Eleanor se má vážně skvěle

Nikdy není pozdě změnit svůj život. Svérázná, asociální Eleanor Oliphantová všechno zvládá sama. Vystudovala klasickou literaturu, ale pracuje jako účetní a je jí úplně jedno, co si o ní ostatní myslí. Po Glasgow chodí v kožené vestě a s taškou na kolečkách. Nemá žádné kamarády a víkendy tráví s lahví vodky, aby vytěsnila vzpomínky na otřesné dětství. Když ale naváže nečekané přátelství s kolegou Raymondem, začne jí docházet, že takhle to dál nejde a že musí vystoupit ze své ulity....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354644/big_eleanor-se-ma-vazne-skvele-Zrn-354644.jpg 4.41056

Vydáno: , Plus

Eleanor Oliphant Is Completely Fine, 2017

Kniha Eleanor se má vážně skvěle

Lka
včera

Audiokniha :
Zajímavý příběh dívky Eleanor, která se vyrovnává se zážitky z dětství. Eleanor je trochu jiná, zvláštní a přesto sympatická.

eva3992

Eleanor Oliphantová, originální postavička, která žije sama, pracuje jako účetní, víkendy tráví s lahví vodky a je jí úplně jedno, co si ostatní myslí. Když se seznámí s kolegou Raymondem, začíná ji docházet, že by se měla chovat asi trochu jinak a pomalu vystupuje ze své ulity.

Tak tento příběh mě pohltil u prvních řádků, knihu jsem už neodložila a přečetla ji na jeden zátah. Potřebovala jsem vědět co bude dál, co se z toho „vyklube“. Eleanor je opravdu zvláštní, ale byla mi sympatická a dokázala jsem se do ní, i přes její podivné chování, vcítit. Obecně mám v knihách ráda různé podivíny a zvláštní osůbky.

Celý příběh je smutný i vtipný, ale hlavně je velmi dojemný, U čtení jsem se musela usmívat, ale i nějaká ta slzička ukápla. Hlavně pak poslední třetina knihy byla hodně smutná až depresivní. Ukáže nám, že i když si člověk prožije neskutečně těžké věci, je důležité se zvednout a jít dál. Celá kniha by se také dala pojmout jako takový psychologický rozbor a na konci knihy pak pochopíme, proč se Eleanor chovala tak, jak se chovala.

Celý příběh jsem si dokázala představit jako film a věřím, že by byl můj oblíbený

Děkuji, že můžu zářit!

Barbara182

Čtivě napsaná kniha, které udává tón hlavní svérázná postava :-) Eleanor sice hodně připomíná Rainmana, ale stejně jako on vám bude i přes svoji praštěnost sympatická hned od začátku. Navíc jakmile začnete odhalovat její minulost, hodně věcí se tím vysvětlí a vám coby čtenáři pro ni bude krvácet srdce a budete jí držet palce, aby to dobře dopadlo :-) Velice příjemné čtenářské překvapení :-)

Bustedka

Krásná ukázka toho, jak vás dětství ovlivní na celý život. Jak se může nepřekonané trauma projevit na tom, jak žijete každý den.

Eleanor je 30ti letá holka zdánlivě bez emocí. Má velmi" komplikovaný vztah s matkou, žádného otce, jizvy na tváři a na duši. Taky má ale kolegu, který ji začne vystavovat situacím, které jí jsou najednou příjemné. Poprvé v životě.

Bylo to čtivé. Závěr byl trochu slabší, žádné extra vysvětlování, ale jinak moc pěkné.

pakoshka

Nečekala jsem, že si Eleanor tak oblíbím. Opravdu příjemné čtení s praštěnou hrdinkou a zvláštními lidmi, plné malinko cyničtějšího humoru, laskavosti, ale i vážnějších témat, bez patosu. Moc se mi to líbilo, až se sama divím.

Vlak7

Skromny příběh Eleanor. Na 30 letou slečnu mi Eleanor na dnešní dobu přišla hodně naivní, neznala, taková Alenka v říši divů. Pohodové čtení, které neurazí...

vikaa

Původně jsem si myslela, že půjde o nějaké lehké čtení, ale to jsem se trochu přepočítala. Přestože kniha pojednává o těžkém životním traumatu, nechybí v ní ani humor a světlo na konci tunelu. Eleanor je divná, to je pravda, ale je také zábavná, chytrá, neotřelá, jedinečná a je jí úplně jedno, co si o ni kdo myslí... Nemyslím si, že Eleanor někdy splyne s davem (ani po 1000 terapiích ne), ale to je právě dobře.

TheKaciZ

Zhlta som ju za dva dni. Eleanor sa nedalo si neoblubit.