Dědictví otců

Dědictví otců https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38926/dedictvi-otcu-38926.jpg 4 370 62

Dědictví otců série

Děj se odehrává v pohnutých dobách francouzské historie 16. a 17. století. Původně šestidílný románový cyklus Dědictví otců, k němuž autor později připojil uzavřený celek sedmi dalších románů, počíná za vlády Jindřicha II. a Karla IX., v období náboženských válek mezi katolíky a hugenoty. Hrdinou je druhorozený venkovský šlechtic a lékař v královských službách Petr ze Sioraku. Stylizované, archaicky zabarvené vyprávění, inspirované stylem dobových kronik či pamětí, je plné dobrodružství, napětí i humoru. První díl nazvaný Dědictví otců dal jméno celému třináctidílnému cyklu.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Odeon

Fortune de France , 1977

dusin
14.02.2011 4 z 5

Četl jsem to již před léty, ale mohu říci, že mě to hodně bavilo. Dobrodružství, které prožívá hlavní hrdina Petr ze Sioraku bylo skvělé, totálně mě to vtáhlo tak, že 50 stran zmizelo v hlavě jako nic. Na druhou stranu tam občas byly úseky ryze popisně historické, které se četly dost těžko. Celkově ale super.

Matej
30.11.-0001 5 z 5

Celá tato x-logie stojí za přečtení, ale ani sám jsem nedokázal sehnat všechny díly.
Každopádně pokud máte rádi historické romány tak jenom doporučuji!