak snadno. Začíná vražedně nebezpečná hra, která poštve dívky jednu proti druhé... Silný a emocemi nabitý debut autorky Yasmin Rahmanové o přátelství a síle přežít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428001/big_co-jsme-si-nikdy-nerekli-Lk3-428001.jpg 4.3203
Literatura světová, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

All The Things We Never Said, 2019

Kniha Co jsme si nikdy neřekli

Alienn

Další z knih, která se ke mně dostala úplnou náhodou, a je pro jinou věkovou kategorii. A jsem za to ráda, že si ke mně našla cestu, protože se mi opravdu hodně líbila. Velmi zajímavé téma, skvěle vykreslené postavy, jejich emoce, pohnutky a rodinné vztahy. Opravdu velmi doporučuji.

Kuxka

,,Bože, dej mi klid, abych přijala věci, které nemohu změnit, odvahu, abych změnila ty, které změnit mohu, a moudrost rozeznat jedny od druhých." (Cara)

No ty vole...pardon, ale několikrát jsem musela na chvilku přestat číst a vydechnout si s těmito slovy. Knížka mě opravdu dostala, dokonce jsem se u ní i rozbrečela. Po nějaké době jsem se sama začala děsit Mehríina Chaosu. Jediné co, tak mi nesedl styl psaní u Olivie, ale jinak všechno super. Určitě doporučuju.

petronilka

Moje první knížka ze sekce adult young. Čtivě, napínavě a lidsky napsaný příběh. Velmi citlivé téma. Je třeba si uvědomit, že každý jsme jiný :-)
Knihu mohu jen doporučit i tomu kdo není young jako já ! :-D

DiaTess
11.11.2021

Velmi silná knížka. Pppisuje život tří dospívajících dívek, které se chtějí pokusit o sebevraždu. Narazíme na posttraumatický stres, sebepoškozování, deprese, sexuání zneužívání a mnohem více. Skvěle a originálně jsou tu popsány pocity a emoce třech dívek v těžkých životních situacích. Mluví o mentálním zdraví a o tom, jak je někdy těžké o tom mluvit. Rozhodně může pomoci mnoha mladým slečnám.

Ajinka79
08.11.2021

Občas se vrhnu na Young adult a opět jsem neudělala chybu. Zajímavé téma, užitečná kniha.

Caa
08.11.2021

Nejsem příznivcem young adult a kdybych si v žánru této kategorie všimla, po knize bych nesáhla. Ale nebylo to tak zlé, jen hodně hodně naivní.
Štval mě grafický průjem v Oliviiných kapitolách. Méně je někdy více.

Admoas
13.10.2021

Líbilo se mi, jak byla kniha čtivá a děj mi ubíhal hrozně rychle. Posledních asi 150 stránek jsem přečetla na jeden zátah a nemohla jsem se od knížky odtrhnout jak se všechno tak náhle a hrozně rychle událo a už jsem jen čekala jak to vše dopadne. Všechny tří dívky jsem si oblíbila. Místy mě štvalo chování Cary a ze začátku mi nebyla moc sympatická, ale nakonec byla fajn. Olivii obdivuju jak se svou situací nakládala a že i přes to všechno co se jí dělo dokázala být tak milá a hodná a líbil se mi styl jakým byly psané její kapitoly. Téma bylo zajímavé a věnovalo se hodně problémům co se dějí v dnešní společnosti a že je třeba to řešit.
4,5/5

Sofi685
07.10.2021

Naprosto srdcervoucí příběh tří děvčat a jejich bojem s depresí. Krásně znázorněno mentální zdraví v dnešní době, při čtení se dokážu naprosto nacítit na hlavní postavy a jejich odlišná ale ke konci univerzálně podobná traumata jakými si prožívají. Skvěle ukázány problémy s kterými se jako spolećnost stále vypořádáváme a úžasně popsané pocity s kterými se dívky setkávají. Po pár přečtených stránkách jsem nemohla myslet na nic jiného a i dny po dočtení, mé myšlenky stále nacházím ve větách této knížky. Také velmi cením reprezentaci islámské víry.
Celkové tato kniha byla nádherně napsaná a ukázala jak složité může být prát se s depresivními myšlenkami a pocitem nenormálnosti. Je škoda, že o knížce neví více lidí.