Harry Potter a Kámen mudrců

Brýlatý chlapec s nachovou jizvou na čele, připomínající blesk – to je Harry Potter. Jedenáctiletého učedníka čarodějných umění stvořila nadaná spisovatelka J. K. Rowlingová a ze své ostrovní britské vlasti jej vyslala pro potěchu všem duším okouzleným fantazií. Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě tento hrdina myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem změnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a podstoupí souboj se zloduchem Voldemortem… První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29794/harry-potter-a-kamen-mudrcu-nTY-29794.jpg 4.710651

Harry Potter (1.)

Harry Potter and the Philosopher's Stone (1997)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

RHorse
08. prosince

Tak s Harrym jsem vyrůstala. Poprvé jsem ho opravdu četla v 11 letech. Už ani nevím, kolikrát jsem tuto knížku četla a to jak v češtině, tak v originále. Byly doby, kdy jsem vlastně uměla celou knihu nazpaměť, díky Lábusovi. Za mě 1. díl jako jeden z nejlepších z celé série (asi i proto, že byl první). Moje srdcovka, na kterou nedám dopustit a budu ji pořád všem doporučovat.

Yaromil
06. prosince

Harry Potter mě v dětství minul, respektive když u nás poprvé vyšel, zajímaly mě už úplně jiné věci a léta jsem jím následně doslova opovrhoval, protože už na základní škole jsme četl Pána prstenů a Tolkiena nemohl jiný autor fantasy v mých očích překonat. Jak jsem se mýlil, jsem zjistil až nyní o téměř 20 let později, když jsem si na Harryho a jeho dobrodružství konečně "udělal čas" a dostal zase rozum ;-). Ne, nepřekonává u mě Pána prstenů, je to totiž úplně něco jiného, ale musím přiznat, že skvělého. Kámen mudrců se mi četl náramně a celý první školní rok v Bradavicích mě moc bavil. Ano, místy je to přitažené za vlasy, místy příliš zjednodušené, ale jako celek ve mě kniha zanechala čtenářské uspokojení a těším se na další díly! Harry omlouvám se ti ;-)! PS: jednou jsem trochu "hrál", že mi není zrovna moc dobře, abych mohl zůstat o něco déle v posteli a pokračovat ve čtení,... to se moc knihám nepovede ;-).

Vercatko91
30. listopadu

K Harrymu snad žádné slohy psát nemusím, pro mě, jakožto pro Potterheada, jsou to knihy, ke kterým se budu vracet třeba x krát, protože to prostě bavit nepřestane.

Welinie
29. listopadu

Klasika, moc se mi líbila.

Mygli
27. listopadu

Bravůrní

Fíčica
21. listopadu

Srdcovka

barca7361
19. listopadu

Co dodat, Harryho Pottera miluješ nebo ne. A já patřím k té první skupině.

Malíček
17. listopadu

Jsem jedna z mála, které éra Harryho Pottera nejprve úplně obešla. Co se televizního vydání týče, tak jsem viděla pouze první díl, ale pokračování jsem nevěnovala pozornost.
Nedávno vyšla celá knižní série Harryho v novém vydání a já se do těch obalů naprosto zamilovala. Rozhodla jsem se dát Rowlingové šanci a dobře jsem udělala, moc dobře.
Harry Potter a Kámen mudrců se četl velice dobře. Autorka píše o novém světě kouzelníků, který vás rozhodně zaujme. V překladu Vladimíra Medka je tahle kniha ještě mnohem větším potěšením a rozhodně bych ji doporučila nejen dětem, ale klidně i dospělým. U prvního dílu tedy určitě nezůstanu a brzy se chystám na další dobrodružství, které se Harrymu, Hermioně a Ronovi přihodí.
Výborné fantasy!

Kasandra109
15. listopadu

Harry Potter je snad jediná série ke které se vracím. Jsem prostě typ člověka, kterého baví poznávat nové věci a proto knihy většinou znovu nečtu. Ale tahle série je prostě moje srdcovka a život bez ní už si nedokážu představit.

Skalara
15. listopadu

Kniha mého mládí a je skvělá.

Šárušš
15. listopadu

Harryho Pottera zbožňuju odmalička, ale vždy jsem ho viděla pouze jako film, az doted jsem nebyla schopná se dokopat k tomu, abych si ho precetla.
Nechtěla jsem, aby mi kniha zkazila film, i kdyz to mam ve vetsine pripadech opačně.
A můžu říct, že je to úžasná kniha, velmi čtivá. Napsaná tak, že ji může číst i dospělí a zhltne obsah během par dni.

sarka9190
08. listopadu

Není podle mne pravda, že Harry Potter je finanční kalkul. Knížka je napsána výborně barvitě a srozumitelně. Má to logiku a vyhýbá se standartním rutinním klišé. Sice se usmívám, když Rowlingová prohlašuje, že ji fantastika nebere, nicméně ji umí velmi dobře podat:-)

Jeckyyy
06. listopadu

Poprvé jsem Kámen mudrců četla, když mi bylo asi 10....a byl to jediný Harry, kterého jsem přečetla. Teď mě moje ségra, která je Potterhead, přesvědčila, ať si to přečtu znova. Tudíž v mých 26ti letech přečteno během dvou dnů a hned jsem se vrhla na další díl.......skvělá knížka ♥ A teď jsem ráda, že je tolik dílů :D

Madli

Harry Potter... Nejlepší kniha kterou jsem kdy četla. Film jsem viděla už dvakrát a nemyslím si že 15 je málo. Rozhodně si to přečtěte, je to super knížka. Jo a taky sledujte filmy.

Lubisek

Harry Potter? Prostě srdcovka. Jestli jsem každý film viděl patnáctkrát, tak je to možná málo. :D Ale nikdy jsem nepřečetl knížky, a tak jsem se rozhodl to napravit. Letos během pár měsíců jsem všechny dočetl a jsem ohromen. Hodnocení prvního dílu? Naprosto báječné. Harry Potter a kámen mudrců - začátek této pro mě nejlepší ságy na světě. Rozhodně doporučuji přečíst si knihu všem fanouškům, kteří viděli pouze filmy. A vůbec všem lidem. Podle mého je Harry Potter prostě série, kterou by si měl přečíst každý člověk. :)

sd1992

Tady snad nemá ani cenu vymýšlet nějaký komentář. :-D Nemyslím si, že by byl někomu prospěšný. Už dávno přeci všichni víme, že Harry je bezkonkurenční.. :)

Karča.K
20. říjnaodpad!

Ze série knih o Harrym jsem měla rozporuplné pocity: na jednu stranu knihy nalákaly mnohé děti zpět ke čtení, na druhou stranu jsou z uměleckého hlediska spíše tragické. Až když jsem si koupila kompletní dárkové balení, tak mi došla genialita Rowlingové. Vzhledem k rozdílným délkám (a tím pádem i tloušťkám) knih se jedná o univerzální sadu pro podkládání nábytku. Škoda, že nebyla přibalena vodováha, tu jsem musela dokoupit sama v Uni Hobby.

Luciluc

Dala jsem si malé čtenářské předsevzetí – přečíst si znovu celou sérii mého oblíbeného Harryho Pottera. Připomenout si ten fascinující kouzelnický svět, který mě doprovázel celým mým dětstvím, plný kouzel, famfrpálu a přátelství Harryho, Rona a Hermiony. Mám sice trochu strach, abych si „nezničila pěkné vzpomínky“, a i když musím říct, že po letech vnímám první díl úplně jinak než tehdy, stejně se mi pořád líbí, byť jsem ho teď vnímala spíš jako takovou pohádku pro děti. Někdy je ale zkrátka fajn vrátit se do dětství :)

Hania932

Naprosto skvělá kniha. Film se mi hodně líbí a kniha se mi líbila o něco víc. První díl je strašně hezký. Seznamujeme se s postavy a s dějem a Harry se zase seznamuje s tím, že je čaroděj.
Harry je moje největší srdcovka a nikdy mě asi neomrzí.

hogo

super kniha

Macicekh

Člověk by řekl, že na svůj věk jsem na pohádky stará, ale i mě to strhlo. Nadšeně se k Harrymu vracím a čtu je opravdu velmi ráda.

Whobey

Z téhle série asi nikdy nevyrostu. :))

Kámen mudrců je první kniha, ještě taková milá a pohádková. Je psaná jednoduše, ale zároveň svižně a čtivě. Každý si najde nějaký charakter, který mu sedne, ať je to hlavní hrdina nebo jedna z vedlejších (ale stejně důležitých) postav. Pokaždé, když tuhle knihu popadnu a začtu se, jsem zpátky v kouzelném světě.

Po několika přečtení v češtině, jsem si zakoupila celou sérii v angličtině. Mohu jen doporučit, nejenže je to psané jednoduše a srozumitelně, ale zároveň se pobavíte u některých Medkových překladů jmen a názvů.

S Harrym Potterem jsem vyrostla a asi se ho nikdy plně nevzdám. Je to srdcová záležitost, příběh o tom, že ne všechno správné je jednoduché, že je někdy třeba se bít za dobrou věc, že slabí nakonec vždy selžou, a že láska je největší kouzlo na celém světě. :)

jahex

Knihy o Harrym Potterovi patří spolu s Pánem prstenů mezi mé nejoblíbenější fantasy knihy. Tehdy jsem o něm ovšem vůbec neslyšel. Přeci jen patřím už k odrostlejší generaci, a tak mě Harry minul. Jen díky tomu, že knihovnice byla kamarádka a věděla, že miluju fantasy a dala mi Harryho do ruky, tak ho znám. Byly na světě už tři díly a měl vycházet 4. Zhltnul jsem to, aniž bych věděl jak a netrpělivě čekal na další a další díly. Vždycky, když vycházel nový Harry Potter, přečetl jsem si ty předchozí. Ne abych si to osvěžil (znám to nazpaměť), ale protože jsem prostě chtěl. Pro mě je to svět, kam můžu utéct, když mě realita moc ubíjí. Takže to čtu prakticky pořád. :D

blankaa89

No jo, na to jak velký jsem knihomol, tak Harry Potter šel doteď mimo mě. A to jak filmy, tak knihy. Řekla jsem si, že je na čase to změnit a tak jsem si koupila prozatím první 4 díly série...pustila jsem se do čtení a nemohla se odtrhnout. Kniha přečtená za dva dny a shlédnutý i první díl filmu. Už chápu, co na něm vidí jak malí, tak velcí :) Nemůžu se dočkat, až budu pokračovat ve čtení a sledovat i další díly! Jsem naprosto zamilovaná :))

Audrina

Co napsat víc ke knížce, o které už toho bylo tolik napsáno. Harry Potter je moje absolutní srdcovka a vždy bude. Na prvním díle je vidět, že je napsán nevypsanou autorkou. Příběh je občas celkem plochý a povrchní, postavy se dělí jen na špatné a dobré a občas se vše vyřeší až příliš rychle. Přesto se jedná o příběh, který přivedl miliony dětí ke čtení a dodnes zůstává v srdcích nás všech. A to se o každé knížce říct nedá.

LaPetja

Srdcovka :)

JoSvob

Nikdy jsem netusila, ze me bude bavit tato tematika, ale po precteni Harryho Pottera jsem cele serii uplne propadla. Pro je me to kult, ktery me ze zacatku mijel, a vzdycky, kdyz se chci odreagovat, se k temto knizkam rada vracim.

LuckyZ

Kniha, kterou měl číst syn, ale nakonec jsem mu jí četla já. Čekala jsem od ní více, ale je čtivá.

Maevie

Začátek geniálního příběhu i začátek spisovatelské dráhy J. K. Rowlingové, která se s každým dalším dílem zlepšuje. Kámen mudrců je ještě takový nejistý, občas je děj trochu rozvleklý a postavy málo propracované, všichni mu to ale odpustíme... protože je to prostě Harry.

Colletka

Po letech jsem ji opět chytla do ruky, chtěla jsem něco lehčího na odreagování. Jako mávnutí hůlkou jsem se opět ocitla v dětských letech, kdy jsem hltala tuhle knihu a čekala s horlivostí na další díl. Pro mne, která jsem na příběhu Harryho vyrůstala je to srdcová záležitost i po 18 letech.