Terapie sdílením vol. 2

Terapie sdílením vol. 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401653/bmid_terapie-sdilenim-vol-2-jq3-401653.jpg 3 171 41

Terapie sdílením série

< 2. díl

Ester Geislerová a Josefina Bakošová zahájily na sociálních sítích revoluci. Zveřejnily několik mrazivých a zároveň cynický úsměv vzbuzujících vět, kterými se jistý muž rozešel s jejich kamarádkou. Toto malé gesto spustilo lavinu; během následujících týdnů jim čtenáři začali posílat své rozchodové věty. Hashtag „terapie sdilenim“ se stal doslova kultovním a rozčísl poklidnou českou hladinku sociálních sítí naprosto nečekaným způsobem. Miliony lidí najednou získaly pocit, že nejsou ve virtuálním světě na reálné vztahy samy a že někteří jsou na tom vlastně ještě mnohem hůř než oni. Terapie zabrala. Netrvalo dlouho a vznikla kniha, která byla naprosto věrným obrazem autentického prostředí chatů a messengerů, kde se často odehrávají začátky, ale také konce vztahů. Kniha zaznamenala tak velký úspěch, že její pokračovaní bylo jen otázkou času. Terapie sdílením: Valentýnská edice je na světě! Tentokrát nejen o trpkém rozcházení, ale také o vztazích jako takových – někdy úsměvných a někdy až krutě smutných.... celý text

petra3242
22.03.2024 odpad!

Chtěla jsem dát alespoň jednu hvězdu za snahu, ale to fakt nejde. Přečteno asi za půl hodiny, zasmála jsem se u jedné stránky - už ani nevím u které a hledat to nebudu. Trapné, nudné, zbytečné, škoda stromu, který na to padl...

terezaterka2000
14.01.2024 5 z 5

Smála jsem se u tohoto 2. dílu více jak u prvního dílu.
Opět trochu smutné, ale prostě pobavilo.

Alethea_k
07.12.2023 1 z 5

Druhý díl je lepší než první... Ale podle mě to nestačí na to, aby se kvůli tomu pokácel strom. Někomu se to líbí a sleduje to na sockách? Proč ne, nikomu to neberu. Ale na papíře je to fakt zbytečný... Pokud jim ještě něco vyjde, vyhnu se tomu obloukem.

iceVS
23.11.2023 5 z 5

Bomba :-D

Nešlo si nevzpomenout na některé osobní zprávičky, zážitky, človíčky... :-)

Hele, já vím, že to není vrchol literatury, ale smála jsem se celou dobu, takže naprostá spokojenost a úsměv na tváři ještě aspoň na půlku odpoledne...

Pitbullka
18.03.2022 3 z 5

Rozchodové věty rozhodně pobavily a splnily účel odreagování. Myslím, že knižní vydání je zbytečné a stačí to v Instagramové podobě.

Karoley
04.01.2022 4 z 5

První díl plný rozchodových vět mě bavil trochu víc, ale i tak příjemné počtení, člověku se hned zvedne nálada, když si uvědomí, že v tom není sám a těch blbců je na světě víc.

"Já ti nelžu, ta pravda se vyvíjí."
"Lásku jsem nesliboval a péro jsi dostala."
"Já jsem tě vlastně nepodvedl, protože když jsem s ní spal, tak jsem myslel na tebe."

Ainyska
09.12.2021 2 z 5

Nebudu se opakovat, stejné jako jednička, na IG dobrý, do knihy ne. Navíc se mi zdá, že se něco opakovalo z jedničky. Deník FB matky, který je na podobné bázi, byl daleko lepší...

tereza8951
06.01.2021 5 z 5

rychlé, skvělé čtění

Karin_Kim55
01.11.2020 odpad!

Přidávám do přečtených potom, co jsem si projela instagramový profil. (opět) Nehodlám tohle nějak podpořit. Škoda papíru. Kdybych tohle dostala, tak bych to využila asi jedině na podpal. (Nebo vystříhala na koláže.????‍♀️ Výsledek je to stejný.)

nikikostadinova
01.11.2020 3 z 5

za pár vět, které skutečně pobavily hvězdička navíc

Akléda_
25.10.2020 2 z 5

Druhý díl byl obsahově o trochu lepší než jednička, ale stále nechápu co na tom všichni vidí a asi to nikdy nepochopím. Tady za mě hodně klesla i grafická stránka knížky, jak zvenčí tak zevnitř. Pár věcí jsem si olepíkovala ale za mě ne. Navíc tam bylo pár stejných věcí jako v prvním díle, což naprosto nechápu.

juliesze
17.10.2020 4 z 5

Velice artová kniha. Jelikož nevyhledávám v knize sdílenou terapii, je pro mne spíš něco jako otiskem způsobu vzájemné komunikace mezi partnery, milenci, manželi, kamarádkami... Dokážu si představit, že toto přesně budou obdivovat moje vnoučata stejně tak jako já obdivuju zamilované dopisy mojí babičky za války. Knihu jsem dostala, tedy ponechám si ji jako poklad někde s fotkama a vzpomínkama.

maca1245
31.08.2020 1 z 5

Stejné jako první díl (pokud se tomu tak dá říci)

Nicolka77
19.05.2020 4 z 5

I tato knížka od holek je velmi vtipná, pobaví.. kolikrát jsem si říkala to jako vážně?..nebo chudák holka a tak..neverila bych že někdy, někdo něco takového může někomu napsat! :D

LucyBooks
12.05.2020 4 z 5

Líbí se mi ta myšlenka a věřím, že něco na tom, že terapie sdílením pomáhá bude.
Osobně jsem ráda, že knížka byla z knihovny, měla jsem ji přečteno opravdu rychle.
Pravda je, že to vše je na Instagramu, ale není špatné mít i papírovou podobu. Asi bych to úplně nehodnotila jako knihu, nějaké "dílo". Čistě pro odpočinek proč ne.

Sasha001
23.03.2020 3 z 5

Opět - není to klasická kniha a většina hlášek se dá najít na insta, ale pro pobavení jako oddechová četba je to fajn i v papírové podobě.

DominaCZ
26.02.2020 odpad!

Nebudeme se opakovat, že?
Chudák papír.

Dementů, kteří píší dementoviny, je na IG dost.
Nesoudných ve vydavatelstvích, kteří vydají i bezcennou věc, očividně taky a těch, kteří si ty bezcenné věci koupí v knihkupectvích, patrně také.
To vše na tom nemění ale fakt, že tenhle počin nestojí za nic.
Ani ta obálka už není hezká.

Monni
31.01.2020 2 z 5

Komentář bude pro obě knihy stejný. U něčeho jsem se zasmála, něco mi přišlo vytržené z kontextu a něco mi přišlo naprosto zbytečné. Jsem ráda, že jsem si to půjčila jen z knihovny a zbytečně za to nevyhodila peníze. Není to nic, k čemu bych se vrátila a pokud přeče jen, tak jsem tam vlstně zprávy, které se dají najiít i na jejich instagramu. Takže zbytečně.

onyx84
10.01.2020 odpad!

Ještě horší než první díl...nečíst,nekupovat a HLAVNĚ nevydávat...

Marfulka007
07.01.2020 4 z 5

Za mě určitě lepší než první díl, pěknější a takové ucelenější zpracování. Fakt je, že vlastně není třeba ji kupovat, většinu "hlášek" nakonec najdete na Instagramu. Ale pro mě je fajn mít to v ucelené podobě. Je to oddychové čtení, třeba když máte jen tak pár minut. Pro pobavení příjemné. Jako projekt perfektní nápad.

Autoři knihy

Josefina Bakošová