Terapie sdílením

Za projektem Terapie sdílením, aktuální internetovou senzací, stojí kreativní dvojice Ester Geislerová a Josefina Bakošová. Před několika měsíci vystavily na svých sociálních sítích několik mrazivých, a zároveň cynický úsměv vzbuzujících vět, kterými se jistý muž rozešel s jejich kamarádkou. Toto malé gesto spustilo lavinu; během následujících týdnů jim čtenáři začali posílat své rozchodové věty a hashtag „terapie sdilenim“ se stal doslova kultovním. Kniha je věrným obrazem autentického prostředí internetových chatů a messengerů, kde se dnes tak často odehrávají trpké konce vztahů. Sebrané věty fungují opravdu jako svébytná terapie; při četbě a úlevném smíchu si člověk rád připomene, že tak zle na tom přece jen ještě není. Kniha je doplněna texty obou autorek, esejí mediálního teoretika Tomáše Dvořáka, osobními fotkami, vzkazy a dalšími materiály Ester a Josefiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376828/big_terapie-sdilenim-Lgn-376828.png 2.5427

Kniha Terapie sdílením

Roscata

Kdo by neznal IG profil Ester a Josefíny a jejich #terapiesdilenim? Na IG se jejich příspěvky baví tisíce lidí, ale co jejich kniha? Musím říct, že mě strašně překvapilo, jaký pocit ve mě vyvolala. Nad jejich příspěvky se převážně bavím, kdežto u knihy jsem měla spíš pocit smutku. Zaráželo mě, jakým způsobem se k sobě dokážeme chovat a co některým lidem přijde jako normální. Možná za to mohl fakt, že jsou v knize najednou desítky příspěvků, a ne jeden za čas jako na IG. V takovou chvíli jsem se na nad to nedokázala tak povznést a jednoduše se zasmát. Věřím ale, že při vínu s partou kamarádek bychom se nad knihou pobavily.

WeirdoAnne

Jako spoustě lidem i mně přijde, že není třeba něco takového vydávat knižně. Na instagramu fajn, občas vtipné, místy trochu bizárek, ale jako kniha..
3 hvězdičky za hezkou obálku, zajímavý fotodoprovod a přesvědčení, že za vším musí být zajímavý příběh. Když však vidím jen pár bublin z konverzace, nemůžu si být jistá.

slamenka
07. únoraodpad!

Budu se opakovat, ale .... je to škoda papíru, mělo to zůstat jen na instagramu a vůbec, ale vůbec mi to nepřišlo vtipný. takže tak. Ani ten krásný obrázek na titulce to nenapraví :-D

pohoda58

Celkem jsem se bavila, vtipná pohodovka ze života.

Karoley

Originální nápad vydat sbírku autentických "rozchodových vět". U čtení jsem se dobře bavila, některé příspěvky jsou vážně šílené.

"To ty jsi do našeho vztahu přivedla někoho čtvrtého."
"Jsem příliš slabý na naši lásku."
"Miluju tě, ale sebe miluju víc."

V duchu projektu Terapie sdílením se taky podělím o svůj "rozchodový příběh". Před x lety mi můj tehdejší přítel začal vysvětlovat, že si někoho našel, ale že mi to nemusí vadit, protože my dva jsme spolu vlastně nikdy nechodili a byli jsme jenom "přátelé s výhodami" a v tom prý můžeme ostatně i pokračovat.

Ainyska
09.12.2021

Přečtu si i druhý díl, když už ho mám půjčený..... naštěstí. Zasmála jsem se asi 2x, jinak mi to přišlo spíš trapné. Dvě slova na celé straně velkým písmem a souvislý text na začátku a na konci tak malinkatým písmem, že člověk potřebuje skoro lupu (tohle někdo nedomyslel), jako by někdo chtěl na poslední straně šetřit papírem. :D

Pravda je, že i jedna z autorek mi není moc sympatická a její smysl pro "humor" mě v tom ještě utvrdil.

Souhlasím s tvrzením níže..... škoda papíru.

Pavlína197
04.09.2021

Pravda - hodně papíru a málo textu, ale zase krásná obálka. Něčemu jsem se zasmála a něco jsem nepochopila, protože to bylo zřejmě vytrženo z kontextu. Pro zajímavost fajn, avšak co se týče zábavy - žádná bomba.

papaja
21.06.2021

Zajímavý motiv na knihu, při prvním pohledu a zjištění konceptu knihy jsem byla poněkud rozpačitá, ale za zajímavý nápad a zpracování 4*. U knihy jsem se nasmála i kroutila hlavou.