Cizinec

Světový bestsellerista Harlan Coben přichází se svým dosud nejskandálnějším thrillerem o tom, jak se mohou dobře míněné lži v cizích rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace, které má, se nedají popřít. Zašeptá vám do ucha pár slov, rozmetá jimi váš svět na kousky a zmizí. Adam Price to právě zažil – ideální manželství, dva skvělí synové, velký dům, výborná práce…Pak mu jeden cizinec prozradil tajemství o minulosti jeho ženy Corinne a Adamova iluze dokonalého života se rozplyne, jako by snad ani nikdy neexistovala. Čím hlouběji se však Adam noří do odhalení Corinniny zrady, tím víc mu dochází, že za vším stojí někdo, kdo se rozhodl některým lidem životy nejen ničit, ale i brát…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/267022/cizinec-PNk-267022.jpg 4.1503
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

The Stranger, 2015

Kniha Cizinec

Lena79
včera

Knihy od Cobena mám ráda, jsou čtivé. Tato není výjimkou a navíc, příběh byl napínavý. Za mě ano, doporučuji

friggo
předevčírem

Poznámka pro milovníky Cobena a Cizince: od 30. ledna 2020 je na Netflixu k vidění stejnojmenný seriál natočený podle této knihy. :-)

Lubisek

Mé první seznámení s Harlanem...a byla to JÍZDA OD ZAČÁTKU AŽ DO KONCE. :)
Knížka se čte neuvěřitelně rychle. Stránky vám doslova letí pod rukama. A vy se ani nenadějete a jste na konci příběhu. Tohle je opravdové umění.

Jak již jsem řekl, je to vůbec poprvé, co čtu knihu od tohoto autora, a tak mě velmi překvapilo, že děj začíná hned od první stránky. Hned zpočátku se na scéně objevuje tajemný Cizinec, který v příběhu hraje vlastně nejdůležitější roli.

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER:
Celý příběh je opravdu zajímavý. A závěr? Ten mi vyrazil dech. Postupem příběhu je vám odhalena identita tajemného Cizince, dokonce se i dozvídáme, kdo je zodpovědný za různé vraždy. Nicméně na konci si uvědomíme, že to byla pouhopouhá předehra k tomu, co se dočteme na posledních stránkách. A to rozluštění hlavní dějové linie: Záhadného zmizení Adamovi manželky Corinne.

Musím podotknout, že když jsem dočítal poslední řádky, měl jsem téměř slzy v očích. Bylo to popsáno velmi krutě, ale bohužel reálně. A vidina toho, že vše může dobře dopadnout, se rázem rozplynula.
Opravdu velmi napínavý, dechberoucí a strhující konec.
HLUBOKÁ POKLONA. ;)

makymp

Některé pasáže se příliš vlekly,přečetla jsem od něj i lepší knihy. Stále však patří mezi TOP autory a závěr byl opět skvělý a nečekaný.

Pantáta1900
17.12.2019

Bylo to napínavé až do konce :)

Papaj
11.11.2019

Další dobrá kniha od Cobena.
Silný emotivní konec u kterého mi nebylo příjemně. Takový konec jsem nečekala..

1amu
10.11.2019

Zpackaná kniha + známý marketingový tah - samolepka SVĚTOVÝ BESTSELLER, aby na to kupující skočili. Měl jsem štěstí, půjčil jsem si ji v knihovně. Až do poloviny se dala číst, i když hlavní motiv byl nepřesvědčivý. A pak šly nelogičnosti pěkně v řadě za sebou. Domnívám se, že většina nepoctivců, šmejdů a podobných existencí ví, že jim Facebook může způsobit plno nepříjemností, pro se mu vyhýbají. Neví to zřejmě Harlan Coben (i když se prodává dobře). Druhá polovina knihy již silně kulhá a závěr mi připomíná hezký český film Limonádový Joe ( ale to byla parodie), pokud to autor myslel vážně, tak je to vážně, ale opravdu vážně, jedním slovem š p a t n é !

niknikita
04.11.2019

Harlan Coben se opět vyznamenal a já se při každé jeho knize ptám, jak to ten sympaťák dělá, že mne naučil číst žánr, který mně nikdy moc nezajímal.