Pravidla moštárny přehled

Pravidla moštárny
https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78461/bmid_pravidla-mostarny-JnP-78461.jpg 5 2765 2765

Uprostřed jabloňových sadů v úrodné krajině státu Maine leží podivný svět, v němž začíná odysea Homera Wellse. Po několika traumatizujících zkušenostech u adoptivních rodičů se stane natrvalo součástí sirotčince v St. Clouds a jako nejstarší chovanec se učí mladým i starším ženám pomáhat od jejich starostí. Jeho učitelem je zakladatel sirotčince Wilbur Larch, lékař, který vede své soukromé křížové tažení proti zlu, často v rozporu se zákonem. Sledujeme Homerův příběh, jeho snahu stát se užitečným, učednické období v sirotčinci, dospělá léta v moštárně, prazvláštní vztah k manželce jeho nejlepšího přítele, neustálé odchody i návraty…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon
Originální název:

The Cider House Rules , 1985


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pravidla moštárny. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (370)

Araso
20.05.2024 4 z 5

Výtečná oddychovka. Román plyne jako řeka... v románu není mnoho postav a děj je zajímavý. Okolo téhle knihy jsem chodila mnoho let... jsem ráda, že jsem se k ní nakonec dostala. "Čteno" jako audiokniha v excelentním podání p. Mrkvičky. Pokud máte přečteno x thrillerů a potřebujete změnit žánr, tak tohle je skvělá volba!

GeRaltzRiVie01
16.05.2024 3 z 5

Vlastně ani nevím, jestli se mi kniha líbila. Její četba trvala tak dlouho, že ani nevím, jaký je můj celkový dojem.. Občas se mi líbila, občas mě nebavila a občas jsem ji přímo nesnášel. Vyjma doktora Larche (kterého jsem si vážil od začátku do konce) tomu tak bylo i u postav.


bhn
28.04.2024 5 z 5

"Čteno" jako audiokniha. Podání pana Mrkvičky je úžasné - a stejně tak celá kniha. Ano, není to na jeden večer, ale já si na všechny hrdiny tak zvykla, že mi bylo smutno, když jsem dočítala... :-)

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (2)

Myslím na tebe, Homere. Myslím na tebe víc a víc, ale nemrhám svým časem - nebo tvým - tím, že bych přemýšlel o tom, kým jsi byl, než jsem tě poznal.


Historie sestává z těch nejmenších, často nepovšimnutých chyb.


Kniha Pravidla moštárny v seznamech

v Právě čtených68x
v Přečtených4 310x
ve Čtenářské výzvě246x
v Doporučených429x
v Knihotéce922x
v Chystám se číst1 444x
v Chci si koupit207x
v dalších seznamech24x