Sedmilhářky

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky po... celý text

Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery.

Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.

Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.

Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249826/sedmilharky-OeX-249826.jpg 4.41121

Big Little Lies (2014)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Macinka-a
včera

Začátek knihy dlouhý, až pořádně konec vtáhne... Dnes začnu koukat na seriál, tak jsem zvědavá na něj. Jen mi nějak nesedí NiCol Kidman v roli Celeste, tak uvidíme....

vlcice326

Viděla jsem seriál na HBO, ten byl fakt super. Tím pádem mě moc zajímala knížka, podle které se tento seriál natočil.
Knížka byla trošku okecávací, některé informace tam postavy opakovali několikrát (a myslím, že i zbytečně).
V knížce mě strašně štvala Madeline, ta její postava mi přišla hrozně otravná (oproti Reese Whiterspoon - ta to hrála superově a nevyzněla ta postava tak otravně. ;)
Jinak na konci se knížka rozjela :) Konec byl super, ale nebudu nic prozrazovat :)

BeaYoris

Knihu jsem přečetla během 4 dnů. Děj mě naprosto vtáhl a byla jsem tak moc zvědavá na to, co se tam vlastně stalo!

ZuK1

Moje první knížka od Liane Moriarty byla velmi příjemnou změnou v dlouhé šňůře detektivek.
Výborné, vtipné oddychové čtení, ironické komentáře, knížka u které jsem se i přes vážnost některých témat docela nasmála. A právě za tu lehkost a humor, se kterou je napsaná jsem se rozhodla dát plný počet hvězdiček.

Yogini

Dovolenková četba...nic moc.

Hyjoska

Příběh mě neskutečně pohltil, pro mě jedna z knih, která vám nedá spát. Nikdo není dokonalý a každý si neseme nějaké své trápení. Po přečtení jsem viděla i seriál, oproti knize tam byly některé věci (podle mě zbytečně) navíc a jinak. Kniha také lépe vykresluje psychologii postav a jejich myšlenky, díky kterým je může čtenář lépe pochopit.

Lykke

Měla jsem možnost přečíst knihu i vidět seriál. Kniha je pro mne rozhodně lepší. Nejdříve mě lehce štval styl vyprávění, kdy se příběh prolínal s výslechy. Životní osudy tří hlavních kamarádek mě však začaly nořit do zaujetí číst dál a dál, až jsem najednou zjistila, že se u toho vlastně docela bavím a jsem prakticky na konci. Jen jsem stále čekala, kdo je tím mrtvým a bála se, že to bude jedna z těch mně sympatických postav. Konec mě příjemně překvapil.

Eduarda

Na tuhle autorku jsem byla fakt zvědavá - a asi tu budu černou ovcí, ale jsem zklamaná. Je to jedno velký klišé - věty typu "Pořád jí beznadějně, proti její vůli přitahoval", stereotypně jednající postavy, předvídatelné dějové linky (uznávám, až na ten závěr). Z důležitého a často tabuizovaného tématu se tak ve finále stala ne příliš uvěřitelná přehlídka plochosti. Dvě hvězdy za téma a za to, že je to čtivé - ale za větu "To je kalamita." bych ke konci knihy už vraždila.

Romžiry

Moc pěkné. Kniha mě pohltila, vyloženě jsem byla nucená číst pořád dál :-) Doporučuji.

Dardos

Skvely pribeh s pro me necekanym vyustenim.. je pravda,ze jsem knihu cetla celkem dlouho,ale bavila me.
Urcite ji mohu doporucit dal...

pajama

Příběh je velmi dobře protkán výpověďmi obyvatel. Je zvláštní, jak v podstatě vše vyznělo jinak, než to ve skutečnosti bylo. A to tak to je i v běžném životě. Velmi současný příběh o současné společnosti a jejích problémech.

Mišmiš

Autorka opět nezklamala. Do konce knihy jsem byla napnutá kdo zemře.
Líbí se mi styl vykreslení postav a i spád děje.
Mohu jen doporučit :-)

VerčaFF

Velice se mi líbila kniha Manželovo tajemství, takže jsem věděla, co od Sedmilhářek čekat. Spisovatelka dokáže napsat strhující a zajímavý příběh, který se odehrává ve zdánlivě běžných a stereotypních kulisách. I když by mě v jiných knihách příběhy manželek, matek a jejich rodinné problémy vůbec nezajímaly, svět hrdinek této knihy mě naprosto fascinuje. Na jednu stranu je to takové oddychové čtení, na druhou stranu se to dá chápat i jako kritika společnosti a současné výchovy. A to tajemství a napětí je tam taky

Ivetinka

Úžasná kniha. První kniha, kterou jsem od Liane četla. Příběh zajímavý, závěr napínavý. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla dřív, než jsem zkoukla ukázky ze stejnojmenného seriálu. Říkám si, že knihy by se neměly filmovat. Při čtení si každý jinak představuje to prostředí, postavy, atak.. Vím, nehodnotíme tu filmy (seriály), ale knihy. Kniha má za 1. :)

regulax

Co dokáže rozpoutat naivní dětská lež...příběh ukáže opičí mateřskou lásku a brutalitu v partnerských vztazích...stojí za přečtení a zamyšlení.

Evelyn2

Budete se smat i bat.

KateEm

Kniha se četla velmi dobře. Jediné za co strhávám hvězdu je to, že si myslím, že s tak skvělým nápadem se dalo víc pohrát. Především závěrečná část na balkóně, kdy vše vychází najevo, mi přišla hrozně rychlá... šup a je to. Ale za přečtení rozhodně stojí a knihu si jistě zamilujete :-).

Aimee1

Ze začátku jsem byla trošku skeptická. Od autorky už jsem četla Zamilovanou hypnotizérku a Na co Alice zapomněla. Druhou jmenovanou jsem ani nedočetla. Ale byla jsem příjemně překvapena. Dobře a poutavě napsáno, taková odpočinková četba se zajímavým rozuzlením :) k moři na dovču ideální!

Káča Máča

Takové fajn čtení k odpolední kávě a přitom nic zase tak vyloženě primitivního. Příběh mě úplně nenutil číst bez přestání, což je možná důvod, proč jsem se k Sedmilhářkám vracela celých 14 dní a stále jsem se neměla k dočtení. Ale jako oddechovka super, nic víc jsem také nečekala, takže nejsem zklamaná. Navíc zápletka a vyvrcholení děje je docela fajn, člověku ani moc nelezou na nervy ty povrchní matinky s tučnými bankovními konty.

TiniQ

Vyborna kniha, vrelo odporucam!!! Intrigy, klebety, priatelstva/nepriatelstva, tajomstva a vrazda. Velmi sa mi pacila ze az na konci vyslo najavo ze kto vlastne zomrel. Cely cas som tajne dufala ze to bude niekto iny :)

Lina

Velmi dobré,fakt jsem byla překvapená,jek to vlastně dopadlo.No hned jdu zkouknout seriál ,to musím i vidět

Lalina3

Luxusní.
Takhle překvapená jsem u knihy snad ještě nebyla. Napadaly mě různé scénáře, ale tohle...ani náhodou.
Kvalitní a luxusní kniha, pokud váháte s přečtením, přestaňte a honem se do ní pusťte. Doporučuji jak jen můžu.
Souhlasím s Léňou, krásně to vystihla. :)
---
Koukam na seriál, uvidíme, jak konec ztvární. :D

Kantynka

skvělá kniha! krásně a rychle se četla, byla napínavá a zajímavá. konec mě úplně dostal. jsem zvědavá na seriál.

Léňa98

Kniha mě velice bavila. Líbily se mi krátké kapitoly a velice poutavý a dynamický děj. Už se těším až se podívám na seriál a až si přečtu další knihy od této autorky. Píše vážně skvěle, dokonale dokáže vystihnout situace a popis postav.

Pauline89

Kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout, určitě se k ní ještě vrátím, bavila mě. Chválím krátké kapitoly, propracovaný příběh, styl psaní a osobitost postav.

Leňulaaa

Skvělá kniha! Konec byl překvapující, líbí se mi styl psaní autorky.

nikol1774

Trochu TOPOVKA. Super děj, super postavy, oblíbila jsem si jednu postavu a pak jsem zjistila, že v seriálu jí hraje moje oblíbená herečka, jako bych to věděla. Pěkně napsaná, orientovala jsem se v ní hned od začátku, na rozdíl od Manželova tajemství. Tahle kniha mi konečně řekla jak jsme my ženský hloupý. Líbilo se mi jak vždycky za kapitolou byli komentáře jiných postav, bylo vidět jak pěkně si my ženský věci překroutíme pro naše dobro. Bez toho abych si to uvědomovala jsem zjistila, že to dělám taky. Za mě je tohle fakt hodně dobrá knížka a opravdu stojí za to si jí přečíst. Už se těším až se začnu koukat na seriál.

Baraaa

Skvělá kniha, která mi trochu připomněla seriál Zoufalé manželky. Doporučuji všem, kdo ho také hltal :-) Od této autorky jsem četla Tři přání, také hezké, ale tato byla lepší. Přemýšlím o jiné.

KnihomolkaMari

Bože! Jak já jsem si tuhle autorku zamilovala! Je to sice první kniha od ní ale už vím, že rozhodně nebude poslední! Je tam úžasně vykreslená psychologie hlavních postav a někdy je opravdu zábavná ale i děsivá, jak píše sám King. Upřímně tuto knihu zbožňují! I když bych neřekla, že by mě konec úplně zasáhl ale docela mne překvapil. Já ani nevím, jak bych to popsala, ale naprosto žeru když je styl psaní autorky zasazen do moderní doby, připadá mi to potom nějak blíž k mému vlastnímu životu. A to je asi i jeden z mnoha prvků, které na téhle knize miluji. A nejvíce jsem si tedy oblíbila úžasně šílenou Madeline!

tatjana1737

!!! POZOR SPOILERY !!!

Nejprve jsem viděla seriál, takže pro mne nebylo těžké zorientovat se v postavách i stylu vyprávění, kdy události předcházející kvízovému večeru střídají výpovědi svědků. Při čtení jsem musela vzdát hold scénáristům, kterým se do malého počtu dílů podařilo vše vtěstnat a ještě přidat dějové linky, které kniha postrádá (Madelinina hra v divadle, její poměr s kolegou, Janina "schíza", kdy si pořídila zbraň, návštěva "Saxona Bankse", častější bitky a ambivalentnost vztahu Celeste a Perryho, Edovo vyhrožování bývalému manželovi apod.). Při čtení jsem viděla titulní herečky, což nebylo na škodu, a musím přiznat, že taková knižní Madeline mi byla mnohem sympatičtější než ta seriálové a víc jsem chápala její pohnutky. Oproti tomu Celeste pro mne stále zůstala jistou záhadou. Oproti seriálu mi kniha přišla méně vypointovaná - líbilo se mi, že seriál končí odhalením, kdo se vraždy dopustil, aniž by rozmazával motiv zážitků z dětství, v knize mi víc chybělo i to, že z Renaty se nakonec vyklubala další kámoška do party. I když seriál se mi líbil o chlup víc, knize to neubírá na čtivosti a pointa je prostě dobrá. Líbí se mi, jak se celou dobu hovoří o oběti a pachateli, aniž by bylo jasné, kdo vlastně zemřel a kdo vraždil. Člověk celou dobu čeká, která z matek to schytá, od koho a proč.

Úplně mi nesedí český název, uznávám, že ten anglický nelze odpovídajícím způsobem přeložit, ale "skrytá malá tajemství" by stále byla víc vypovídající než "sedmilhářky", protože žádná z přítelkyň vědomě nelže těm ostatním, jen má prostě nějaké své ostudné či jiné tajemství, které nesdílí.