Cizinec

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Světový bestsellerista Harlan Coben přichází se svým dosud nejskandálnějším thrillerem o tom, jak se mohou dobře míněné lži v cizích rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace, které má, se nedají popřít. Zašeptá vám do ucha pár slov, rozmetá jimi váš svět na kousky a zmizí. Adam Price to právě zažil – ideální manželství, dva skvělí synové, velký dům, výborná práce…Pak mu jeden cizinec prozradil tajemství o minulosti jeho ženy Corinne a Adamova iluze dokonalého života se rozplyne, jako by snad ani nikdy neexistovala. Čím hlouběji se však Adam noří do odhalení Corinniny zrady, tím víc mu dochází, že za vším stojí někdo, kdo se rozhodl některým lidem životy nejen ničit, ale i brát…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267022/cizinec-nVP-267022.jpg 4.1606
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

The Stranger, 2015

Kniha Cizinec

Petronela16

Túto knihu som začala najprv počúvať ako audioknihu. No bohovsky ma
nadchla .Potom som sa úplnou čírou náhodou dostala k stiahnutiu, myslím ,13 Cobenovych knih,tak som ani sekundu neváhala a okamžite som aj začala paralelne čítať, keď som zase nemohla počúvať.Uzasne píše tento autor, veľmi je to také... ani neviem nájsť vhodný výraz,No proste ma to nutkalo každú voľnú chvíľu čítať, alebo počúvať.Dej super odsýpa, ani chvíľu nenudí, žiadne ,ja to volám, omačkove pasáže.Som nadšená týmto autorom.Kedysi dávno pradavno, keď sa voda sypala a ..co to trepem skrátka davno, som už od Cobena čítala niečo, matne si spomínam na takú červenú knihu čosi o nejakom lieku, ale nejak mi neutkvel v pamäti. Takže veľmi dobre som urobila, keď som zvolila comeback k autorovi.A to vám poviem, že s nim hodlam ešte nejaký ten čas zotrvať v dosť *tesnom kontakte*kým zdolam tie zvyšné knihy.Hor sa teda do čítania ,vravím sama sebe a vám ostatným odkazujem , táto kniha určite stojí za prečítanie a je zárukou dobrej detektívky.

trudoš

U thrillerů Harlana Cobena se pokaždé těším na tu motanici záhad, ve které se hlavní protagonista najednou ocitne. Sbírat jednotlivé střípky událostí a pokoušet se je složit do logického celku mě na autorových románech baví ze všeho nejvíc. Jistěže s realitou toho mají dané příběhy společného asi tolik, jako Gregory House se skutečným doktorem, ale kdo by se takovými prkotinami zabýval. U odpočinkové literatury se chci bavit, ne dumat nad faktickými prohřešky vůči realitě.
Ani román Cizinec v tomto ohledu nezklamal, třebaže okaté natahování zápletky skrze životní osudy vedlejších postav spisovateli jen tak neodpustím. Ale podobně jako u knih Jefferyho Deavera i tady vám přímé souvislosti dojdou až v závěru, takže dopředu určit co je ještě záměrné mlžení a co už ne, je prakticky nemožné. Zpětně mi ovšem haprovala uvěřitelnost extrémních činů, protože vražda se v ději stává až příliš všední činností, podobně jako třeba platba kartou. Ale co já zas vím o nátuře amerických maloměšťáků?

mirka71

Výborný příběh o tom, jak pár slov zničí rodinu žijící si svůj americký sen. Jen jsem celou dobu doufala v méně drsný konec, tenhle mě trochu zaskočil...Každopádně za přečtení stejně jako kterýkoli jiný Coben rozhodně stojí.

jaroiva
28.12.2020

Druhá knížka, co jsem od autora četla / poslouchala, a určitě ne poslední, musím si ho přidat mezi oblíbené autory.
Styl jeho psaní mě baví. Celkem svižný způsob psaní a poměrně dobře vymyšlená zápletka.
Pro mě tohle sice není thriller, ale to mi vůbec nevadí. Prostě román s trochu detektivním podtextem.
Zaujalo mě ale to, nad čím jsem se musela mezi řádky zamyslet. Příčiny a následky... kam mohou vést naše činy a k jakým důsledkům taková série reakcí vede. V románu je to samozřejmě vyhnáno do krajnosti, ale přesto je dobré si uvědomit, že na našich rozhodnutích záleží. Mohou se projevit později jejich důsledky.

jprst
04.12.2020

Slušný a zároveň poněkud jiný thriller s nečekaným koncem, který autor opět zvládl se spisovatelskou rutinou jemu vlastní a rozhodně nezklamal.

TomHr
03.12.2020

Spokojený maloměstský život, idylická rodinka, klidné a šťastné dny, kdy největší starostí je, zda bude syn nominován do áčka místního lakrosového týmu. Stačí jen pár slov, několik málo vět, které neznámý muž pronese u baru. Celá ta krásně vystavěná idylka se začíná hroutit, nejdřív sotva znatelně, pak po stále větších kusech, až se dům z karet sesype docela. Kniha je o tom, k jakým koncům může vést zdánlivě nevinná lež. O tom, co je člověk schopen udělat, aby zachoval fasádu úspěchu bez jediného kazu.
Příběh se rozvíjí nejdříve zvolna, pomalu nabírá obrátky, ale neurčité napětí je znát od první kapitoly. Autor postupně rozkrývá jednotlivé záhady a umně splétá více dějových linií, z nichž jen některé jsou spojeny postavou Cizince.
Coben porušuje některá thrillerová klišé, hlavní hrdina je vyšetřovatelem proti své vůli a hlavní padouch možná není záporák. Plasticky vykreslené postavy jsou silnou devízou knihy.

cipperka
20.11.2020

Čekala jsem od Cobena tedy víc. Divím se, že má tak vysoké hodnocení

INCOGNITOREADER
03.11.2020

Cizince bych označil asi jako rodinný thriller. Protože dej se točí okolo rodiny a co pro vás znamená a co pro rodinu jste ochotni udělat. Je tady i cyber tajemství a vydírání. Moje první kniha od autora a moc se mi líbila. Takže potřebuju další ????