Řeka bohů: Román ze starého Egypta

Řeka bohů nádherně a barvitě popisuje strhující příběh ze starého Egypta. Z části je podložen skutečnými události i historicky doloženými postavami a z části geniálně vymyšlen. Koho zajímá starověký Egypt a hledá správnou knihu, Řeka bohů je ta pravá.

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199/big_reka-bohu-8Zh-199.jpg 4.62000

Řeka bohů / Rieka bohov 1.

Literatura světová, Romány, Historie

Vydáno: , OSNA - Ostravské nakladatelství, Alpress

River God, 1993

Kniha Řeka bohů: Román ze starého Egypta

alabra

Skvělé počtení, od všeho něco - historie, dobrodružství, napětí, trochu romantiky i fantazie, skvělý rámec tajemného Egypta, výborná prázdninová četba. Nic náročného, odpočinková záležitost.

icezero

Za mě souhlas s tím, že by si kniha zasloužila zfilmovat... Na druhou stranu při rozsáhlosti jakou má, by se spousta musela vynechat nebo by to bylo spíš na seriál.
Přečteno s několika přestávkami, protože místy se děj fakt táhnul, ale z knihy jako celku, o pohledu na starověký Egypt, mám docela dobrý pocit

zouharov

Na můj vkus příliš rozsáhlé. Autor toho chtěl obsáhnout možná až moc. Zasazení zajímávé, ale nevím, jestli po dalším dílu sáhnu.

Ivka82

Kniha mě vtáhla do děje, příběh jsem prožívala a těšila se na každou chvíli, kdy se do něj znovu ponořím a to je přesně to, co od románů očekávám. Při vředu na Sethově zadku jsem se upřímně smála každé Kratasově hlášce .

INCOGNITOREADER

Jedná se o příběh lásky, zrady, intrik odehrávající se ve starověkém Egyptě. Historické romány obvykle nečtu, ale Řeku bohů jsem si chtěl přečíst už velice dlouho. Při čtení máte pocit, že se díváte na epický hollywoodský blockbaster. Opravdu by si kniha zasloužila výpravnou filmovou adaptaci. Pokud se nepletu exsituje nějaké tv zpracování.
Většinou je děj opravdu napínavý a nenechá vás vydechnout. Jen občas bych možná trochu krátil a děj zrychlil. Ale jinak opravdu skvělé počtení.

Mája777

audiokniha
Toto je moje srdcovka. Poprvé jsem ji četla před téměř třiceti lety a hned mě chytla. Taito, Lostris, Tanus a další, nedá se na ně zapomenout. Knihu jsem četla dvakrát a teď jsem si dovolila ji poslouchat. Musím říct, že hlas pana Libora Terše mi přesně seděl k Taitovi. K jeho nadutosti i laskavosti, ješitnosti i statečnosti…
(1. 8. 22 - 17 658 - 36)

Kater1ena1

precteno jednim decem, misty trochu zdluhave, ale rozhodne stoji za to

ddkk

Nemám ráda, když se opisuje. A nemám ráda, když se vykrádají výborní autoři těmi méně výbornými, byť zjevně zručnými. Kromě toho mi dost vadí, když si autoři neudělají ke svým románům pořádné rešerže a píší pak nesmysly. A to je to, co se mi na obsáhlém románu Řeka bohů fakt nelíbí.

WS se minimálně nechal inspirovat Sinuhetem, ale na rozdíl od Waltariho si bohužel historii a historické reálie ohýbá podle vlastního uvážení. V příběhu je tolik nesmyslů, že jen nedej bože, aby je někdo bral vážně...V doslovu pak autor tvrdí, že mu podklad k příběhu poskytl význačný egyptský badatel, který ho údajně požádal o přepis náhodně objevených svitků v jednom z hrobů z Údolí králů. Což ovšem v následujícím dílu odvolává...

Já vím, nejde o vědecké dílo, ale mně tohle všechno vadí a dost mě to při poslechu audioknihy vytáčelo. Příběh geniálního otroka je napsaný zručně a opravdu mě upoutal, je to hlavně v prvních dvou třetinách docela napínavé, ale zdá se, že Starý Egypt tu posloužil jen jako atraktivní kulisa, na které autorovi zas tak moc nezáleželo.

Nakonec si myslím, že si WS ze čtenářů tak trochu dělá srandu a že to celé vlastně myslel jako romanticko-dobrodružnou parodii.

Za jeho pisatelskou zručnost a evidentní smysl pro humor mu dávám dvě hvězdičky, nicméně další skvosty WS si klidně nechám ujít.