John Irving

americká, 1942, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Svět podle GarpaPravidla moštárnyV jedné osoběModlitba za Owena MeanyhoUlice Záhadných tajemství

Komentáře (26)

Přidat komentář
ddkk
10. března

Obsáhlé informace o Irwingovi a jeho způsobu tvorby najdete na:

http://john-irving.com/an-introduction-to-john-irving/

lilites
24. ledna

Tento skvělý autor se mi dostal do ruky před mnoha lety, a ač jako dítě, jsem kupodivu chápala jeho knihy. A stále dokola se vracím k jeho knihám, zvláště pak ke knihám Rok vdovou a Svět podle Garpa. A stále mě to baví, má knihovna jásá při koupi, každé další knihy, která ještě ve sbírce chybí.. :)

ddkk
22.10.2017

Johna Irvinga považuji za jednoho z nejlepších současných světových spisovatelů. Přečetla jsem skoro všechno, co od něj u nás vyšlo.
Na Garpovi jsem vyrostla, Moštárnu jsem zhltla na posezení, ostatní - případ od případu....A z filmů miluju nejvíce Dveře v podlaze (podle části knihy Rok vdovou - hlavně kvůli skvělému scénáři a výkonům obsazených hvězd) a Pravidla moštárny (také kvůli scénáři, který - na rozdíl od ostatních adaptací jeho knih - tentokrát psal sám autor).

Darknessfriend
19.09.2017

Na svět podle Garpa nikdy nezapomenu jednim slovem skvely spisovatel.

Tarrina
04.04.2016

Rok vdovou - pro mě nádherný a nezapomenutelný příběh. Jeho styl z duše obdivuju.

Misan1993
10.06.2015

Právě maturitní četba mě přivedla k tomuhle románopiscovi a docela jsem mu přišel na chuť. :)

Palele
16.02.2015

Snad to, že mám slabost pro vše bizarní vysvětluje mou slabost pro Johna Irvinga. Ten chlap je prostě třída.

sumcicka
19.05.2014

První byl, myslím, Garp. Potom přišla Pravidla a pak asi dalších pět knih od Irvinga. Nejdříve jsem jej považovala za téměř geniálního autora, nicméně s narůstajícím počtem knih se mi líbil čím dál tím méně - jeho knihy, i když to tak na první pohled nemusí vypadat, jsou si totiž hodně podobné, napsané podle jedné šablony. Potom mi někdo doporučil modlitbu za Owena Meanyho s tím, že je to nejlepší Irvingova kniha - přečetla jsem ji a musím souhlasit. A tím s Irvingem končím - nechci si zkazit dojem...

Belatris
18.05.2014

Přeceněný schematik.

J&B
27.04.2014

První Irvingovo dílo, co jsem přečetla. Místy těžké na čtení, ale zajímavé téma, přečteno jedním dechem. Výborná kniha.

Daffodila
23.11.2013

Tento autor si mě získal v posledním ročníku gymnázia, kdy jsem před maturou louskala "Svět podle Garpa". Zamilovala jsem si jeho lehký a zajímavý styl psaní, díky kterému mi nedělalo sebemenší problém se do knihy pořádně vnořit a užít si jí. Mám pár jeho děl v knihovně a momentálně jsem velmi zvědavá na "V jedné osobě".

dobromilnebojsa
28.03.2013

Garpha som ešte neprečítal, ale najviac sa mi pozdáva rok vdovou :-) potom Pravidlá muštárne a MMO

paloma
13.03.2013

Souhlasím s Mish-ka. Nejlepší je kniha Modlitba za Owena Meanyho

paloma
13.03.2013

Jediný spisovatel, kterému "odpouštím" špatné konce.

koolsavage
23.01.2013

John Irving mě nikdy nezklamal. Ač to bude znít jako klišé, jeho příběhy mě vždycky vtáhnou a nepustí ani dlouho po přečtení.
A slovy Bernarda Blacka z Black Books ..." it will make you laugh, it will make you cry, it will change your life:-)" - a bez té ironie, ale, prosím :-) Takhle nějak to mám s Irvingem a jeho geniální prací!

swamp
16.09.2012

Zápasení, medvědi, Vídeň, podivný sexuální náhled na svět a nečekané zvraty - to je Irving.

Mish-ka
22.07.2012

**ani Garp nedokáže překonat Owena! :)

kellishova
13.06.2012

jeho Svět podle Garpa je nejlepší knihou co jsem kdy četla.

nelson
24.02.2012

První byl Garp a byla to pecka.Potom jsem přečetl všechno,co Irving napsal a bylo to fajn.A to stačí.

Ronie Gray
17.07.2011

To je super chlapík !

Miru
28.06.2011

Můj jasný favorit mezi spisovateli, který v mých očích nemá konkurenta. Jeho díla, zdánlivě tak odlišná dobou, společností a místy, ve kterých se odehrávají, přesto jasně spojená autorovým nezaměnitelným rukopisem, mistrně vystavěným příběhem a určitou dávkou absurdity, jejímž prostřednictvím posouvá pomyslné hranice společenských norem kolikrát až na samotný práh únosnosti, pro mne představují ten nejlepší způsob úniku od reality všedních dnů.

MarkétaS
17.05.2011

Od Irvinga jsem četla všechno. Zpočátku jsem měla pokušení o něm prohlašovat, že je mým nejoblíbenějším autorem. Ale v tom ohromném zástupu medvědů, kurev, znetvořených lidí a Vídně, tyto jmenované najdete v každé knize, se jeho mistrovství vytrácí. Není mi to vyloženě protivné, je to trochu jako procházet se po dobře znýmých místech, ale po mnoha procházkách se může stát, že se mírná nostalgie promění v nudu.

Jana M.
28.11.2010

Přečetla jsem od Irvinga kromě románů Pitná kúra a Svobodu medvědům všechny. Některé byly (dle mého názoru) slabší, jiné byly geniální, ale každopádně ho považuju za fenomenálního autora, který má jasnou představu o výstavbě celého příběhu, ani jedna epizoda či slovo není navíc nebo bez záměru a já jsem jeho tvrobou fascinovaná. Moc se těším na další román. Začátečníkům či pochybovačům doporučuji především dva jeho romány: Pravidla moštárny (a pokud možno - nedívat se před četbou na jeho filmovou podobu) a Modlitbu za Owena Meanyho.

bakterie_

Knih od Irvinga jsem už přečetla celou řadu, ale postupně jsem se jimi přesytila. Knihy, které jsem četla naposled mi přišly stále horší a horší. Takže teď si potřebuji dát od Irvinga chvilku pauzu, pak mu dám možná další šanci... až mu vyjde zase nějaká krásně tlustá bichle. Nicméně Rok vdovou a Modlitba za Owena Meanyho jsou geniální... a možná jich je i víc...

krisikowa

Já četla Svět podle Garpa a Hotel New Hampshire - fenomenální. Zkoušela jsem Dokud tě nenajdu, ale bylo to příliš dlouhé. Nicméně doufám, že se k Dokud tě nenajdu někdy zase dostanu.

Val

Četla jsem zatím pouze Modlitbu za Owena Meanyho, ale můžu říct, že mě tato kniha vyloženě dostala. Rozhodně je to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla ... a nečetla jsem jich zrovna málo.