Minulosti neutečeš

Minulosti neutečeš https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450841/bmid_minulosti-neuteces-JfG-450841.jpg 4 91 35

Bezejmenné dívky série

Ewert Grens série

9. díl

Pět červených svíček na dortu. Spousta očekávání. Copak mohla pětiletá Zana tušit, kolika lidem tenhle jediný den změní život? Chtěla přeci jen zpívat „Hodně štěstí“. Když Ewert Grens vejde do stockholmského bytu, udeří ho nosu zápach vařeného jídla a něčeho mnohem horšího. Na to, co spatří, nebude moct ještě dlouhá léta zapomenout. Uběhnou téměř dvě dekády a on se v onom bytě ocitá znovu. Někdo se vrátil a pátrá po Zaně. Grens je nucen svádět závod s časem, aby ji našel jako první. Mrazivý thriller Anderse Roslunda je příběh o pomstě a zradě a sleduje ikonické duo Grense a Hoffmana, kteří se znovu shledávají, aby společně po dobu tří dnů čelili světu, který se otřásá v základech, a minulosti, jež se neúprosně vrací.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Jamåhonleva , 2019

marie8567
05.11.2023 5 z 5

Ú....žas...neeeeeee.....vážně .....celou dobu jsem zadržovala dech a krokodýlí slzy na konci....

petrarka72
09.08.2023 4 z 5

Je to jízda a moc pěkný noir příběh, člověk v pozadí dlouho neodhadnutelný a konec skvostný - ale hvězda dolů za dialogy tu a tam šustící papírem.

Kaja1
25.07.2023 4 z 5

Pěkný špionážní román. Bylo to napínavé od začátku a konec ten vás dostane.

Janík511
17.05.2023 4 z 5

Jsem na vazkach, co napsat o této knize. Je nabitá akcí, nemá hluchá místa, ale komisař a zápletka šly mimo mě. Ještě ke všemu takový pro mě smutný konec.

Pavlína2019
21.04.2023 4 z 5

Velice kvalitně napsaná detektivka.
Zvláštní a komplikovaná zápletka.

Poněkud se mi toto téma nestrefilo do vkusu, ale to je moje záležitost.

Autor píše velmi dobře, posuďte sami...

Maky806
23.03.2023 5 z 5

Ty jo, tak to byla jízda. Já se nemohla odtrhnout. Píšete tu o dalším dílu, tak jestli opravdu vyjde, tak už teď se nemůžu dočkat.

alca-212
23.10.2022 5 z 5

Kdyby byl v anotaci jen náznak toho, o co jde, kam nás příběh zavede, po knize bych nesáhla. A to by byla škoda :-).
Těším se na další díl.

TerezaaBaarova
09.09.2022 4 z 5

Nemám moc ráda gansterky.. ale takhle mě vlastně bavila nad očekávání. Skvělej začátek, který navnadí i nejzarytějšího odpůrce mafiánů :) Super duo Eweret a Piet! Pecka! Fakt jsem nadšeně zhltla celou knihu! A co další díl, bude stejně dobrý?

miruska1
24.08.2022 5 z 5

První kapitola má navnadila na super příběh. Až do chvíle když sa střetnou Ewert a Piet, som postrádala souvislosti. Pak to všechno začalo dávat smysl a byl to hodně zajímavý a čtivý příběh. Něco se dalo předvídat, něco překvapilo. Závěr jsem si představovala jinak ale i tak super.....

alexis818
07.08.2022 5 z 5

To bylo opravdu moc dobře čtení.Nevyhledavam tato témata,kdy se jedná o obchod se zbraněmi ,ale bylo to opravdu neskutečně čtivé a napínavé,že se nedalo přestat,těším se na další díl.

martina2540
06.08.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla čtivá, i když to není úplně můj šálek čaje.

SilvieSisinka
22.07.2022 4 z 5

Skvěle vypracovaná zápletka.Od poloviny knihy jsem tušila kdo to všechno nastražil a trefila jsem se.I tak krásně napínavé čtení.

FilipHaring
05.07.2022 4 z 5

Táto kniha ma úplne odrovnala. Dej bol veľmi čtivý a napínavý. Teším sa na pokračovanie.

vera4669
29.05.2022 5 z 5

Měla jsem nějakou představu, o čem by kniha mohla být, když jsem jí vzala do ruky. Nemohla jsem se více splést, ale v dobrém. Miluju tyhle thrillery,.. Odkrývání minulosti, zločinecké organizace, napětí.. Já jsem velmi mile překvapená a autora dávám do oblíbených, aby mi nic neuniklo, super čtení

Make20
26.04.2022 5 z 5

Kniha Minulosti neutečeš je další skvěle propracovaná severská detektivka. Autor vypráví napínavý příběh, který mě bavil od začátku až do konce. Prolínají se zde dvě dějové linky, které spolu navzájem souvisí. Od tohoto autora je to má první knihu a určitě není poslední. Mohu vřele doporučit. Jsem ráda, že jsem si ji zakoupila.

Makůvka
31.03.2022 5 z 5

Po první přečtené části knihy jsem měla určitou představu, jak se děj bude odvíjet a kam bude směřovat, dost mě to navnadilo. Při čtení druhé části jsem zjistila, že jsem úplně vedle. Samé zbraně, gang, pašeráci, informátoři.... né můj šálek čaje. Jenže ono to do sebe začalo vše krásně zapadat, kousek po kousku. A mě se to začalo hodně líbit. Nakonec to byla fakt skvělá knížka, jsem ráda, že jsem jí dala šanci a určitě si přečtu další pokračování se sympatickým, ale osamělým vyšetřovatelem.

berila
24.02.2022 5 z 5

Ač toto téma nemusím, tak dávám plný počet, protože se mi líbil styl psaní a napětí až dokonce.

Zuzana215
19.02.2022 5 z 5

Kéž bych mohla dát víc ...první kniha, co jsem od autora četla a musím říct, že jsem nadšená. Dle anotace jsem čekala něco úplně jiného (otřepanou detektivku - promiňte mi ten výraz, kterou sesmolí kde kdo :)..)a ten závěr..fascinující!

Olous1
17.02.2022 2 z 5

Začátek knihy bomba,ale pak nastalo rozčarování a zklamání. Nalákalo mě vysoké hodnocení,ale vůbec mi to nesedlo. S velkým vyčerpáním dočteno.

Iki1
09.02.2022 5 z 5

Tak tahle kniha je super jízda. Skvěle vystupňované dějové napětí, odbočky do minulosti hlavních hrdinů, které přinesou další náhledy a dějová napětí. Využití i sebemenších příležitostí k přitažení čtenářovy pozornosti. Užil jsem si to. A v okamžiku, kdy už jsem myslel, že vím... Cvak! Vše se krásně propojilo a bylo to najednou jinak. Snad jen toho neskonalého násilí byl nadbytek, ale to prostě k tomuto druhu knih patří.

Anders Roslund
švédská, 1961