V jedné osobě přehled

V jedné osobě
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169317/bmid_v-jedne-osobe-fK0-169317.jpg 4 577 577

Nový román jednoho z nejúspěšnějších amerických spisovatelů současnosti mnohé překvapí. Poprvé od Modlitby za Owena Meanyho je vyprávěn v první osobě – a jeho tématem je homosexualita a sadomasochistické praktiky. Pojednává o šedesátiletém bisexuálovi jménem William, který vzpomíná na svůj nezřízený život v padesátých a šedesátých letech. John Irving otevřeně přiznal, že román V jedné osobě napsal pro svého jednadvacetiletého syna, který je gay. Dílo ukazuje, že i v sedmdesáti letech dokáže Irving přijít s naprosto nečekaným tématem.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

In One Person, 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V jedné osobě. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (110)

Jita160
25.07.2024

No tak tady jsem se svým výběrem knížky šlapla vedle.
Vůbec mě to nevtáhlo do děje... nemohla jsem se začít a vlastně jsem se nutila v pokračování.
Pro mě těžké čtení.
Tento autor není nic pro mě i když podle recenzí je vidno ,že své příznivce má.
Nojo sto lidí sto chutí.
Odkládám do nedočtených.

VetDejvid
23.07.2024 5 z 5

Veľmi silná kniha. Bolo príjemné čitať o tejto téme bez zbytočnej agresivity, nutnosti sa stoj čo stoj presadzovať a obmedzovať tým druhých. John Irving o pár rokov predbehol dobu a veľmi by ma zaujímalo ako by sa staval k tomu, ako nakoniec všetko dopadlo v reálnom nefiktívnom svete. Od prvej po poslednú stránku ma dej duržiaval veľmi zaujatého. Nádherné myšlienky, z ktorých mnohé som si musel zapísať. Prepojenia deja s Flaubertom a Shakespearom boli úplne úžasné. Toľko zrozumiteľnej symboliky! Je to kniha, ktorú si určite zase o 20 rokov prečítam veľmi rád a pozriem sa na ňu zase z iného uhla pohľadu.

Atuin
04.06.2024 4 z 5

Jako vždy u Irvinga velmi solidní čtení, pohybuje se v jemu známých hranách, v e fludnim prostředí, kde krystalizuje jeho osobitý přístup k románu zakotvený v tolik známé a dobré anglické půdě. Příběh který vás odsune do toho neuniknitelného času dospívání, proměn i představ, na prkna která znamenají život a do náruče bouře zvaný Shakespear.

Navíc je zde postava která pracuje v knihovně.

Knižní novinky (4. - 11. 9.)

02.09.2013

Kniha V jedné osobě v seznamech

v Právě čtených23x
v dalších seznamech6x