Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců obálka knihy
Mé hodnocení:

Brýlatý chlapec s nachovou jizvou na čele, připomínající blesk – to je Harry Potter. Jedenáctiletého učedníka čarodějných umění stvořila nadaná spisovatelka J. K. Rowlingová a ze své ostrovní britské vlasti jej vyslala pro potěchu všem duším okouzleným fantazií. Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě tento hrdina myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem změnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a podstoupí souboj se zloduchem Voldemortem… První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29794/harry-potter-a-kamen-mudrcu-cL0-29794.jpg 4.713145

Harry Potter 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Kniha Harry Potter a Kámen mudrců

zirafinec

Strýc Veron řídil auto a přitom si stěžoval tetě Petunii. Rád si stěžoval na všechno možné: lidé v práci, Harry, městská rada, Harry, banka a Harry - to byla jen některá z jeho oblíbených témat. :-D
Tohle. Je. DOKONALÝ. Sice to už čtu podruhé, ale tahle série vás neomrzí. Kdokoli jste si to ještě nepřečetl, tak to napravte, protože to je prostě úžasný. Mám ale jeden zásadní problém - to se v Bradavicích nemusí učit nějaké normální předměty? Zeměpis, matematiku, český (v tomto případě anglický) jazyk apod.? Vždyť bez těchto předmětů se prostě v mudlovském světě nemůžou ukázat!

P.S. Nevím, kdo navrhoval obálku, ale měli by ho okamžitě vyhodit.

Hermine108

Začátek úžasného příběhu o Harrym Potterovi,
kdo se díval jenom na filmy tak tomu radím
ať si přečte Harryho Pottera

Loriss

Ať se o Rowlingové říká cokoliv, tahle dáma dostala milióny dětí, včetně mě, ke knihám. S Harrym, Ronem a Hermionou jsem vyrostla a doufám, že můj syn zdědí po mamince lásku k fantasy a že si jednou celou sérii přečtu znova s ním.

A kdo nikdy nečekal na sovu s dopisem z Bradavic, ten neprožil pořádné dětství!

karolina7182

Ačkoliv filmy znám úplně nazpaměť, knihy jsem četla letos poprvé. Hrozně jsem si to užívala, dostalo se mi toolik nových informací, až mě pak mrzelo, jak toho ve filmu bylo ve výsledku strašně málo. Krásné oddechové čtení, které vás vtáhne a které jste určitě nečetli naposled. Neustále jsem se ke knížkám vracela a utíkala od nich, ale vidím že právě po přečtení této série se ze mě stává pravý knižní závislák a můj seznam knih, které si nutně potřebuju přečíst se furt rozšiřuje.

Charloteen

Nikdy. Se. Nenudíte.

Delphín

Kdykoliv se začtete do dobré knihy, cítíte se, jako byste nastoupili do vlaku, jenž Vás veze na prázdniny. Pryč od starostí, smutku a trápení. Jsem rád, že jsem se konečně dostal na jízdu vlakem z nástupiště 9 a 3/4. Je radost zažívat s Harrym první dojmy z Bradavic, učit se s ním poznávat kouzelný svět ale i sledovat postupné sjednocení věrného golden tria. Knížka psána dosti jednoduše a přesto je ta čtivá a umí ve Vás vyvolat takový počet emocí. Zasmějete se u ní ale i dojme či Vám nedovolí se napětím od knihy odtrhnout. Dost fajn je porovnat si knihu s filmem. Oboje se opravdu povedlo ale kniha má prostě momenty navíc, jenž ji dělají kouzelnou. Včetně jedné scény Harryho a Hermiony při cestě za kamenem, která se do filmu tak úplně nedostala ve veškeré své kráse.

Mrs.Depp

(+ SPOILER) Už i na mě došlo a zamilovala jsem si pohádkové prostředí Školy čar a kouzel v Bradavicích. Filmům o Harry Potterovi jsem se pokoušela dát šanci už snad 10x a přestože jsou opravdu nádherné, vždy jsem to po jednom, maximálně po dvou dílech vzdala, takže i když to zní neuvěřitelně, pořád i v dnešní době existuje někdo jako já, kdo neví, jak se celý příběh bude vyvíjet ani jak to všechno dopadne. O to více mě to začalo bavit. Po přečtení knížky jsem ale rozhodnutá podívat se na všechny díly a pak i na Fantastická zvířata. A jednou snad přečtu celou sérii :) Za mě je to ideální čtení na poklidné předvánoční podvečery :).
Zatímco u filmu, který je dost dlouhý mi dělalo potíže udržet po celou dobu pozornost a brzy jsem měla potíže se v příběhu orientovat, u knížky to bylo naopak.
Zpříjemnila jsem si s ní několik dní a večerů.
S Harrym, Ronem a Hermionou, ale i se všemi dalšími postavami jsem prožívala jejich příběh od začátku až do konce. Bylo mi líto Harryho, když ho trápili Dursleyovi, prožívala jsem s ním jeho cestu do Bradavic a seznámení s novými přáteli, spolužáky a učiteli. Konečně jsem pochopila pravidla Famfrpálu a radovala se s nimi když všechno nakonec dobře dopadlo. A hlavně jsem si užívala všechny ty drobnosti, které vytvářely atmosféru kouzelnické školy.
Tento příběh je jedním slovem KOUZELNÝ. Věřím a moc se těším, že pokud se mi někdy poštěstí stát se mámou, knížky o Harrym Potterovi budu číst svému dítěti klidně stále dokola a pořád mě to bude bavit.

PietroGrencik

Sériu som prvý krát čítal možno ako 14 ročný.
O 10 rokov neskôr som si ju znovu prečítal, a užíval som si to.
Nádharná knižka, a celá séria.