Eleanor se má vážně skvěle přehled

Eleanor se má vážně skvěle
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354644/bmid_eleanor-se-ma-vazne-skvele-0oF-354644.png 4 1447 1447

Nikdy není pozdě změnit svůj život. Svérázná, asociální Eleanor Oliphantová všechno zvládá sama. Vystudovala klasickou literaturu, ale pracuje jako účetní a je jí úplně jedno, co si o ní ostatní myslí. Po Glasgow chodí v kožené vestě a s taškou na kolečkách. Nemá žádné kamarády a víkendy tráví s lahví vodky, aby vytěsnila vzpomínky na otřesné dětství. Když ale naváže nečekané přátelství s kolegou Raymondem, začne jí docházet, že takhle to dál nejde a že musí vystoupit ze své ulity.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Plus

Eleanor Oliphant Is Completely Fine , 2017

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Eleanor se má vážně skvěle. Přihlašte se a napište ho.

Knihomura
12.06.2024 4 z 5

Trošku se dalo předvídat co předcházelo a jak to skončí...

Vendula39
08.06.2024 4 z 5

Skvěle napsaná kniha se zajímavým dějem. Líbilo se mi pasáže s Raymondem, ale to co mě zarazilo byl samotný konec knihy. Stojí za přečtení.

marketa7
05.06.2024 5 z 5

Za mne jedna s hvězdou, což určitě umocnila i Petra Špalková, která výtečně knihu namluvila. Bavil mne pohled Eleanory na svět, její přímost a vtipné komentáře, vývoj jejího okolí . A i přes její velmi pochmurné dětství v knize postupně odkrývané zůstává ve mne velmi pozitivni pocit a chuť se k této knížce znovu vrátit. Doporučuji.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Knižní novinky (9. týden)

27.02.2022

Knižní novinky (6.11. - 19.11.)

07.11.2017

Citáty z knihy (8)

Kamarádění jako takovému jsem se nikdy nebránila, ale zároveň jsem o kamarády nijak neusilovala. Jen pro mě vždycky bylo těžké najít podobně smýšlející jedince.

Dnes je novou rakovinou právě osamělost – je to něco ostudného a trapného a člověk si za to může tak nějak záhadně sám. Je to děsivá, nevyléčitelná nemoc, tak strašná, že se o ní neodvažujeme mluvit. Ostatní to slovo nechtějí ani slyšet, protože se bojí, aby nepostihla i je nebo aby na ně osud neseslal nějakou jinou hrůzu.

Když se potřebujete s něčím vyrovnat, je dobré mít vedle sebe někoho milého.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (1)

2018 - British Book Awards (Book of the Year)

Kniha Eleanor se má vážně skvěle v seznamech

v Přečtených1 879x
ve Čtenářské výzvě412x

Štítky knihy

psychologické romány izolace osamělost společenské romány potlačované vzpomínky

Autorovy knížky

Gail Honeyman