Řeka bohů: Román ze starého Egypta přehled

Řeka bohů: Román ze starého Egypta
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199/bmid_reka-bohu-roman-ze-stareho-egypta-9wN-199.jpg 5 2203 2203

Řeka bohů / Rieka bohov série

1. díl >

Řeka bohů nádherně a barvitě popisuje strhující příběh ze starého Egypta. Z části je podložen skutečnými události i historicky doloženými postavami a z části geniálně vymyšlen. Koho zajímá starověký Egypt a hledá správnou knihu, Řeka bohů je ta pravá.

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Řeka bohů: Román ze starého Egypta. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (341)

Věra91
12.05.2024

Má první zkušenost s tímto autorem. Po pár stránkách čtení jsem začala zjišťovat, že to asi pro mě nebude, ale stejně jsem to dočetla. Upřímně na mě to bylo příliš nudné.

MoniMonika
05.05.2024 4 z 5

"Řeka bohů" vás vezme na fascinující cestu do srdce starověkého Egypta, kde se setkáváme s mýty, bohy, a intrikami mezi faraony a obyčejnými lidmi. Autor Wilbur Smith mistrně kombinuje historické reálie s fikcí, což vytváří podmanivý příběh, který vás udrží v napětí od začátku do konce.

Příběh sleduje různé postavy, od skromných rybářů po mocné faraony, a ukazuje, jak se jejich osudy proplétají v záhadném a bohatém prostředí kolem řeky Nil a monumentálních pyramid. Román je plný politických intrik, lásky, zrady a přítomnosti bohů, kteří mají vliv na osudy smrtelníků. Autorovy popisy a živé dialogy dodávají příběhu hloubku a autenticitu. "Řeka bohů" je dokonalou volbou pro všechny, kdo milují historické dobrodružství s kapkou mystiky.


bleekemolen
27.04.2024 1 z 5

Tuhle knihu jsem četl zhruba 10 záplav zpět. Bylo to naprosto utrpení, zanechávající ve mě rovnici W. Smith = kecálek. Rovnici tak výraznou, že jsem od té doby žádný další pamflet od tohoto pána nevzal do ruky.

Hlavní hrdina Taito měl za vzor Imhotepa, ovšem autor ho rovnou nadopoval oblíbenou drogou brouka Pytlíka "vímvšechnoaumímvšechnoAconevímtovynaleznu". Stal se tak vlastně jediným hybatelem civilizace a pokud by se dožil invaze mořských národů, pravděpodobně by ji celou zastavil pomocí bleskové hůlky. (i když.. vlastně jsem další díly nečetl, tak možna pozor, spoiler alert)
Celý román byl protknut jakousi otravnou romantickou linkou plnou nekonečné lásky, chvějících se rtů a lesknoucích se očí.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Řeka bohů: Román ze starého Egypta v seznamech

v Právě čtených40x
v Přečtených3 539x
ve Čtenářské výzvě319x
v Doporučených326x
v Knihotéce866x
v Chystám se číst712x
v Chci si koupit104x
v dalších seznamech15x