Sedmilhářky

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití. Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii. Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249826/sedmilharky-OeX-249826.jpg 4.31894

Big Little Lies (2014)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Cula09
dnes

Zhruba po dvou letech jsem se vrátila ke čtení a začala touhle knihou od Liane Moriarty. Všude se o ní mluvilo a tak jsem se po nějaké té době odhodlala k tomu ji taky přečíst. Líbilo se mi zpracování té knihy jako takové, ale co se týče příběhu, nijak zvlášť mě to nenadchlo. Vše se dalo předvídat, samozřejmě jen ne to, kdo umřel a kdo za to mohl, ačkoliv jsem se ponaučila už z jiné knihy, vždy je to ten, od kterého by jste to nejmíň čekali. Smrt jednoho z tatínků mě nenadchla ani pozitivně, ani negativně. Knize dávám 2**

peti660
včera

Váhala jsem jestli 3 nebo 4 hvězdičky.. Ale jo, i když hodně předvídatelné a nic úžasného,knížka mě prostě bavila.

Dashmo
včera

Ja proste tieto jej knihy milujem.nasmejem sa, poplacem si a vzdy ale naozaj vzdy si nieco z toho vezmem aj ku srdcu

saruse
předevčírem

Skvěle napsané. Ty hlášky rodičů a vyšetřovatelů a učitelů, kterými jsou doplněny jednotlivé kapitoly, jsou bezkonkurenční a vypovídají o koloritu všech těch situací ještě víc a navíc je v tom úžasný hořký životní humor. Téma domácího násilí tu je velmi věrně vykresleno včetně psychických stavů oběti a útočníka, takže v těchto pasážích nejde jen o "vtipnou oddechovku". Musím se na Sedmilhářky-seriál i podívat, ale jsem ráda, že jsem nejprve četla. Knihu rozhodně doporučuji. P.S.: A vůbec jsem nedokázala odhadnout, kdo nakonec zemře!! - jen jsem doufala, že to nebude některá ze sympatických postav. ;-)

suzziemusta

Tak já nevím. Ze začátku mě to vůbec nebavilo, nemohla jsem se v postavách zorientovat a nějak mi to lezlo na nervy. Pro mě i téma mimo mísu. Jak píše Januli - nějak jsem si nevytvořila vztah k postavám - tak to sedí. Po polovině se to nějak rozjelo a děj začal mít hlavu a patu. Nakonec fajn knížka, ale 100% jí fakt dát nemůžu - musela jsem se rozhodovat, jestli dát 4 nebo 3 hvězdy. Popravdě mě zajímá seriál.

Verrrunka

Překvapivě dobré! Na knížku jsem se vrhla jen kvůli čtenářské výzvě, abych si splnila knihu, podle které byl natočen seriál, nevkládala jsem do ní žádné velké naděje a přišlo fakt velké překvapení. Styl psaní mě bavil, nedokázala jsem úplně odhalit konec. Čekala jsem spíš takové ryzí čtení pro ženy, ale tohle by snad i chlapi mohli zvládnout. S touhle autorkou jsem asi neskočila, myslím, že náš čeká docela slušný letitý vztah... :-)

MimiNinaFuraha

Celkem příjemná knížka :) tak nějak jsem tušila, kdo na konci zemře. Ale četlo se to příjemně. Takže klidně do toho.

Daenerys

Po jistém zklamání z Manželova tajemství jsem další knihy autorky ignorovala, ať měly propagaci sebelepší... K Sedmilhářkám jsem se přes počáteční nedůvěru dokopala díky Čtenářské výzvě... A jsem za své rozhodnutí, dát jí šanci, vážně ráda, rozhodně velké překvapení a obrovské nadšení! A nejvíc bych chtěla vypíchnout ty hlášky jednotlivých "biomatek" na začátku či konci kapitol, vůbec jejich hašteření mi přišlo báječně osvěžující :-)

Radik74

Nevím zda dát tři hvězdičky nebo čtyři. Zajímavá kniha, ráda se podívám na seriál.

EvikU.

Myslím, že byla zajímavá. Byla prostě o životě...bavila mne číst. Byla napínavá, závěr jsem čekala jiný o to víc jsem musela vědět jak to dopadne.

Market = )

No páni! Takhle mě dlouho žádná knížka nebavila... Vážně jsem si upřímně oblíbila všechny tři hlavní hrdinky. Ty byly podle mě úplně skvěle popsaný, stejně jako všechny ostatní postavy i prostředí, ve kterém se jednotlivě i dohromady pohybovaly. Tolik drobností, zajímavých námětů, typických charakterů... Vážně moc doporučuju. A taky doporučuju se na začátku podívat, kdo že bude tou obětí. Já to udělala a čtení mi to nepokazilo.

Januli

Mám po knižce tak trochu rozporuplné pocity. Ne že by se mi nelíbila, i se četla dobře, ale tak nějak jsem si nevytvořila žádný vztah k postavám a ne tak docela mě oslovila. Ale seriál zkouknu ...

evafort

Hezká knížka a moc hezký seriál podle ní. Ale knížka je lepší:-)

Adelix

Napínavý příběh o přátelství mezi ženami a domácím násilí, už se těším na seriál.

Inkana

Moje první knížka od autorky, přečtená jedním dechem, seriál jsem zkoukla až po té a jsem ráda. Začátek může být trošku zmatenější, ale je jasné, že brzy do sebe vše zapadne. Každý má svá tajemství.... ani já nevěděla, kdo bude oběť. Zhltla jsem jak malinu a moc se mi kniha líbila, doporučuji :)

martiline

Ta kniha se čte sama ... :-) Skvělá.

lucie5078

Svižné kapitolky, zajímavé postavy, pěkné rozuzlení... nemůžu knize snad nic vytknout. Výborná oddechovka s nádechem mírného napětí. Doporučuji.

Glivuska

Knížka se mi moc líbila. Četla jsem na základě doporučení na dobrý stejnojmenný seriál (ten jsem ale neviděla). Příběhy tří žen, které se protnou. Drama o tom, že působí-li zvenku něco ideálně, ještě to tak nemusí být i ve skutečnosti. Knížka je velmi čtivá.

koczanska

V září vedu dítě do školky. Doufám, že nebude školní rok probíhat jako v knížce. Každopádně na školních akcích ani před nimi nepít. :-)
Vzhledem k tomu, že seriálová verze knížky měla dost velký ohlas, nešlo nevědět čeho se knížka bude týkat a jaký děj to asi bude mít. I přes to se mi knížka četla moc dobře a pěkne to "šlapalo". Během knížky už jsem si hledala kdo koho hraje a musím říct, že herečky vybrali hodně dobře. Přesně mi zapadaly podle charakteru postav.

bekule

Prvních 50 stránek jsem bojovala sama se sebou abych knihu nezavrhla hned, dala jsem si limit 100 stran a pak to vzdát. Po sto stranách už jsem si tak nějak zvykla a vydržela číst dál, ke konci mě to i trochu bavilo a hlavně zajímalo jak jediná sympatická postava dopadne. Podle mě hodně nadhodnocená kniha podobně jako Ta druhá, myslím že za měsíc už si nebudu pamatovat ani jednu z nich.

IVANA0123

Sedmilhářky jsou pro mě první přečtenou a zároveň nejlepší knihou od Moriarty. Líbily se mi zatím všechny knížky této autorky, které jsem četla - mám moc ráda její styl psaní - ale tato knížka pro mě zůstává nezapomenutelnou.

kusma

Výborná kniha. Doporučuji ale číst jen v případě, že na ní budete mít víc času. Já ji musela často odkládat, a to mě ničilo. Byla jsem šíleně napnutá, o kom to tam stále mluví a vůbec, jak to dopadne... I jsem jednou koukla na konec. To prostě nešlo! Proto, určitě čtěte, ale jen když budete vědět, že vás od čtení nic nevyruší a vy budete moci v klidu hltat stránky této knihy.

bara0452

Kniha přečtena za jedno odpoledne, odpočinková četba, která není nejlepším knižním zážitkem, ale neurazí. V knize nastaly momenty, které mě překvapily a nakonec to bylo příjemně strávené odpoledne :)

EmiClare

Zklamání.
Nutno ale podotknout, že jsem nejprve viděla seriál a teprve poté četla knihu.

eva.haf

Do knihy jsem se pustila kvůli čtenářské výzvě, jinak by mě asi minula. A to by byla škoda. Moc mě to bavilo. Skvělá zápletka, originální zpracování, výborně popsané charaktery. Celé to hodně připomíná Zoufalé manželky, ale je to lepší.

kululinka

Přiznám se, že jsem od knihy asi čekala trochu víc. Určitě není špatná, dobře se čte, i mě bavila, ale není to nic, z čeho bych si tzv. sedla na zadek. Ale jako chuťovka ke kávě super :-)

Makyyy

Libi se mi knizky od L.Moriarty,ale Manzelovo tajemstvi zatim zadna neprekonala.Od teto jsem mela velka ocekavani (uz jen protoze ji zfilmovali) a neni to z me strany to velke WAU,na ktere jsem byla pripravena.Rozhodne ale za precteni stoji a mohu ji doporucit!

Paja.12

Kniha má sice pomalejší rozjezd, ale pak vás vtáhne a až do samého závěru nepustí. Na osudech tří hlavních hrdinek krásně ilustruje problém(k)y dnešní společnosti, především fakt, že dokonalost neexistuje (a to ani u lidí z vyšších tříd). Velmi jsem ocenila konečné vyústění románu (až do samého závěru jsem nedokázala tipnout, kdo bude onou obětí), protože bylo dle mého názoru zvoleno nejlépe, jak mohlo.

MišuleP

Zmatené, není to můj šálek kávy....

Radííí

V knížce jsem se chvilku musela zorientovat, ale pak už to mělo spád. Líbilo se rozuzlení.