Harry Potter a Kámen mudrců

Brýlatý chlapec s nachovou jizvou na čele, připomínající blesk – to je Harry Potter. Jedenáctiletého učedníka čarodějných umění stvořila nadaná spisovatelka J. K. Rowlingová a ze své ostrovní britské vlasti jej vyslala pro potěchu všem duším okouzleným fantazií. Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě tento hrdina myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem změnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a podstoupí souboj se zloduchem Voldemortem… První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29794/harry-potter-a-kamen-mudrcu-cL0-29794.jpg 4.711976

Harry Potter 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Kniha Harry Potter a Kámen mudrců

Mystifica

Dobrá oddechovka, kterou si může užít v podstatě kdokoli zhruba od 10 let výš. Ačkoli i tady je znát politika světa HP, jedná se o asi nejpohádkovější díl.

RemiBlack

2020/12
Po pár letech si zase dávám rereading, tentokrát anglicky.
A nemám co dodat. Harry je klasika mého dětství. :)

mave8rick

Krásný pohádkový úvod do tohoto kouzelného světa. Plný přátelství, rivality, odvahy a dobrodružství.

Mája777

Tak téhle knize jsem celých dvacet let odolávala. Asi mě odradil ten mediální humbuk kolem ní. Neviděla jsem ani filmy. No a teď, mohu říct téméř na stará kolena, jsem ji přečetla a zjistila jsem, že se to dá. Co jenom dá, je úžasná a už jsem si u kamarádky zamluvili další díly. A proč jsem ji právě teď přečetla? Připravujeme ve škole noc s Andersenem a Harry Potter je jedním z témat. Tak asi tak:)

ptacicek

Úžasné oddechove čtení, které čtenáře pohltí. Prostě parádní pohádka pro děti i pro dospělé. Jen bych ocenila víc info o kouzlení ????

Kika28

Ted jsem Harryho znovu četla, asi tak po třech letech a zjistila jsem jednu věc Harry je láska.

fajka

Konečně jsem se ke knize dostala. A uznávám, že toho vůbec nelituji. Kniha už od začátku si získá mnoho fanoušků. Hlavní hrdina Harry je sympatický a odvážný chlapec. Jeho kamarádi jsou také vyjímeční. Podle mě je to dobře psané a hlavně čtivě napsané. Postavy byly hezky propracované a měly každá různé vlastnosti. Rozhodně si chci přečíst i ostatní díly a věřím, že si je velice užiji.

DannyLady

Harryho sem četla už hodně dávno když jsem byla mladší a teď mám pocit, že to čtu poprvé. První díl mi stylem psaní připadá cílený opravdu na mladší publikum, ale to ovšem neznamená, že jsem si to neužila. Děj de opravdu rychle a nejsou tam žádné nudné pasáže. Konec mi připadal trochu odfláknutý, čekala sem, že se dozvím něco víc o záchraně kamene než ve filmu a myslím, že ve filmu toho bylo víc. Ale je to úžasná kniha a jako fanoušek HP sem naprosto spokojená. Už začínám číst druhý díl.