Manyna Manyna komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Jsem matka, dcera i sestra a kniha mě hodně vracela do mého dospívání, kdy jsme se taky mnohdy nemohly s mamkou "naladit na stejnou vlnu", to přišlo až časem, ale i přesto si v sobě nesu dodnes některé dětské "křivdy", tedy momenty, kdy jsem si přišla absolutně nepochopena. Teď už je mým posláním být tou nejlepší možnou mámou svému dítěti.

18.06.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Hrozná pecka! Dlouho jsem nečetla takhle dobrou knihu.

27.02.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Všechny knihy autorky považuji za jedničku v české tvorbě. Tento příběh v sobě nese tolik bolesti, zloby a nevyřčených slov...

17.07.2019 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Tato kniha je opravdu čtenářský zážitek. O Afgánistánu jsem toho moc nevěděla, ale díky této knize jsem nakoukla do uzavřeného islámského světa, jeho historie, zvyků a velice nelehkého postavení žen. Jsem upřímně vděčná za to, že žiju v civilizovaném světě, kde jsou si muži s ženami rovni, kde se nemusím každý den bát o to, jestli budu mít co jíst, zdravotnictví je na vysoké úrovni, mohu studovat, volně se procházet ulicí oblečená tak, jak chci já, nelítají mi nad hlavou rakety a mohu volně uplatňovat svoje názory. Je až s podivem, že v 21. století stále žijí lidé natolik v natolik odlišném světě, oproti tomu mému.

24.09.2017 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Původně bylo zamýšleno tři hvězdy, jednu jsem přihodila za to, že se v českém a slovenském rybníčku jedná o velký nadprůměr. Nemůžu říct, že bych byla z knihy nějak vyděšená, nicméně Tribeč a jeho záhady jsou velice zajímavý námět a hledala jsem si už další informace.

18.09.2018 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Já mám prostě pro tyhle generační příběhy slabost.

18.06.2022 5 z 5

Ačkoliv kdekoho může knížka zastrašit svojí délkou, tak se nenechte mýlit, čtením proplujete tak rychle, jako voda v Nilu. Příběh je postaven na osudu tří hlavních postav - Lostris, Taity a Tanuse, kteří se všichni bezmezně milují a musí za svůj život čelit několika výzvám. Pro milovníky starého Egypta je tento historický román nutností.

15.04.2017 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Při svém hodnocení jsem chtěla být hodně přísná, ale pak jsem si to nechala projít hlavou a řekla si, proč ne, proč by se to opravdu nemohlo udát zrovna takhle? Samozřejmě, že byly napsány "lepší" knihy o holocaustu..ale tenhle má na pozadí krásnou lásku spřízněných duší, že nešlo dát jinak.

06.05.2019 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Ačkoliv science fiction není můj šálek každodenní kávy, tak takhle kniha se vymyká. Je to krásný a nadčasový příběh, který vrací společnost tam, kde už byla a dává jí druhou šanci.

31.10.2017 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Kdyby tato knížka měla 10000 stránek, tak já čtu pořád a pořád dál. Ke všem postavám jsem tak nějak přilnula, protože byly tak dokonale vykreslené, že mi přišlo, že jsou součástí mojí "rodiny". I přesto, že jich tam bylo dost a prošla jsem si s nimi téměř tři generace si myslím, že každá tam měla své nezastupitelné místo. Největší pohlazení pro duši pro mě byl Lee a Samuel.

16.01.2017 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Pecka! A za ten konec jedna hvězda navíc!

12.01.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tleskám, opět velká nádhera. Backman se prostě umí dotknout lidské duše tak, jako žádný jiný autor.

28.09.2020 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Nejvtipnější na téhle knize je, že když si jí čtete někde na veřejnosti, tak vypadáte jak analfabet, co si jen prohlíží nějaké obrázky a rychle otáčí stránky.
Neříkám, že některé "hlášky" nejsou dobré, ale udělat z toho celou knihu, když si podobné konverzace můžu přečíst prakticky denně všude možně...

25.07.2018 1 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Fredrik Backman mi prozatím v každé knize dokázal, že mezilidské vztahy jsou jeho doménou.
Ač může mít někdo problém se do této knihy začíst, doporučuji vydržet! Určitě si odnesete velký čtenářský zážitek a budete o ní dlouho přemýšlet.

21.01.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Já bych k tomu jen řekla: "Znáš mé jméno, ale ne můj příběh." Přesně to totiž knihu naprosto vystihuje. Kniha, které je trošku jiná než předchozí dvě paní Morštajnové, ale přesto si mě získala. Uvěřitelným příběhem jedné ženy a její rodiny.

16.12.2017 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Několik knížek s podobným tématem už mám za sebou, takže už jsem malinko otrlá, přesto mě nepřestane udivovat, že takhle mohli jednat lidé s lidmi. Lidé, kteří přežili nedobrovolný pobyt na Sibiři jsou pro mě hrdinové, ne zločinci.

12.12.2016 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Hodně myšlenek, se kterými jsem sympatizovala. Jsem ráda, že se hlavní představitelka zachovala tak, jak se zachovala.

22.04.2022 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Jednohubka, která zahřeje.

06.09.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Dala jsem plný počet, protože obdobný pocit ze skvěle napsané knihy jsem měla, když jsem četla Sněhuláka. Jo si mě hezky povodil a tentokrát jsem naprosto špatně odhadla "záporáka".

23.12.2019 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Film patří k mým nejoblíbenějším, kniha dosahuje stejných kvalit. Vynikající dílo, doplněné po padesáti letech o zápisníky z deníku W. Hoselfelda a hodnocení W. Beirmanna. Ačkoliv si říkáte, že knih s tematikou WWII jste přečetli mnoho, stejně se dovídáte nové a nové věci, které Vás nemůžou nechat chladnými.

12.08.2017 5 z 5