Prostá pravda

Pensylvánské městečko Paradise je oázou klidu a míru – dokud ve stodole jednoho farmáře není nalezeno mrtvé novorozeně. A dojde k ještě překvapivějšímu vývoji. Ukáže se, že matkou dítěte je osmnáctiletá Katie Fisherová, neprovdaná dívka ze společenství Amišů, velmi striktní protestantské církve, jejíž členové dodržují pravidla tzv. prostého života. Oblékají se jako v 19. století, nepoužívají auta ani elektřinu a odmítají středoškolské vzdělání. Aby měla zbožná amišská dívka nemanželské dítě, a navíc ho zavraždila, je téměř vyloučené, ale proti Katii existují velice pádné důkazy. Obhajoby se ujme cynická, zatrpklá advokátka Ellie, která je s obviněnou vzdáleně příbuzná. Když se snaží dopátrat pravdy, musí nějaký čas s Amiši žít. Jde nejen o strhující soudní drama, ale především o velmi zajímavý průhled do života Amišů, zásadní otázky rodinného života a generačních rozdílů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/614/prosta-pravda-KTk-614.jpg 4.3628
Vydáno, Ikar (ČR)

Plain Truth, 2000

Kniha Prostá pravda

ivka67
včera

Jodi opět nezklamala,moc hezky vykreslený příběh.

d.oliee

Jodi je moje oblíbená spisovatelka a líbí se mi, že se do tématu plně položí a pozjišťuje si nejdříve fakta u odborníků. Zároveň ukazuje, že nic nemusí být jednostranné.

emve

Po dočtení knihy jsem byla lehce rozpačitá. Pak jsem ale nad tím vším začala přemýšlet, kolik rovin a úhlů pohledu v sobě ta kniha skrývá, že nic není černobílé, že je těžké nesoudit druhé podle sebe. Hodně dobře vykreslena psychologie postav, spousta náznaků pro pozorné čtenáře.. Tohle přesně mám na knihách ráda. Autorčin styl psaní mě obecně baví a i tentokrát zasadila příběh do zajímavého prostředí. Takže jako všechny její knihy, které jsem zatím četla, vřele doporučuji. :)

Amifa

Pekna kniha, zajimava zapletka, i kdyz jsem tak nejak od zacatku tusila, jak kniha skonci. Ale i tak napinave do konce.

Mabie

V této knize se na čas přestěhujete na farmu k Amišům, lidem, kteří dodržují staleté tradice, hluboce věří v Boha, mluví jazykem německých imigrantů z 18. století, chodí v šatech z té doby, jezdí v koleskách tažených koňmi, jsou zkrátka z jiného století.
Před zhruba 10 lety jsem měla tu jedinečnou možnost a v Pensylvánii navštívila rodinu Amišů. Strávila jsem u nich jen pár hodin, ale přesto jsem měla pocit, že i když nevyznávám jejich hodnoty, jejich způsob života je přirozený, prostý, jednoduchý. Tvrdě pracují a jedná se o fyzickou práci po které člověk cítí zdravou únavu a rád se posadí s celou rodinou ke stolu, aby společně pojedl. Překvapilo mě, že jsou opravdu bohatí - konkrétně v oblasti, ze které je i tato kniha, jsou Amišové největšími producenty biopotravin.
Příběh je dobře vystavěný, občas možná trochu rozvláčný, ale pro mne osobně moc zajímavý hlavně popisovaným prostředím, rituály a tradicemi, nikoli příběhem samotným.
Doporučuji jako trochu něco jiného.

tofudo

Opět skvělá kniha. Čtivá, zajímavý příběh. Moc se mi líbilo prostředí amišské farmy, přiblížení a popis jejich myšlení a života. Moc se těším na další autorčino dílo ????

Vlaďkaa4

Další výborná kniha od autorky, ale ne nejlepší. Tentokrát jsem tušila rozuzlení a wau se nekonalo. Ovšem pořád to je zajímavý příběh, napsaný velmi čtivou dobrou.

vladka321

Kniha Prostá pravda se mi moc líbila. Krásně propracovaný život pozoruhodné amišské komunity. Stejně tak lékařské a právnické postupy. Téma velmi kontroverzní a zajímavé. Kniha lidsky napsaná s emočním nábojem.
Ten konec je však velkým překvapením a škoda, že nelze více rozebrat...
Rozhodně opět skvělé dílo Jodi Picoultové.

Poslední Laponec
Poslední Laponec