Pavlína197

Profil

Poslat zprávu

Pavlína (žena) · Jihočeský kraj · statistiky

Aktivní: včera v 22:16·poprvé 10.05.2020
Body: 1 006·104 knih,...
Palce: 289 za komentáře ·244 ostatním
Hodnocení v bazaru: 5/0
Knihovny: Městská knihovna v Milevsku (Milevsko)

Kdo jsem

Čtu neustále od chvíle, kdy jsem se číst naučila. Život bez knížek a čtení si nedovedu a ani nechci představit. Obvykle mám rozečteno víc knih najednou. Beletrii pro radost a odpočinek, naučnou pro informace, něco pro syna... Dávám přednost českým autorům a autorkám, ale nepohrdnu ani světovou literaturou. Mám ráda knížky papírové, po elektronické sáhnu jen v nouzi. Některé knihy přečtu jednou a časem na ně zapomenu, k některým se vracím a některé ve mně dlouho zůstávají. Jen výjimečně se stane, že knihu nedočtu.
Moje máma o mně říká, že dostat za trest domácí vězení pro mně žádný trest nebyl, protože jsem si vzala knížku a byla spokojená. :-) Největší trest by byl, kdybych nemohla číst. :-)
Ráda se nechávám vtáhnout do jiného světa, a asi proto se mi líbí citát : Ten, kdo čte, žije s každou další knihou život navíc. Ten, kdo nečte, má jen ten svůj. (to prý řekl Oscar Wilde)
Kromě knížek a čtení mám ráda spoustu dalších věcí, třeba svého překrásného psa, dobré jídlo, přírodu ve všech jejích podobách, focení, hudbu, filmy...