Na smrt

Ze slovenských originálů Na smrť a Na smrť II – Bez milosti. Mrazivý thriller o přátelství a lásce, které se změnily ve smrtelnou nenávist. Dva nerozluční přátelé vyrůstají koncem dvacátých let minulého století v malém slovenském městě. Po tragické události jsou nuceni utéct do zahraničí a opustit děvče, o které soupeří. Jeden emigruje do New Yorku. Stane se pěšákem obávaného židovského gangu, zažije krvavou válku nejmocnějších mafiánských rodin a stoupá v hierarchii podsvětí. Druhý se ocitne v Mnichově, kde ho zverbují do nacistické tajné služby. Zúčastní se mnoha vražedných akcí a postupně se mění v bestiálního důstojníka SS. Po vypuknutí války se oba opět setkávají. Vydrží jejich přátelství těžkou zkoušku – nebo se z nich stanou nepřátelé na život a na smrt? Epická sága z tragické doby se strhujícím dějem, která vás nenechá vydechnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426217/big_na-smrt-9ee-426217.jpg 4.7530

Kniha Na smrt

Caa
dnes

Strhující příběh plný explicitního násilí, zoufalství a smrti. Excelentní závěr.

prochajda
včera

Hodně silná kniha a opravdu silná, brutální, strhující a smutná.
"Když se vám budoucnost zdá důležitá a neustále na ni myslíte, mějte se na pozoru. Právě v tu chvíli je klíčová přítomnost a to, co zrovna děláte."

Arwen777

Vím, proč jsem čtení této knihy tak dlouho odkládala, ale stejně jsem nebyla připravená. Smekám před autorovým uměním spojit historická fakta s poutavým životním příběhem několika lidí a tak dobře je provázat. To, že se životy hrdinů podařilo spojit se všemi důležitými událostmi a osobnostmi působilo podle mě až příliš prvoplánovitě a nepravděpodobně, ale chápu účel.
Co jsem podobně jako mnoho čtenářů nerozdýchala, byla až příliš velká porce násilí a brutality. A i když tomu tak asi opravdu bylo, takovéto zpracování už je za mými hranicemi. Ústřední motiv přátelství a lásky je zahrabán pod horami až zbytečně podrobných popisů zvráceného a nelidského násilí, ze kterého se člověku dělá zle. Nejsem za přikrášlování reality v koncentračních táborech (typu Tatér z Osvětimi), ale tohle byl už opačný extrém. Nejvíc mi asi vadilo, že v celé a to velmi rozsáhlé knize nebyl snad ani jediný pozitivní moment, ani chvilka, kdy by si člověk mohl oddychnout a načerpat sílu do dalšího čtení. Tak koncentrované zlo a nelidskost jsem ještě nečetla.
Přesto hodnotím knihu vysoko a to pro vypravěčské umění, protože až na slabší část z Ameriky se kniha opravdu nedala odložit. Dále také pro zachycení reálií a faktů a opravdu zdařilé propojení s fikcí. Knihu ale rozhodně podruhé číst nebudu.

iv.ča

Velká kniha!!! Dočetla jsem poslední větu, zavřela knihu a rozbrečela jsem se. Absolutně mě dostala. Tahle kniha by měla být v povinné četbě na základních školách, protože jen takhle si nynější studenti představí svinstva válek. Tohle se doopravdy dělo, hnusné věci a nelidské, které lidstvo táhnou a zároveň před ním zavíráme oči. Pojďme je otevřít a mluvit o věcech, která by se neměli opakovat.

Xaveza

Kniha je naprosto dokonalá, brutální, ale dokonalá! Nejde odložit a po přečtení nejde zapomenout.

pavka88

Jestli máte rádi co nejhnusnější způsoby mučení, tak do toto. Jinak se děj jenom táhne a táhne. Protože nepatřím k těm. co se v odpornostech vyžívají, tak za mne také ne.

Pááája

Nepatřím k těm, které baví číst o psychopatických způsobech mučení, které nám pan Karika předkládá. Došla jsem až do konce knihy, ale protože hrůzné způsoby mučení přeskakuji, moc jsem si nepočetla. Je to škoda, protože pan Karika jinak psát umí. Zděsila jsem se a zůstala zírat, že toto věnuje mamince. Zajímalo by mě, jestli pan Karika zná Seifertovu sbírku básní "Maminka"? Ano, děly se ve válkách příšernosti, ale toto vymýšlí jen pan spisovatel. Takže NE.

micha-ella

Nedočteno, nehodnotím hvězdičkami. Nedalo se pokračovat, nechápu kladná hodnocení. Autor svými popisy mučení vypovídá o jisté době, ale i hodně o sobě. Když se někdo vyžívá v bestiálních scénách...

Strach
Strach