Dědictví otců

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Děj se odehrává v pohnutých dobách francouzské historie 16. a 17. století. Původně šestidílný románový cyklus Dědictví otců, k němuž autor později připojil uzavřený celek sedmi dalších románů, počíná za vlády Jindřicha II. a Karla IX., v období náboženských válek mezi katolíky a hugenoty. Hrdinou je druhorozený venkovský šlechtic a lékař v královských službách Petr ze Sioraku. Stylizované, archaicky zabarvené vyprávění, inspirované stylem dobových kronik či pamětí, je plné dobrodružství, napětí i humoru. První díl nazvaný Dědictví otců dal jméno celému třináctidílnému cyklu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38926/dedictvi-otcu-38926.jpg 4.5276
Série

Dědictví otců 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Odeon
Orig. název

Fortune de France, 1977

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (44)

Kniha Dědictví otců

Přidat komentář
jprst
14. září

Trochu jsem se s tím pral, místy se děj docela vlekl, nicméně postupně jsem se do toho zabral a četbu jsem si docela užil. Současně jsem ale zjistil, že mé znalosti o náboženských válkách ve francii jsou dost chabé a měl bych si je trochu doplnit.

Jonna
31. srpna

No, dlouhatánská pojednání o náboženství jsem už v druhé půlce knihy přeskakovala, ze začátku jsem na to měla větší trpělivost. Přesto se mi líbil příběh a další pokračování snad zvládnu bez mezer.


lencin
25. srpna

Historická epopej, Francie 16.století. Příběh chlapce a popis dobových událostí-války, mor, lásky- to vše viděno jeho dospívajícíma očima.
(2006)

R.E.M.
18. července

Na knihu jsem se těšila. Měla jsem velká očekávání. Ale příběh mě moc nezaujal, styl vyprávění ještě míň, osudy postav mi byly lhostejné.

kokrokr
22. května

Mou oblíbenou knihou jsou „Tři mušketýři”, a tak mám tyhle historické příběhy ze staré Francie rád. Nemohl jsem proto tuhle ságu vynechat a kupoval knihy, jak jednotlivé díly vycházely. Čekání to bylo dlouhé, nakonec mám všechny díly a četl jsem vše několikrát. Koho baví historie a dobrodružství v poklidném tempu bude určitě spokojen.

freejazz
10. ledna

krásny romantický príbeh, ktorý ma pozýva čítať pokračovanie. naposledy ma niečo podobné stretlo pri epopeji o osudoch J. A. Komenského.

lioncel
01.11.2019

Úvodní díl - pro mě osobně - asi nejlepší knižní série z tohoto žánru .. Právě díky takovýmto skvělým knihám se ze mě stal nenapravitelný romantik a věčný snílek .. Nádherný jazyk, ta vznešená dobová mluva, k tomu výborný překlad do češtiny uchovávající věrně mluvu a styl vyjadřování u všech postav ... Jsem už mírně omšelý a lehce omlácený životem - přesto, úplně stejně, jako kdysi, jsem byl opět hodně na měkko a dojat a celý nadšený... A vděčný Panu Spisovateli, mému velkému oblíbenci, kterému se s věrnou úctou a vděkem pln okouzlení už léta klaním a klanět vždy budu...

kilometr
16.08.2019

Knihu jsem si půjčil na nádraží v České Třebové a bavil se jejím čtení nejen ve vlacích.80%.

1

Doporučujeme

Chlapec v pruhovaném pyžamu
Chlapec v pruhovaném pyžamu
Já, Claudius
Já, Claudius
Porodní bába od řeky Hope
Porodní bába od řeky Hope
Hrabě Monte Cristo I. kniha
Hrabě Monte Cristo I. kniha