Dášeňka čili Život štěněte

Dášeňka čili Život štěněte

Jedna z nejoblíbenějších českých dětských knížek vznikla už před 70 lety. Karel Čapek, který ji pro děti „napsal a zakusil“, si pořídil do domu na Vinohradech nejprve airdala, pak drsnosrstého teriéra Iris, mámu Dášeňky. Tahle krásná knížka kromě Života štěněte obsahuje i kapitoly Jak se fotografuje štěně a Pohádky pro Dášeňku, O psích zvycích nebo třeba O lidech. Půvabné vyprávění i obrázky budou provázet vaše děti po celý život; jednou s nimi seznámí zase svoje děti. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/164/dasenka-cili-zivot-stenete-164.jpg 4.51563

Dášeňka čili život štěněte (1933)

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Knižní klub

josska

tady není co dodat do čtenářské výzvy super nostalgie na dětství

Jana283

Nepřekonaná kniha. Karel Čapek byl nejen mistrem jazyka, ale i výborný pozorovatel a vše o čem psal, ať už to bylo zahradničení, cestování nebo život psů a koček, bylo postaveno na znalosti věci a porozumění. To, co dokázal ve své době nafotit má duši i technickou dokonalost a my se svými "digitály" můžeme jen tiše obdivovat.

Aríka

Karel Čapek byl milovníkem psů, což je konstatování faktu. Svým čtenářům proto přiblížil životopsný příběh své feny Dášenky. Tato kniha potěší nejen srdce milovníka psů, ale potěší i malé dětstké čtenáře neb je to pro ně napsáno. Už jako malému dítěti mi byla tato kniha představena a nyní vidím v této knize jiné věci než jen to, co jsem vnímala jako malý čtenář. Určitě mě tato kniha hodně ovlivnila, od útlého dětství mě obklopuje smečka psů- miláčků.

brumais

Nádhera

Voda1

Krásná knížka. Nejvíc se mi líbily pohádky.

Praži

krásná knížka

lukajkuk

Když jsem byl malý tak mi ji četli rodiče před spaním. Byla úžasná, protože je o krásném pejskovi Dášenka. A ty fotky co v té knize jsou fakt super. Dobrý pro děti.

bajinecka

V detstvi me kniha nebavila tak,ze jsem ji nikdy nedocetla.Ted me na ni nalakala neter a dnes v MHD jsem se u ni tak nasmala,dojimala roztomilosti obrazku a fotek a totalne se zamilovala...

PeťkaW.

Kouzelná knížka, kterou snad musí znát každé dítě i dospělý. Je to úžasně hravý a milý příběh, bez zbytečných umělotin a patosu. Pan Čapek zkrátka uměl. Ať už šlo o dětské knížky, nebo o promyšlená dramata, či psychologické romány. Jeho spisovatelský mozek byl obdivuhodný.

MinaHawke

Nádherná kniha, která provázela mé dětství.

Richelle

Příjemná kniha. Avšak mě nějak neoslovila. Možná je to tím, že ze psů mam hrůzu. Četla jsem knihu, když jsem byla malá a nedávno. Ke knize nemám v plánu se vrátit.

dancadragneel

Nádherná knížka, která každé dítě rozhodně okouzlí. Překrásné ilustrace a fotky a k tomu dokonalý příběh o štěňátku.

martas006

Nádhera, četla jsem ji jako povinnou četbu ve škole a moc se mi líbila.

Alfička03

S touto knihou se mi vrací myšlenky že jsem pod ochranou mích blízkých. Četla mi jí babička když jsem byla úplně malinká a já ( i když jsem to znala naspaměť ) jsem vždycky byla napnutá jak to skončí. Doporučuji dětem mladmím osmi let .

Jitka_Roškotová

Dášeňka je jedna z nejkrásnějších knih mého dětství. Pokaždé, když vzpomínám na knížky, které mi v dětství rodiče četli, nebo které jsem pak ráda četla sama, vybaví se právě vyprávění o životě tohoto roztomilého štěněte. Neumím si představit, že bych tuhle knížku neměla ve své knihovničce a nečetla ji svým dětem. Poprvé jsem ji dceři četla dokonce už když jí bylo pouhých 8 měsíců a do té doby ji před čtením čteme pravidelně, protože patří ke knížkám, které se asi nikdy neomrzí. Velkým plusem jsou nádherné fotografie, díky kterým si děti dokážou Dášeňku lépe představit a získají k ní i bližší vztah, než z pouhých ilustrací (i když i ty jsou skvělé). A díky tomuto bližšímu vztahu mají pak i lepší vztah ke psům, případně ke zvířatům obecně. Mělo by ji znát každé dítě...

LuthyLaura
26.12.2016

Dášenku čtu synkovi na dobrou noc tak jednou za půl roku. Samozřejmě na jeho vyžádání. A díky Dášence je Karel Čapek synkův první oblíbený spisovatel. Už od čtyř let.

Klárai
21.12.2016

Dášenka nikdy nezklame.

jolii
03.12.2016

No, my pejskaři musíme dát jedině pět hvězdiček.

destak
23.11.2016

Příjemná, milá a lidská knížka, u které se vážně moc těším až ji budu číst dětem (svým i nesvým) :)

haki34
21.11.2016

Kdo by neznal Dasenku ??? Pribehy doplnene fotografiemi, at si deti dokazou lepe to skotacive stene predstavit .. Jedna z knih meho detstvi ...

Dani3
11.11.2016

Moc pěkné povídání.

Kristy.1991
18.10.2016

Jedna z mých oblíbených knih z dětství. A taky vzpomínková. Nikdy nezapomenu na den, když mě táta vzal v 1. třídě zapsat do knihovny (už tehdy tušil, že ze mě bude knihomol) a já si půjčila svou první knihu, Dášeňku. Doteď si pamatuji na její starý oprýskaný modrý obal s hezkýma, jednoduchýma ilustracema. Moc milý příběh.

hanka24
15.10.2016

Oblíbená knížka z dětství, nádherně psaná, nikdo se u ní nemůže nudit. Vždycky jsem si pejska přála a proto pro mě byla tahle knížka takovou náhradou :)

AlenaZelova
30.07.2016

Přečíst si Dášeňku mě napadlo díky čtenářské výzvě. Pamatovala jsem si hlavně obrázky, ale teď s odstupem času se na knížku dívám opět trochu jinak. Knížka mě opravdu mile překvapila a jsem z ní nadšená! Krásně popsáno, úsměvné, příjemné čtení doplněno vtipnými obrázky a fotografiemi.

Edona
17.07.2016

Ač mě se do ruky dostala až ve dvaceti (díky za čtenářskou výzvu), svým dětem ji dám mnohem dřív. Krásné povídaní, doplněné ilustracemi a nakonec i fotkami "nebezpečné" Dášenky.

kamila234
31.05.2016

mne baví vypravění na cédečku je lepší než kniha.

Liliana2006
03.05.2016

nic tomu nechybí

bara9550
29.04.2016

kniha z dětství, která bude doufám i knihou mých dětí v dětství :)

Mondie
24.04.2016

Ano, kniha mého dětství. :)

Tanaka T.
16.04.2016

Roztomilé a úsměvné... Je vidět, jak měl autor své pejsky rád. I já jsem si ráda po letech toho malého psího raráška připomněla.

psi pohádky zfilmováno štěňata děti

Karel Čapek

Karel Čapek