Heřmánkové údolí

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví... (3.vydání)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390670/hermankove-udoli-VPR-390670.jpg 4.71642
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Heřmánkové údolí

Lenča75
včera

Krásná kniha, přečtena jedním dechem,mohu jen doporučit.

Eduarda

Anna má dar - předávat neuvěřitelnou sílu a pozitivní energii lidem okolo sebe. Stejný dar má Heřmánkové údolí pro své čtenáře. Tak já ho beru všemi deseti a děkuju! Mimochodem, nemyslím, že to je nutně jen "román pro ženy"...

Adris

Za pár hodin po práci přečteno. Moc hezky, čtivě napsaný příběh Anny, Ukrajinky s českými kořeny, která se vrací do Čech hledat štěstí. Během života ji potkají běžné, "ženské" a mateřské starosti, později musí čelit komunistické politice. Přesto příběh vyznívá příjemně a nadějeplně.

viweb

Nádherný román, poslechnuto jako audiokniha. Strhující děj. Moc doporučuji.

mattonka

Kniha se četla sama, přečetla jsem ji během dvou dnů. Děj mě pohltil tak, že jednotlivé stránky ubíhaly úplně samy. Rozhodně doporučuji tento román k přečtení, člověk si alespoň uvědomí, že se v dnešní době máme dobře.

rodak

To byla generace silných žen. Nepředstavitelné dnes, ale myslím i kvůli době a jinému žití. Velká rodina, velké starosti ale i radosti. Příběh plný nesnází, utrpení a vůle bojovat.

Luvy

To je jeden z nejsilnejsich pribehu z pera ceske autorky, ktery jsem kdy cetla. Tajil se mi dech.

Arev122

Čtivý příběh obyčejné ženy, která i přes všechnu nepřízeň osudu dokázala svůj život prožít naplno a spokojeně.