Sedmilhářky

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití. Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii. Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249826/big_sedmilharky-OeX-249826.jpg 4.32973

Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies, 2014

Kniha Sedmilhářky

makovec201
19. listopadu

Se seriálem neporovnatelné, mnohem lepší. Detailnější popis pocitů a myšlenkových pochodů. Výborná oddychovka.

Venny345
18. listopadu

Než jsem se naladila na autorčin styl psaní, chvíli to trvalo. Pak ale děj pěkně plynul bez zbytečných průtahů a popisů, konec jsem nečekala a celkově mi kniha nějaké poselství dala. Mohu doporučit na dlouhé zimní večery.

Josefie

Velmi dobře napsané! Do knihy jsem se někdy začetla až tak, že jsem několik minut nevnímala svoje okolí, což se mi často nestává. Kniha je i vtipná a dokáže pobavit.

Ikdyž hodnotím plným počtem hvězd, jedna věc mě trápí. Očekávala jsem více tajemství, intrik apod. Jenže se toho dostavilo méně než jsem si myslela že se dostaví. A když jsem knihu dočetla, vůbec jsem se necítila jako by měl být konec. Všechny věci se tam vysvětlili a dořešili jenže to nestačíiii, chtěla bych dál číst o denodenním životě hlavních postav. Autorka psala tak skvěle, že i kapitola o tom jak Jane vyhazuje odpadky by mě bavila.

Zbožňovala jsem Madeliny problémy s Abigail, která byla ovlivňována svou nevlastní matkou a stávala se z ní dobrovolná pomocnice v útulku pro bezdomovce, vegetarián, šílenec do jógy.. no prostě si to musíte přečíst sami, je to fakt výborný.

Bellsinka

Mně kniha pohltila od začátku do konce, přečetla jsem jí za 2 dny, a to jsem se musela přemlouvat abych ji nepřečetla najednou! Moc se mi líbila a doporučuji..

Docela chápu, že tato kniha budí rozporuplné reakce a pocity. Mně totiž chvilku trvalo, než jsem se do ní dokázala začíst. Ale potom už nebylo úniku ;-). Zajímaly mne osudy všech tří žen a ani jeden z nich nebyl právě záviděníhodný. Asi nejsympatičtější mi byla Jane, přestože byla mladá a mně svým věkem už dost vzdálená. A nejvíc líto mi ve finále bylo Celeste, přestože její život se vyřešil docela překvapivým způsobem. Kniha začíná v podstatě koncem, čtenář se tedy dozví, že zde došlo k úmrtí jednoho ze zúčastněných. Ale k pochopení toho, kdo byl ten mrtvý, případně kdo za tím stál a také proč k této situaci došlo, je nutné si přečíst celý příběh. A ten je opravdu dobře napsaný a po určité době se kniha už nedala odložit :-). Od autorky je to moje třetí kniha a první, které dávám hodnocení nejvyšší. Líbila se mi, přestože respektuji i jiné názory na ni - a prozatím je to (alespoň pro mne) autorčina nejlepší.

IvaKo

Měla jsem obavy, že se jedná o typicky "ženský" román o vtazích, ale byla jsem příjemně překvapena. Příběh o vážných důsledcích lži, pokrytectví, přehnaných ambicích a povrchnosti je totiž napsán velmi čtivě, vtipně a barvitě, navíc pojednává o aktuálních problémech jako jsou šikana a domácí násilí.

jituliste

Parádní čtení, postupné odhalování životních traumat hlavních hrdinek vedlo k pochopení jejich zažitých vzorců chování i k pochopení jejich reakcí na určité situace. Komentáře matek dětí, v úvodu či na konci každé kapitoly, odkrývají nepěkné vztahy uvnitř této komunity a ukazují, jak málo respektive vůbec nic může vést k nenávistné lavině cílené na bezbrannou osobu. Z toho mi až nebylo dobře. A takových momentů je v knize více, jen se o nich nemluví. Tohle se autorce moc povedlo. Po zhruba první polovině jsem začala tušit a moje tušení se postupně víc a víc potvrzovalo, ale stejně se v závěru našel ještě jeden překvapivý moment.

Maevie

Knižní Sedmilhářky mě bavily stejně jako ty seriálové. Díky tomu, že jsem znala zápletku i závěr, mohla jsem se soustředit na popisy všech tří hrdinek, vedlejších postav a jejich vztahů. Ty jsou i v seriálu to nejdůležitější, ale v knižní podobě dostávají přece jenom více prostoru. Ještě více se tak vybarvily toxické vztahy mezi matkami školkových dětí, komplikované poměry v patchworkových rodinách, traumata z minulosti i utajovaná společenská tabu.