Spasitel přehled

Spasitel
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476966/bmid_spasitel-TPX-476966.jpg 5 1754 1754

Nové úžasné, napínavé meziplanetární dobrodružství od autora světového bestselleru Marťan. Ryland Grace zůstal jako jediný přeživší na zoufalé misi poslední naděje. Pokud selže, lidstvo zanikne. Je tu však drobný háček – Ryland to neví. Nedokáže se vybavit ani své jméno, natož že má nějaký úkol a jak ho asi tak splní. Všechno, co ví, je, že hodně hodně hodně dlouho spal. Že se probudil miliony kilometrů od domova. A že společnost mu dělají dvě mrtvoly. Jak se mu tak vracejí vzpomínky, dojde mu, že putuje nevelkou lodí, sestavenou všemi pozemskými vládami a vesmírnými agenturami a vrženou do hloubky vesmíru, aby odvrátila hrozbu vymření našeho druhu. A díky nečekanému spojenci se mu to možná i podaří...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Project Hail Mary , 2021

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Spasitel. Přihlašte se a napište ho.

Zully737
12.06.2024 5 z 5

Kdybych mohla dát více hvězd, tak jich dám tak 10. Omlouvám se všem knihám, kterým jsem za poslední roky dala 5*, ale Spasitelovi nesahaji ani po kolena.
Sci-fi normálně nečtu, ale díky skvělému hodnocení jsem po něm šáhla a nelituji, tak čtivou a zábavnou knihu jsem dlouho nečetla. Dlouho se mi nestalo, abych se u knížky tolik usmívala, ale i několikrát brečela. Přidávám do svých Top10, stejně tak jako Rockyho, který je za mě největší poklad celého příběhu.

PrinceznaM
12.06.2024 5 z 5

Wow.
Andy Weir mě vzal na hodně zajímavou cestu :) Tohle bylo čtení, od kterého bylo těžké se odtrhnout. Člověk se dočkal překvapení i tam, kde by ho už nečekal. Vědecké popisy mi nevadily. Přidaly knize na reálnosti....že vše, co se děje, se neděje jen tak bez vysvětlení, ale má to nějaký podložený základ. Byla jsem připravená dát 4*, protože jsem si neuměla představit uspokojivý závěr knihy. Nakonec dávám 5* ... ;) Andy má prostě větší fantazii než já. A to je skvělé! skvělé! skvělé!

uzivatel9575
01.06.2024 4 z 5

Tohle bylo mé druhé sci-fi a rozhodně klobouk dolů!
Nicméně jednu hvězdu strhávám za sáhodlouhé vědecké popisy, které knize za mě trochu sestupně snižovali tendenci napětí a akce. Ve chvíli, kdy se začalo dít drama, tak jste k tomu dostali konstrukční výklad, fyzikální výklad, mikrobiologický výklad, přednášku o astronautech a za mě to trochu ubilo potenciál napětí. Možná mým problémem bylo, že mám zkoušky z fyziky a snažila se všechno mermomocí pochopit :D
Ale i tak to celé stálo za to! Začátek vás okamžitě vtáhne a nepustí!

všechny komentáře

Související novinky (10)

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (22)

Ne, vůbec to není strašidelné. Být v kosmické lodi dvanáct světelných let od domova a slyšet, jak někdo klepe na dveře, je naprosto normální.

Zatracené lidstvo! Zdržuje mě od mých koníčků.

Je to jednoduchý nápad, ale taky hloupost. Podstatné je, že když hloupé myšlenky fungují, stávají se geniálními.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (1)

2021 - Goodreads Choice Awards (Best Science Fiction)

Kniha Spasitel v seznamech

v Přečtených2 189x