Malevil

Malevil https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11589/mid_malevil-YhY-11589.jpg 4 2096 369

Společenská fikce světově proslulého francouzského spisovatele se odehrává převážně v 70. letech 20. století, ale končí o celá desetiletí později. Skupinka lidí shromážděných zcela náhodou ve sklepě středověké tvrze Malevil náhodou přežije výbuch atomové bomby. Děsivá katastrofa zničí valnou část lidstva i živočichů na zemském povrchu. Ti, kteří přežili, stojí před problémem, jak uspořádat svůj život ve světě, z něhož zmizely všechny vymoženosti civilizace. V primitivních podmínkách bojují o přežití i o uhájení života před lidským nepřítelem… Vědeckofantastický, podle autora futurologický román je společenskou a charakterovou studií jedné z mnoha eventualit budoucího vývoje, současně však i varováním před možným zneužitím vědy.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Československý spisovatel

Malevil , 1972

Jirka73
11.07.2011 5 z 5

Tato kniha ve mě na počátku devadesátých let probudila lásku k postkatastrofickým knihám. Kdykoliv ji vezmu do ruky, dochází mi, proč je tak výjimečná: dokonale vykreslená atmosféra, důvěryhodné postavy a především plynoucí děj tou správnou rychlostí. Malevil je výjimečný stejně jako jeho nesmrtelný autor.

Tytyna
10.06.2011 5 z 5

Jedna z nej knih, které jsem kdy četla!!!!

mejsatvar
09.02.2011 5 z 5

Vyborna kniha.Postapokalypticky pohled na realnou situaci. Verohodne a velmi ctive.

Mignard
10.01.2011 5 z 5

Knihu jsem četl dvakrát a pak i shlédl film. Taky dvakrát. Oboje se mi moc líbilo, i když každé trochu jinak. Kdo má toto téma rád, rozhodně doporučuji.

hadak
10.01.2011 4 z 5

Knihu jsem četl v roce 1990, byla podle mě vynikající, patří k mým nejoblíbenějším.

GepardLady
30.11.-0001 2 z 5

Když jsem o téhle knize slyšela poprvé v rámci jedné přednášky, říkala jsem si, že si to musím přečíst, protože to určitě bude bezvadná knížka. Po zdlouhavém začátku, který mě neodradil jen proto, že jsem věděla, co má přijít, jsem se dostala až k části, kde muži polemizují, čí bude jediná mladá žena ve skupině. Aby si sexuálních hrátek dosyta užili všichni, odůvodnili její noční návštěvy u každého z nich tím, že je třeba udržet lidstvo při životě.
Abych to uzavřela; byla jsem tak znechucená, že se mi to ani nechtělo dočíst. Ale dočetla jsem.

Márinka
30.11.-0001 3 z 5

Téma přitahující, zpracovaní poněkud "loudavé".

Jaxx84
30.11.-0001 2 z 5

Vím že bych neměl hodnotit ještě před koncem, sám doufám, že tento komentář ještě upravím...jsem v půlce a musím uznat, že mě příběh moc nechytl. Největší chybou je zřejmě to, že Malevil čtu sotva týden po dokončení Kingova Svědectví, což je podle mě Rolls Royce v post-katastrofickém žánru. Jednání, chování, rádoby filozofické a teologické diskuze hlavních hrdinů mi totiž přijdou strašně (ale fakt) nereálné, nedůvěryhodné a celkově zmatené. Dost z toho číší ten francouzský parfém neustále do něčeho tahat politiku, úvahy nad sexem (skoro padesátiletých pánů)
...dočteno, hotovo a jsem za to celkem rád. Ne nebudu zas tolik kritický, ale tenhle způsob psaní a myšlení mi tedy vůbec nesedl. Z 99% to spíš vypadá jako historický román ze středověku, postavy v knize naprosto zapomínají, že se nějaká katastrofa vůbec stala a raději řeší problém komunismu a monogamie...3/5 hvězdiček za téma, nikoli za zpracování.

Matej
30.11.-0001 5 z 5

Kniha mě uchvátila do začáítku do konce. Vřele doporučuji všem, co se chtějí pobavit, ale i trochu zapřemýšlet, co by kdyby..?