Make20 Make20 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Další krásná i když velmi smutná kniha od této autorky mě naprosto pohltila. Přečetla jsem ji během pár večerů. Čím dál jsem se v knížce dostávala, tím lépe jsem chápala život všech postav. Hlavní postavy Hany mi bylo neskutečně líto, ale zároveň jsem ji obdivovala za to, jak je silná a dokáže dál bojovat. Určitě se k této knize ještě vrátím.

19.04.2022 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Tato knížka se mi četla velmi dobře, měla spád a neustále jsem se jako čtenář dozvídala nové a nové informace. V ději, který se odehrával v přítomnosti a jako vyprávění z minulosti, jsem se neztrácela. Autorka vše podávala srozumitelně. Popisy divoké přírody byly třešničkou na dortu - krása. Klidně bych dala 6 hvězdiček.

01.12.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další skvělá kniha od paní Mornštajnové. Autorka vypráví příběh očima otce a dcery. Je zajímavé sledovat ten samý příběh z pohledu dvou lidí. Moc se mi líbil popis postav i celkově styl psaní. Knihu jsem přečetla za dva dny, ocenila bych, kdyby byla delší. Konec byl překvapivý, ale zůstal jaksi otevřený. Zajímalo by mě, co se s postavami stalo dál.

19.04.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knížka se mi moc líbila, rozhodně se k ní ještě budu vracet. Dlouho jsem se ze začátku nemohla začíst, ale poté byl příběh napínavý a rychle se odvíjel. Moc smutná a zároveň krásná a napínavá kniha.

12.07.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Kniha předčila mé očekávání. Sci-fi příliš nevyhledávám, ale u této knihy jsem udělala výjimku, protože se mi moc líbila kniha Marťan od tohoto autora. I přesto, že je v knize mnoho odborných pojmů z fyziky, astronomie a dalších vědních oborů, kterým nerozumím, vůbec to nevadilo. Příběh byl velmi napínavý, a díky prolínání současnosti s minulostí jsme stále více zjišťovali, co se děje.

08.07.2022 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mně se kniha Bábovky četla velmi dobře. I když v ní je mnoho postav, neztrácela jsem se v nich, jak mnozí psali. Líbilo se mi, jak se postupně příběh rozvíjí a čtenář zjišťuje, že jsou osudy jednotlivých postav vzájemně provázané. U knihy jsem se zasmála, ale i jsem si pobrečela - takové knihy mám velmi ráda.

20.07.2022 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížku jsem naštěstí četla dříve, než jsem viděla film. Nevěděla jsem tedy, jak příběh dopadne. A takový konec jsem tedy nečekala, probrečela jsem ho. Autorka knížku napsala velmi pěkně. I když jde o romantiku pro ženy, kniha není přeslazená. Několikrát jsem se u ní i zasmála. Je to nejhezčí knížka od JOJO a rozhodně se k ní ještě vrátím.

14.07.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tato knížka je spíše pohádka pro děti o mladých kouzelnících, kteří začínají studovat školu čar a kouzel v Bradavicích. Po několika letech jsem se k ní vrátila a opět se mi líbila stejně jako když jsem jí četla v dětství. Skoro bych mohla říct, že se mi v knižním podání příběh líbí více než v tom filmovém zpracování.

14.07.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Autorka vypráví silný a velmi smutný příběh jedné dívky, ženy. Sledujeme ji od jejího narození, přes dospívání až po dospělost. Celou dobu jsem byla napnutá, jak se bude její příběh odvíjet dále. Několikrát jsem byla překvapena, spíše bohužel nemile.

08.07.2022 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Krásná, čtivá, poutavá knížka. Ihned jsem se začetla a nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Mám velmi ráda knihy, ve kterých sledujeme život více generací jedné rodiny. A tady těch rodin bylo dokonce více. I přesto jsem se v postavách neztrácela, ani mi nepřišlo, že bych o nich věděla málo. Autorce se tato kniha opravdu povedla.

09.12.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Napínavé od začátku až do konce, nešlo se od knihy odtrhnout, vtáhlo mě to do děje a tak to má u thrilleru být. Tak jak to tedy celé bylo? Měla jsem pár svých tipů, jak příběh dopadne. A na konci jsem byla hodně překvapená. Za mě je to rozhodně nejpodařenější autorčina kniha.

28.07.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Příběh byl velmi napínavý. Sice ne od začátku, chvíli mi trvalo, než jsem se začetla a než konečně vznikla nějaká zápletka. Hlavní postavy mi byli nesympatické a říkala jsem si, proč se chovají tak hloupě. Knížka byla čtivá a proto dávám plný počet hvězdiček. Rozhodně to je nejlepší kniha od této autorky.

14.07.2022 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha je napsaná poutavě a dobře se četla. Události v knize jsou mnohdy popisovány velmi nevěryhodně, ačkoli je to kniha založená na skutečnosti. To mi při čtení celkem vadilo. Na toto téma jsem četla mnoho lepších a propracovanějších knih. Z této mi "pobyt" v koncentračním táboře vyznívá poněkud zidealizovaným dojmem.

28.07.2022 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Tak toto bylo velmi náročné čtení. Text byl velmi čtivý a přečetla jsem ho za pár večerů. V knize sledujeme odsun Němců z Brna z pohledu Gerty, která jde jen s pár věcmi a svou maličkou dcerou. Sledujeme pak její život až do samotného konce. Život se s ní opravdu nemazlil. To, co ti lidé zažívali si vůbec nedokážu představit...

11.07.2022 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu se četla velmi dobře, jelikož autor má super styl psaní. Na druhou stranu v knize je tolik násilí, že jsem se těšila, až knihu budu mít přečtenou. Několikrát jsem pár odstavců přeskočila, protože se mi z toho až dělalo zle. Je děsivé, že se tohle opravdu dělo. Dávám autorovi plný počet hvězdiček.

26.04.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Přečetla jsem všechny knihy od pana Hartla a tato mě opět nezklamala. Byla to příjemná oddechovka, dobře se četla. Nevadí mi, že příběh je málo uvěřitelný až pohádkový. Já příběh hltala od začátku až do konce. Ten se mi mimochodem moc líbil. Byla jsem napnutá do poslední chvíle, jak to dopadne.

24.02.2022 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Tak to bylo velké zklamání. Oba hlavní hrdinové mi velmi rychle začali lézt na nervy. Nečetla jsem 1.díl, přesto si dokážu domyslet, co se v něm asi dělo. Čekala jsem napínavou detektivku a dostala jsem smíchaný pokus o krimi s pokusem o romantiku. Vynechávala jsem odstavce a stránky, zajímal mě vyšetřovaný zločin a ne vzdychání neprofesionální kriminalistiky.

23.02.2023 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha mě moc bavila. Ze začátku jsem tedy měla trochu problém s tím, kdo je kdo (v knize je mnoho postav). Ale později jsem se v tom zorientovala. Příběh byl napínavý až do posledního konce, s napětím jsem držela palce své oblíbenkyni a doufala, že to s ní dopadne dobře. Kniha byla podle mého názoru lepší než seriál.

22.07.2022 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

V této knize jsem se poprvé setkala se společenstvím Amišů. Nevěděla jsem, že v dnešní moderní době někdo ještě žije tímto způsobem. Bylo velmi zajímavé poznat jejich život a pravidla. Bavil mě celý příběh. Autorka také barvitě vylíčila tamní přírodu. Když jsem se prokousala první polovinou knihy, druhá už se četla naprosto sama. Byla jsem zvědavá, jak to s Katie i její právničkou nakonec dopadne

11.07.2022 4 z 5

Minulosti neutečeš Minulosti neutečeš Anders Roslund

Kniha Minulosti neutečeš je další skvěle propracovaná severská detektivka. Autor vypráví napínavý příběh, který mě bavil od začátku až do konce. Prolínají se zde dvě dějové linky, které spolu navzájem souvisí. Od tohoto autora je to má první knihu a určitě není poslední. Mohu vřele doporučit. Jsem ráda, že jsem si ji zakoupila.

26.04.2022 5 z 5