Pravidla moštárny

kniha od:

Pravidla moštárny obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Uprostřed jabloňových sadů v úrodné krajině státu Maine leží podivný svět, v němž začíná odysea Homera Wellse. Po několika traumatizujících zkušenostech u adoptivních rodičů se stane natrvalo součástí sirotčince v St. Clouds a jako nejstarší chovanec se učí mladým i starším ženám pomáhat od jejich starostí. Jeho učitelem je zakladatel sirotčince Wilbur Larch, lékař, který vede své soukromé křížové tažení proti zlu, často v rozporu se zákonem. Sledujeme Homerův příběh, jeho snahu stát se užitečným, učednické období v sirotčinci, dospělá léta v moštárně, prazvláštní vztah k manželce jeho nejlepšího přítele, neustálé odchody i návraty…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78461/pravidla-mostarny-JnP-78461.jpg 4.62335
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Odeon
Orig. název

The Cider House Rules, 1985

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (313)

Kniha Pravidla moštárny

Přidat komentář
lernami
21. března

Jestliže má někdo dar od Boha, tak je to zaručeně Irving. Jeho psaní je ztělesněným opakem těžkopádnosti, i přesto, že kniha pojednává o vážných tématech.
V průběhu knihy jsem si říkala, že by jí neuškodilo, kdyby byla kratší. Až po dotčení jsem si však uvědomila, jak moc jsem se mýlila a pochopila jsem důležitost jednotlivých částí příběhu - nic bych nevypustila.
Vřele doporučuji!

Ódin502
26. února

Tato kniha mě chytla za srdce už od samotného začátku čtení - hlavně tedy podstava Wilbura Larche, který mi byl z těch postav nejsympatičtější kvůli jeho přímočarosti. Dále na mě zapůsobilo i pro mě osobně magické prostředí, kde se příběh odehrává; jak sirotčinec, tak moštárna. Irving zkrátka předvedl, jak má vypadat výborně napsaný příběh se vším všudy - dialogy, děj i postavy. Jistě se ke knize zase někdy vrátím, až třeba budu mít špatnou náladu.


kralika
10. února

V St. Cloud’s čtou Dickense, v ostatních částech světa čtou kromě něho i Irvinga, což je dobře, neb se výborně doplňují.

Jura999
06. února

Skvělá kniha! Irving je odborník tklivé scény - jeho perem nejsou tklivé, dojemné scény kvalitě na přítěž, naopak! Dělají z Irvingova díla dílo kanonické.

“Té noci vstal a šel se podívat do chlapeckého oddělení; ve velké ložnici, kde už všichni chlapci spali, snad hledal vlastní minulost, ale místo toho našel dr. Larche, jak pozdě v noci chlapce obchází a všechny je líbá. Homer si v tu chvíli představil, že takhle dr. Larch líbal i jeho, když byl malý; nemohl tušit, že právě tyto polibky, přestože rozdávané až v této době, jsou určeny jemu. Byly to polibky, jimž dr. Larch hledal Homera Wellse.”

Mirkatka
27. ledna

Skvělá kniha popisující život sirotka Homera, jenž i přes mnohdy strastiplný život poznává a zakouší lásku. Uvědomuje si, jak vracet to, co do něj bylo investováno lidmi, kteří jej milují.

E.vi.k
26. ledna

Miluju, jediná kniha, kterou jsem četla víckrát...

brosofa
17. ledna

(+ SPOILER) Dost silný příběh, který nakonec ale dopadl dobře, přesně podle očekávání.
Candy mi byla dost protivná, ale i ta se na konci ukázala jako rozumná osoba.

Kája95
12. ledna

Úžasný vývoj postav, na každou stránku jsem se těšila. Jedna z nejlepších knih

1 ...