Robert Merle

francouzská, 1908 - 2004, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Smrt je mým řemeslemMalevilDědictví otcůMuži pod ochranouHoroucí láska

Komentáře (10)

Robert Merle

Přidat komentář
intelektuálka
21.12.2018

Byla mi doporučena jeho kniha MALEVIL - kterou jsem zatím nečetla ...
Tak jsem zvědavá.

Tylinka
29.08.2016

Moje první kniha byla Malevil. Byla jsem tak unesená, že jsem okamžitě vyhledala další tituly. Pak jsem náhodou v televizi zaslechla již probíhající rozhovor s člověkem, jehož názory a myšlenky mi byly tak blízké a já jen čekala na konec pořadu, abych zjistila o koho jde. Byla jsem velice překvapená a nadšená. Byl to můj nejoblíbenější autor. Díky výprodeji knih se mi nyní daří dát dohromady jeho díla. Plně souhlasím s komentářem čtenáře Valyk a Dejno Dejno.
Nejen literární génius a umělec ale úžasný Člověk !

DejnoDejno
14.04.2016

Robert Merle je mým nejoblíbenějším autorem. Když soudím podle jeho myšlenek a také podle jednoho pořadu, který jsem o něm - s ním viděla v televizi, byl to i Člověk s velkým Č. Velice inteligentní a ztotožnila bych se i s níže uvedeným, že to byl génius. Co si získavá především můj obdiv je, jak se dokáže dostat do nitra věci - vidět všechny souvislosti a vylíčit lidské vlastnosti. Umí vidět věci, tak jak jsou, cítit je, vcítit se a pak to dokonale předat čtenáři. Prostě velký člověk a umělec.

marimari
22.02.2016

Plně se ztotožňuji s tím, co napsal čtenář Valyk. Mám celou sérii o Petrovi ze Sioraku , jak postupně vycházela, tak jsem si ji kupovala. Nemá chybu ! Zrovna tak chválím Malevil, Smrt je mým řemeslem. Až delfín promluví je krásná a zajímavá kniha, kterou jsem si přečetla také dávno a před dvěma lety koupila.

janiice
27.09.2015

k maturitním otázkám jsem se snažila prokousat Malevilem. První třetina byla poměrně úmorná, neb to bylo vlastně jen popisování kdo co kdy kde s kým jak a nač. Pak se děj rozvinul a pohltil mne natolik, že jsem ho hltala jedním dechem.

elizabeth_ba
28.01.2015

Před léty jsem přečetla sérii Dědictví otců o příhodách Petra ze Sioraku a jeho blízkých ve století občanských a náboženských válek, reformace a protireformace, ve které nám Robert Merle přibližuje tehdejší Francii podobně jako Robert van Gulik ve svých detektivkách o soudci Ti Čínu. Krásným, hravým a geniálním stylem. Od té doby uběhlo hodně vody a já přečetla mnoho a mnoho knih. Asi před měsícem jsem znovu sáhla po jeho sérii a jsem jí unesená úplně stejně jako tenkrát. Kolega Valyk to vystihl naprosto přesně. Robert Merle byl skutečně literární génius.

Valyk
09.11.2014

Tento spisovatel byl podle mého literární génius. Četl jsem prvně (spíše náhodou) jeho "Smrt je mým řemeslem". Tuto knihu jsem vnímal jako výbornou. Nikdy by mě ale nenapadlo, že její autor byl schopný takového monumentálního díla, jako je jeho historická freska známá pod názvem Dědictví otců. V době, kdy zde zanechávám tento komentář, jsem již téměř přečetl první díl, tedy právě Dědictví otců. Je to tak nádherné dílo - moudrostí, krásným jazykem, dobovými fakty a schopností předložit dějiny Francie tak, že zaujmou i čtenáře, který se jinak o historii, natož francouzskou, obzvlášť nezajímá, tedy je to tak úžasné dílo, že tvrdím, co jsem již napsal. Byl to génius.

Jossie
29.01.2014

Je až neuvěřitelné, že jeden člověk dokáže napsat knihu snad z každého žánru a všechny jsou dobré.