Sedmilhářky

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití. Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii. Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249826/sedmilharky-OeX-249826.jpg 4.31685

Big Little Lies (2014)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Vejtluc
včera

Super, napínavý příběh s nečekaným finále.

vikaa
předevčírem

Nejdříve jsem viděla seriál a pak teprve četla knihu. Neubránila jsem se tedy tomu, abych neviděla před očima Nicole a Reese. Vůbec mi to ale nevadilo. Skvělá kniha, která ukazuje, že věci často nejsou takové, jaké se zdají být a že mít dobré kamarádky není nikdy k zahození.

Mininka

U této knihy jsem udělala tu chybu, že jsem nejdřív viděla seriál. Věděla jsem, jak to dopadne a průběžným čtením knihy přímo očekávala scény ze seriálu. Samozřejmě seriál v mnoha věcech byl úplně jiný, ale pořád jsem si čtení knihy zas tak moc neužívala. Dávám 4* protože věřím, že kdybych dala nejdřív přednost knize, děj by mě pohltil a konec knihy překvapil. Jinak knihu doporučuji, je to příjemné oddechové čtení a ve zkouškovém období mi nevadilo jí na delší dobu odložit. :)

Liggy

Velice zajímavé rozvíjení příběhu, postupně nahlížíme do života všech hrdinek a zjišťujeme, že věci jsou někdy jiné, než se zdají. Setkáme se s předsudky (pozitivními i negativními), prostředím školy a zejména s rodiči. Celá kniha je napínavá, děj má spád, končí zajímavým rozuzlením.
Za sebe jedině doporučuji.

MartulkaS

Příběh se odehrává v "lepší čtvrti - předměstí", kde žijí samé úžasné dámičky (dle mně trochu slepičky), které řeší banální problémy, drby, nevěry, pomluvy,.... Chvílemi mě postavy určitými úvahami až lezly na nervy (např. jak Jane neustále srovnávala Ziggiho s jeho otcem, kterého vlastně ani neznala, Celestie, která dává přednost násilí a Madeline, které jeji exmanžel nedá spát (chudák její současný manžel, který to musí neustále poslouchat, a o té petici už vůbec nemluvim). Musím ale uznat, že kniha je opravdu čtivá a přestože mi postavy nebyly zrovna nejsympatičtější, potřebovala jsem číst dál a dál jen abych už věděla co sem tam jenom vlastně stalo.

RoseThrone

Tohle je bohužel jedna z těch knížek, které se nevyplácí číst před adaptací, dosti mi to ten seriál zkazilo. Když dám ale toto stranou, tak samotná kniha, leč předvídavá, byla naprosto geniální a pro mě důležitá.

sassenkka

Moje druhá knížka od Liane Moriarty. Já tuhle ženskou začínám mít fakt moc ráda.
S hlavními postavami, které jsou velmi plastické, se rychle ztotožníte, do každého příběhu se hned začtete a pak už jen netrpělivě čekáte, cože se to vlastně stalo!
Ty malé detektivní zápletky v jejích románech mě baví. I když mě běhěm čtení jednou napadlo, co, kdo a proč, nakonec jsem tu myšlenku zahnala, protože mě autorka navedla jinam. A nakonec to tak bylo. Tím ale nechci říct, že byl konec vyloženě předvídatelný.
Velmi dobře napsané, napínavé, místy vtipné, místy k zamyšlení. Liane píše o věcech, které se opravdu mohou stát komukoliv. Určitě od ní dám další knihu! A co se týče Sedmilhářek, zkusím i seriál.

Elone

Knihu jsem si přečetla na základě toho, že jsem viděla seriál. I přesto, že jsem věděla, jak kniha dopadne, tak jsem si ji moc užila a musím říct, že postavy byly uvěřitelné a velice hezky vystavěné, protože pak člověk zjistí, že každá z nás je tak trochu sedmilhářka.

Jeckyyy

Od knihy jsem nic neočekávala a příjemně mě překvapila! Moc se mi líbila, takže jsem se hned podívala na seriál pro doplnění, a kupodivu ani ten nebyl špatný :) těším se tedy na další knihy od této autorky :)

baterka.gs

Nečekala jsem, že to bude tento zahradník kdo je vrah.. a rovněž tu oběť jsem netrefila. Oproti knize Šílené výčitky mne kniha však bavila od začátku a netrpělivě jsem čekala ve vyústění. Avšak postav bylo ze startu převelice a občas jsem se ztrácela.. příště začnu kreslit schéma hned ze začátku. Po dočtení doporučuji přečíst výpovědi lidí ještě jednou.

saphiral

Viděla jsem první seriál a ten se mi líbil. Je lepší první číst knížku.

malinovka

Knížka je oddychová, líbila se mi. Příběh je napínavý až do konce. Ale pořád jsem od toho čekala trochu víc, proto mě to možná drobátko zklamalo.

Mruskulka

Parádní kniha, napínavá od začátku do konce. Stále jsem spekulovala, kdo je ten mrtvý a překvapilo mně to, protože na tu osobu jsem nepomyslela vůbec :-) Určitě sáhnu i po dalších knihách této autorky.

Danago

Tři matky, každá úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? A jde to vůbec ?
Četla jsem od autorky všechno co napsala, její styl psaní mě velice oslovil.
Sedmilhářky jsou další hodně napínavá knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout. V knížce je hned několik lidských osudů . Které jsou v současnosti aktuální a silné téma , co se týká matek , tak i dětí. Mě knížka velice oslovila. Děj se neustále překvapivě vyvíjí a je naprosto věrohodný . Konec byl strhující. V některých místech jsem měla slzy v očích.

Terkishead

Četla jsem na doporučení a v originále a v podstatě souhlasím s tím, že je kniha napínavá a do poslední chvíle mě udržovala v napětí. To že se spoustu konfliktů ( kterými byla kniha přímo napěchovaná) nevyřešilo, mi připadá vcelku přirozené, v životě se taky všechno nevyřeší. Takže nakonec ubírám hvězdu jen za ten učebnicově patetický konec. Zároveň si nejsem tak úplně jistá, jestli bych se od autorky pustila do něčeho dalšího.

Nomia

Ze začátku jsem se nemohla ubránit přirovnání k Desperate Housewives. Sedmilhářky jsou dobrá kniha, která je čtivá, obsahuje zábavné i napínavé momenty. Ale nemohu se ubránit pocitu, že nebýt seriálu z produkce HBO, tak by ani kniha nebyla tak opěvovaná.
Sedmilhářky jsou takový koncentrát témat, která asi zajímají většinovou skupinu žen. Máme tu sortu postav střední třídy, jejich zdánlivě perfektní předměstské život a banální problémy, láska, krása a přátelství, ale zároveň i temnou napínavou zápletku, které se nevyhne spousta rodinných problémů, šikaně, hádek, lží, ale i násilí a zneužívání.
Kniha je čtivá, o tom bez debata. Pro mě to jen nebyla až taková hitparáda, jak jsem možná očekávala. I když je tu jakási detektivní zápletka, tak i tak mi kniha přišla cílená jen a jen na ženy, u kterých nepochybně zaboduje. Myslím, že pánům se úplně nezalíbí tyto bohaté paničky a jejich svět.

ladyka

Z knihy jsem nadšená! Čtivé, originální, promyšlené, napínavé, psychologicky propracované, místy vtipné....a přitom se to četlo samo, byť příběh pojednává o vážných tématech. Z knih LM, co jsem četla, se mi Sedmilhářky líbily jednoznačně nejvíce. Těším se na seriál, musím rozhodně vidět.

e-fox_slow

Kniha Sedmilhářky ve mě udržovala neustále napětí. Stále se odhalovalo něco nového, a přesto vždy kousek zůstal skryt. Po celou dobu jsem se ptala - Kdo je vrah? A nespočetněkrát jsem trnula, snad ne ta, nebo ten... A konec? Vážně mě překvapil. Parádní kniha, za sebe doporučuji :)

alfinha2321

Tak tuhle knihu jsem docela dlouho odkládala, ale musím říct, že naprosto neoprávněně. Hned mě chytla a hodně se mi líbil styl, kdy se prolíná vyprávění děje s retrospektivními útržky následného vyšetřování. Docela jsem i hlavní hrdince a jejímu synkovi fandila. A jako bonus navíc si mohu odškrntnout další kolonku ve výzvě 2018, neboť se jedna z hrdinek jmenuje stejně jako já :)

brabofka

Dostala jsem se v této knize na cca 25 stránku a zjistila, že ještě neznám všechny hlavní hrdinky ale ty přestavené už mi lezou na nervy. Absolutně nepřehledný děj (na prvních 10 stranách). 3stránkový popis paní co žije hned vedle školy (k čemu)? Pokud bude důležitá v následujícím ději asi nemusíme vědět co snídá a v kolik chodí spát. Myslím, že tato kniha na mě může počkat. A tím že ji ani nedočtu se svět nezboří.

Svilka

Velmi dobře napsaná oddechovka s napínavým dějem a překvapivým koncem.

helcab

Opět velmi čtivá kniha, trochu složitější na orientování se v postavách, ale jakmile se člověk začte, tak nemůže přestat. Doporučuji

Dagmar58

Pro mě výborný psychologický román, místy napínavý, s trochou napětí a překvapivým koncem.

hrachover

Víte co, ta knížka není o hezkých věcech. Je o šikaně, domácím násilí, rozvodech a protestujících puberťácích. O traumatech, které vyústí ve vraždu. Ale přijde mi to celý hrozně plochý. Takovýhle témata a tolik vážných témat v jedné knize. A přitom se zároveň dokola řeší stejnou měrou, jestli Jane žvýká žvýkačky nebo nosí utáhnutý culík, všechno je prostě kalamita. Zároveň se řeší nevěra chůvy a manžela, taky krize, že je Madeline už 40 let. A přitom prostě nic. Tak nějak se to vás nedotkne. I když se spisovatelka snažila zasadit to do „normálních“ životů „obyčejných“ lidí. Jako, že byste to mohli bejt i vy, ale prostě je to celý takový přitažený za pačesy. Já chápu, že lidi lžou. Že přiznat domácí násilí je těžké a když někdo obviňuje vaše dítě, že někoho šikanuje, necítíte se dobře. Ale dalo by se to napsat asi tak stokrát líp...

Deena_

Je to příjemné čtení všechny hlavní postavy byly sympatické. Největší spád mělo posledních 100 stran. Jsem zvědavá na seriál jak moc se bude lišit.

Jelen51

Podle vše možných ohlasů jsem čekala více, ale když jsem se odprostila od očekávání tak to byla fajn kniha s mini zápletkou. Problémy bohatých paniček a jejich dětí na malým městě. Přirostly mi všechny 3 k srdci a líbilo se mi to. Teď jsem zvědavá na seriál.

karolina5333

70%
Prvních sto stran je strašná slepičárna, naštěstí to později nabere úplně jiný směr. Dobře popsané pocity žen, do všech z nich jsem se dokázala velmi dobře vcítit. Skvěle vylíčené eskalující násilí. Překvapivý konec. Kniha je ale opravdu rozvleklá, a to jak se v ní (ne)řeší školní šikana mě neskutečně vytáčelo.
Nicméně se těším na seriál, který mám teď v plánu shlédnout :) Nesedí Nicole Kidman do role Celeste jenom mně?? :D

Maanna

Kniha se dobře četla, situace byly líčeny živě a dobře fungoval i prvek napětí - kdo to nakonec zemře a kdo bude vrah. Zároveň se kniha zabývá tématy, která také zaujmou - skryté násilí, míra angažovanosti rodičů ve vzdělávání svých dětí, komplikované rodinné vztahy. Pro mě nejslabším prvkem jsou jinými vychvalované postavy, protože na mě působí opravdu pouze jako typy, které se za všech okolností chovají podle předem daného vzorce, a pokud se nějak vyvíjejí, je to plynulý, jasně daný vývoj bez zlomů a zádrhelů. Kniha pak na mě působí trochu schematicky.

nikkitta201

Fantastické detektivní čtení na dovolenou. Je psané trochu jinak než jsem zvyklá. Má na konci každé kapitoly shrnutí za každou (nebo spíš klíčovou) postavu. Naznačuje možná řešení a zároveň čtenáře i zavádí. Viděla jsem i seriál, který je ale natočený úplně jinak, takže pokud jste ho někdo viděl, a bavil vás, tak by u vás mohla zabodovat i tahle knížka.

Magič

Od autorky jsem si dlouho chtela neco precist a Sedmilhařky byla dobra volba. Napěti vas provazi celym pribehem, za mě muzu rict, že jsem do konce knihy netušila kdo byl oběti. Hezky ukázané jak i malé tajemství dokaží nabourat život více lidem