Mindy Mindy komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherný, silný příběh osamělé holčičky, která se musela naučit sama přežít v chatrči uprostřed bažin a močálů. Ta její osamělost mi drásala srdce a čtení mě chvílemi bolelo. A závěr? Překvapil, ale potěšil. Moc pěkná kniha.

20.06.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Pro tuto knihu budu hlasovat v anketě "Kniha roku 2020", protože je naprosto skvělá.
Krásně napsaný příběh o těžkých osudech lidí z Karvinska z přelomu 19.-20. století, který nás obohacuje o neznámé události, jenž se tenkrát staly.
Název ani obálka by mě samy o sobě nezaujaly, proto jsem vděčná DK a čtenářům zde za krásné komentáře, které mě navedly ke koupi této knihy. Je to poklad v mé knihovně.

22.07.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná knížka. Už ten název - Heřmánkové údolí.
No - s Annou se život tedy moc nemazlil. A bylo obdivuhodné, jak si s tím vším dokázala poradit.

29.03.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Na styl, jakým je kniha psaná, jsem si hned zvykla a moc se mi to líbilo. Kniha je nádherná, jestli se to dá vůbec říct o knize z války.
Liesel, Rose, Hans, Max, Rudy - to všechno jsou úžasné postavy. A je příjemné zjištění, že existovalo malé procento Němců, kteří s Hitlerem nesouhlasili. Byť je příběh smyšlený, tato informace je pravdivá.
Bylo to krásné a dojemné.

15.05.2021 5 z 5

Četla jsem tuto poměrně krátkou knížku několik dnů. Rychleji to nešlo. Zvládla jsem přečíst vždy jen pár stránek a musela jsem přestat. Totálně to se mnou zamávalo a moc si vážím toho, v jaké době teď se svou rodinou žiju.
Velké uznání patří autorce za nashromážděné informace o této tragédii.

09.01.2023 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Za mě super. Osudy obyvatel této vesnice byly veselé i smutné zároveň. Prostě ze života. Myslím, že autorka přesně vystihla určité povahy. Třeba v prvním příběhu jsem úplně viděla mou mamku. Když mi výjimečně hlídala děti, tak to probíhalo podobně. Asi se v této knize najde víc lidí. Nářečí mi vůbec nevadilo, dodávalo ději autentičnost.

01.12.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Smutné, žalostné, prostě strašné. Do čtení jsem se musela nutit, ale jenom proto, že jsem měla strach, co se bude dít v dalších kapitolách. Po přečtení jsem zůstala celá jak opatřená. Komentář píšu až po dvou dnech. Nerada srovnávám, ale po Chirurgovi je toto úplně jiná liga. Plný počet.

17.11.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Děj se odehrává v malé vesničce v šumavských lesích. Na světlo postupně vyplouvají dávná tajemství místních obyvatel. A taky se dovídáme, jak to bylo s osidlováním tohoto kraje po odsunu Němců. Žádný nervy drásající thriller, děj se posouvá pěkně pozvolna, ale takové jsou knihy Michaely Klevisové, a proto se (aspoň mně) dobře čtou, včetně krásných popisů přírody.

03.10.2022 4 z 5

To bylo tak krásné... Po celou dobu čtení jsem měla v krku takový knedlík, že jsem skoro ani dýchat nemohla. Láskyplná knížečka plná dojemných rozhovorů, krásných myšlenek a nádherných vzpomínek.

09.04.2020 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Eleanor si musí oblíbit snad každý. Je naprosto skvělá. A ten její příběh je tak silný! Smutný, ale místy i úsměvný. Je obdivuhodné, jak zvládá poprat se se svým osudem, odkázána jen a pouze na sebe. Anebo ne? Přečtěte si a uvidíte.

26.05.2022 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Jsem úplně přeplněná dojmy a vůbec nevím, co mám napsat. Přidávám se ke všem chválícím komentářům - naprosto dokonalá knížka, do posledního detailu promyšlená. Ale před druhým dílem si musím dát pauzu, nejsem teď hned schopná číst pokračování.

25.05.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Knihy této autorky - to je záruka kvalitního čtení. Moc se mi to líbilo.

24.10.2019 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Krásné čtení doplněné jednoduchými, ale o to milejšími ilustracemi. Pan Čapek prostě uměl - ať už to byly divadelní hry, zážitky z cest, povídky nebo psaní pro děti.

24.02.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Jak statečně Irma nesla svůj úděl, jak se všechno naučila, o všechny se postarala - četla jsem uznale, obdivně a skoro nevěřícně. Kniha je napsaná podle skutečných událostí.

18.04.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Někdo to má v životě o hodně těžší než ostatní. Obdivovala jsem Sáru, že si dokázala nazout ty tátovy boty. Jsem ráda, že jsem dopředu nečetla hodnocení ani anotaci. Je to moc pěkná knížka. A taky mě potěšilo, že je napsaná hezky česky.

18.02.2022 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Kniha popisuje osudy řeckých uprchlíků - především dětí, které Československo přijalo, když v Řecku probíhala občanská válka. Byli to sirotci, kteří se ocitli v zemi, o které nic nevěděli, neuměli jazyk, nikoho neznali.
Kniha mi přiblížila události, o kterých jsem věděla, že se staly, ale jinak nic.

03.05.2023 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

700 stran nepředstavitelného utrpení, zvěrstva, násilí, bolesti a - smrti. Ať už v Americe, Německu, Litvě, Polsku nebo na Slovensku. Smrt na vás dýchá opravdu takřka z každé stránky. Je to úžasná a zároveň otřesná kniha.

01.02.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Slovensko máme moc rádi, hodně jsme ho procestovali i prochodili. Ale přiznám se, o Tribeči jsem slyšela a četla poprvé. A docela ráda bych se tam podívala, ale semínko pochybností a strachu bylo po přečtení této knihy zaseto. V každém případě - je to výzva. Takže - pokud časem přestanu psát komentáře a dávat palečky, tak jsme jeli na Tribeč...

25.08.2023 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Já bych tak ráda napsala, že jsem četla sci-fi! Ale bohužel to byla drsná realita, která se v Rumunsku za vlády Ceausescua opravdu děla. Jako by se tam odehrával Orwellův román 1984.

10.04.2023 5 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Úžasné, fantastické.
Děj knihy nás zavádí do New Yorku v roce 2467. V tomto roce žijí v Americe dva miliony obyvatel spolu se spoustou robotů různých generací. Lidé neumějí číst ani psát, jediným člověkem, který to umí, je Paul Bentley. Jak s touto dovedností naloží a jak ovlivní jeho život, to už prozrazovat nebudu. Opravdu skvělá kniha, ještě dlouho ve mně doznívá.

05.05.2022 5 z 5