Spasitel

Nové úžasné, napínavé meziplanetární dobrodružství od autora světového bestselleru Marťan. Ryland Grace zůstal jako jediný přeživší na zoufalé misi poslední naděje. Pokud selže, lidstvo zanikne. Je tu však drobný háček – Ryland to neví. Nedokáže se vybavit ani své jméno, natož že má nějaký úkol a jak ho asi tak splní. Všechno, co ví, je, že hodně hodně hodně dlouho spal. Že se probudil miliony kilometrů od domova. A že společnost mu dělají dvě mrtvoly. Jak se mu tak vracejí vzpomínky, dojde mu, že putuje nevelkou lodí, sestavenou všemi pozemskými vládami a vesmírnými agenturami a vrženou do hloubky vesmíru, aby odvrátila hrozbu vymření našeho druhu. A díky nečekanému spojenci se mu to možná i podaří......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476966/big_spasitel-TPX-476966.jpg 4.6989
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Project Hail Mary, 2021

Kniha Spasitel

Karcoolka2210
03. prosince

Po sklamaní z Artemisu prišlo nadšenie so Spasitela. Je pravda, že v knihe bolo veľa vedy a vecí, ktorým som až tak nerozumela, ale celkovo bolo toto vesmírne dobrodružstvo super, plné nečakaných prekvapení, zvratov a odvážných rozhodnutí.

5tužka
03. prosince

úžasné a strhující, vtipné i poučné, velmi doporučuji!

Hanjimka
02. prosince

Andy nezklamal. Spasitel je prostě skvělá kniha, mistrně napsaná. Dokonce i ty technické popisy mi tam sedly. Poslouchala jsem jako audioknihu.

Carol1122
27. listopadu

Jelikož se chystá filmové zpracování s Ryanem Goslingem (což mimochodem je docela vtipné, když se hlavní hrdina jmenuje Ryland Grace), jsem zvědavá, jak si tvůrci s příběhem pořadí. Andy Weir opět dokázal, že psát umí, nejen o fyzice a po sci-fi stránce, ale také do příběhu dosadí emoce a sarkasmus. Musím říci, že si mě příběh získal, ačkoliv zápletka byla trochu zamotaná. Celkově hlavní hrdina i další postava Rockyho a jejich vývoj vztahu byl geniálně vykreslen. To nemluvím o dojemném konci. Přesně tak to asi skončit mělo... parádní kniha a určitě doporučuji!

petrulka
27. listopadu

Tohle bylo tak parádní čtení. Líbilo se mi ještě víc než Marťan. Hlavně díky Rockymu. Tenhle borec si mě totálně získal a přiznávám, že ke konci jsem byla dojatá, i nějaká ta slza skanula. Úplný konec je hořkosladký, i když jsem v podobný tak nějak doufala. Prostě úžas úžas úžas!

Harmonika_one
26. listopadu

Čtivé od první stránky, napínavé, ale i dojemné a vtipné. Přemýšlivé. Skvělé skvělé skvělé. Konec mě překvapil, potěšil... i dojal - překvapivě zejména ty dvě poslední věty... Knihu si užije i ten, který SF moc nečte, já jsem příkladem. Líbila se mi, i přes vědecké pasáže, kterým jsem příliš (ehm, téměř vůbec) nerozumněla . Tohle je kniha, která ve vás zůstane ještě dlouho po přečtení.

keselylenka
22. listopadu

Nerozumím fyzice, jako že vůbec a přesto je tohle jedna z nejlepších knih, kterou jsem letos četla. Úžasný příběh, který vzal za srdce. Skvělé.

“Ty spíš. Já dívám.” Už nikdy nevymažu z hlavy.

lena030
22. listopadu

(+ SPOILER) Dobré, moc dobré. A příběh se zdaleka nevyvíjel jak by jeden čekal. A nakonec měl hrdina, nehrdina pravdu, že má cenu hledat život i tam kde není tekutá voda. Astrofágy ji sice mají, jenže se vyskytují i tam kde žádná není, takže měl Dr. Grey s pravdu a hledat život jen v obyvatelné zóně je omyl.