Gump – pes, který naučil lidi žít

Gump – pes, který naučil lidi žít https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415682/bmid_gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-suL-415682.png 4 1850 565

Gump série

1. díl >

Srdceryvné vyprávění očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči. Gump přináší syrový a autentický příběh, vystavěný z reálných zkušeností člověka, který se celý svůj život věnuje záchraně týraných psů, odhalování psích množíren a napravování křivd, kterých se lidé v bezcitné honbě za penězi dopouštíi na nejlepším příteli člověka. Je to kniha bez příkras a hollywoodského zjemňování. Jako bychom nahlédli do hlavy toulavého psa Gumpa a viděli všechno, co si prožil, jeho očima. Autor se setkal s trýznivými psími osudy a s jejich zážitky, nad kterými někdy zůstává rozum stát. Touto knihou chce lidem otevřít oči a ukázat jim, že každý z nás může pomoci, pokud si začne všímat dění kolem sebe, a přestane spoléhat, že situaci napraví někdo jiný. Až pochopíme, co nám psí duše dokážou nabídnout, může být náš život mnohem bohatší. Knihu doplňují krásné akvarelové ilustrace Weroniky Gray a fotografie lidí a psů, kterými se autor v příběhu Gumpa inspiroval.... celý text

Přidat komentář

Zdenas5
předevčírem 4 z 5

Takové milé, i když místy smutné, pohlazení po duši.

Val
23.03.2024 5 z 5

Přiznám se , že první jsem viděla film , který jsem celý probrečela. S knihou už jsem věděla do čeho jdu , tudíž to nebylo tak hrozné .
Krásný příběh psa Gumpa a ,, jeho " lidí. Knížka o neuvěřitelné věrnosti a nekonečné lásce, kterou vám dá jedině pes . Lidé by se od nich mohli učit.
Pro pejskaře vyloženě povinná četba .


Dudlík08
29.02.2024

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Je smutné, jak se někteří lidé chovají ke zvířatům.

marketa3815
28.02.2024 5 z 5

Četla naše devítiletá dcera, knížka se jí líbila, opravdu hodně jí připomínala knihu Psí poslání. Dojatá ani smutná nebyla.

asam
22.02.2024 5 z 5

Nevím co říct. Asi jsem moc citlivá, ale já jsem knížku přečetla se slzami v očích.

Zuzanka45
31.01.2024 5 z 5

Příběh je plný smutku, bolesti, ale i naděje, moudrosti, laskavosti a veselých a vtipných momentů. Kniha se přečte během chvíle, ale vzpomínat na ni budete ještě hodně dlouho a jen tak na ni nezapomenete. Kniha má nádherné ilustrace. U knihy jsem byla dojatá a měla slzy v očích, stejně tak u filmu. Z vlastního příběhu, který autor popisuje na konci knihy mi běhal mráz po zádech a to samé platí i pro ostatní zvířata a lidi, kteří příběh inspirovali. Tuto knihu by si měl přečíst každý člověk, protože to ve vašem srdci zanechá kus něčeho, co po přečtení momentálně nejsem schopna vyjádřit slovy. Jedno velké doporučení, děkuji Gumpe!

Nočnípták
27.01.2024 4 z 5

Takové knihy jsou opravdu moc potřeba. Gump nám vypráví o sobě, o věrnosti k člověku, ale i o životě pejsků z množíren a útulků.
Film jsem neviděla, ale knihou zklamaná nejsem. Přečtěte jí opravdu za jedno odpoledne, nebo večer. Jsou v ní moc pěkné ilustrace a také fotky lidí a psů, podle nichž je příběh napsán.
Možná, že někteří lidé se po přečtení vydají do útulku a přivedou si domů psího parťáka.

sar.janurova
26.12.2023 4 z 5

Mám ráda knihy o příbězích zvířat, takže jsem si nemohla nechat ujít ani příběh Gumpa. Příběh je to fajn, ale myslím si, že až zbytečně moc tlačí na čtenářovy emoce... Film jsem viděla jako první a ten se mi moc líbil, měl od každého něco. Kniha byla oproti tomu relativně rychle sfouknutá a na těch cca 100 stránkách se toho moc neudálo (dalších 30 stran jsou jenom přílohy, což mi přijde trochu moc, vzhledem k povaze knihy). Jediným plusem, který celkové hodnocení knize vylepšuje, je fakt, že má opravdu krásné ilustrace.

bookwoman
02.12.2023 4 z 5

Knihu jsem četla delší dobu po zhlédnutí filmu. Musím říct, že se mi líbilo obojí, ale více asi film, i když kniha byla taky napsaná moc pěkně, líbilo se mi, jak byl příběh vyprávěn z pohledu Gumpa. Celým příběhem doprovázely i úžasné ilustrace.

Gweny
24.11.2023 5 z 5

Knížka, kterou přečtěte klidně za hodinu, ale vaše srdce bude plakat dojetím i smutkem ještě delší čas.
Příběh jednoho psího kluka, který změnil svět lidem kolem sebe ale zároveň nenechal svět, aby změnil jeho a zůstal tím věrným a laskavým společníkem.
Kdo měl kdy nějakého domácího mazlíčka, tak pochopí. Psí láska je opravdu bezedná.

Peťák28
06.11.2023 4 z 5

Jsem pejskař.. :) je to kniha na jedno odpoledne.. ale zbytek dne je po ni krásný.. :)

katerina3502
07.07.2023 5 z 5

Krásně zpracovaná audiokniha, která je velmi dobře namluvená p. Trojanem. Příběh je velmi smutný, hlavně v místech, kde je popisováno chování některých lidí ke psům. Za mě, ale film lepší než kniha.

PeťulaV.
20.05.2023 5 z 5

Srdcervoucí, ale i přesto jinak nádherný příběh o životě z pohledu pejska Gumpa, který ten jeho život neměl vůbec jednoduchý. Vypráví o bezmezné lásce pejska k člověku a naopak o ne vždy hezkém chování člověka ke zvířatům. Pejska jsem měla jako malá, teď žádného nemám, ale i tak jsem spoustu psích rysů popisovaných v knížce poznávala. Autor dokonale vystihl psí povahu, psí pocity, chování a to nejen v situacích, kdy je ten psí život zalitý sluncem, ale bohužel někdy i tím trápením. To, že pes miluje svého člověka i přes tu bolest, kterou mu někdy působí a i tak mu zůstává věrný, to mě bolelo. Ale o to větší je pak ta láska k člověku, který si tu jeho nezměrnou psí opravdu zaslouží. Je to už dlouho, co jsem viděla i film. A pro porovnání, děj je, alespoň co si pamatuji, stejný, jen film má ještě pokračování. Za mě moc krásná kniha a já tímto děkuji autorovi za možnost nahlédnout trochu více nejen do té bezmezně věrné psí duše, ale i do jeho obrovského láskyplného srdce.

Le Chat
20.05.2023 5 z 5

I když pejskařka nejsem (mám 2 kočky), Gumpův příběh mne chytil za srdce. Dojemná a opravdu dobře napsaná kniha, která si podle mne 5 hvězdiček rozhodně zaslouží. Určitě se ráda podívám i na film.

Veromika
09.04.2023 3 z 5

Za mě oddechové čtení na jeden večer, o pejskovi, který nakonec našel lásku u člověka. :)

Aveli
31.03.2023 3 z 5

Knížka vypovídá velmi bolestivý příběh pejska z útulku. Zažívá ale i lásku a dobrodružství. A nakonec svůj domov najde. Nejvíce mě zasáhlo, že příběhy pejsků, které potkává, i jeho samotného, jsou inspirované skutečností. Je hrozné, co jsou lidé schopni udělat živé bytosti. Zajímavé bylo také vyprávění pejska o tom, jak by mohl přemýšlet.

AnnaR.
11.03.2023 3 z 5

Knížka, která především brnká na city milovníkům psů. A pan spisovatel, který je především velmi schopný podnikatel toho dokázal vrchovatě využít (nebo zneužít?) a z nebohého Gumpa se stal bohapustý byznys.

Evaho73
28.02.2023 4 z 5

Úprimne priznávam, že pokiaľ by som mala túto knižôčku čítať, asi by mi nepriniesla až taký čitateľský zážitok, ako audiokniha v podaní p. Trojana. Trochu mi totiž prekážal, neviem ako to nazvať jej "strohý štýl" s použitím slangového jazyka, ktorý p. Trojan skvelé doplnil svojim precíteným prejavom.
Oceňujem, že to bolo prerozprávanie z pohľadu psíka Gumpa, čo celý príbeh obvzláštňovalo. Ešte som sa totiž nestretla s knihou, ktorá by nám ľuďom nastavovala zrkadlo prostredníctvom očí zvierat. 
Krásno smutný a dojímavý príbeh, ktorý dokáže chytiť za srdce nielen psičkárov.

simca9342
17.02.2023 5 z 5

Příběh sice měl málo stran, ale to málo stačí k tomu, aby to člověka dojalo. Jeden pes se šátkem kolem krku vypráví svůj vlastní příběh, kdy několikrát kvůli tyranům málem umřel , ale vždycky se z toho nějak dostal. Unikátní pejsek, který nám dvounožcům dává vědět nosem jak poznává svět lidí a věci kolem sebe . Na různých místech, kde byl za celý život opravdu naučí hodně lidi žít.. Seznamte se. To je Gump.

alusa4302
12.01.2023 5 z 5

Krásné napsané ,moc se mi líbil příběh z pohledu psa.

Štítky knihy

psi zfilmováno příběhy o psech člověk a pes charitativní činnost podle skutečných událostí vypráví pes texty písní o natáčení filmu

Autorovy další knížky

Filip Rožek
česká, 1976
2019  86%Gump – pes, který naučil lidi žít
2023  83%Gump: Jsme dvojka
2018  66%Fína Čokoláda
2022  78%Gump - filmový příběh

Kniha Gump – pes, který naučil lidi žít je v

Právě čtených50x
Přečtených2 666x
Čtenářské výzvě1 093x
Doporučených180x
Knihotéce611x
Chystám se číst416x
Chci si koupit101x
dalších seznamech17x