Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců

Brýlatý chlapec s nachovou jizvou na čele, připomínající blesk – to je Harry Potter. Jedenáctiletého učedníka čarodějných umění stvořila nadaná spisovatelka J. K. Rowlingová a ze své ostrovní britské vlasti jej vyslala pro potěchu všem duším okouzleným fantazií. Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě tento hrdina myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem změnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a podstoupí souboj se zloduchem Voldemortem… První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29794/harry-potter-a-kamen-mudrcu-nTY-29794.jpg 4.79888

Harry Potter (1.)

Harry Potter and the Philosopher´s Stone (1997)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Suou

Noooo.... kniha bola v niečo lepšia a v niečom horšia ako film ...
Všetko v knihe dávalo väčší zmysel, ale bolo vidno, že je to autorkina prvotina :/
Napätie a akcia boli vo filme o dosť lepšie, takisto v knihe boli slabšie opisy, každá jedna scéna (aj záverečná) sa autorke vošla na pár strán.
Kniha sa mi páčila ale nechcem jej dať 5 hviezdičiek, počkám si aké budu pokračovania a nechám si 1 hviezdu do zálohy. :)

Brunnetka

Nemusím se nějak zvlášť rozepisovat, známe ji všichni. Baví mě knihu dočíst a hned na to si pustit film.... Bezkonkurenční!

belgeran

Jak okomentovat Harryho Pottera? S touto knihou jsem vyrůstal. Znám ji skoro celou zpaměti, což je zapříčiněno asi tím, že celý den i noc se v našem rádiu střídaly kazety s audioknihou. Tento příběh změnil jednu celou generaci dětí. První díl je můj nejoblíbenější, a dá se říct, že tahle pohádka o kouzelnících je veskrze kouzelná. Ukazuje se nám tu svět kouzelníků, který se skrývá zrakům nás, obyčejných mudlů. Tyto příběhy, o místech, lidech a věcech, které by vlastně mohli existovat a my o nich pouze nevíme, bývají přitažlivé právě touto možností reálnosti. Jsem zvědavý jak bude Harry Potter působit v budoucnosti, jestli ho budou děti milovat stejně jako jsme jej milovali my, nebo postupně upadne v zapomnění.

surikata246

Moje mladší sestra si přinesla domů knížku půjčenou od sousedky Páji a četla a nemohla se odtrhnout. Přečetla a přiběhla ke mě se slovy všeho nech mám něco super a musíš si to hned taky přečíst. Výborný překlad a skvělá zápletka.

puhinka

Pamätám sa, keď som knihu prvý krát otvorila a nevedela som prestať čítať :) Bolo to pred 19-timi rokmi :)

Josef.Šlechta

Tuto knihu jsem četl až později než jsem viděl film a ohromila mě. Sice ve filmu jsou obsaženy hlavní body knihy, ale v knize je spousta takových detailů, že mě to ohromilo... Je to prostě nádherná kniha.

Miliarda

Harryho jsem otevřel znovu asi po 12 letech a opět mě uchvátil, tak jako při první četbě. Kouzelnický svět Bradavic v sobě má něco co mě fascinuje, stejně jako postavy z tohoto knižního "universa". Moc rád se vrhnu na četbu druhého dílu.

MartyManCZ

Netřeba slov, TOP!
Poznatek druhého čtení po letech - film je k této knize v podstatě jedna k jedný. Palec hore.

nani_nka

Na začiatku roku začali každý týždeň dávať v televízii jednu časť o Harrym a aj keď som tieto filmy videla už miliónkrát, nikdy si ich nenechám ujsť. Avšak knižky som nikdy nečítala, asi kvôli tomu, že mi ich každý odporúčal a ja som ich just nechcela čítať. No teraz som sa konečne rozhodla, že si prečítam celú sériu a nemohla som urobiť lepšie rozhodnutie. Napriek tomu, že hlavný hrdina je 11 ročný chlapec, myslím si, že tieto knihy plné fantázie a kúziel upúta nielen každé dieťa, ale aj dospelého.

kej7my

opravdu skvělé čtení. Celé dětství mi Harry nějak unikal, nezajímal mě, příběh mi přišel nudný a otravný. Když se zamyslím, nechápu, podle čeho jsem soudila, když jsem knížky nikdy nečetla a film Kámen mudrců nebo Tajemnou komnatu jsem viděla snad jednou, a ještě ani ne celý. teď, ve svých dvaceti letech jsem tomu naprosto propadla, miluju filmy, na které se můžu koukat klidně několikrát za sebou a pořád mě baví. Knížky jsem měla doma už nějaký ten pátek, ale začetla jsem se až dnes. a vida, první díl za mnou, ani nevím jak. Strašně mě to baví, číst, zároveň porovnávat postřehy z filmů a hledat, na co v něm nenarazíme, byť jsou to zatím maličkosti. Tento příběh mě vážně neskutečně naplňuje. Je to moc příjemné čtení, které neomrzí.

medlovice

Tak a je to.
Jsem jediný člověk na světě, kterého Harry Potter neoslovil. Nebavil mě film, nedoposlouchala jsem audioknihu a nedočetla knihu. Snažila jsem se, ale nuda !

fvalek

Harry Potter je už řadu let má srdcovka a teď jsem si ho konečně koupil a znovu přečetl. Otevírá úžasný svět kouzel a magických bytostí a snad každý čtenář touží po tom stát se alespoň na chvilku kouzelníkem (a upřímně řečeno, bral bych to klidně i teď). Síla Harryho je totiž hlavně v tom, že dospívá společně se čtenářem, z malého kluka v kouzelných Bradavicích pomalu roste na otravného teenagera v hororovém temném světě, což přesně odpovídá tomu, že jsem se poprvé s Harrym setkal asi ve třetí třídě a poslední jsem dočítal, když jsem byl na střední. Knihy přicházejí, odcházejí, Harry ale zůstává a určitě bych se nebránil nějakému dalšímu dílu a jsem rád, že Rowlingová stále bohatě tvoří. :)

JaneSteini

Kniha, díky které miluji čtení... Závidím každému, kdo to čte poprvé :)

pavelvanura

Kniha mého dětství co dodat :)

petrous90

na této knize jsem vyrostl a budu ji navždy vděčný :)

AndyBlack

Harry Potter je pro mě již klasika. Musím se přiznat, že jsem jako první viděla film a do čtení se mi moc nechtělo, ale vůbec nelituji toho, že jsem si nakonec knihu koupila a přečetla. Jen mi přijde (a to určitě nejsem jediná), že tento a Tajemná komnata jsou psané spíše pro děti, a až od třetího dílu se to konečně rozjede.

Pauvka

Harry je pro me srdecni zalezitost. Nikdy me neomrzi jak knihy tak i film. Kamen ctu po x.. a budu se vracet nejen k tomuto dilu, ale ke vsem. Kamen mudrcu me vraci do detstvi ❤.

Nachtimin

Nepotrebuje komentar...uz klasika

DarthSoren

Nejdřív jsem viděl film, až pak četl první knihu, to se musím přiznat a omluvit. Musím se omluvit i za to, že kniha Kámen mudrců mě nebavila tak, jako film a už vůbec ne tak, jako kniha Tajemná komnata. Nevím proč. Asi to bylo příliš pohádkové (i přesto, že jsem měl tehdy kolik... 9-10 let?) Ale bylo to moje první fantasy a vstup do jednoho velikého a zajímavého kouzelného světa.

Milly22

Koupila jsem dceři novou, ilustrovanou verzi a četla večer před spaním. Za měsíc jsme měli přečteno. Miluju ty knihy a ty ilustrované jsou krásné.

BlueIvy

Je neuveriteľne zarážajúca skutočnosť, že tento prvý diel je pre mňa osobne najslabší. A napriek tomu je úplne úžasný. Tým chcem povedať len toľko, nepoznám iného autora kníh, ktorý by dokázal vytvoriť takúto skvelú knihu a následne sa každou ďalšou knihou série dostával vyššie a vyššie. Neuveriteľné! Nedávno som si dala opáčko, začala som čítať knihy po x-rokoch znova (teraz som na päťke) a je to úžasný zážitok. Toľko ochkania a achkania tu už dávno nebolo :P Pretože tieto knihy sú skrátka úžasné. Myslím si, že práve tieto knihy by mali byť medzi odporúčanou literatúrou na prvom stupni, pretože ak prvé diely tejto série niekoho neprinútia k čítaniu, tak je už asi pre svet kníh úplne stratený. Toľko kreativity v jednom dielku a pritom aj štýl písania uspôsobený tak, aby sa kniha deťom ľahko čítala. Tie postavy tam nie len že sú, oni tam žijú, rastú, cítia. Ten magický svet je úplne dokonalo vytvorený a každý z príbehov je taký plynulý a nenásilný (aj keď násilia je tam dosť :D). Nenásilný v zmysle, že autorka nás nasilu nenaťahuje a nenúti nás aby sme sa dostali niekam, kam chce ona. Naopak, ona nás len sprevádza dychvyrážajúcim príbehom, takým nápaditým a inovatívnym. Som z toho skrátka úplne odvarená. Evidentne sa vraciam do detských čias, ale mne to vôbec nevadí. Príbehy Harry a jeho priateľov je asi jediná séria akú som kedy čítala, kde nemám pocit, že je to celé len umelo naťahované aby daný autor zarobil čo najviac lóve, ale je to vystavané, premyslené a vygradované... Dokázala by som tu básniť veky a trebárs aj napísať dizertačku, no je to proste srdcovka a mám pocit, že teraz ešte viac oceňujem hodnotu týchto kníh, ako keď som ich čítala ako malá. Filmy nakrútené podľa tejto série sú skvelé a mám ich veľmi rada, ale chýba v nich toľko špecifík a rôznych prepojení, ktoré sú obsiahnuté len v týchto knihách, až je to mi v niektorých prípadoch veľmi ľúto. V poslednom čase silne zvažujem nad kúpou ilustrovaných kníh z tejto série. Aj keď sú v slovenčine poriadne drahé, no aspoň je to kvalitka :)

Szekynka

První fantasy kniha, kterou jsem před lety četla. Pamatuji si, že mě krásný pohádkový a kouzelný svět zcela učaroval. Fantasie autorky se mi moc líbila a vtáhla mě do děje. Musím souhlasit s ostatními názory tato kniha = dětství.

Penelope90

První kniha, která mě naučila číst, ponořit se do děje a užívat si každou stránku příběhu. Do dnešních dnů jsou knihy o Harrym mojí srdcovou záležitostí a i když mi jedenáct dávno bylo, nepřestanu doufat, že jednou přiletí sova s dopisem z Bradavic.

dancav28

Harry Potter je prostě klasika, kniha mě bavila. Četla jsem ji několikrát. Moc se povedla jak v knižním tak ve filmovém zpracování. Určitě všem doporučuji přečíst :)

anna246

Pro mě je Harry Potter nejkrásnější knižní série (ba i ta filmová), kterou jsem kdy četla, a v rukou držela, a myslím, že je také jediná, která mě bude do konce života takhle doprovázet po mém boku.

Aki12

Jedna dekáda je pryč a kniha, která to všechno začala, nezestárnula ani o den. Těžko říct, jestli Rowlingová věděla, jak obrovský fenomén startuje, ale neskutečně ji děkuju. Bez ní bych se nikdy nedostal nejen k mojí milované knižní předloze, ale hlavně k filmům, které jsou také geniální.
Začátek doslova nejkouzelnějšího příběhu všech dob má velmi těžký úkol. Představení gejzíru nápadů a postav (Nástupiště devět a tři čtvrtě, Bradavický express, Příčná ulice, Olivanderův obchod a hůlky, Gringottova banka, Moudrý klobouk, Famfrpál, Zapovězený les, bradavické koleje, předměty, profesoři, duchové atd.), z nichž někteří navíc prokáží svůj význam až v dalších letech. Prakticky vše důležité svůj prostor v prvním knize dostane.
Není to nejlepší díl, ale je zkrátka první.

e.s.e.t.

Tuhle knihu, a její další díly, pro mě osobně vystihuje jediné slovo: dětství. Mám to štěstí, že patří do generace, která s Harrym v Bradavicích a celé kouzelnické Británii vyrostla. Mám to štěstí, že spadám do kategorie čtenářů, pro které byla celá sága psána. Sama J.K.R. prohlásila, že čtenáři jejich knih o Harrym dospívají a společně s nimi dospívá i celá série. Kámen mudrců ve mně v roce 2000 odstartoval několik let trvající očekávání každého dílu, přičemž každý z nich jsem měla přečtený rychleji a rychleji, a to o delší mi potom přišlo čekání na díl další.
Nezastírám, že v podstatě všechny knihy z této série jsem přečetla několikrát, a to rozhodně víc než 5x. Jsem navíc přesvědčená, že to rozhodně nebylo naposledy. Moje dětství by rozhodně nebylo tak krásné, kdybych o svých 11 narozeninách napjatě nečekala na sovu z Bradavic, která nedorazila (což jsem obrečela), abych se v posledním díle dozvěděla, že zápis o tom, že mi tento dopis má být doručen byl zničen v době 2. Voldemortovy vlády. Přeci jen jsem z čistě mudlovské rodiny! :) Díky úžasnému světu, který Rowlingová stvořila, mi toto nikdo ani v mé dospělosti nevymluví:)

Sabinaski

Harry je klasika a ač mám ráda různé žánry, fantasy série Pottera je to nejlepší, co jsem kdy četla. Pamatuji si, když se knihy vydávaly, čekala jsem v knihkupectví frontu. Nemohla jsem se dočkat, kdy se Harry zase vydá Bradavickým expressem z nástupiště 9 a 3/4 do kouzelnické školy. Trojice kamarádů Harry-Ron-Hermiona má krásné přátelství. Jako v každé škole jsou i v Bradavicích studenti normální, tak i ''nenormální'' (Malfoy a spol). Učitelé hodní (Profesorka McGonagallová) a zlí (Severus Snape). Příběh kouzelnických studentů se hltá jedním dechem a nejeden čtenář touží v Bradavicích studovat. Všechno se odehrává v jednom ''hradě'' a nic víc ''člověk'' nepotřebuje. Čtyři kouzelnické koleje, do kterých se dostanete přes schody, ale bacha, protože jsou očarované, rády mění směr. Pak musíte projít přes obraz, ale bez hesla to neprojde. Kdo by taky nechtěl hrát famfrpál? Existuje lepší sport? Pochybuji. Honění se na koštěti za zlatonkou je nepřekonatelné. A pozor, do Zapovězeného lesa se nesmí, ale když ono to tak láká! Navíc navštívit přítele Hagrida se musí. A na Vánoce se přeci nejezdí domu za rodinou, protože prožít svátky v Bradavicích stojí za to, když je jídelní sál tak krásně vyzdoben. I když rodina Weasleyova je ohromná - otec, kterého tolik zajímá život mudlů, dvojčata, která srší vtípky nebo samotný smolař Ron. Tohle rozhodně není pohádková kniha pro děti o kouzelnickém učni. Je to příběh pro úplně všechny věkové kategorie. Viva JKR!

Orange8knihomol

Věřte tomu nebo ne, ale poprvé jsem ,,Harryho Pottera" četla ve svých 13-ti letech v roce 2017 v tomto TOP ilustrovaném vydání! Samozřejmě filmy jsem viděla už od svých cca 4 let. Ale musím uznat, že knihy jsou daleko lepší než zfilmované zpracování. Zatím mám přečtené jen tyto 3 ilustrované díly a čekám až vyjde na podzim 2018 4. ilustrovaný díl. Mohu jen a jen DOPORUČIT! Prostě ,,Harry" je ,,Harry".✌️

Morgaine07

Pro mě už klasika, kterou mohu číst dokola. Ať už kniha, film, nebo audio Harry Potter je příběh, který nikdy neomrzí.