Ulice Záhadných tajemství

Čtrnáctiletý chlapec Juan Diego, který se narodil a vyrůstal na skládce odpadů v mexické Oaxace, má o rok mladší sestru Lupe. Dívka je přesvědčená, že zná svou vlastní i bratrovou budoucnost. Je také čtenářka myšlenek – ví, co si myslí většina lidí… Jako starší muž cestuje Juan na Filipíny, ale cestují s ním i jeho sny a vzpomínky. Jak stárneme, žijeme často ve snech a vzpomínkách intenzivněji než v přítomnosti. Nejnovější Irvingův román je příběhem o tom, co se přihodí Juanovi na Filipínách: kde se minulost srazí s jeho budoucností....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291540/ulice-zahadnych-tajemstvi-WUZ-291540.jpg 3.5111
Vydáno, Odeon

Avenue of Mysteries, 2015

Kniha Ulice Záhadných tajemství

chodícírohožka

Tahle kniha ve mě vzbudila rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi líbil podivný příběh hlavní postavy a jeho blízkých, bavilo mě připomínat si klasická témata, která Irving cpe úplně všude, a užila jsem si autorův speciální smysl pro humor. Na druhou stranu jsem ale asi úplně nepochopila, o co v knize šlo. Kde byla nějaká pointa? Kam zmizelo vyvrcholení příběhu? Kdo byly ty ženské a proč tam byly? Těšila jsem se na velké finále, ale žádné nepřišlo. Došly stránky. Celé to vyšumělo někam do pryč, mimo mě. Bez zanechání jakýchkoli výraznějších dojmů.

koolsavage

"Tenhle autor je mistr hrozících osudových střetů".

Řekla bych, že se jedná o román bilanční, autobiografický a plný odkazů na předchozí díla autora. Klasický Irving, (velice) pomalu vypráví bizarní příběh Juana Diega od začátku, až k nevyhnutelnému konci. Za mě slabší dílko, určitě mám od Irvinga jiné favority.

aetos
12.12.2019

Zavřeno a nedočteno. Nejhorší Irving (přečetl jsem cca 7 knih). Zdá se mi, řemeslně odvedená práce, ale co a zda tím autor chtěl něco říci, nehodlám po více jak 150 stránkách zjišťovat. Ale někomu se líbí, takže asi je to prostě úplně z jiného světa než já.

jirina4159
28.10.2019

Tato kniha mne opravdu nezaujala. Přitom ten námět byl zajímavý a napsán velice dobře. Dočetla jsem protože jsem čekala nějaké vysvětlení těch tajemství, nedočkala jsem se, bylo jich na mne opravdu moc. Jinak je spisovatel můj oblíbený autor, touto knihou jsem ale byla zklamaná.

Naomi
27.02.2018

Irving opět nezklamal. Výborná kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Vřele doporučuji. :)

irskádívka
26.01.2018

vyjádřím se expresivně: Tohle jsem teda nepobrala. Kniha je příliš mystická, rozvleklá, bizardní, v celku nudná a nezajímavá.
Autor je prý poměrně dobrý, asi jsem začala špatnou knihou, protože mě od ostatních jeho děl odradila. Příliš si vážím času členů databáze knih, abych knihu mohla doporučit k přečtení.

tildasusane
05.12.2017

Znovu převařený guláš jeho úspěšných děl - stejně jako jeho předchozí 2- 3 romány. Všechny postavy rekapitulují dokola to stejné a většinou se ani nedá říci, že situace komentují z jiného úhlu. Kdo je tajemná matka s dcerou bylo příliš průhledné a konec vyzněl jaksi naprázdno - katarze se nedostavila.

Gregorie
11.11.2017

John Irving. Mám ho ráda. Mám ráda jeho způsob psaní. Miluju jeho zvláštní, tajemné, často až bizarní postavy. Je skvělý pozorovatel se smyslem pro detail. Díky jeho hrdinům si uvědomuju, že lidi kolem mě, že všichni, jsme nějakým způsobem "ulítlí", jen si to musíme připustit a dobře se dívat.
Ulice Záhadných tajemství nebyla tak strhující jako Pravidla moštárny nebo Modlitba za Owena Meanyho, ale rozhodně mě nezklamala.
Souhlasím s komentářem, který napsal někdo přede mnou: Pokud Irvinga rádi nemáte, nebudete mít rádi ani tuto knihu.
Je moc dobrá :-)

Cizinka