Matka

kniha od:


Koupit

Čapkovo protiválečné drama o třech dějstvích (myšlenku napsat tuto hru vnukla Čapkovi jeho manželka, herečka Olga Scheinpflugová) patří dodnes k vrcholům české dramatické tvorby.

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167/matka-vEL-167.jpg 4.41466
Žánr
Divadelní hry, Literatura česká
Vydáno, Artur
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (155)

Kniha Matka

Přidat komentář
Worbitka89
18. května

Knihu jsem četla před lety a dodnes si vybavuju závěr: ,,o dětech....", výstižně podaná duše matky.

blackoutzuzi
12. května

Ta atmosféra, gradace a závěr? Naprosto geniální. Vidět to na divadle musí být velmi emotivní zážitek!


Ellen16
28. dubna

Asi nejsilnější protiválečná kniha, kterou jsem četla. Matka se snaží uchránit své syny, ale navzájem se nechápou. Dva různé pohledy - synů a zemřelých můžu z rodiny, kteří hledají nějaký větší smysl i kdyby kvůli tomu měli umřít a matky, která nechce přijít o své děti a tak se je snaží možná až přehnaně udržet u sebe. Někdy s tím byla až otravná.

DraculasLady
07. dubna

Až mi běhal mráz po zádech... Vážnost situace a lehkomyslnost s jakou k ní duchové přistupují... Rozdílný pohled na svět, práva a povinnosti. Muži, kteří nechápou ženu - matku. Musím ale přiznat, že bych se nejspíš zachovala ke konci úplně stejně jen s tou výjimkou, že bych šla radši bojovat taky, když už mi nic v životě nezbylo.

Greenfingers
03. dubna

Čapkovo drama má silný protiválečný náboj. Autor se zamýšlí nad otázkou pro jaký cíl nebo ideu stojí lidský život za obětování. Je to čest vojáka, poslání lékaře či vědecký pokrok, politické cíle nebo snad obrana vlasti v době, kdy krvácí po napadení nepřítelem?
V pozadí všech těchto více či méně ušlechtilých "mužských" záležitostí stojí žena - matka, která má jedinou, zato neméně významnou roli - chránit svou rodinu, své děti.
Skvělé drama! Doporučuji!

Markéta ♡
21. března

Čapek je jeden z mých neoblíbenějších autorů.
Matka byla další knihou, která mě ohromila a zařadila se tak mezi mé nejoblíbenější.
Drsná kniha, kdy matka chce držet svou rodinu pohromadě, kdy chce jen to nejlepší pro své syny. Bohužel ne vždy je vše tak, jak bychom si přáli.
Každý čtenář doufal v dobrý konec, ale tušil, že nepřijde.

josef0394
19. března

Je to dílo, kterému se hrozně rád vracím, protože i dnes je poměrně aktuální a zejména v závěrečné části jsou diskutovány poměrně závažné otázky.

Renncha
10. března

Smutné a zároveň krásné, opět mě Čapek ukázal,že je génius, závěr knihy mě hrozně rozplakal... Děj od začátku až do konce byl napínavý a věřila jsem v dobrý konec, ale ne.. nestalo se... Opravdu nádhera, dojemné a nádherné

1 ...

Doporučujeme

Naši furianti
Naši furianti
Audience
Audience
Lucerna
Lucerna
Babička
Babička