Koupit knihy

John Irving

americká, 1942


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 17 knih

Komentáře (36)

knihovna1
04. května

Jů , děkuju za info, těším se.

JancaMia
03. května

Letos na jaře nebo na podzim vydá poslední román, už aby byl přeloženej do češtiny !!!

jprst
30.12.2021

Autorovy knihy nejsou jednoduchou četbou, chce to postupně se přizpůsobit způsobu jeho uvažování a spisovatelskému stylu a pak najednou zjistíte, že si s ním začínáte rozumět a jeho kniha se stane čtenářským zážitkem.

Atuin
28.02.2021

John Irving má lehkou ruku ( asi jako Steinbeck) a touto lehkou rukou dovede obratně psát příběhy nevšední krásy a hloubky. Ve vyprávění se nezaplete sám do sebe a vše co řekne do knihy sedí úplně mistrovsky.

terimila
24.07.2020

Irving patří k mým stálicím. I když okouzlení z prvních čtených knih - Garp a zejména úžasná, křehká a nádherná Modlitba za Owena Meanyho - se už nic nikdy nevyrovnalo a nevyrovná. Irving má dar vymyslet si fakt šíleně divné hrdiny, občas až hnusně divné... a stejně vás je přiměje mít je jaksi rád. A to je zatracený umění. O tom, že to je povětšinou velice čtivý, o tom ani nemluvě. Takže prostě furt jo, Irving sice píše fakt divný věci, ale ty divný věci jsou... krásný. :)

JitkaSatavova
27.05.2020

Strávit ve společnosti Garpa jeden jediný den..... To bych fakt chtěla... Irving je fenomén

Dervish
18.12.2019

Nejlepší a nejoblíbenější světový autor. Mám v knihovně všechny jeho "nešablonovité" romány a miluju je všechny, bez výjimky.

Chesterton
14.09.2019

Kdysi jsem trochu dokázala ocenit či pochopit Garpa a Owena. Nebyly to příběhy úplně úchvatné, ale jisté kouzlo v nich bylo. Pravda, jediné co mi z nich zůstalo v hlavě bylo "zvláštní a komplikované".
Zkusila jsem se k Irvingovi vrátit v Garpovi a Moštárně. Ze zralejšího životního pocitu už jsem potkala jen zbytečně komplikovanou prázdnotu. Hru na efekt v dráždivých kulisách?

1