Cizinec

Světový bestsellerista Harlan Coben přichází se svým dosud nejskandálnějším thrillerem o tom, jak se mohou dobře míněné lži v cizích rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace, které má, se nedají popřít. Zašeptá vám do ucha pár slov, rozmetá jimi váš svět na kousky a zmizí. Adam Price to právě zažil – ideální manželství, dva skvělí synové, velký dům, výborná práce…Pak mu jeden cizinec prozradil tajemství o minulosti jeho ženy Corinne a Adamova iluze dokonalého života se rozplyne, jako by snad ani nikdy neexistovala. Čím hlouběji se však Adam noří do odhalení Corinniny zrady, tím víc mu dochází, že za vším stojí někdo, kdo se rozhodl některým lidem životy nejen ničit, ale i brát…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/267022/cizinec-PNk-267022.jpg 4.1319

The Stranger (2015)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

čekanka13
28. listopadu

Četlo se dobře. Napínavé.

caracol
23. listopadu

Ze začátku mne kniha hned vtáhla do děje. Napínavá, poutavá..

Ale konec mne dost zklamal, proto ubírám 1 hvězdičku. Přišlo mi to poněkud přehnané

adrika20
15. listopadu

Výborné, už od začátku mě kniha vtáhla do děje, ale čekala jsem od nií víc.

AndyK

Váhala jsem, jestli dát hvězdičky tři nebo čtyři. Knížka vzbudila velkou zvědavost, byla taková tajemná... Ale o to víc mě zklamal závěr. Dalo se z toho vytěžit daleko víc.

Kacule88

Za mě velká spokojenost.

Hope80

Harlan je jednička. Jen mi trochu trvalo než jsem ji přečetla z důvodu, že nebyl čas, jinak bych jí měla přečtenou už dávno :-)

IvusP

Pro mě zatím autorova nejslabší knížka (4.přečtená). Bohužel mi přišla nudná, zdlouhavá, příběh s cizincem v podstatě naprosto zbytečný - na celkový děj knihy neměl téměř žádný vliv. Knížka se nečetla vůbec dobře, musela jsem se nutit, a bohužel ani konec ji nezachránil. 3* za to, že autor jinak patří mezi mé nejoblíbenější a toto považuji za výjimečný slabší přešlap ve formě průměrné detektivky.

Janča089

Pro mě byla knížka napínavá, četla se mi dobře, byla jsem zvědavá. Konec jsem čekala trochu jiný, moc mě zajímalo, jak Corinne vše vysvětlí a jak to bude propletené, ale i tak to bylo překvapující a nečekané.

Modrásek16

První setkání s HC a určitě ne poslední. Moc se mi to líbilo.

SilvieSisinka

Velice mě kniha bavila.

zdenkapt

Kniha není nejhorší, ale očekávala jsem od ní víc...

LibraryGirl

Na Cobena to bylo místy nudné a zdlouhavé. Bohužel jsem několikrát knihu odložila, dějová linka mě neudržela při čtení. Konec to trošku zachránil (i když zůstalo hodně otázek, které nebyly zodpovězeny), a proto dávám čtyři hvězdy, ale jen kvůli Corinne. Kniha Šest let byla mnohem lepší a čtivější.

Jak daleko jste schopni zajít, abyste ochránili vlastní rodinu?

Michnicka

Mám knihy od Cobena moc moc ráda, ale u téhle jsem se nudila, neustále jsem se k ní musela nutit a o konci, ze kterého jsem byla zklamaná víc napsat nemohu.

Reader-Hel

Ještě bych chtěla zmínit, že podle mého názoru byl konec lehce nedořešený, či skoro nereálný. Ani odhalení bandy mě nenadchlo. Ztratilo to ten tajemný nádech. Pak už skoro o nic nešlo.

Reader-Hel

Super kniha. Dávám bohužel 3 hvězdy, protože podle upoutávky jsem čekala něco jiného, ale kniha mě bavila. Dobře se četla a byla i příjemná na čtení. Konec jsem teda čekala jiný, dosti mě překvapil. Doopravdy jsem chtěla vědět, proč a jak to Corine udělala. Konec mě sice překvapil, ale osobně by se ale líbil jiný závěr.

ina77

Opět supr počtení!

oleg

Super čtení,jako vždy-doporučuji.....

viva71

Harlan nikdy nezklame. Knížka má spád a když už má člověk pocit, že ví KDO to všechno udělal, tak nastane obrat. Tohle mě na jeho knížkách baví.

zoew

Prvních cca 70 stránek jsem si říkala "nic extra", ale pak se to rozjelo a nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji.

Jeynka

Velmi zajímavý příběh s několika dějovými linkami, o které se postará "Cizinec". Tato kniha mě už od začátku zaujala a nenechala mě přestat číst...a konec? z toho mám tak rozpolcené pocity...
ach Corinne..

ArwenAragorn

Harlan Coben dokáže nadávkovat napětí tak, že knihu nejde odložit. Velice neotřelý námět se závěrem, který mě vážně dostal. V hodnocení souhlasím se Šánkou a dalšími čtenáři s kladnými ohlasy.

maličkán

Rozhodně jsem od knihy čekala více, když je značena pečetí Bestseller. Střídaly se chvíle napětí a pak zase jakési nudy. Četla jsem ji docela dlouho, takže mě nějak nechytla.

wooloong

Moje třetí kniha autora (Drž se, Chybíš mi) a mám pocit dejá vu. Pořád stejné prostředí a osoby (předměstské domky středostavovských rodin, dospívající děti, hedgeové fondy, krásné ženy a pohlední muži), jeden vraždící maniak, co páchá sériové vraždy, několik linií příběhu s tajemstvím, které se na konci protnou ... asi si budu muset dát na chvíli oddech. Není to špatné, knížky se čtou hezky, má to spád a vtip, pár dobrých myšlenek, ale je to jak přes kopírák.

alva1

Kniha se mi nelíbila.

Heyhey

Postavy jsou reálné, děj uvěřitelný. Zápletka propracovaná. Luxusní čtení.

šipek

Tak za mě super, jednoznačně pět hvězdiček. Dlouho se mi nečetla kniha tak dobře jako cizinec, žádné oddechové a úžasný spád. Nominace na knihu roku zcela oprávněně. Téma knihy velice zajímavé a dá se říci v dnešní době i dost reálné. Člověk spadne do maléru ani neví jak.

11lucie

Právě docteno knížka byla skvěla,Harlan je PAN spisovatel.
Ale přesto sem velmi ale velmi smutná
''Corinne ''

allebra

Zajímavý námět, velmi čtivé, možná jsem jen čekala jiný konec. Je to moje druhá kniha od Harlana Cobena a určitě si přečtu i další.

Hvězdinka

Ctive, napinave a napadite az do konce. Za me spokojenost!

DominaCZ

Počátek mě nadchnul, ovšem do chvíle, kdy tu záhadnou postavu a jeho bandu poznáváme a zjišťujeme, že to jsou ustrašený nuly v garáži, který to nakonec vůbec nemají ve svých rukách, a podle toho to celé dopadne... nakonec příliš jednoduché, ukončené ve vteřině, byť RIP pro Corinne.

Co se týče těch dalších snah o zničení života - low důvody, navíc tam ty případy pak už nefigurovaly - tak proč se o nich zmínit ?!!!!
Corinnin "prohřešek" nebyl vůbec šokující a neměl logiku.
Důvod toho Adamova případu byl absolutně low - celej řetězec kvůli tam tomu..? Proboha....
Prostě ve finále zklamání.
Koukám, že je to má druhá kniha od něj a opakuje se to samé - půlka skvělá, anotačka láká na to, co tam není a druhá půlka je únavně roztahaná do milionu stran, který s příběhem nesouvisí a vždy to zabije konec, takže záměrně ho rozhodně vyhledávat nebudu.
Přeceňovaný moderní autor.

SPOILER:
Konec byl zabijáckej - to jako vyšetřovatelka sama nechá na důkazu svoje otisky, to jak na zbrani, tak na pokožce útočníka i na "oběti"?! A testy DNA by na nic nepřišly jo ?!! Takže konec byl svobodnej, oba happy, všude tichoučko, kluci se zase smějí a NIKDO nepřišel na to, že to v poslední chvíli byl on ... no tak to asi ne.
KONEC.