Sedmilhářky

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití. Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii. Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249826/sedmilharky-OeX-249826.jpg 4.41238

Big Little Lies (2014)

Vydáno:, Ikar (ČR)

kacapr
včera

Nejlepší ze všech knížek od LM! Dobře zamotané, napínavé, ale i vtipné, nečekaný konec!

Nyseti

Držela od začátku až do konce. Určitě zkusím další knihu od autorky, protože Sedmilhářky si nemůžu vynachválit.

Lokina

Moc povedená kniha. Autorka se mi strefila do noty. Příběh o třech ženách, o jejich strastech denního života se četl ne lehko, ne že by kniha nebyla čtivá, ale příběh se zaobírá i vážnými tématy jako domácí násilí, šikana, pocity méněcennosti, upadající sebedůvěra a když jsem to četla, bylo mi z toho úzko. Celeste, Madeline a Jane jsem si oblíbila, silné ženy, které si své potíže řeší každá po svém. Konec byl šokující a bravurně zakončen.
Autorčin styl byl velice poutavý a kniha se dobře četla, nemohu tedy hodnotit než pěti hvězdami.
Teď se kouknu na seriál a když se mi nebude líbit, dopředu vím, že kniha stála za to :-)

KydlochMoris

Výborná kniha! Úplně jsem jí zhltla!

genikuxik

Docela jízda...začátek trochu pomalejší a trvalo mi než jsem si zvykla na přepínání postav, ale u konce jsem nemohla přestat... konec parádní :)

sarka45

Ze začátku trošku pomalejší rozjezd, ale pak už to "jelo". Zajímavé téma, zajímavé zpracování. Fascinuje mě, kolik "společenských povinností" mají rodiče dětí ve školce a škole v Austrálii. Stanou se součástí nesourodého kolektivu lidí, který si sami nevyberou a očekává se, že spolu budou vycházet. Fascinující. Naštěstí jsem něčemu podobnému byla ušetřena :-). Děsivá je síla davu, který podléhá silným osobnostem. Téma domácího násilí je tu pěkně zpracované, ukazuje, v jaké pozici se ocitá ten slabší, jak není jednoduché z takového vztahu odejít a to ani v případě, že nechybí peníze.Také je vidět, že se toto netýká jen sociálně slabých a jak těžké je si něčeho takového ve svém okolí všimnout. Pěkná kniha, vřele doporučuji.

karamelka33

Za mně nic moc.

Booky84

Skvělá knížka, nemohla jsem se odtrhnout. Podezřívala jsem postupně snad všechny postavy a stejně jsem byla úplně mimo. Určitě si přečtu i autorčiny další knihy.

Hope80

Liane po Cobenovi druhá best of spisovatelka. Patří mezi super knížky :-) Každá představitelka, Madeline, Jane, Celeste mě dostává svým příběhem. Dobré knížky jsem schopná přečíst za jeden den a nelze se odtrhnout.

Nelasp

Madeline, Jane a Celeste jsou prostě bezvadné, každá svým způsobem originál a způsob jakým jsou jejich charaktery vykresleny mě uchvátil. Ke knize jsem se dostala po shlédnutí prvního dílu stejnojmenného seriálu produkce HBO a jsem ráda, že jsem ji stihla dočíst ještě před odvysíláním druhého dílu. Kniha mě velice bavila, ačkoliv jsem již někdy za půlkou knihy tušila, kdo bude mrtvý, vývoj událostí na konci mě překvapil a jsem ráda, že jsem knihu četla, protože závěr seriálu byl podle mě zbytečně chaotický a nedotažený.

Pajina68

Skvělá knížka, hrozně moc se mi líbila, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Hannik

Velmi oddechové čtení, které jsem zrovna potřebovala. Četla se sama.

bararich8

Páni! Tahle kniha vás prostě vtáhne a nepustí! Takhle nějak jsem naposled hltala Než jsem tě poznala. Kdybych na Sedmilhářky měla dost času, přečtu je snad na posezení. Luxus!

Lemurka

Až na posledních asi 30 stránek se celou knihu více méně nic nedělo. Oddychové čtení pro nenáročné čtenáře.

sweettest

Možná jsem měla přehnaná očekávání, ale na mě tedy kniha žádný velký dojem neudělala. Taková lepší oddychovka...

koMaty

Prvních 300 stran mě nebavilo, ale vyplatilo se dočíst knihu až do konce, přesto z ní nejsem nijak unešená.

klara.spicakova

Zpočátku mě kniha zaujala a s dychtivostí jsem se chtěla dozvědět, co se asi a komu stalo. Asi v polovině knížky vyprchalo napětí, spoustu věcí se neustále opakovalo, a od té doby jsem četla stránky náhodně a o nic jsem nepřišla. Závěr byl na mě až moc optimistický, všechno dobře dopadlo, umřel ten špatný. A to mi do téhle chvíle přišel příběh uvěřitelný. CO je mi velmi sympatické, že autorka upozornila na problém domácího násilí.

Chika

Zajímavý příběh, u kterého přemýšlíte, co se asi mohlo stát. Knihu jsem četla dlouho, protože vůbec nebyl na čtení čas, ale strašně jsem se na ni těšila a s blížícím se závěrem jsem se od ní nedokázala odtrhnout a četla i dlouho do noci.
Příběh vás vtáhne do děje. Buď máte podobný osud jako jedna z matek nebo máte někoho v okolí a tak se do příběhu prostě vžijete. Je to čtivé, je to napínavé, s každou kapitolou přichází nové a nové informace a vy měníte své domněnky. Rozhodně to nebyla poslední kniha od autorky, co jsem četla. Těším se, že hned sáhnu po nějaké další. A rozhodně i shlédnu stejnojmenný seriál, kterému byla kniha předlohou.

JaKa1974

Krásná čtivá kniha. Od knihy jsem se nemohla odtrhnou.

BBaarča

Tahle knížka mě opravdu bavila. Vyústění děje je sice trochu předvídatelné... tušila jsem ho už asi od první třetiny, pořád tam však bylo to "ale". Ta knížka je fakt čtivá, vtipná, napínavá, dotáhnutá dokonce tak, aby nezklamala. Těšila jsem se z každé kapitoly a hlavní postavy mi byly moc sympatické... nejvíce jsem si oblíbila Madeline. Je to moje první čtení od této autorky a určitě ne poslední.

twerkit

Může se to stát každému.
Jedna z nejčtivějších knížek, kterou jsem četla.. Opravdu vtáhne do děje!!

wildprincess

Čtvrtá kniha od této autorky a jsem opět nadšená :) Liane mě prostě baví, dobře se mi čte a těším se na další knihy této autorky :)

Petra88

Bohužel to zrovna nebyl styl, který by mi sedl. Takové lehké čtení, když zrovna není nic jiného po ruce.

Janinka.V

Kniha mě opravdu bavila. Po zklamaní z Alice (nebyl to můj šalek kávy) jsem se na ni tolik netěšila,ale opravdu mě bavila. Jediná postava,co mě rozčilovala byla Harper. Bavilo mě ale sledovat,jak se vyvíjejí osudy dalších postav a konec mě opravdu překvapil. Určitě mohu doporučit.

Mirkaha

Ze začátku mi tato kniha připomínala seriál Zoufalé manželky a byla jsem zklamaná, ale po první třetině už kniha začala být zajímavá a osudy postav se začaly nepředvídatelně vyvíjet, že mě opravdu zaujala až do konce.

iva2423

Nejdříve jsem knihu odložila, protože jsem se nevyznala v množství postav. Podívala jsem se na film a už jsme se v tom orientovala lépe, takže jsem jí dala ještě jednu šanci a nelitovala jsem. Moc hezky napsané, zvlášť téma domácího násilí mě zaujalo, jak je to výborně popsané , ale i vše ostatní, doporučuji, jen vydržte přes ten začátek.

KatkaB77

Po překousání prvních 100-200 stran (všechny dělaly dojem pipin). Moc hezký čtivý příběh.

Aneleh

Setkáváme se s příběhy tří kamarádek a i když jejich život vypadá zvenčí bezproblémově, každá z nich má svoje trpké zkušenosti a starosti. Spisovatelka se nevyhýbá vážným tématům jako je domácí násilí a šikana, proto ji nelze brát pouze jako lehké čtení. Poutavý děj a perfektní vykreslení charakteru všech postav vás natolik zaujme, že jste napjati až do úplného konce.

K-afe

WAU, kniha je úžasná a skvělá, nechybí napětí, tajemství, vzraty. Jedním slovem super! Pokud se rozmýšlíte, jestli tuto knihu začít číst, tak určitě DOTOHO!!!

Shoperkaa

Kniha psaná tak, že Vás nutí číst dál a dál. Už v polovině se dá uhodnout, kdo je skutečným viníkem mezi malými dětmi a kdo zemře, ale i přes to mě závěr trochu překvapil. Autorka knihy píše tak, že Vás děj ihned vtáhne a knihu hltáte.