Harry Potter a Kámen mudrců

Brýlatý chlapec s nachovou jizvou na čele, připomínající blesk – to je Harry Potter. Jedenáctiletého učedníka čarodějných umění stvořila nadaná spisovatelka J. K. Rowlingová a ze své ostrovní britské vlasti jej vyslala pro potěchu všem duším okouzleným fantazií. Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě tento hrdina myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem změnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a podstoupí souboj se zloduchem Voldemortem… První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29794/big_harry-potter-a-kamen-mudrcu-cL0-29794.jpg 4.714404

Harry Potter 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Kniha Harry Potter a Kámen mudrců

OlafSveinsson

Jako mnoho dalších i já jsem s příběhy Harryho Pottera vyrůstal. Poprvé mně a mému mladšímu bratrovi četl Kámen mudrců děda. Dodnes si pamatuji jeho souboj s anglickými jmény, třeba profesorka Emcégonagallová neměla chybu :-) Později jsem ho četl snad každý měsíc a i když jsem ho naposledy četl zhruba před patnácti lety, pořád si to pamatuji skoro slovo od slova.
Dnes už by ode mně tenhle pohádkový příběh pět hvězd určitě nedostal, ale nostalgie je nostalgie :-)

Lajka2012

SKVĚLÁ KNIHA!!! Čekala jsem, že se mi to líbit nebude, ale to jsem se mýlila!
Harry Potter je moc zajímaví a zábavný a hlavně čarovný a kouzelný.
PĚT HVĚZDIČEK!!!

Hanncha

Ach taková milá pohádka.

Astridka

Hezké ilustrace a nejlepší kniha na světě. Nejlepší serie na světě. Prostě boží.

emulebobule

srdcovka, která nejde přečíst jen jednou

Čmeláček

Výborná kniha. Harry Potter je prostě nejlepší :))).

kkubelkova

Po dvaceti letech mého života jsem si konečně přečetla knižní předlohu mé velmi oblíbené filmové série. Četlo se to krásně, typ knížky, kterou prostě musíte číst pořád dál a dál, přestože víte moc dobře, co se stane a jak to dopadne.

Pančelka

Konečně jsem po tolika letech dostala ke knize! Filmy o mladých čarodějích mě neskutečně bavily. Vracím se k nim pravidelně. Poprvé jsem ale přečetla i knihu. Za 2 dny. Říkala jsem si, že už mě nemůže nic překvapit, ale bylo to právě naopak! 11/10