Ulice Záhadných tajemství

Čtrnáctiletý chlapec Juan Diego, který se narodil a vyrůstal na skládce odpadů v mexické Oaxace, má o rok mladší sestru Lupe. Dívka je přesvědčená, že zná svou vlastní i bratrovou budoucnost. Je také čtenářka myšlenek – ví, co si myslí většina lidí… Jako starší muž cestuje Juan na Filipíny, ale cestují s ním i jeho sny a vzpomínky. Jak stárneme, žijeme často ve snech a vzpomínkách intenzivněji než v přítomnosti. Nejnovější Irvingův román je příběhem o tom, co se přihodí Juanovi na Filipínách: kde se minulost srazí s jeho budoucností....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291540/ulice-zahadnych-tajemstvi-WUZ-291540.jpg 3.684

Avenue of Mysteries (2015)

Vydáno:, Odeon

Naomi

Irving opět nezklamal. Výborná kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Vřele doporučuji. :)

irskádívka

vyjádřím se expresivně: Tohle jsem teda nepobrala. Kniha je příliš mystická, rozvleklá, bizardní, v celku nudná a nezajímavá.
Autor je prý poměrně dobrý, asi jsem začala špatnou knihou, protože mě od ostatních jeho děl odradila. Příliš si vážím času členů databáze knih, abych knihu mohla doporučit k přečtení.

tildasusane
05.12.2017

Znovu převařený guláš jeho úspěšných děl - stejně jako jeho předchozí 2- 3 romány. Všechny postavy rekapitulují dokola to stejné a většinou se ani nedá říci, že situace komentují z jiného úhlu. Kdo je tajemná matka s dcerou bylo příliš průhledné a konec vyzněl jaksi naprázdno - katarze se nedostavila.

Gregorie
11.11.2017

John Irving. Mám ho ráda. Mám ráda jeho způsob psaní. Miluju jeho zvláštní, tajemné, často až bizarní postavy. Je skvělý pozorovatel se smyslem pro detail. Díky jeho hrdinům si uvědomuju, že lidi kolem mě, že všichni, jsme nějakým způsobem "ulítlí", jen si to musíme připustit a dobře se dívat.
Ulice Záhadných tajemství nebyla tak strhující jako Pravidla moštárny nebo Modlitba za Owena Meanyho, ale rozhodně mě nezklamala.
Souhlasím s komentářem, který napsal někdo přede mnou: Pokud Irvinga rádi nemáte, nebudete mít rádi ani tuto knihu.
Je moc dobrá :-)

Jonna
15.09.2017

Bohužel musím souhlasit s ostatními komentáři - tohle je asi jedna z nejslabších Irvingových knih. Neustálé opakování toho, co už bylo (i několikrát) řečeno, motání se v kruzích, tak trochu upocená snaha o magický realismus (ten umí jenom Márquez) nebo co to proboha mělo být. Nemohu říct, že by mě kniha vyloženě nudila, to ne, ale taky mě nenadchla. Dočetla jsem, fajn, ale asi se ke knize, na rozdíl od ostatních Irvingových děl , nebudu vracet.

knižátko
15.08.2017

Irving - u mě téměř vždy spokojenost, nezklame, nemůže :)

Edeltruda
31.07.2017

Ani mému oblíbenému Irvingovi se nepodařilo mě nadchnout pro mysteriózní příběh, dokonce ani postavy mi tentokrát nepřirostly k srdci a jejich osud mi byl celkem lhostejný. V mých očích jedna z Irvingových nejslabších knih. Od dějové linky na Filipínách jsem raději utíkala do minulosti a snů do Mexika. Nejzajímavější pro mne byly pasáže o psaní a profesi spisovatele.

vygum
07.06.2017

Co je to za debilni modu koncit kazdou desatou vetu zavorkou, ktera vysvetluje uplne zjevnou skutecnost typu Byla tam dve zvirata, jedno melo kridla (to s kridly byl ptak). Mam pocit, ze nekteri soucasni autori predpokladaji, ze jejich ctenari jsou retardovani. Knihu nehodnotim, nepodarilo se mi dostat pres 200 stranek.

Dervish
05.06.2017

O něco déle mi trvalo než jsem se chytnul. Přeci jen životy hlavních postav jsou od mého běžného života natolik vzdálené, že musela představivost zapnout ne na 100 ale na 200 procent. Ale poté co jsem "konečně" vklouznul do kůže Johna Irvinga, už jsem byl doma a kniha mi začala dávat smysl. Pak se stala opět báječným a neobvyklým příběhem plným kuriózních postav... přesně tak jak to má Irving rád a jak to mám rád i já. Protože všední jsou všude kolem nás, ale ti DRUZÍ, o těch píše jen Irving. A píše zatraceně dobře!

Nightcrawler
07.05.2017

Doposud nejslabší dílo, které jsem od oblíbeného autora četl. Neměl jsem problémy s postavami, přeci jen je to Irving, ale asi mi unikla pointa a závěr byl takový nijaký.

kalache
28.04.2017

..."Náboženství se nachází někde mezi strachem a sexem."...Irving nikdy nezklame...

denib
25.04.2017

Všechny knihy Johna Irvinga jsou báječně "ujeté", tahle je navíc i poměrně tajemná. Myslela jsem, že mě Irving už nemůže moc překvapit, ale stalo se. Autor sice trochu "vykrádal" Pravidla moštárny, ale vůbec to nevadilo. Hlavní postavy jsou opět lidé, kterým se stávají naprosto neuvěřitelné věci, ale tentokrát ještě neuvěřitelnější. Čtení myšlenek, duchové ... Byla to prostě paráda. Samozřejmě Irving je autor, kterého buď zbožňujete nebo nesnášíte a já patřím do té první kategorie. Pokud Irvinga rádi nemáte, nebudete mít rádi ani tuto knihu. Ale ostatním jí vřele doporučuji.

Johanka10
14.04.2017

Nedočetla

IvaKo
27.03.2017

Typický Irving - bezbřehá fantazie, bizarní postavy a podivné osudy. Některé motivy autor sice opakuje, ale rozhodně nenudí.Těším se na jeho další díla.

alabra
22.02.2017

Moje první kniha od tohoto autora, jsem okouzlena, je tak jiný než ostatní autoři, má jiný styl, výstavbu románu, hrdiny...Vymyká se po všech stránkách.

Crimble
12.02.2017

Podle mne jeden z nejzdařilejších autorových románů "pozdnějšího" období. Irving je jedinečný, jeho postavy jsou originální, vždy více či méně "divné". Nenápadný, trefný humor, nenásilné prosazování někdy poměrně dost radikálních názorů. A co je nejdůležitější - jeho schopnost poutavého vyprávění, prolínání časových rovin je prostě neopakovatelná.

babsi66
30.01.2017

Jsem z toho rozčarovaná...na ne zcela normální postavy, kterým se dějí divné věci a jejichž sexuální život boří všemožná tabu jsem u Irvinga zvyklá. Bez nich by Irving nebyl Irvingem. Jenže stejně také jsem zvyklá, že jeho knihy mají pointu a všechno do sebe nakonec zapadá.

Nevím, zda se jedná o důsledek mé nepozornosti při čtení nebo nedostatek schopnosti vidět souvislosti v některých událostech, ale na můj vkus tam bylo několik hluchých míst, jejichž význam pro příběh mi zůstal utajen. Kdyby byl příběh kratší, asi bych se přes to přenesla s tím, že holt si autor trochu zaexperimentoval. Takhle jsem marně čekala na ono pověstné cinknutí, kdy vše do sebe zapadne a já si budu moci říct, že všechny ty úlety měly nějaký význam. No, bohužel neměly.

Blanchi
14.01.2017

Nějak těch neobvyklých situací a zvláštních osob bylo příliš.... mám pocit, že autor zkouší, co čtenář vydrží a jaký mix je ochotný přijmout. Kniha mne velmi zklamala. Snad další budou lepší.

Tilte
29.12.2016

"Pokud jde o turisty, Juan Diego se uchyloval k dvojjazyčným výkřikům-křičel estigmas i stigmata."

"Mám pocit, jako když pořád odcházím z Růžového kopečku. Ta deziluze, to rozčarování, které jsem pociťoval, když jsem sestupoval po těch schodech, trvá; pořád sestupuju."

pajaroh
08.10.2016

Už je toho moc. Opakující se motivy, extravagance postav a snaha šokovat na úkor příběhu. Nečíst knihu v originále, asi bych ji odložila. Na druhou stranu - lze kritizovat Irvinga, že je příliš "Irvingovský"?

Makii
19.09.2016

Konečně! Snad nikdy jsem nečetla nic tak strašně dlouho.. :( A mrzí mě to, protože Irvinga miluju, četla jsem od něj všechno. Na knihu jsem se těšila, ale nenadchla mě. Jak se zdá, Irving už mě nepřekvapí, vykrádá sám sebe. Musím ale také připustit, že patřím spíš do fanklubu "Pitné kúry", "Svobody medvědům", "Hotelu New Hampshire" apod. - tzn. jeho starších věcí. U kterých jsem se ohromně bavila. U této knihy jsem se bohužel spíš nudila.

Gracian1964
30.08.2016

Prečítal som zatiaľ všetky knihy, ktoré u nás vyšly. Klasický Irving, i keď som z neho nebol taký nadšený, ako z niektorých predchádzajúcich. Trochu som sa s tým potrápil, kým som to zvládol. Ak autor ešte niečo napíše a vydá, určite si to kúpim.

boticelli
12.07.2016

Pokud chcete stravit par dni nebo tydnu ve spolecnosti extravagantnich ale stejne tak sympatickych postav s (vetsinou) tragickym osudem, sahnete po Irvingovi!

martunka
09.07.2016

Další skvĕlá kniha od Irvinga. Přečetla jsem od něj skoro všechny knihy a musím uznat, že mĕ opĕt nezklamal. Jen se v téhle knize už trochu autor opakuje. Jinak příběh mĕ chytl a už nepustil.

kacimilek
06.07.2016

První - a pevně věřím, že poslední - kniha od Irvinga, která mě zklamala. Prostě to nebylo to, co jsem očekávala. Rozumím, že se má jednat o jakési "shrnutí" spisovatelova díla. Není to prostě Irving jakého známe. Jedna z mála věcí, kterou na Ulici Záhadných tajemství oceňuji, jsou zmínky o několika románech, které autor již napsal (např. Pitná kúra).

vzpomínky Mexiko telepatie spisovatelé jezuité cirkus sourozenci záhady

John Irving

John Irving