Sedmilhářky

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití. Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii. Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249826/sedmilharky-OeX-249826.jpg 4.31335

Big Little Lies (2014)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Simix12
dnes

Sedmilhářky mě ze začátku tedy moc nenadchly, ale když jsem knížku dostala k narozkám, tak jsem jí dala ještě šanci. Ze začátku je problém vžít se do rolí, je to takové zmatené a spousta jmen, ale nakonec jsem se do knihy začetla a jsem i ráda. Když jsem jí dočetla, stáhla jsem si miniseriál Sedmilhářky, sice to není doslova jako v knížce, ale není to špatný.

machrus
předevčírem

Téma šikana dětí je mi známá z dětství. Tudíž kniha mě chytla hned od začátku. Kniha byla super.

knih.sasa
08. prosince

Kniha se čte velice dobře, je to oddechovka a zároveň se člověk snaží dostat dál, aby konečně věděl. Viděla jsem i miniserii HBO, kniha je lepší, hlavně co se týká vnitřních promluv postav k sobě sama. Můj manžel se vyjdřil, že je to příběh, kde se řeší problémy vznikající z blyhobytu. Souhlasím, ale mě se líbil. A co se týká postavy Celeste, vidím v tom i prevenci a prosté varování některých čtenářek, které se mohou ztotožnit. A o kontemplaci a ztotožnění se přece čtení je.

dendishek
08. prosince

Čtivé, zajímavé, různé životy hrdinek, témata z našeho světa blízká všem typům lidí. Určitě tato kniha ovlivnila mnoho jedinců. Doporučuji.
Co se týká seriálového zpracování, za mě je kniha o dost lepší. Moje fantazie byly snad reálnější než od filmařů. Jde mi o to, jak všude cpou jen sex. Bylo to skoro zpracované porno smíchané s domácím násilím, šikanou, vraždou v sebeobraně. Kvalitu seriálu táhly hlavně známé herečky (Kidman, Witherspoon, Woodley).

Terry11
06. prosince

"Moje holčička už chodí do školy," brečela Madeline. Chloe si to namířila rovnou do třídy po boku slečny Barnesové, jako by byla její kolegyně. Celou cestu jí něco vykládala, nejspíš jí radila, jak by se dal vylepšit rozvrh."

Kniha řeší palčivá témata - domácí násilí, šikanu malých dětí, znásilnění. Ovšem velmi nenásilnou a vhodnou formou. Autorka prostě umí psát. Velmi mi vyhovuje sebeironie jejích hrdinek, jejich uvažování, všechno jim věřím, což nemívám často. Byť jsou každá jiná, jsou mi blízké. A musím se tu zmínit i o seriálové podobě, kterou jsem vzápětí zhlédla - maličko se liší, přibyly některé motivy, změnil se závěr, ale i tam bych dala plný počet. pro mě zatím nejlepší Moriarty.

zvěřinec
01. prosince

Skvělé čtení. Já vůbec netušila, do čeho jdu, čekala jsem typickou americkou mýdlovou romantiku, ta se ale nekonala a námět byl skvělý. Celou dobu jsem byla napnutá, v podstatě jsem to chtěla mít za sebou, aby to už nějak dopadlo, aby to ty ženský už nějak vyřešily. Forma byla taky nápaditá, jak se všechno postupně hezky poskládalo.

MOu598
30. listopadu

Čte se samo, jedním dechem, pěkně napsané.
Šikana, ubližování, sexuální a domácí násilí - myslím, že se každý s něčím takovým setkal, ale skoro nikdo o tom nemluví. Mluvme, křičme, ať je nás slyšet! Nebo alespoň doporučme k přečtení tuto knížku.

x.capricorne
30. listopadu

Knížka se mi moc nelíbila. Ze začátku jsem měla co dělat, abych ji nedoložila. Přišla mi nudná a zdlouhavá. Jediné, co mě drželo u čtení byl fakt, že jsem chtěla zjistit kdo koho, že to vlastně zabil. Teprve zhruba v poslední třetině jsem se do knížky pořádně začetla. Nebudu tady prozrazovat, kdo byl oběť a kdo vrah, ale konec opět přinesl zklamání. Jediné, co mě opravdu překvapilo a zaujalo, kdo byl Ziggyho otec.

Kackatlacka
20. listopadu

Krásný,jednoduchý a velmi čtivý počin propletený kriminální zápletkou.
Vlastně čekáte až do samého konce a jen hádáte kdo je vrah,ale co víc! Až do poslední chvíle Vás autorka napíná s rozuzlením,kdo onoho osudného večera vlastně zemřel. A páni! Vraha, oběť a ani další vyústění příběhu jsem teda nečekala!
Už se nemůžu dočkat,až uvidím i seriál!

IvikaS
19. listopadu

Život matek je děsivý a plný nástrah.

shay
18. listopadu

Ze začátku jsem se musela do čtení nutit, ale potom se kniha četla lehce. Od začátku je jasné, že se stalo něco hrozného. Na konci se to všechno pěkně rozmotalo způsobem, který byl opravdu nečekaný. Za mě spokojenost a teď jdu zkouknout seriál :)

Vlastula.P
17. listopadu

Jako první jsem viděla seriál. Přesto, že už mám knihu doma dlouho, chtěla jsem si ji přečíst až potom. Nezklamala mě. Jako vždy oproti seriálu (který byl ale mimochodem taky úžasný) kniha byla ještě lepší. Za mě super!

Dukatka
14. listopadu

Je to první kniha, kterou jsem od autorky četla a moc mě bavila už od začátku. A konec mě překvapil.
Taková oddechovka.

spicule
10. listopadu

Překvapilo mě, že mě to bavilo. :) To jsem nečekala.
Nejprve jsem byla trochu zmatená z množství postav, ale rychle jsem se zorientovala.

Konec už mě tolik nebavil, jak došlo k oné "události", přišlo mi, že už to autorka chtěla rychle dopsat, že se vyčerpala popisem toho, co tomu předcházelo a je to takové odfláknuté.
Úplný konec na mě až moc pozitivní. Všichni se mají rádi, i o prachy se rozdělí... No...

První 3/4 knihy by byly za 4 hvězdy, konec to bohužel o jednu srazil.

ondaboss
06. listopadu

Bohužel jsem dříve četl od autorky knihu Na co Alice zapomněla.
Tahle se s tím nedá vůbec srovnat.
Začátek naprosto nezáživný. I když jsem si prožil podobné starosti s dětmi jaké mají hlavní hrdinky, tak mi nijak k srdci nepřirostly.
Posledních asi 30-50 stránek to vytáhlo alespoň na hodnocení tří hvězd. Víc nic.

Mikky01
02. listopadu

Příběh je zajímavý a vtáhne Vás do děje. Hlavní postavy jsem si oblíbil - nejvíce se mi líbila Jane, která mi přišla nejvíce realistická; kdežto Madeline byla na můj vkus až moc praštěná. Konec mě dostal - i přestože jsem tak v půlce začal tušit, jak by to celé mohlo skončit.

Knihomol.ka
01. listopadu

Skvělá, čtivá a strhující kniha. Pro mě překvapivý konec. Autorka zábavně a barvitě vystihla různé charaktery lidi, především matek malých dětí

pavči

začátek nic moc nez jsem pochopila kdo je kdo a pak jedním dechem

a355o

Začala jsem ji číst díky minisérii z produkce HBO. Kniha přináší poměrně zajímavý vhled do případu domácího násilí, který se ukáže být ještě komplikovanější, než se na první pohled může zdát. Styl psaní autorky se mi chvílemi líbil, ale někdy mě i rozčiloval. Takové pasáže s Madeline mě otravovaly, avšak předpokládám, že to vlastně bylo účelem této postavy - vzbudit takové pocity, bohužel kvůli nim byl příběh někdy až moc roztahaný a neměl takový spád, jaký bych očekávala. Rozuzlení příběhu pro mě nebylo zase takové překvapení, ale upřímně mě bavilo od začátku hádat, co se to tam stalo a kdo je vlastně obětí. Austrálie jako dějiště mi přišlo zajímavé a originální, autorka tak ukazuje zase jiný pohled na život.

jaruska012

Jedna z nejlepších knížek,které jsem v poslední době četla.Zajímavá od začátku až do konce.

fusi

Velmi poutavá kniha, dobře se čte. Mám ráda napínavé a detektivní knihy, takže pro mě jedna z TOP knih :)

SophiaS

Knížka se mi dobře četla, i když ze začátku pomalý rozjezd. Hodně postav s různými příběhy, které se rozvíjely pozvolna. Od půlky jsem se do knížky tak začetla, že bylo těžké se od ní odhtrhnout. Dobrá zápletka a nečekaný konec.

hnilda3

Kniha byla skvělá, i když pro mě trochu boj se čtením. Mám totiž blbou paměť na jména a na postavy a pořád se mi pletlo, kdo je kdo :-) Avšak zápletka skvělá, psané to byl o velmi zajímavě, chvílemi i humorné, pak zase dramatické. Skvěle popsané životy tří žen i ostatních v knize.

kacapr

Nejlepší ze všech knížek od LM! Dobře zamotané, napínavé, ale i vtipné, nečekaný konec!

Nyseti

Držela od začátku až do konce. Určitě zkusím další knihu od autorky, protože Sedmilhářky si nemůžu vynachválit.

Lokina

Moc povedená kniha. Autorka se mi strefila do noty. Příběh o třech ženách, o jejich strastech denního života se četl ne lehko, ne že by kniha nebyla čtivá, ale příběh se zaobírá i vážnými tématy jako domácí násilí, šikana, pocity méněcennosti, upadající sebedůvěra a když jsem to četla, bylo mi z toho úzko. Celeste, Madeline a Jane jsem si oblíbila, silné ženy, které si své potíže řeší každá po svém. Konec byl šokující a bravurně zakončen.
Autorčin styl byl velice poutavý a kniha se dobře četla, nemohu tedy hodnotit než pěti hvězdami.
Teď se kouknu na seriál a když se mi nebude líbit, dopředu vím, že kniha stála za to :-)

KydlochMoris

Výborná kniha! Úplně jsem jí zhltla!

genikuxik

Docela jízda...začátek trochu pomalejší a trvalo mi než jsem si zvykla na přepínání postav, ale u konce jsem nemohla přestat... konec parádní :)

sarka45

Ze začátku trošku pomalejší rozjezd, ale pak už to "jelo". Zajímavé téma, zajímavé zpracování. Fascinuje mě, kolik "společenských povinností" mají rodiče dětí ve školce a škole v Austrálii. Stanou se součástí nesourodého kolektivu lidí, který si sami nevyberou a očekává se, že spolu budou vycházet. Fascinující. Naštěstí jsem něčemu podobnému byla ušetřena :-). Děsivá je síla davu, který podléhá silným osobnostem. Téma domácího násilí je tu pěkně zpracované, ukazuje, v jaké pozici se ocitá ten slabší, jak není jednoduché z takového vztahu odejít a to ani v případě, že nechybí peníze.Také je vidět, že se toto netýká jen sociálně slabých a jak těžké je si něčeho takového ve svém okolí všimnout. Pěkná kniha, vřele doporučuji.

karamelka33

Za mně nic moc.