Sedmilhářky

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití. Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii. Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249826/sedmilharky-OeX-249826.jpg 4.31510

Big Little Lies (2014)

Vydáno:, Ikar (ČR)

marimari
předevčírem

Líbila se mi víc, než Poslední výročí. Lidská duše je velice křehká a najít cestu do nitra člověka je někdy složité. Pořád platí, že vzor rodičů a rodinné vztahy jsou ve výchově dětí rozhodující.

Indiánka
předevčírem

Moc pěkně se mi četlo,jen ten konec nevím proč mi přišel tak nějak šup ať už to máme odbyté.

zuzana4291

Moc hezky napsaný příběh. I když jsem výjimečně viděla nejdříve seriál než film. Tak vzhledem k tomu, že konec se od seriálu hodně liší. Tak nelituji. Opět se mi potvrdilo, že kniha je většinou lepší než filmové (seriálové) zpracování.

NADEI

Přečetla jsem, protože knížky prostě neodkládám. Tohle byla jedna z knížek na kterou hned zapomenu. Nic ve mě po ní nezůstalo, ale přečíst se dá, jen trochu nuda.

ArwenAragorn

Já se asi budu vymykat všeobecně kladnému hodnocení, ale knížka mě příliš nezaujala. Je to asi tím, že jsem čekala něco víc. Kdybych si ji nepřečetla, myslím, že bych o nic nepřišla.
Zkusím od autorky ještě jiný titul, možná, že se tentokrát strefí do mého vkusu.

Amy27

Knihu jsem všude... v autobuse, doma, v práci, při cestě šalinou, při chůzi... pořád! :D Nemohla jsem se odtrhnout a zároveň si ji chtěla šetřit. Téměř na konci jsem se dozvěděla tak ... hustou informaci, že jsem se v šalině jen chytla za hlavu a doslova čučela před sebe (přejela jsem zastávku)!! :D Úžasně spletitý příběh. Zpočátku mě odradila spousta postav, ale po třech kapitolách jsem byla naprosto v obraze.
Zároveň s knihou jsem se koukala i na seriál... odlišnosti mě rozčilovaly a nelíbil se mi ani zdaleka tolik jako kniha!!! :)

todilka

Výborná kalamita! Pro jednoho detektivka, pro jiného román, pro dalšího psychologické dílko....líbilo se mi, že žánr není tak jasný a vlastně není ani rozhodující. Autorka skvěle využila koncept, kdy na počátku nejen že není jasné, kdo je vrah, ale ani kdo je oběť. Každá z hlavních hrdinek má jiný osud, a přece mají něco společného. S každou z nich lze souznít, rozumět jí a vžít se do její role. Obdivuji i odvahu autorky zachytit nejen ty čestné, společensky žádané myšlenky, ale ukázat i odvrácenou stranu na první pohled kladných charakterů. A ani "pohádkový" konec ve stylu dobro poráží zlo nevadil, proč by to tak nemohlo dopadnout? Já mám dobré konce ráda, těch "špatných" bylo je a vždycky bude dost...
Určitě dám šanci i dalším knihám autorky a také seriálu, který je výborně obsazený a navíc i oceněný mnoha cenami.
*čtenářská výzva 2018: kniha, podle níž byl natočen seriál

Makaja

Jsem zhruba v polovině a bohužel nesdílím všeobecné nadšení, hrozně mě ruší ty vsuvky, jejich význam sice chápu, ale nedaří se mi na to zvyknout. Příběh (da-li se to tak nazvat) jako takový je zajímavý, ale ta forma mě ruší.

malkina11

Fakt je teda ten, že jsem to dočetla...a začala jsem si víc všímat matek před školou :-))) Hltala jsem současně knihu i seriál zároveň a snažila se udržet vzájemné tempo a nepředbíhat v ději. Skutečně jsem si to užila :-) Jak kniha, tak seriál stojí za pozornost, a to nejen žen. Hodně jsem přemýšlela o tom, jak moc projektuji své nesplněné sny a představy do života svého dítěte, jak moc mu (ne)rozumím, co všechno si "ukládá", a jak moc ho to v budoucím životě ovlivní. Ale zpátky ke knize (potažmo k seriálu)...pomalejší rozjezd, tak trochu rušivé výpovědi svědků..., příběh plný napětí a strhující finále. Prostě moc fajn, spokojenost :-) *****

Edlik

Myslíte si, že vozit děti do školky a setkávat se s ostatními rodiči je pohoda? Tak to jste na omylu! Pokud máte ve svém okolí matku, která jezdí ve velkém SUV, vozí svoje děti na všemožné kroužky, myslí si, že její děti jsou výjimečné tak musíte udělat jedno. Vezměte nohy na ramena a utíkejte! I já jsem pár "MATEK" ve svém okolí v knize poznal :-)

LeKal

Líbilo a o moc víc než seriál. Kniha je kniha.

zlinissi

Nejprve jsem měla dojem, že autorka není Australanka ale Američanka...popis maloměstských poměrů a zapojování rodičů do dění ve školním světě dětí - úplné stepfordské paničky. Nicméně po začtení začnou bavit výpovědi svědků a to finále! Stupňující se napětí jako v severské detektivce! Bavilo mne, že nejen že není znám pachatel, ale ani do poslední chvíle není jasné, kdo je vlastně oběť. I pohled na některé situace z různých úhlů byl zábavný. Celkově hodnotím přes počáteční rozpaky pozitivně a těším se na seriál.

Lumíček

Moc se mi to líbilo. Prostě není vše tak, jak to vypadá,zkrátka život. Vcelku jsem se pobavila, kdyz nějakou situaci hodnotili ostatní, takhle vznikají drby. Do poslední chvíle jsem netušila, co se stane a především komu. Velké překvapení.

Kiki22

Velmi čtivé a působivé! Kniha si udržuje od začátku příjemné napětí a postupně rozkrývá tajemství třech hlavních hrdinek. Každá je jiná a každá zažívá ve svém životě nějaké drama. Každá lže sama sobě nebo svému okolí. Autorka zde nastiňuje jak drobnosti a malichernosti, které ženy trápí, tak závažná témata typu domácího násilí nebo nevěry. Příběh o Celeste byl zcela podmanivý (i když se některé její vnitřní monology hodně opakovaly), Jane i Ziggy mi byli sympatičtí svou introvertní povahou a Madeline to všechno zkrátka rozveselovala. Vše do sebe zapadlo, jak mělo, a finále bylo epické! Možná až na to závěrečné klišé, kdy vlastně všechno dobře dopadlo, zloduch byl potrestán a všichni ostatní mohli být šťastní.

LinVa

Kniha má dobrý spád. Jak se blíží den D je stále těžší a těžší ji odložit a nedočíst na jeden zátah. Určitě doporučuji.
V porovnání s "Manželovo tajemství" jsou Sedmilháři jiná liga (mnohem mnohem lepší)

Tucaka

Vzhledem k mému věku jsem si některé věci moc nepřipouštěla. Každopádně nejvíc mě vyrazil dech příběh o Celeste... neustále jsem přemýšlela, co bych dělala, kdybych se dostala do její situace.
Určitě se chystám shlédnout i filmové zpracování.

m_friedlova

Jelikož jsem nejdříve viděla filmové zpracování, při čtení knihy jsem se neubránila srovnávání. Zajímavý příběh z nevšedního prostředí. Lehce čitelný, hltala jsem kapitolu za kapitolou.

MartinaP1984

Dočítala jsem ve dvě ráno,přestože jsem musela vstávat už v pět. To hovoří za vše

kackacstef

Je potřeba se do knihy nejdříve opravdu začíst, aby začala bavit a vtáhla do děje. Také doporučuji číst bez delších přestávek, hrozí zapomenuti postav, je jich v této knize spousta... Zajímavá, napínavá kniha s výborným koncem.

Malachime

Za mě nic moc. Vadil mi přehnaně poameričtělý způsob psaní a asi způsob, jakým se v Austrálii zapojují rodiče do školního života svých dětí. Je to taková oddechovka na letní prázdniny. Nic víc. Nenadchlo mě to.

lapagerie

Nemám zrovna ráda knihy, které se těší všobecné oblibě, zájmu a masivní propagaci. Proto jsem Sedmilhářky víceméně opomíjela. Teď ale koukaly v regálu v knihovně mezi právě vrácenými knihami a tak jsem po nich sáhla. A byla jsem příjemně překvapená. Příběh je příjemně napínavý, jednotlivé dámy odkrývají postupně životy, o kterých ostatní nemají tušení. Hezky napsáno.

asperula

Jsem nadsena. Prvni jsem videla serial, ktery me nadchl. Knizka byla trosicku jina, coz me potesilo. Dobre napsana, chytlavy dej, napeti a zajimave postavy. Doporucuji knizku i serial.

melien

Velmi čtivá a vlastně i napínavá kniha. Zvolené téma, je rozhodně to o kterém by se mělo mluvit. .

jasmína

Skvělá kniha i seriál, hodně se autorka zlepšila od její první knihy

MT23

Kniha byla velmi čtivá, moc mě bavila a bylo mi líto ji dočíst.. Už se ale těším na zhlédnutí seriálu :)

ajasin

Dobrý příběh. Zatraceně dobrý. Zpočátku jsem měla trochu obavy z podobnosti se Zoufalými manželkami, ale ty se naštěstí během chvilky vytratily. Kniha řeší ožehavá témata a zajímavě rozkrývá pocity a myšlenky jednotlivých postav.

Pauvka

Kniha jedním slovem super, což se nedá říct o seriálu.. Od začátku se řeší kdo umřel a mě štvalo, že pořád nevím kdo to kurňa je :-D. Zjištění, že šikanuje někdo jiný, byl taky šok. Ale největší šok byl vrah! Do té bych to fakt neřekla! Takže doporučuji přečíst :)

parley3

To je ale kalamita. Zajímavý námět s překvapivým koncem. Na začátku se dozvíte, že se řeší úmrtí, ale skoro až do konce nevíte čí a ani důvod smrti. K tomu všemu si přimyslete klasické ženské drby, pomluvy, lásku a trošku i nadsázku.

emve

Za mě super! Postavy byly skvěle stylizované, propracované, pro někoho možná naivní nebo povrchní, podle mě ale uvěřitelné a reálné ženy, které mě dokázaly pobavit. Stejně tak zajímavé zápletky z obyčejného života.. Co oceňuji velmi je styl psaní, změny vypravěčů a poznámky z vyšetřování bez odhalení činu. :-) čekejte pohodovou a napínavou knížku a nebudete zklamaní. (Doporučuji i seriál natočený podle knižní předlohy)

novina

Příběh mě nedokázal vtáhnout do děje. Kdyby se mi kniha nehodila do Čtenářské výzvy, tak bych ji nejspíš odložila, i když to dělám nerada.