Trhlina

Táto kniha vznikla zvláštnym spôsobom. Po vydaní mysteriózneho trileru Strach sa autorovi ozval človek, ktorý mu vyrozprával naozaj desivý príbeh. Jozef Karika jeho rozprávanie zaznamenal, mnohé tvrdenia overil, doplnil o vlastné zistenia a spracoval do knihy, ktorú máte pred sebou. Na jej stránkach rozmotáva veľmi tajomný, tragický a hrôzostrašný prípad. Zároveň poodhaľuje jednu z najväčších záhad Slovenska – nevysvetliteľné miznutie ľudí v pohorí Tribeč. Legenda, zámerná mystifikácia alebo desivá skutočnosť? Túto otázku si kladie aj autor, predkladá strhujúci hororový príbeh a necháva na čitateľovi, aby našiel odpoveď....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306166/big_trhlina-s0C-306166.jpg 42974
Horory, Romány, Literatura slovenská

Vydáno: , Ikar (SK)

Trhlina, 2016

Kniha Trhlina

manasx

Za mě první kniha od autora - zaslechla jsem o jeho jiných dílech, ale rozhodla jsem se začít tímto. Rozhodně příběh udrží pozornost celou dobu. Opravdové napětí jsem cítila v druhé polovině třetí části. Knihu hodnotím velmi pozitivně a ačkoliv jsem se nechtěla nechat strhnout odkazy na různé webové stránky, tak jsem si pohoří po přečtení vyhledala :) Finální pokus o vysvětlení co se asi dělo a přirovnání k obýváku nebo k mrakodrapu, mi konečně od shlédnutí filmu Interstellar, vneslo trochu porozumění do problematiky :):):)

gossipavlina

Přidávám jen komentář, hvězdami není co hodnotit. Příběh,,vymyslel" někdo jiný.
Na knížku jsem dostala doporučení, když jsem si chtěla přečíst detektivku, ve které hrají roli mýty, rituály. Ten, kdo mi ji doporučil, nemohl být více vedle.
I když pominu, že to detektivka není, nevěřím z toho ničemu . Dočetla jsem do konce, ale celé to považuji za blábol. Netvrdím, že při treku skrz Tribeč neměli pocity, které Igor popisuje. Ale zajisté se dá vše racionalně vysvětlit. Hlad, stres, zima, tma, vlastní hlava, která je schopná právě pod stresem a za tmy vymyslet neuvěřitelné věci.

Rozari

Musím říct, že mě tahle kniha úplně rozsekala. Nedokázala jsem ji odložit a chtěla jsem vědět, jak to dopadne, ale zároveň jsem se jí po přečtení musela zbavit. Jak někdy mám pocit, že určitou knihu musím mít doma, tak u téhle to byl opak - hlavně ať už doma není!
Husí kůži mám doteď.

NADEI

Tohle pro tebe není, první slova Igora a už to jelo. Nevím co ,ale dokonale mě to vcuclo a nepustilo. Po přečtení si musí každý udělat úsudek sám, jestli je příběh Igora jen autorova fantazie, nebo se skutečně odehrál a je něco mezi nebem a zemí. Tak o tom budu hoooodně dlouho přemýšlet, tak skvěle byla knížka napsaná. Doporučuji !

RadekN63

Kniha se četla skvěle, jako moje prvotina od tohoto autora. Celkem napínavý příběh, který dokáže místy navodit pocity strachu a mrazení v zádech v jednotlivých kapitolách, ale zárověň vás to celou dobu nutí nad celou záhadou popřemýšlet zda to všechno může být skutečné i pravdivé. - Knihu doporučuji

Na mystery a horory moc nejsem, takže jsem z této knihy pak pár nocí nespala a bála se kamkoliv v noci chodit. Atmosféra Tribečského pohoří mě zkrátka naprosto dostala! Plánuju se tam vydat - ačkoliv teda určitě ne v zimě :D

Sixao

Knihu jsem četla jako audioknihu a její zpracování dobře podkreslovalo hororovou atmosféru. Tajemný objev v truhle v bývalém blázinci je na začátku kolotoče tajuplných událostí. Parta mladých lidí se posléze vydává do pohoří Tribeč, o kterém se proslýchají podivné historky o mizejících lidech. Cestou narazí i na pár zchátralých opuštěných domů. Už jen to samo o sobě je strašidelné. Jejich výprava se čím dál víc komplikuje. Hodně mi to připomínalo záhadu v Blair witch. Na konci zůstává spousta nevysvětleného. Teď bych se na túru do této oblasti Slovenska rozhodně nevydala.

Raddkaa

Kniha byla na začátku až moc vleklá, ale v druhé polovině knihy už se začíná něco dít a budete mít mrazení v zádech. Kniha dokáže navodit strach, napětí i zvědavost a donutí vás přemýšlet zda je to pravda. Autor také v knize odkazuje na různé zajímavé články a videa. Příběh se dá přirovnat k Záhadě Blair Wich... Kdo tento žánr má rád, tak knihu doporučuji si přečíst...