V jedné osobě

Nový román jednoho z nejúspěšnějších amerických spisovatelů současnosti mnohé překvapí. Poprvé od Modlitby za Owena Meanyho je vyprávěn v první osobě – a jeho tématem je homosexualita a sadomasochistické praktiky. Pojednává o šedesátiletém bisexuálovi jménem William, který vzpomíná na svůj nezřízený život v padesátých a šedesátých letech. John Irving otevřeně přiznal, že román V jedné osobě napsal pro svého jednadvacetiletého syna, který je gay. Dílo ukazuje, že i v sedmdesáti letech dokáže Irving přijít s naprosto nečekaným tématem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/169317/v-jedne-osobe-169317.jpg 4.1414
Vydáno:, Odeon

In one person (2012)

Kniha V jedné osobě

Aimee1
předevčírem

U Irvinga člověk velmi rychle zjistí, že své příběhy rozehrává ve velmi podobných kulisách - malé město, bohatí prarodiče, soukromá střední škola, divadlo a prkna, která znamenají svět. Velmi to vynikne například pokud se člověk rozhodne, že si přečte Owena Meanyho a vzápětí V jedné osobě. Téměř jsem měla pocit, že jsem vzala do ruky stejný román (alespoň ze začátku). Každopádně V jedné osobě se mi líbilo více než zmíněný OM a to nejen tématem, ale i čtivostí. Na obou knihách lze však vidět, že Irving dokáže psát jak o sexu, tak o velmi konzervativní víře v Boha.

chodícírohožka

Opět klasický Irving. Špatné matky a zapovězení otcové, zápasníci a speciální kamarádky, penisy a sex, medvědi a New Hampshire... Žasnu, jak dokáže psát pořád dokola s téměř stejnými postavami a v totožných kulisách, a přesto vytvářet svérázné a originální příběhy. Nicméně V jedné osobě považuji za Irvingovo slabší dílo. Připadá mi, že téma autorovi nesedlo, neuměl se s ním poprat, a tak příběh působí poněkud uměle a je příliš předvídatelný.

Adriana.82

Můj první Irving ... a rozhodně nééé poslední :)

e.s.e.t.

V knize nechyběla němčina, zápas, internátní škola, pobyt studenta ve Vídni, intimnosti vyhnané do extrému ani žádná z dalších poznávacích znamení Johna Irvinga. V jedné osobě je zajímavým pokusem o sondu do minoritní LGBT(N) skupiny. Stejně jako snad ve všech Irvingových dílech, i tady byla spousta kousků mozaiky příběhu dost přitažená za vlasy, ale to já mám na jeho knihách právě ráda. V jedné osobě bylo přesně takové dílo jaké jsem očekávala, možná jen o půl hvězdičky horší - 4,5* - a už se těším na Irvingovy další.

blowfish
18.12.2018

Psáno pro lidi zabývající se LGBT tématikou.

freejazz
24.10.2018odpad!

hm...
toto je druhá kniha, ktorú som zahodil do koša. neskutočný blaf, poplatný dobe a trendom, bezcenné ľapotanie. až sa mi nechce veriť, že túto hrôzu napísal Irving.

1987
23.10.2018

Uf.
Napisat knihu pre syna, ktory je gay - ok, chapem, pekna myslienka a motivacia, ktoru uplne respektujem.
Napriek tomu, kniha mi pripadala ako narychlo zbuchany pribeh na temu, ktora teraz fici.
Najviac sa mi pacil premysleny nazov a s tym suvisiaci obal.
Ale inak. Inak inokedy.

Danca196