Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců

Brýlatý chlapec s nachovou jizvou na čele, připomínající blesk – to je Harry Potter. Jedenáctiletého učedníka čarodějných umění stvořila nadaná spisovatelka J. K. Rowlingová a ze své ostrovní britské vlasti jej vyslala pro potěchu všem duším okouzleným fantazií. Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě tento hrdina myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem změnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a podstoupí souboj se zloduchem Voldemortem… První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29794/harry-potter-a-kamen-mudrcu-nTY-29794.jpg 4.710109

Harry Potter (1.)

Harry Potter and the Philosopher's Stone (1997)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

ivanaa
dnes

harry je láska

Lymril
předevčírem

Harry Potter. Všemi milovaný a opěvovaný. Jak filmy tak knížky. Já mám Harryho ráda. Moc! Ale jenom dva první díly (jak knižně, tak filmově). Potom to jde na můj vkus z kopce. Ale i tak je úžasné, že ne jedna, ale rovnou sedm knih dokáží nadchnout lidi mladší i starší a hlavně i ty, kteří se jinak knížkám vyhýbají jak čert kříži. Ač autorku jako osobu moc nemusím, tak jí musím zatleskat v tom, kolik lidí přivedla k literatuře.

lprovolone

Jedním slovem paráda! :)

Ran

Knížka má hezký a čtivý příběh.

iveta0254

No prostě klasika, řadím se mezi Potterovce :-) takže nemůžu jinak než plný počet hvězd

SknihouVrukách

Film so videla niekoľkokrát a ostatné knihy som čítala, túto sme doma nemali. Začiatky u Dursleyovcov ma veľmi nebavili v ostatných knihách a tu tiež veľmi nie. Od začiatku sa kniha graduje a veci, ktoré sa môžu zdať na začiatku ako blbosť začnú zapájať na konci do seba. Prostredie je pekne opísane, tak ako aj postavy. Čo ma zamrzelo bolo to, že niektoré moje obľúbené scény z filmu boli v knihe trochu inak.

denyjanostik

Četla jsem v originále a mě to neuchvatilo jako zbytek světa :D neurazí, nenadchne, spíš pro děti. Spíš je to napsáno super lehkou angličtinou, takze super procvičování.

BeyondHorizon

Nemůžu uvěřit, že jsem se k přečtení tohoto pokladu dostala až teď. Vždy jsem koukala jen na filmy a nějak mě ani nenapadlo přečíst si knihy. Ale teď jsem tady a teď je všechny přečtu!
A hned první díl mě zavalil tsunami nostalgie, láskou k postavám a starodávným dětským přáním dostat dopis od Bradavic :')
První díl je asi nejvíce jednoduchý, plochý a "dětský" ze série, ale nemůžu říct, že by mě nudil. Pamatuji si ho vůbec nejlépe a je to nádherný úvod do série.

Veríňák

Skoro ve třiceti jsem se konečně dohrabala k přečtení (zatím pouze) prvního dílu. A bylo to super! Hrozně čtivé, nádherně popsané a vůbec mi nevadilo, že jsem jako první viděla filmy.
Číst Harryho jako odrostlejší dítě musí být naprosto fantastický zážitek. Pro mě jako ještě o trošku odrostlejší dítě rozhodně byl :) Moc se těším na další díly!

Horselen

Příběh chlapce, který přežil, bych dokázala odvyprávět i pozpátku. Stejně si v něm ale pokaždé najdu něco nového, co mě chytí za srdce. Jelikož nové vydání má naprosto boží obálky, musela jsem je mít.

Tess666

Tak tohle je prvni dil co sem cetla pouze v originale... Ale super... Stejne jako vsechny ostatni

KattyAnnyCte

Harry Potter je pro mě něco jako tradice s mámou a bráchou na to koukáme od 1. dílu do 7. dílu a strašně nás to baví. Chtěla jsem zkusit i knihu a ta se mi líbila doporučuji. Jinak v knize je o dost více informací než ve filmu.

Marekh

Konečně jsem se rozhodl přečíst si tuto knihu. Dlouhou dobu jsem se odhodlával, jestli se mám vrhnou do čtení či nikoliv, poněvadž už nejsem nejmladší a tento 1. díl je asi spíše určený pro děti.

Musím říci, že se mi kniha celkově líbila, v knize mne moc neoslovila hra Famfrpál, ale musím uznat, že je tato hra originální. Rozčiloval mne trochu duch, který se jmenoval Protiva. Dělal dětem naschvály, psal sprostá slova na tabuli apod. :) :) :)

Viděl jsem i film, který se mi také líbil. Poslouchal jsem také část audioknihy, ale nakonec jsem si řekl, že nejlepší pro mě bude, když si knihu přečtu, než bych knihu poslouchal.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Jsou věci, které musíte prožít společně, abyste toho druhého začali mít rádi.

Nestačí jenom prodlévat v snách a zapomenout žít..

Potřebujeme hodně statečnosti, abychom se postavili svým nepřátelům, stejně tolik ale i k tomu, abychom se postavili svým přátelům.

marek7167

Před 20 lety jsem jí četl poprvé jako cca šestiletý kluk. Nyní jsem si ji přečetl v originále a uvědomil jsem si, že stále jsem uvnitř tím klukem, který ji čte jako poprvé a stále chci být studentem školy čar a kouzel v Bradavicích, resp. Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry.

qydko

Miluju ty ilustrace. Harry v této verzi je ještě o level lepší.

JajaCZ

Jednoducho moja srdcovka. Návrat do čias, kedy som zatvorená v izbe hltala Harryho Pottera, ma veľmi potešil. Viac som si uvedomila jednoduchosť jazyka akým je kniha písaná, ale vzhľadom na to, akej vekovej kategórii je kniha určená, je úplne v poriadku.

Anetka24
04. červnaodpad!

hrůza!!

Žožik

Když jsem se okoušela číst Harryho Pottera dřív, nijak mě to nechytlo. Ale teď se mi knížky velmi líbí a řadí se mezi moje oblíbené.

lessi

Vždy, když dávali v televizi film, nedívala jsem se, nějak jsem nechápala, co je na něm tak úchvatného. Až po přečtení prvního dílu jsem to pochopila. Film jsem zatím neviděla, dávám přednost knize a tuto jsem si zamilovala. Vše je tak poutavě napsáno, od knihy se nedá odtrhnout. Už se těším na druhý díl.

IVANA0123

Jsem příjemně překvapená, že knížka je naplno srovnatelná s filmem i bez veškerých efektů. A je v ní i něco navíc, co ve filmu nebylo. Se synem jsme si s ní zpříjemnili několik večerů a bylo to moc fajn.

Dagros

K této knížce nemám slov :) . Připadala jsem si, jako bych byla v Bradavicích s Harrym, Ronem a Hermionou a prožívala jsem všechno s nimi v kouzelnickém světě :) . Naprosto úžasná knížka, hned jdu na Tajemnou komnatu!:))

marti7729

Muj cil pro tento rok - přečíst harry pottera. Jelikož mi už není zrovna náct (ok přiznávám se je mi 27) tak jsem z toho měla trochu strach, ale Harryho si zamiluje snad kazda vekova skupina. Jsem ráda že jsem se rozhodla ji precist. Mohu říct že i film byl na stejné úrovni :)

Jhonza

Super knížka o chlapci s dobrým srdcem.

misowi84

Pořád jsem o tom slyšel.. Bylo mi to hodně doporučováno..
A pak.. Minulý měsíc..
Ocitl jsem se v knihkupectví a pořídil jsem si všechny díly najednou.
Rozhodně nelituji..
Už tomu kouzelnému pobláznění rozumím :-)

Kláraaa20

Co dodat Harry je prostě nejlepší, nejdokonalejší, nejúžasnější.

josska

knížku jsem poslouchala jako audio, moje první celá a moc mě to bavilo,p.Lábus nepřekonatelný

Suou

Noooo.... kniha bola v niečo lepšia a v niečom horšia ako film ...
Všetko v knihe dávalo väčší zmysel, ale bolo vidno, že je to autorkina prvotina :/
Napätie a akcia boli vo filme o dosť lepšie, takisto v knihe boli slabšie opisy, každá jedna scéna (aj záverečná) sa autorke vošla na pár strán.
Kniha sa mi páčila ale nechcem jej dať 5 hviezdičiek, počkám si aké budu pokračovania a nechám si 1 hviezdu do zálohy. :)

Brunnetka

Nemusím se nějak zvlášť rozepisovat, známe ji všichni. Baví mě knihu dočíst a hned na to si pustit film.... Bezkonkurenční!

belgeran

Jak okomentovat Harryho Pottera? S touto knihou jsem vyrůstal. Znám ji skoro celou zpaměti, což je zapříčiněno asi tím, že celý den i noc se v našem rádiu střídaly kazety s audioknihou. Tento příběh změnil jednu celou generaci dětí. První díl je můj nejoblíbenější, a dá se říct, že tahle pohádka o kouzelnících je veskrze kouzelná. Ukazuje se nám tu svět kouzelníků, který se skrývá zrakům nás, obyčejných mudlů. Tyto příběhy, o místech, lidech a věcech, které by vlastně mohli existovat a my o nich pouze nevíme, bývají přitažlivé právě touto možností reálnosti. Jsem zvědavý jak bude Harry Potter působit v budoucnosti, jestli ho budou děti milovat stejně jako jsme jej milovali my, nebo postupně upadne v zapomnění.

surikata246

Moje mladší sestra si přinesla domů knížku půjčenou od sousedky Páji a četla a nemohla se odtrhnout. Přečetla a přiběhla ke mě se slovy všeho nech mám něco super a musíš si to hned taky přečíst. Výborný překlad a skvělá zápletka.