Harry Potter a Kámen mudrců

kniha od:

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29794/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-cL0-29794.jpg 4.6 15377
Koupit Koupit eknihu Bazar

Brýlatý chlapec s nachovou jizvou na čele, připomínající blesk – to je Harry Potter. Jedenáctiletého učedníka čarodějných umění stvořila nadaná spisovatelka J. K. Rowlingová a ze své ostrovní britské vlasti jej vyslala pro potěchu všem duším okouzleným fantazií. Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě tento hrdina myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem změnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a podstoupí souboj se zloduchem Voldemortem…... celý text

Série:

Harry Potter 1.


Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997


více info...

Komentáře (1467)

Komentáře 1467 Recenze 25

m2056
m2056
23.09.2023 4 z 5

Kniha je krásná bude člověka bavit ať je vám 5 let nebo 105 let super knižní zážitek a bude chtít další a další příběh číst.

Ivanka83
Ivanka83
20.09.2023 5 z 5

Knihy jsem poprvé četla již v dospělosti, když už jsem měla děti. Ale dřív, než jsem shlédla filmy. Úplně mě kouzelnický svět pohltil.
Nyní jsem sáhla po ilustrovaném vydání a do světa kouzel se vrátila spolu s osmiletou dcerou. Opět úžasný zážitek.


wielka
wielka
16.09.2023 5 z 5

Chytil ma akysi abstak po knihe od Galbraitha. Tak som si povedala, ze skusim Harryho Pottera :-) V case, ked zacali vychadzat knihy o Harrym, som bola tesne po maturite a nezacala som citat, lebo som sa nepovazovala za cielovu skupinu. Hahahaaaa, teraz, po 25 rokoch, uz vobec nie som cielovou skupinou :-D Ale kedze Rowlingova ma vo svojich detektivkach presvedcila, ze je skvela rozpravacka, chcela som si precitat aspon jeden diel Harryho. A teda nemam co vytknut. Naozaj je skvela. Pacilo sa mi, ako citatela oboznamovala s celkovym prostredim, postavami, postupne budovala dalej, skladala a kombinovala, rozvijala dej aj postavy, stupnovala napatie. Zaclenila mytologiu a rozohravala to tak, aby mala s cim pracovat v dalsej knihe. Super. Uz viem, preco vznikol ten osial. A to som nevidela ani jeden film.

zaru0878
zaru0878
25.08.2023 5 z 5

Super, moc mě kniha bavila.

Kattynka11
Kattynka11
21.08.2023 4 z 5

Za mě skvělá kniha je v ní mnohem více obsahu než ve filmu

Zuzana215
Zuzana215
11.08.2023 5 z 5

Když je z něčeho moc velké halo, tak mě to neláká..navíc v době éry HP na mě knihy byly moc tlustý a zabily by mě už v prvním dějství:).
Nicméně filmy jsem si zamilovala hned..
Knihy doháním až po své třicítce..protože ve filmech bylo trochu nejasností.

freejazz
freejazz
11.08.2023 5 z 5

začal som túto knihu kedysi čítať skôr ako zvedavec, či je vhodné dať ju do rúk deťom:)
je.
je to viac ako vhodné, je to nevyhnutné. každý smartfón vyrazený z ruky touto knihou sa počíta. svet tuposti a konzumu musí ustúpiť svetu fantázie, dobrodružstiev, imaginácie a najmä naozaj silných emócií. to všetko Harry Potter ponúka.

Rowlingovej patrí veľká vďaka za to, že ku knihám pritiahla ďalšiu generáciu čitateľov. tak ako to kedysi dokázal Jules Verne, tak ako to dokázal Alfred Hitchcock so svojimi 3 pátračmi a mnoho ďalších géniov.

Bewiz
Bewiz
09.08.2023 5 z 5

Ako milovník HP filmov a celého toho sveta sa trocha hanbím za to že som sa dostal ku knihám až v mojich 28 rokoch. Ale lepšie neskoro ako nikdy, aj keď rád by som to čítal ako 10 ročný chalanisko. Kniha je super, celý príbeh začína ako rozprávka pre mladších no keď viem ako to pokračuje z filmov tak už teraz sa teším na ďalšie časti. Rowlingová je obrovský talent a to ako je prepracovaný celý ten príbeh je úžasné. Zistil som že milujem fantasy.

Grohlinka
Grohlinka
07.08.2023 5 z 5

,,Nestačí jenom prodlévat ve snách a zapomenout žít, to si zapamatuj.

Pořád stejně dobré, vtipné, dojemné, co říci víc, vše už bylo řečeno. Povinnost pro každého, láska na celý život.

Vivien-ravenhil
Vivien-ravenhil
06.08.2023 5 z 5

Jsou knihy, které mohu číst stále dokola a neomrzí se mi. Tohle je jedna z nich. I po letech mě stále baví dětské povahy postav (tumpachový Harry, bojovný Ron i otravná chytroprdka Hermiona :) Originální zápletka, tajemno, specifický humor a všechny důmyslné nápady paní Rowling z čarodějnického světa. Psaní je kreativní, čtivé a zábavné jak pro děti, tak pro dospělé. První díl je za mě prostě nejlepší, snad proto že je příběh ještě takový pohádkový a nevinný stejně jako naši hrdinové. Je ale důležité zdůraznit, že není psán naivně a rozvíjí pestrou slovní zásobu včetně vznešených a hlubokých myšlenek. Rodina, láska a přátelství jako nejvyšší hodnota, to je dle mého názoru něco, co by neměl postrádat žádný správný příběh pro děti.

"Pravda, to je něco krásného a strašného, a proto je nutné s ní zacházet s krajní obezřetností." Albus Brumbál.

Ondra_P
Ondra_P
02.08.2023 5 z 5

Po letech od shlédnutí filmů doháním Harryho i v knižní podobě. Samozřejmě vynikající, stejně jako film.

maca_t
maca_t
31.07.2023 4 z 5

Knižní zpracování jsem četla poprvé a ano, je stejně dobré jako filmové... nebo naopak:-)? Každopádně rozumím těm generacím fanoušků, které HP má a podle mě, už je to vlastně taková knižní a filmová klasika.

jennefer
jennefer
29.07.2023 5 z 5

Četla jsem celou sérii několikrát v češtině i v angličtině a ještě několikrát určitě číst budu. A doma v knihovně se mi snad jednou objeví i celá anglická sada... Do teď si vzpomínám, jak jsem na gymplu měla odpoledne a noc na přečtení posledního dílu, vytisklého spolužačky tatínkem na A4, než jsem ho musela druhý den ve škole zase vrátit. Oj to byla výzva!

SimulinaT
SimulinaT
27.07.2023 4 z 5

Kniha nás bavila a porovnávali jsme ji s filmem a při čtení jsem s dětmi diskutovala o knize i filmu.

soupik2012
soupik2012
26.07.2023 3 z 5

Před lety jsem viděla stejnojmenný film a již tenkrát jsem si říkala, co na tom ti lidé tak mají. Jako jo hezká pohádka, ale proč takový humbuk. Vždyť těm našim pohádkám, ať již třeba Arabela, nebo Dívka na koštěti, Jak utopit doktora Mráčka a mnoho dalších, Harry Potter nesahá ani po kotníky. Teď jsem tuto pohádku pouštěla dětem a při společném poslechu jsem s napětím očekávala, jestli mě příběh zaujme o něco víc. Ale nestalo se. Sedmý smysl od naší Ilky Pacovské je mnohem, ale mnohem lepší. I když ji tak trochu podezírám, že se právě Harry Pottrem nechala hodně inspirovat. Sama za sebe bych tento příběh doporučila dětem od 8 do cca 12 let. Těm nebude vadit naivita příběhu a velké množství nelogických kroků, kterými je příběh doslova protkán. Děti byly nadšené. 7 a 9 let. Audiokniha, kterou načetl pan Jiří Lábus, je načtena ve stylu večerníčků. Mně se to nelíbilo, ale děti byly opět nadšené.

Shindo
Shindo
23.07.2023 4 z 5

Môj pomyselný vstup do potterovského sveta, s výnimkou poslednej knihy som prečítal každú (niektoré dokonca viackrát). Ešte v začiatkoch som netrpezlivo čakal na každú knihu a rástol som spolu s hrdinami.
Hoci dnes viac fandím Tolkienovi, ktorému Rowling nesiaha ani po členky, potterovská sága proste bola súčasťou môjho detstva.

Narozdiel od novších dielov je Kameň mudrcov ešte detsky naivný a nevinný. V porovnaní s okliešteným filmom však omnoho bohatší. Čitateľ pomaly a postupne objavuje čarodejnícky svet, jeho pravidlá a zákony.

Andělský
Andělský
17.07.2023 5 z 5

Je mi 37 let a Harrymu Potterovi jsem se vždycky vyhýbal. Viděl jsem jeden film a knihy jsem míjel. Po dočtení Vraního oka od Klevisové jsem potřeboval nějakou oddechovku, u které nebudu muset moc myslet, bude to trochu tajemné a mysteriózní a zároveň trošku pohádka. A tak jsem v knihkupectví sáhl po HP taky proto, že mě zaujala obálka se zlatým písmem. Rvu si vlasy, že jsem nezačal číst dřív. Svět je barvitě popsán, okamžitě jsem se v něm ocitl, jediná stránka mě nenudila. Než jsem dojel vlakem z Prahy do Přerova, měl jsem přečteno, jako mávnutím kouzelné hůlky.

Y2T
Y2T
16.07.2023

Někdy je ten tolik opěvovaný český překlad bohužel snad až příliš důkladný. Např. Kapitola "V předvečer všech svatých" se v originále jmenuje "Hallowe'en", což v češtině není vůbec zmíněno, takže jen část čtenářů se dovtípí, co že je to za svátek. A velká řada jmen osob, kolejí, předmětů....řada je krásných, ale celá řada dalších je zcela samoúčelných, a někdy i nepřesných (např. Nebelvír) či zavádějících , což je daň za průběžný překlad, kdy nebylo známé, jak se děj vyvine dál (např. moudrý klobouk není ani tak moudrý, jako jen rozřazovací, což v pozdějších dílech v některých situacích trochu matoucí). Český čtenář je pak sem tam o nějakou souvislost ochuzen, a musí naučit spoustu nových slov aby se zorientoval...a to nejen v angličtině, ale i ve slovenském překladu, který je mnohem střídmější.
Těžko říct, jestli a kdy se dočkáme nového překladu. To pak budou čtenáři zase zmatení ze změny terminologie. Podobně, jako když došlo k novému překladu 6.-9. dílu knih Hvězdných válek. A tady by ty rozdíly byly ještě zásadnější.

jan.para
jan.para
12.07.2023 5 z 5

Čtivá klasika. S každým dalším dílem temnější a temnější.

Mona-Lisa
Mona-Lisa
02.07.2023 5 z 5

Po sto padesáté a pořád stejně dobré, pořád v tobě odstavce jako tyto:

Harry se stává chytačem.
Ron je Harryho sekundant.

"Jak to myslíš - všichni tři?"
"Prosím tě, přece si nemyslíš, ze tě necháme jít samotného?"

Pokec s Brumbálem na konci.

...vyvolávají husí kůži. Uf :-D
Nejvíc dětský a nevinný díl ze všech. Nejvíc ho znáš nazpaměť.
Nikdy nedostaneš ten dopis, nezjistíš jakou podobu ma tvůj patron ani nepoužiješ Relikvii smrti.
Ale je fajn, si s každým čtením připomínat, že máš od 10 let někoho, s kým tyto věci díky nekonečném rereadingu prožiješ tisíckrát. Nebo i víckrát - if you wish.
V těch deseti jsem na narozeniny dostala od tety nenápadnou knížku, kterou jsem přečetla ještě ten den a myslela, ze ten příběh je jenom můj a nikdo ho moc nezná .
No, další rok vznikl první film, který jsem nesnášela, protože už jsem desetkrát přečetla i druhý díl a knížkám film nesahal ani po kotníky.
Takže, zdravím všechny ty, kteří nesnáší filmy HP a milují knížky, protože patří k té generaci, která se první zamilovala do knížek, než ji stihli nějací experti pustit filmy.

PetraN17
PetraN17
28.06.2023 5 z 5

Díky tomu, že jsem shlédla film mi dlouho trvalo, než jsem se pustila do knih. A samozřejmě jsou mnohem lepší :))

Rapeh
Rapeh
27.06.2023 5 z 5

Klasika. Nádherná kniha, plná kouzel a dobrodružství

peter1035
peter1035
26.06.2023 5 z 5

Mám takmer 3 ročnú dcérku a už sa neviem dočkať, ako jej ukážem tento čarovný svet knihu po knihe. Pamätám si, ako som mal cca 9-10 rokov a na trh prišla prvá kniha preložená v našom jazyku. V našich časoch to fungovalo tak, že "bohatší" kamoš ma kúpené knihy a nám ich potom požičiaval po prečítaní. Bol na to poradovník. Prvé čo ma na knihe zaujalo, bol obal. Magický, detský a nesmierne príťažlivý. Na knihu som mal asi 3 dni, aby som ju ďalej posunul kamošovi, ale stihol som ju prečítať za 2 dni. Predstavoval som si každú chodbu, každý centimeter v príbehu som si v hlave predstavoval ako svet, v ktorom sa chcem ocitnúť. Každé kúzlo som sa učil spoločne s čarodejníkmi. Doslova som tie kúzla kúzlil aj s rukami :) Ja som na týchto knihách vyrástol. To čo sa podarilo vytvoriť JKR sa len tak niekomu nepodarí. Áno, čítal som aj Artemisa Fowla ale na HP sa to nechytalo.

Lioncz24
Lioncz24
23.06.2023 5 z 5

Včera dne 22.6 čas 23:47 jsem přečetl tuhle krásnou knížku

Lepší jak film

Skoro stejný hlášky ale některé hlášky jsou jiné

Sixao
Sixao
18.06.2023 4 z 5

Slavného kouzelníka jsem zatím znala jen z filmové série. Knihu jsem zkoušela číst synovi a moc ho to nebavilo. Uznávám, že spisovatelka vybájila propracovaný svět kouzel se spoustou bizarních postav a rekvizit, překladatel odvedl výbornou práci, ale pro děti se vyjadřuje dost složitě. Spousta dlouhých jmen, ve kterých jsem se ztrácela i já, příběh celkově ponurý. Z nás se fanoušci HP asi nikdy nestanou. Od Rowlingové mne mnohem víc baví detektivky.

Amneris
Amneris
07.06.2023 5 z 5

Filmy s malým kouzelníkem Harry Pottrem jsem viděla opravdu mnohokrát, takže nastal čas si zase oprášit knižní vydání. Když u nás vyšel tento první díl, bylo mi 11 a já jsem našla knížku pod stromečkem. Vůbec jsem nevěděla, kdo je Harry Potter a ani jsem nevěděla, co od příběhu čekat. Ale od prvních stránek mě příběh pohltil a když jsem pak šla na film do kina, tak to bylo úžasné, do té doby tady filmy tohoto žánru nebyly. Teď po letech jsem začala číst příběh znovu a musím říct, že i teď v něm nacházím kouzlo a nedivím se, že ho čtou další generace dětí :-)

Gedofrey
Gedofrey
02.06.2023 5 z 5

Tady vlastně není vůbec co psát. Tohle byl začátek na který se nezapomíná. Knihu už jsem přečetl tolikrát, že hanba mluvit. Při opětovném čtení mě dostává kolik věcí musela mít Rowling naplánované dopředu. Perfektní zrcadlení se závěrečným dílem. V sérii doteď nevím, kam knihu zařadit, protože je narozdíl od pozdějších dílů opravdu dětská, ale je to úvod ságy a první ponoření do magického světa, takže vlastně perfektní. Díky za vše.

Aligi
Aligi
01.06.2023 5 z 5

Harry Potter je láska! :-) Každoročně se k této sérii vracím, buď si ji přečtu nebo se dívám na filmové zpracování. U filmů mi ale chybí spousta věcí jako třeba famfrpálové utkání, jednotlivá výuka a učitelé, duchové a strašidlo Protiva, které snad nebylo ani v jednom filmu a taky Harryho mudlovský život u Dursleyových.
Oblíbené postavy z prvního dílu: Hagrid, Protiva, Nevill :-)

jarca66
jarca66
31.05.2023 5 z 5

Je to již více než dvacet let, kdy jsem knihu četla poprvé. Měla jsem první čtyři díly, další teprve měly vyjít... Začátek mě tehdy moc nechytl, ale jakmile se Harry ocitl na nádraží, na své první cestě do Bradavic, nastala změna a já se od knihy už neodtrhla. A to jsem již byla dospělá...
Je zajímavé, že jsem se ke čtení za tu dobu nevrátila, asi mi stačily filmy? Nicméně teď, po tak dlouhé době, kdy už mám sama děti (a je samozřejmě svět Harryho Pottera zajímá), jsem se rozhodla začít od začátku. Našla jsem si i skvělý podcast, kde paní rozebírá kapitolu po kapitole, upozorňuje na různé detaily a dává věci do souvislostí s událostmi, které teprve nastanou. Je to takový skvělý doplněk ke čtení a fanouškům HP doporučuji. :-)

Bewiz
Bewiz
30.05.2023 5 z 5

Milujem filmy a konečne vo svojich 28 rokoch som sa dostal aj ku knihám. Aký som bol hlúpy že som doteraz nečítal.

J.K. Rowlingová nám vytvorila fantastický svet, plný detailov a živých postáv. Jej písací štýl je nadčasový a dovedie čitateľa do srdca príbehu, pričom zahŕňa prvky dobrodružstva, priateľstva, magie a nebezpečenstva. Sme zasiahnutí emocionálnymi okamihmi, smejeme sa a trpíme spolu s postavami.

"Harry Potter a Kameň mudrcov" je kniha, ktorá oslovuje nielen mladých čitateľov, ale aj dospelých, pretože ponúka univerzálnu príťažlivosť. Tento príbeh je plný životných lekcií o odvahe, priateľstve a neustávajúcom boji proti zlu. Je to začiatok úžasnej cesty, ktorá nás zavedie do sveta, kde fantázia a realita sa spájajú.

"Harry Potter a Kameň mudrcov" je kniha, ktorá nám otvára dvere do kúzelného sveta, kde snívame, veríme na čary a prijímame, že v srdci každého z nás sa skrýva hrdina. Je to príbeh, ktorý nám pripomína, že vždy je v nás sila prekonať prekážky a dosiahnuť nemožné.

Astonius
Astonius
20.05.2023 4 z 5

Syn mne donutil.... :-) A zdá se mi, že v současnosti to už pomalu patří i ke vzdělání :-) I když je to pro děti, chápu, proč je Harry tak oblíbený, i já jako dospělý čtenář, jsem příběh četla s radostí a zvědavostí (naštěstí neznám filmy...). Podle mě by to mělo být v povinné četbě (i když někde už asi je), pro svou schopnost děti zaujmout a vzbudit v nich touhu hledat mezi knížkami pak další, která je podobně pohltí....

zirafinec
zirafinec
15.05.2023 5 z 5

Tak jsem si knihu zase přečetla, tentokrát v angličtině. A opět jsem byla naprosto spokojená, miluju svět Harryho Pottera! Trvalo mi to sice kvůli angličtině déle, ale zážitek z originálu je skvělý (a taky doceníte překlad, který je v češtině opravdu úžasný). Moc doporučuji, ačkoliv nepředpokládám, že by se zde našel někdo, kdo HP ještě nečetl.

Aknel26
Aknel26
28.04.2023 5 z 5

Chci-li být objektivní, nemůžu jinak než dát pět hvězd. Klobouk dolů před paní spisovatelkou, která napsala příběh, jenž dokáže zaujmout děti i dospělé, čtenáře i nečtenáře, holky i kluky. Věčný souboj dobra a zla, atraktivní prostředí kouzelnické školy, sympatičtí hrdinové, humor i napětí.
Kdysi dávno jsem sem tam něco četla a viděla, nicméně uceleně jsem se do "Jindry Hrnčíře" pustila teď poprvé se sedmiletým synem.
První díl byl tedy hlavně seznamovací - s Harrym a jeho rodinnou situací, s přáteli, spolužáky, učiteli, kouzelnickými proprietami a tak dále. Nechybělo ale ani dobrodružství.
Subjektivně mi ale přece jen na této sérii něco vadí. Dvě věci.
Tu první v komentářích sem tam někdo zmíní - samotný termín mudla. Přijde mi hrozně ošklivý, až pejorativní. Proč Rowlingová radši nevytvořila nějaký novotvar pro čaroděje a kouzelnice? Přece jen, o mudlech se v knize zvlášť dobře nemluví, jsou to lidi bez fantazie, suchaři, představitelé konzumní společnosti. Není pak absurdní, že my mudlové s nadšením čteme knihy o výjimečných absolventech školy v Bradavicích?
Druhý bod je na jednu stranu velká poklona paní Rowlingové, která dokázala oslovit tolik čtenářů po celém světě a ovlivnit jejich pozdější čtenářský vkus. Z mého pohledu je Harry Potter vstupenkou do pekla zvaného fantasy. Často jsem se setkala s tvrzením, že právě Harry Potter někoho přivedl ke čtení, což je samo o sobě skvělé, ale že po přečtení jim najednou žádná kniha není dost dobrá. Jak říkám, pro spisovatelku je to největší poklona! Ale kam potom vedou cesty takových čtenářů? K upírským ságám a paranormálním romancím nebo komplikovaným příběhům plným bojů a násilí. Já jsem nikdy nebyla fanynkou sci-fi či fantasy. Náš svět je přece tak úžasný, proč číst o světě, který si vymyslel někdo jiný? I v tom nejprostším románku nebo v nejstupidnější detektivce se člověk může něco dozvědět o nějakém skutečném místě, člověku, knize, historické události... Synovi zatím vybírám četbu sama tak, abych v něm probudila lásku ke knihám všech žánrů, a věřím, že ani po dočtení kouzelnické série mu příběhy o normálních lidech nebudou připadat nudné.

Iwíček
Iwíček
24.04.2023 5 z 5

Knihy ze série o kouzelnickém učni Harrym Potterovi a jeho přátelích šly v dětství mimo mě. Nicméně v předchozích letech jsme začali s přítelem knihy systematicky do naší knihovny dokupovat a v tuto chvíli mohu slavit další dočtený titul z pera J. K. Rowlingové.

Harry Potter a Kámen mudrců je velmi čtivým fantasy románem, kdy se téměř na každé stránce něco děje. Není tedy divu, že si první díl série našel tolik obdivovatelů v řadách dětských, dospívajících a následně i dospělých čtenářů. Existuje celá řada vydání, některá z nich jsou krásně ilustrovaná. Četba knihy mě nadchla a troufnu si tvrdit, že v brzké době se pustím do dalšího dílu. Knihu vřele doporučím všem, kteří se rádi odpoutají od reálného světa, mají rádi čáry a kouzla a poetiku J. K. Rowlingové.

Gaboskaaa
Gaboskaaa
21.04.2023 5 z 5

Po mnoha letech jsem četla znovu, tentorkát se synem a bavilo mě to stejně jako kdysi

Lele61
Lele61
19.04.2023 5 z 5

První a zároveň podle mě i nejlepší román veleúspěšné série o mladém kouzelníkovi s charakteristickou jizvou na čele Harrym Potterovi. Představuje nejlepší kamarády hlavního hrdiny Rona a Hermionu a také Školu čar a kouzel v Bradavicích. Má to dobrý nápad, atmosféru tajemna, děj má spád a je to celkově čtivé. Přiznám se, že další díly se mi už tolik nelíbily. Jsou na mě příliš "temné".

kosátkoo
kosátkoo
16.04.2023 5 z 5

Láska navždycky!

Snoopi
Snoopi
14.04.2023 5 z 5

Tenhle chlapec s jizvou na hlavě, který si podmanil celý svět, si získal i mě. Dostala jsem se k němu o něco později, jako knihovnice, když mi bylo pořád divné, "co na tom Potterovi všichni mají". Autorčin styl psaní mne uchvátil nejvíc - jsem ráda, že v té době již v kinech běžel film, takže do postav jsem si mohla dosadit obličeje konkrétních herců, čímž ovšem text nijak neutrpěl: naopak získal na větší působivosti. Nemá cenu srovnávat, co je lepší, zda film či kniha - obojí má něco do sebe, jde totiž o zcela odlišná média: film nepojme vše, co nabízí kniha, a kniha zase o to víc potrápí čtenářovu obrazotvornost a fantazii.
Přiznávám, že poprvé jsem celou sérii nedočetla: stále mi chybí ten poslední článek řetězu, poslední kniha. Moc ráda se ke svému hrdinovi vrátím - a dopřeji si k tomu zvláštní požitek se speciální ilustrovanou edicí, která postupně vychází. Takže si možná budu připadat jako první čtenáři, kteří svět Harryho Pottera objevovali velmi pozvolna a na jednotlivé díly si prostě museli počkat. Už se těším na druhý díl - jen si chvíli počkám, až se uvolní rezervace v knihovně. I to už o lecčem vypovídá...

Eva88
Eva88
13.04.2023 5 z 5

Když se dívám zpětně, nechápu, jak je možné, že mě Harrymánie v dospívání minula. Nečetla jsem knížky a neviděla ani jeden díl. Až teď jsem byla dcerkou donucena Harryho předčítat. Společně jsme si užily vtipné chvíle stejně jako ty napínavé a děsivé. Těšíme se na film a na pokračování četby této série.

stanislav0373
stanislav0373
10.04.2023 4 z 5

Ačkoliv nejsem typickým "Potterheadem", musím uznat, že mě svět HP baví. Díky manželce jsem viděl všechny filmy, nyní spolu posloucháme audioknihy. Očekávám, že se dozvím mnohé, co se do filmu nevešlo, tak uvidíme...

Štítky knihy

přátelství kouzla Harry Potter zfilmováno čarodějové fantasy pro děti internát sirotci

Autorovy další knížky

J. K. Rowling (p)
britská, 1965
2000  92%Harry Potter a Kámen mudrců
2014  79%Volání Kukačky
2008  94%Harry Potter a relikvie smrti
2015  82%Hedvábník
2001  95%Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Kniha Harry Potter a Kámen mudrců je v

Právě čtených191x
Přečtených26 375x
Čtenářské výzvě3 336x
Doporučených1 891x
Knihotéce5 577x
Chystám se číst467x
Chci si koupit171x
dalších seznamech109x