Koupit knihy

Robert Merle

francouzská, 1908 - 2004


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 27 knih

Komentáře (15)

Marva151
15.02.2021

Jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů Robert Merle. Mám ráda historické Dědictví otců, hlavně díly 1- 6, které překládal Miroslav Drápal
úžasnou češtinou s důrazem na historické dialekty francouzštiny.
Velké překvapení jsem zažila u 7. a ostatních dílů, kde byl použit zcela odlišný překlad. Posléze jsem zjistila, že pan Drápal zemřel a na dalších překladech se již neúčastnil. Velká škoda !!

Hade
18.04.2020

Můj nejrozporuplnější spisovatel. Některá díla miluji: Malevil, Děditsví otců 1-6, Až delfín promluví, Ostrov..
Některá díla respektuji: Smrt je mým řemeslem, Víkend na Zuydcoote, Vláda žen.
A některá vyloženě nenávidím: Dědictví otců 7-12, Za sklem.
Madrapur, Idol a Pro nás slunce nevychází, Útok na kasárna jsem radši nečetl, abych nebyl zklamán.

Nepochopím, jak z tak krásné ságy o Petru ze Sioraku mohl autor udělat takovou sračku počínaje knihou Ples u vévodkyně a následující..
Znovu říkám: můj nejrozporuplnější z oblíbených spisovatelů.

lioncel
20.01.2020

Francouzský deník 'Le Monde', 1. dubna 2004, pět dní po jeho úmrtí, Merleho nazval : "největším spisovatelem populární literatury ve Francii".
Souhlasím, za mě jím bez námitek byl... je. V obdivuhodné společnosti všech slavných francouzských velikánů se na čestném předním místě nachází zcela zaslouženě.

lioncel
01.11.2019

Dědictví otců .. Malevil, Muži pod ochranou .. Víkend na Zuydcoote .. Útok na kasárna .. Za sklem .=. Historický román .. Sci-fi .. Válečné .. Literatura naučná, Biografie a memoáry .. Román -- -- Myslím, že jen málokterý autor dokázal tak mistrně a nádherně psát v tolika rozličných žánrech, jako écrivain français Robert Merle.

ladislava6677
01.06.2019

Před 30 lety jsem se dostala k četbě Sci-fi Malevil. Neřešila jsem autora,kniha mě úplně pohltila, napínava, barvite vylicena apokalypsa. Někdy na začátku milénia jsem viděla dokument českých autorů s Robertem Merlem. Úžasný člověk, kultivovaný, moudrý, díky za to, co jste zde zanechal, mistře.

intelektuálka
21.12.2018

Byla mi doporučena jeho kniha MALEVIL - kterou jsem zatím nečetla ...
Tak jsem zvědavá.

Tylinka
29.08.2016

Moje první kniha byla Malevil. Byla jsem tak unesená, že jsem okamžitě vyhledala další tituly. Pak jsem náhodou v televizi zaslechla již probíhající rozhovor s člověkem, jehož názory a myšlenky mi byly tak blízké a já jen čekala na konec pořadu, abych zjistila o koho jde. Byla jsem velice překvapená a nadšená. Byl to můj nejoblíbenější autor. Díky výprodeji knih se mi nyní daří dát dohromady jeho díla. Plně souhlasím s komentářem čtenáře Valyk a Dejno Dejno.
Nejen literární génius a umělec ale úžasný Člověk !

DejnoDejno
14.04.2016

Robert Merle je mým nejoblíbenějším autorem. Když soudím podle jeho myšlenek a také podle jednoho pořadu, který jsem o něm - s ním viděla v televizi, byl to i Člověk s velkým Č. Velice inteligentní a ztotožnila bych se i s níže uvedeným, že to byl génius. Co si získavá především můj obdiv je, jak se dokáže dostat do nitra věci - vidět všechny souvislosti a vylíčit lidské vlastnosti. Umí vidět věci, tak jak jsou, cítit je, vcítit se a pak to dokonale předat čtenáři. Prostě velký člověk a umělec.

1