Dášeňka čili Život štěněte

Koupit

Jedna z nejoblíbenějších českých dětských knížek vznikla už před 70 lety. Karel Čapek, který ji pro děti „napsal a zakusil“, si pořídil do domu na Vinohradech nejprve airdala, pak drsnosrstého teriéra Iris, mámu Dášeňky. Tahle krásná knížka kromě Života štěněte obsahuje i kapitoly Jak se fotografuje štěně a Pohádky pro Dášeňku, O psích zvycích nebo třeba O lidech. Půvabné vyprávění i obrázky budou provázet vaše děti po celý život; jednou s nimi seznámí zase svoje děti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164/dasenka-cili-zivot-stenete-164.jpg 4.52098
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Knižní klub

Kniha Dášeňka čili Život štěněte

Carcoolka

Naprosto krásná klasika. Nádherný jazyk, velmi milý text, krásné fotografie. Za mě základ dětské knihovničky.

Venda32

Ačkoliv jednoduchý text, myslím, že hlavně mladší děti se v tom mohou chvíli ztrácet. Ale kniha má prostě svoje kouzlo. Svůj vliv určitě má i druhá část knihy složená z fotek. Mě osobně nejvíce bavily pohádky a zvyky.

tittanie

Zvířata moc nemusím, ale příběhy malé Dášenky byly tak kouzelné. Krása.

verka5083

Tak jednoduchý text, který neomrzí. Tady jde vidět, jak v jednoduchosti se skrývá krása, a to platí hlavně o této knížce. Je velmi jednoduchá, originální a krásné se čte. Ale o trochu víc než text se mi líbily fotografie. Dášeňka na nich vypadá strašně roztomile. Najednou máte chuť si toho pejska pořídit. Knížka je vážně pěkná, určitě ji jednou budu číst dětem a i vnoučatům.

georginaa

Tato kniha snad putuje a bude putovat několik generací a nikdy se neomrzí. Kdo ji má v knihovně určitě se k ní vrací a čte ji svým dětem, vnoučatům. Opravdu krásný příběh štěněte.

Zdeniczka

Jedna z knížek, která musí být přítomna snad v každé knihovně. :) V r. 1988 jsem dostala modré vydání a doma ho máme doteď. Už tenkrát mě to milé vyprávění bavilo a teď baví i moje děti. Tahle kniha prostě k dětství neodmyslitelně patří. :)

m_martina

Tuhle knihu jsme četli v naší rodině už tak často, že je celá rozervaná a má i uvolněné stránky. Ale nové vydání kupovat nechceme, to by se ztratila i všechna ta nostalgie.

Luigi1

Tuto knížku jsem opět četl své vnučce,moc se ji líbila s tím,že se snažila číst sama je šikovná.

O čertovi
O čertovi
Neználkovy příhody
Neználkovy příhody
Slavík a růže
Slavík a růže
Čarodějův učeň
Čarodějův učeň

psi pohádky zfilmováno štěňata děti pro děti

Karel Čapek
česká, 1890 - 1938