Bábovky

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293567/babovky-xg4-293567.jpg 3.72976
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Motto

Eldaren
předevčírem

Nezaujalo me. Spousta pribehu, ale vadila mi jista neuplnost, nedotazenost.
Lehke odpocinkove ctivo.

fruitbueno

Čtení na deštivé odpoledne. Líbilo se mi provázání jednotlivých postav a příběhů, silné vykreslení jednotlivých osudů a celkově styl autorky.

kob

Předpokládám, že kdybych knížku četla s nějakými časovými prodlevami, věčně bych nevěděla kdo je kdo. Jelikož jsem ji ale "sjela" za víkend, tento problém nenastal...a docela mě to bavilo.

Kačeci

Kniha je velmi čtivá a doporučuji k přečtení... Propletení osudů všech žen je neskutečné a někdy mi přijde až velmi reálné... Líbí se mi, že každý příběh končí malým otazníkem, ale postupem se objeví v dalším příběhu jiné ženy. Knize dávám 4 hvězdičky.

Misha224

Tato kniha mě neoslovila,zbytečně moc postav v jedné knize. Jak se říká "Všeho moc škodí "

KACABAK

Knihu jsem přečetla asi před měsícem, čte se rychle, ale jediné, co si pamatuji, že je to příběh o 12-ti ženách...kterým přezdívaji tzv. bábovky. Více si však o ženách již nepamatuji.

Veru.Viti

Po přečtení některých komentářů jsem měla malinko strach, že se v postavách nebudu vyznávat a odložím knihu v polovině. Proto jsem se od začátku snažila soustředit na jména. Nebylo to ani potřeba. Neztratila jsem se ani jednou. Kniha se mi opravdu líbila, je čtivá. Neumím si představit, jak dlouho by mi trvalo vymyslet podobně zapletené osudy dvanácti žen. Nejde ani tak o to, jestli je to reálné či nikoli. Líbilo se mi čekat na další příběh a jen se nechat překvapit spojením dalších osudů. Za mě pět hvězdiček právem.

lucinkaV

Knížka na 2 večery. Skvěle se čte. Každá kapitola se věnuje příběhu jedné ženy. Osudy postav se prolínají. Jednotlivé kapitoly mají otevřené konce, ale i tak jsou v dalších příbězích střípky ze životů žen z ostatních příběhů. V každé kapitole je nějaké překvapení.

Adell-ka

Styl vyprávění mi úplně nesedlo, bylo tam moc podtav a ztrácela jsem přehled, kdo je kdo. Jinak ale nenáročná oddechovka, přečteno za několik dní.

suvik

Nekdo psal, ze osudy a pribeh jsou v teto knize uveritelne, ja vnimam pravy opak, je to prilis vykonstruovane, vysroubovane. Zadna z postav mi nebyla nicim blizka, vsechny mi pripadaly chladne, neosobite, vlastne dost podobne, i kdyz kazda s jinym zivotnim pribehem. Sloh je ctivy, coz o to, ale nijak me tahle kniha neuchvatila a vlastne ani nema pointu a ani me nenapadlo domyslet nejaky konec nebo tak. Jednoduse jak jsem ji precetla, hned jsem ji zapomnela. Pro me spis zklamani. Uplne vidim, jak si autorka nactrla skicak s postavami, vzajemne je pomerne dost slozite propletla a pak domyslela omacku okolo.

jana277

Príjemné oddychové čítanie. Človek nikdy nevie, ako a kto, čo sa kedy vráti...

Maevie

Druhá šance pro Bábovky a několikátá pro Třeštíkovou, ale opět přečteno bez velkého nadšení. Autorčin styl psaní mi připomíná dvanáctiletou holku, co se snaží mermomocí napsat hezkou slohovku. Snaží se o to tak moc, že počet jejích hrdinek přesáhne únosnou mez. Což by se přežít ještě dalo, kdyby většina nebyla hloupoučkými pipinami.

mishka1976

Knihu jsem nedočetla. V tolika postavách jsem je po čase začala ztrácet - kdo s kým, bez koho a o čem. Přeskakování v čase na čitelnosti knihy také nepřidalo. Příběh mi přišel příliš zamotaný, tak nějak násilně vykonstruovaný. Naopak postavy byly vykresleny spíš jednoduše, tak nějak hloupě.
To, že každému autor nesedne je věc normální, co mne ale zaráží, že tato kniha je považována za bestseller.

x.capricorne

Mnoho příběhů, mnoho postav, z nichž některé z nich se vzájemně znají a jejichž příběhy se prolínají. Čekala jsem nějaké vyústění, pointu. Bohužel nic, trochu zklamání. Jinak napsáno celkem pěkně a čtivě.

Jana09

Styl autorky je opravdu skvělý - knížka měla spád a bavil mě ten propletenec postav. Líbilo se mi, že to bylo uvěřitelné, odkoukané ze života a někdy tedy dost šokující. Určitě stojí za přečtení.

Hospodyňka

V jedné nejmenované rodině (mého muže) máme strýce, dříve tetu, který byl jak vdán, tak ženat. Také bratrance, který byl strýcem, otčímem a následně manželem své neteře. A v neposlední řadě sourozence, co si po pár letech vyměnili partery, samozřejmě genderově. Prostě a jednoduše, ať na písku, nebo u pečení, tahle knížka zůstane zarytá...už pro ten paradox obyčejného života.

artepeli

Propojené příběhy (až příliš) mnoha lidí. Zajímavě vystavěná konstrukce knihy, ale vzhledem k tomu, že jsou to jednotlivé povídky, už po pár dnech pauzy od čtení jsem se ztrácela v tom kdo je kdo.

Ester71

Fajn počtení ukazující nejen radost, štěstí a lásku, ale i tu méně veselou stránku života.
Určitě zkusím další knihy od této spisovatelky..

1v8na

"SPOILERY" Jde opravdu o příběhy ze života - je míchnutá trochou negace, ale hlavně reálností a uvěřitelností - což na knize hodně oceňuji. Kniha byla čtivá, rychle ubíhala.
12 příběhů se ve finále spojí v jeden. Je to hodně propracované.
Velmi se mi líbily i vtipné hlášky v knize.
Např.: "Já jsem svoji Milušku.... ještě nikdy.... no... to.. nepodved" a říká to účetní, ženské s kterou by si chtěl :D
Jediné, co vidím jako mínus jsou hodně případech chyby v komunikaci mezi lidmi, co má nedozírné následky.
Tip: Je lepší číst příběhy v celku a v kuse - já se tak potom líp orientovala v příbězích.

misaC

Kniha se mi četla dobře. Mnoho postav mi až tak zase nevadilo - dokonce mě bavilo, jak rychle si vybavím propojení jednotlivých postav a udržovalo mě to v soustředění. Někdo tady zmiňoval, že je kniha příliš negativní, to si nemyslím, spíše mám pocit, že takový je prostě život.

kristyna7259

Čtivá kniha, konec trochu zklamal.

Stoklaska

Příliš mnoho postav knize škodí, čtenář se ztrácí v ději. Celkově mě kniha spíše zklamala.

Lucissia

Tak to jsem zas jednou šlápla vedle. Tak negativní knížku jsem dlouho nečetla. Když pominu autorčin sloh, na který jsem si po čase zvykla, uvěřila bych i propletenci vztahů, ale tolik negativních emocí na třista stránkách jsem nečekala. Všichni v knize byli nešťastní a to se v anotaci píše, že v knize nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Tak asi jsem špatně četla, ale ironie a humoru jsem si fakt nevšimla. Vím, že život není procházka růžovou zahradou, ale tohle bylo už fakt hodně, z toho budu mít snad i deprese. :-)
Nicméně musím dát knize jediné plus a to, že na ni nejspíš nezapomenu. A teď si jdu dát nějakou veselou oddychovku... :-)

IvusP

Podle zdejších hodnocení jsem byla v podstatě mile překvapena a knížku jsem přelouskala za 2 večery. Dobře se čte a jedná se o fajn oddechové čtení.

verulinka20

Je důležité si hlídat dějovou linku a postavy, hromadu a hromadu postav! Občas jsem nějaké stránky nebo pasáže musela číst znovu, abych se našla a neztratila se. Ale za mě super oddychovka, na den/dva.

ivetts

Na to jaký byl s touto knihou "boom", mě moc neoslovila. Děj šíleně zamotaný, daleko víc povedená je autorčina kniha "Osm".

Julinka88

Myslím si, že autorka má navíc, než na tak zamotaný román. J.

CHezunka
04. červnaodpad!

Tato kniha pro mě byla naprostým zklamáním, celou dobu mi to přišlo jen negativní a jako vysavač dobré nálady, ale čekala jsem i nějaký závěr, něco, cokoli a nic moc, teď mám autorcinu další knihu, tak doufám, že šlapla vedle jen zde.

allebra

Některé vztahové peripetie byly celkem reálné, jiné zase trochu "přitažené za vlasy." Orientovat se v množství postav, které se postupně znovu objevovaly, byl někdy docela "oříšek." Romány pro ženy moc nečtu, je to spíš takové žánrové zpestření. Nečetlo se špatně, ale na můj vkus zbytečně moc zamotané a negativní. Příště raději zvolím něco veselejšího.

Vlčice7

Pohodová oddechovka, nic náročného. Styl Třeštíkové mám ráda. Určitě si od ní přečtu další knížky.

partnerské vztahy osudy žen

Radka Třeštíková