Malevil

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Společenská fikce světově proslulého francouzského spisovatele se odehrává převážně v 70. letech 20. století, ale končí o celá desetiletí později. Skupinka lidí shromážděných zcela náhodou ve sklepě středověké tvrze Malevil náhodou přežije výbuch atomové bomby. Děsivá katastrofa zničí valnou část lidstva i živočichů na zemském povrchu. Ti, kteří přežili, stojí před problémem, jak uspořádat svůj život ve světě, z něhož zmizely všechny vymoženosti civilizace. V primitivních podmínkách bojují o přežití i o uhájení života před lidským nepřítelem… Vědeckofantastický, podle autora futurologický román je společenskou a charakterovou studií jedné z mnoha eventualit budoucího vývoje, současně však i varováním před možným zneužitím vědy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11589/big_malevil-YhY-11589.jpg 4.51786
Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Československý spisovatel
Originální název:

Malevil, 1972


více info...
Nahrávám...

Komentáře (322)

Kniha Malevil

DericCaster
18. října

Velmi krásná knížka, tedy alespoň dle mého gusta. Je mi jasné, že v reálu by vše tak snadné nebylo, ale v knížce proc ne... Mám rád postapo knihy a také se mi líbilo, že v knize není moc intrik a příběh je vlastně jednoduchý, ale bavila mne každá stránka a o to jde především. No ne????

madem
05. října

Nejdříve jsem dlouho nechápala a tápala. Autor vzpomíná na minulost, na dětství. Než se dostane k hlavní události, tak to trvá. Pak už je skvělé vyprávěcí tempo a děj knihy odsýpá a je nádherná. Ten jazyk, ty nápady. Skvělé.


zdenaR
19. září

Návrat ke knize čtené před neuvěřitelnými 40 lety, tentokrát v audio podobě.
Dnes už mi některé pasáže připadají méně pravděpodobné, ale i tak je kniha skvělá.

Jellus
16. září

Vsechno moc dobre vychazi, minimum dramat. Kniha se cte dobre, ale je to takova stredova linie, co nezvedne tep.

TwoFace
21. srpna

Místy trochu naivní, hlavní postava až takřka dokonalá, prakticky vše vždycky vyjde. Ale vymyšlené dobře, a mezi postapo knihami stojí vysoko. Doporučuji.

Mudry
16. srpna

Ačkoliv je kniha již staršího vydání, styl psaní mi vyhovoval. Nevadily mi ani obsáhlejší popisy a charakteristiky , vlastně právě to se mi překvapivě líbilo nejvíc. Téma samotné je na pět hvězdiček, jeho zpracování už mě ale tolik nenadchlo. Na můj vkus spousta málo uvěřitelných skutečností v rámci mezilidských vztahů i co se každodenního života po katastrofě týká ( tu lehce vyvrtaná dírka , jinde hnedle uříznutá deska , zázračně rychle uzdravená flora , o pohostinnosti ženských klínů a mužské schopnosti o zmíněné se spravedlivě podělit ani nemluvě ). Hlavní hrdina neurazil ani nenadchl. Ve výsledku mohu říct, že mě to bavilo , ale víc jak na tři hvězdičky to prostě nevidím a to ve vší úctě k autorovi , který psát opravdu umí, o čemž jsem se již podruhé přesvědčila.

patrik0816
16. srpna

(+ SPOILER) Mé počáteční nadšení vystřídalo lehké zklamání. Mám opačný názor než někteří zde. Mě bavila nejvíc samotná událost a první dny okamžitě po události. To bylo takové správně prepperské a člověka mrazilo po zádech, když si pomyslel, jak dopadl zbytek populace lidstva. Bavilo mě, když se člověk mohl zamyslet na celospolečenským dopadem a porovnávat svět před tím, včetně života jednotlivých postav před tím a potom. Ke konci se bohužel už kniha zvrhla spíše v romantické drama plné milostných pletek a politikaření. Bitva byla popisována dost naivně a Merlemu jsem tuhle část vůbec nesežral. Stejně tak si Merle strašně zjednodušil i některé další věci a psychologické pohnutky postav. Ve Dni trifidů byl ten post-apokalyptický svět popisován přeci jen s daleko většími koulemi a byl daleko komplexnější a uvěřitelnější a psychologie postav byla daleko hlubší a propracovanější, stejně jako stav post-apokalyptické společnosti.

Racek213
22. června

Mistrovské dílo. Je cítit dokonalostí.

1 ...