Cizinec

Světový bestsellerista Harlan Coben přichází se svým dosud nejskandálnějším thrillerem o tom, jak se mohou dobře míněné lži v cizích rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace, které má, se nedají popřít. Zašeptá vám do ucha pár slov, rozmetá jimi váš svět na kousky a zmizí. Adam Price to právě zažil – ideální manželství, dva skvělí synové, velký dům, výborná práce…Pak mu jeden cizinec prozradil tajemství o minulosti jeho ženy Corinne a Adamova iluze dokonalého života se rozplyne, jako by snad ani nikdy neexistovala. Čím hlouběji se však Adam noří do odhalení Corinniny zrady, tím víc mu dochází, že za vším stojí někdo, kdo se rozhodl některým lidem životy nejen ničit, ale i brát…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/267022/cizinec-PNk-267022.jpg 4.1360

The Stranger (2015)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

beruska
předevčírem

Skvěle napsáno, napínavé od prvního listu až po závěr... Čtení této knihy mne opravdu velmi bavilo a pan spisovatel má opět palec nahoru !!! U této knihy vím, že si ji budu pamatovat i po delším čase :-) ... Ráda mu dám za tento příběh 5 * :-) ...

PetK

Dávám tři hvězdy jen proto, že mě knížka bavila o něco míň než předešlé Temné lesy. Tam byla spousta sarkasmu, cynického humoru a nadhledu, Cizinec využíval mnohem "normálnější" jazyk, čímž pro mě tak trochu zapadl do průměru... A je to škoda. Od Cobena jsem četla tuším tři knihy a těším se každopádně na další.

kap66

Prohlédla jsem komentáře a měla pocit déjà vu. Proč? Byl to totiž můj několikátý Coben: zpočátku můj totální oblíbenec - a pak buch, zklamání (v mém případě u Nadobro ztraceného). Dala jsem si pauzu a po přečtení Cizince - kterého hodnotím zase jako výborného - jsem to asi pochopila. To moje déjà vu spočívá v tom, že se komentáře u jeho různých knih podobají: mnoho Cobenových příznivců najednou narazí na jeho "slabší" kus, jenže ten je pro každého jiný.
Coben má totiž recept a naprosto přesně dávkuje ingredience (nechci používat slovo "schéma", to má tady hanlivý význam): teď, přesně teď tam něco přidám, teď to osolím, teď to promíchám, opepřím,... Výsledkem je perfektní pokrm, který mně chutnal několikrát po sobě, ale pak se jednou zajedl; po čase jsem ho zkusila znovu - a zase mi chutná, opravdu hodně: tajemství, pocit zrady, postupné stupňování napětí,... Bezvadné.
A jak hodnotit to promyšlené "vaření"? Je to výborně zvládnuté řemeslo, nebo kalkul? Víte co, kašlu na to, tohle řešit. Funguje to a baví mě ho číst. Jen radši nebudu číst víc jeho knížek v jednom tahu.

perpe2a

Tuto knihu považuji za Cobenovu nejslabší. Miluju jeho knihy a když nevím, co bych... sáhnu po něm...ale tady ta byla prvním zklamáním....dost průměr.

Dolik13

Původně jsem si chtěl přečíst zcela jiného cizince od jiného autora a omylem jsem si půjčil právě tuto knížku. Ze začátku jsem chtěl dát knize tři, hvězdičky, za následné napětí čtyři a nakonec dávám hvězdiček pět. Od knihy jsem nic nečekal a možná proto jsem tak příjemně překvapený. To skvěle stupňující napětí a nečekaný závěr, výborně napsané postavy, různorodé charaktery. Za mě naprosto skvělá kniha, a ten závěr... ten budu mít v hlavě ještě dlouho.

Melanka

První a taky poslední setkání s autorem. Dočetla jsem jen ze zvědavosti, jak to dopadne a závěr byl ještě slabší než se dalo čekat. Nuda.

ladyfromskye

První knížka od Cobena, která mě zklamala. Zájem o autorovy knihy však ve mně nezahubila.

Denisa232623

Knihy od Cobena čtu velmi ráda a tahle se řadí do sekce: Neurazí ani neohromí

čekanka13
28.11.2017

Četlo se dobře. Napínavé.

caracol
23.11.2017

Ze začátku mne kniha hned vtáhla do děje. Napínavá, poutavá..

Ale konec mne dost zklamal, proto ubírám 1 hvězdičku. Přišlo mi to poněkud přehnané

adrika20
15.11.2017

Výborné, už od začátku mě kniha vtáhla do děje, ale čekala jsem od nií víc.

AndyK
19.10.2017

Váhala jsem, jestli dát hvězdičky tři nebo čtyři. Knížka vzbudila velkou zvědavost, byla taková tajemná... Ale o to víc mě zklamal závěr. Dalo se z toho vytěžit daleko víc.

Kacule88
15.10.2017

Za mě velká spokojenost.

Hope80
09.10.2017

Harlan je jednička. Jen mi trochu trvalo než jsem ji přečetla z důvodu, že nebyl čas, jinak bych jí měla přečtenou už dávno :-)

IvusP
05.09.2017

Pro mě zatím autorova nejslabší knížka (4.přečtená). Bohužel mi přišla nudná, zdlouhavá, příběh s cizincem v podstatě naprosto zbytečný - na celkový děj knihy neměl téměř žádný vliv. Knížka se nečetla vůbec dobře, musela jsem se nutit, a bohužel ani konec ji nezachránil. 3* za to, že autor jinak patří mezi mé nejoblíbenější a toto považuji za výjimečný slabší přešlap ve formě průměrné detektivky.

Janča089
17.08.2017

Pro mě byla knížka napínavá, četla se mi dobře, byla jsem zvědavá. Konec jsem čekala trochu jiný, moc mě zajímalo, jak Corinne vše vysvětlí a jak to bude propletené, ale i tak to bylo překvapující a nečekané.

Modrásek16
15.08.2017

První setkání s HC a určitě ne poslední. Moc se mi to líbilo.

SilvieSisinka

Velice mě kniha bavila.

zdenkapt
31.07.2017

Kniha není nejhorší, ale očekávala jsem od ní víc...

LibraryGirl
31.07.2017

Na Cobena to bylo místy nudné a zdlouhavé. Bohužel jsem několikrát knihu odložila, dějová linka mě neudržela při čtení. Konec to trošku zachránil (i když zůstalo hodně otázek, které nebyly zodpovězeny), a proto dávám čtyři hvězdy, ale jen kvůli Corinne. Kniha Šest let byla mnohem lepší a čtivější.

Jak daleko jste schopni zajít, abyste ochránili vlastní rodinu?

Michnicka
27.07.2017

Mám knihy od Cobena moc moc ráda, ale u téhle jsem se nudila, neustále jsem se k ní musela nutit a o konci, ze kterého jsem byla zklamaná víc napsat nemohu.

Reader-Hel
21.07.2017

Ještě bych chtěla zmínit, že podle mého názoru byl konec lehce nedořešený, či skoro nereálný. Ani odhalení bandy mě nenadchlo. Ztratilo to ten tajemný nádech. Pak už skoro o nic nešlo.

Reader-Hel
21.07.2017

Super kniha. Dávám bohužel 3 hvězdy, protože podle upoutávky jsem čekala něco jiného, ale kniha mě bavila. Dobře se četla a byla i příjemná na čtení. Konec jsem teda čekala jiný, dosti mě překvapil. Doopravdy jsem chtěla vědět, proč a jak to Corine udělala. Konec mě sice překvapil, ale osobně by se ale líbil jiný závěr.

ina77
17.07.2017

Opět supr počtení!

oleg
10.07.2017

Super čtení,jako vždy-doporučuji.....

viva71
22.06.2017

Harlan nikdy nezklame. Knížka má spád a když už má člověk pocit, že ví KDO to všechno udělal, tak nastane obrat. Tohle mě na jeho knížkách baví.

zoew
19.06.2017

Prvních cca 70 stránek jsem si říkala "nic extra", ale pak se to rozjelo a nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji.

Jeynka
15.06.2017

Velmi zajímavý příběh s několika dějovými linkami, o které se postará "Cizinec". Tato kniha mě už od začátku zaujala a nenechala mě přestat číst...a konec? z toho mám tak rozpolcené pocity...
ach Corinne..

ArwenAragorn
07.06.2017

Harlan Coben dokáže nadávkovat napětí tak, že knihu nejde odložit. Velice neotřelý námět se závěrem, který mě vážně dostal. V hodnocení souhlasím se Šánkou a dalšími čtenáři s kladnými ohlasy.

maličkán
22.05.2017

Rozhodně jsem od knihy čekala více, když je značena pečetí Bestseller. Střídaly se chvíle napětí a pak zase jakési nudy. Četla jsem ji docela dlouho, takže mě nějak nechytla.