Bábovky

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293567/babovky-xg4-293567.jpg 3.73388
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Motto

1bublina
předevčírem

Četla se dobře, množství postav mi nevadilo. Trochu mi to připomínalo P.Hartla a jeho Erotikon, ale tohle bylo smutnější.

Guepp

Doporučuji číst na jeden zátah, jinak se ztratíte v množství postav, jako se to stalo mně. Nejvíce mě zaujaly první dvě kapitoly - téma, o kterém momentálně dost přemýšlím. Celou knihu jsem čekala, jak se jejich příběh bude dále vyvíjet. Ale... pak už mě přestalo bavit luštění, kdo je kdo a kdo je na koho napojený. Nakonec jsem knihu nedočetla.

Romanka89

Tento typ literatury není můj žánr, četla jsem hlavně kvůli výzvě. Příběhy dvanácti žen, jejichž osudy jsou propojené. Některé příběhy mě zaujali více, jiné méně. Lehká nenáročná oddychovka.

Čtenářská výzva 2019: Kniha od současné české autorky.

Iva1988

Kniha byla čtivá. Líbilo se mi propojení všech postav.

veamertl

Tady se trošku víc rozepíšu..:)
Literatura by se mohla dělit třeba na tu nejvyšší, kterou nepochopí žádný běžný smrtelník. Jen Vaše upjatá učitelka z češtiny ze 7.třídy, pán bůh a pak možná zhulenej Dostojevský nebo tak někdo. Na vysokou, která Vás poprvé FAKT zaujme, popáté ji pochopíte a po desáté pochopíte, že ji vůbec nechápete, ale o to ji máte radši. Mám pár pasáží z takových děl a když nastane magická chvíle konjunkce Kredence se Sifonem, já zavřu oči, můj muž se ke mně přiblíží a.. poškrábe se..někde, tak v takových magických chvílích já neslyším hudbu z filmů či tak něco, ale napadají mě úryvky z těch pár veleděl. A přesně takové veledílo Radka zatím nemá. Kdyby další literatura byla střední, nižší a nízká, tohle by pro mě bylo něco mezi střední a nižší. Do knihy se mi nechtělo, vzala jsem ji proto, že jsem ji dostala, hodila se do výzvy a hlavně jsem chtěla zjistit, zda paní Třeštíkové nekřivdím. Sledovala jsem její zrod na spisovatelském nebi poměrně od počátku. Jsem vášnivou čtenářkou nablblých časopisů, co mi podle muže snižují ročne intelekt v řádu jednotek. Možná už jsem taky na nule, kdož ví. A ty zaregistrovaly už To prší moře, ovšem, co spustily Bábovky, z toho mi bylo až blivno..Paní Třeštíková byla všude, není její vina!! a Bábovky byly na čtenářském Olympu..Ono hezká vtipná baba, co má blog, děti a za muže Třeštíka, tomu se ani nemusí dělat reklama.Bylo mi trošku smutno z toho, jak se vlastně dělaj hvězdy showbyznysu, i toho literárního, ale co už.. Zkoušela jsem číst její příspěvky i knihu a říkám, že se nemohu zbavit dojmu, že podobně by to napsala dobrá polovina mých vtipných a šikovných kamarádek. Ale o nich Žena a život nepíše..Ale zase, není to blbý, to ne. Je to ze života, aktuální, snadno vstřebatelný..Jsem zastáncem hesla "Kniha do každé rodiny, potěší děti, muže i maminy!". A holt spousta mamin je faaakt unavenejch atd. na Gogoly a spol. Takže jsem ráda za poctivej českej průměr! Však hodnocení 70 pr. je fakt dobrý a mě by dost potěšilo a mít taková čísla prodejů, tak bych bouchla i šáňo ze Champagne:) Ps.: Kdy kdo přestane vidět milenky jen jako přešlechtěný nádhery, co si s chlapem 23,5hod. denně užívají divoký sex jako z Rychle a zběsile, hlavně na lince, na pračce, na kapotě auta, proboha ne postel!! A manželky jako seberozvojem posedlý chudinky, který mužům jakože nerozumí..Mám mezi známými několik milenek a tohle už začíná být trošku předvídatelnej stereotyp, ony takový nejsou a takový život nevedou. Dokonce ani jedna z nich ještě neotěhotněla! Byť uznávám, že jejich vyvolení zadaní s nimi většinou nejsou, aby spolu četli tu vysokou literaturu z popisu výše..

Luca84

No... asi úplně nevím. Kniha je čtivá a rozhodně zaujala moji pozornost. Po jejím přečtení je mi ale smutno. Cítím úzkost a strach. To jako vážně není šance na normální, poklidný život? Chci se nebát, ale současní (čeští) autoři mě svojí interpretací lásky a rodiny celkem děsí.

Acnaj

Kniha je čtivá, ale nevyhovoval mi styl, jakým je napsaná. Byla jsem od začátku zamotaná v postavách. Doporučuji číst s kusem papíru v ruce. Autorka se zjevně vyžívá v nevěrách, což není mé oblíbené téma, zvlášť, když už je jí moc jako v této knize. Tam snad byl každý s každým.

raty

Hodně váhám nad hodnocením. S touto autorkou si asi prostě nebudu rozumět. Knihu jsem přečetla velmi rychle, těžko se odkládá. Rozhodně bych o ní nenapsala, že je to oddechové čtení. Na mě působila dost depresivně. Za velmi zajímavý a propracovaný nápad poskládat takto příběhy dvanácti žen, které mají něco společného, i když to o sobě ani nemusí vědět, přidávám hvězdičku navíc.

yennefer1
13. lednaodpad!

Zřejmě nic pro mě.

Ivet066

Kniha nesplnila me očekávání.

Peti081

Knihu jsem přečetla během dvou dnů,ale i tak jsem se ke konci už ztrácela a přemýšlela jsem,kdo ke komu patří.Ale i tak hodnotím kladně,styl psaní autorky se mi líbí,nápad zajímavý s propojením postav jen jsem čekala zajímavější konec.

AliStejsy

Kniha se mi líbila. Doporučuju přečíst v kratším časovém období, abyste se nezamotali v postavách, ale jinak pěkné počtení, příběhy se hezky prolínají, zajímavé

Pedias

První knížka od autorky a pokud jsou všechny psané stejným stylem, tak nevím, zda se do nějaké další pustím...
Po krátkém přečtení pár komentářů zde jsem si říkala, že by byl dobrý nápad si na papír psát jména a k tomu partnera atd., ale abych si poznačila to autorčino "každý s každým", tak bych potřebovala aspoň A4. Do půlky se to ještě celkem dalo, ale pak už jsem v tom měla takový brajgl, že jsem nevěděla, kdo je Patrik a kdo Robert :D
A jak někdo psal, někde v půli knihy jsem taky postřehla "pána se žvýkačkou", ale jak na něj přišla řeč, tak jsem za boha nevěděla o koho jde a dohledávat se mi to nechtělo.
Knize dávám jednu hvězdu za příběh paní Dobrovolné a jsem ráda, že jsem si knihu koupila jen jako e-knihu.

sofi987

Bohužel mne tato knížka vůbec neoslovila. Osobně vůbec nechápu celý boom kolem této autorky a jejích knih. Její styl psaní je zajímavý a poměrně jedinečný (k této knize mi ale vůbec nesedl) a mám tedy chuť zkusit ještě nějakou její knihu.

Sumatrae

Vtipne, zajimave napsane, jen mi prislo, ze konec byl tak nejak divne "useknuty"

IvetaSl

Třetí kniha od Třeštíkové a zatím asi nejlepší - nejméně pesimistická. Velmi čtivá, přečtená za tři dny. Akorát ten konec byl divný.

hapac

Druhé setkání (v krátké době) s p. Třeštíkovou. Musím říct, že mi knížka opravdu sedla, zajímavé příběhy žen vzájemně pospojované. Ano, je třeba se soustředit, aby se člověk do děje nezamotal, ale opravdu jsem si početla. Je taky pravda, že jsem se tak zcela neztotožnila s žádnou z postav. Přesto mi kniha přišla pod ruku asi ve správnou dobu. Možná, že si pak člověk více váží svého celkem vzato trošku "nudného" života. Opět chválím hezký obal a myslím, že za nějaký čas si knihu ještě jednou přečtu.

kuky921

Čtivá knížka, kde se prolínají osudy dvanácti žen. Nápad je to pěkný, jen ke konci příběhy končí spíše hůře než lépe.

josefina_silena

Kniha se četla dobře, ale ničím nevynikla. Byla to taková klasická oddechovka, kterou si jednou za čas ráda přečtu. Tuctové téma mezilidských vztahů je v dnešní době populární a rozhodně svoje publikum nezklame. Nic pro náročnějšího čtenáře.

sheldon8410
30.12.2018

Celá kniha se mi hezky četla, ale její konec mě dost zklamal...

Lofda
30.12.2018

Kniha je čtivá, děj má spád, ale.. Najednou mi došlo, jak je to průhledné, další děj předvídatelný.. Navíc to celé bylo depresivní a smutné. Jsem ráda, že žiju úplně jiný život než ony. Na tuhle knížku jsem se těšila, ale za mě jedno velké zklamání.. Ano, přiznávám, nedočetla jsem, takže mé hodnocení berte s rezervou, své čtenáře si tato kniha určitě najde.

worstway
30.12.2018

Do knihy jsem se vrhla s nadšením na úžasná doporučení nejedné kamarádky. Nevím, jestli si nenajít nové kamarádky. Ne, doopravdy. Kniha mi nic nedala, jen tik do levého oka, jak mě všechny postavy neuvěřitelně iritovaly, a tik do oka pravého nad tím tragikomickým námětem, blátíčkem, ve kterém se české filmy a knihy rochňají občas až moc blahem. Nicméně knihu jsem dočetla a pokud šlo autorce o to, abych se cítila tak naštvaně, tak to se musí nechat, že to se jí povedlo, a uděluji dvě hvězdy. Zkusím každopádně i její jiné knihy, protože je mi tohoto hodnocení upřímně líto a snad byl pro mě přešlap jen tato kniha.

andulis86
29.12.2018

Třetí kniha, kterou jsem dočetla,bohužel ke konci jsem se začala ztrácet v postavách a i konec byl celý zvláštní.Paní Třeštíková patří k mým oblíbeným českým spisovatelkám, bohužel tato kniha mi přišla oproti knihám Veselí a Osm slabší

Marťanov
29.12.2018

Moje druha kniha od R. Třeštíkové. Kniha opet nezklamala, je to ctive, zajimave.

jana6918
27.12.2018

Super odpocinkova knížka:)

Milky92
24.12.2018

Ctive,ale obcas jsem se ztratila v tom kdo je kdo,skym kdo co atd.. cekala jsem od knihy více :)

Hankah265
22.12.2018

Hezká knížka, chvilku trvalo než jsem se zorientovala ve všech postavách a vzájemných vztazích, ale jednotlivé příběhy se mi líbily. Některé smutné, některé úsměvné. Prostě mě bavila...

jana1306
20.12.2018

Pustila jsem se do knihy plna ocekavani. Ale po par kapitolach jsem se zacal ztracet v tom, kdo je s kym jak propleteny a nektere pribehy zen nebyly dotazene do konce. Z knihy mi nejak smutno, moc optimismu zde nebylo, spis takova beznadej byt zenou, obzvlast v pribehu Milusky. Jeste mam pripravenou knihu Veseli, ale jeste d ni radsi pockam;)

majík1
19.12.2018

Tuto knihu jsem dostala jako dárek.Knihu jsem přečetla za tři dni a moc se mi líbila.Je to kniha ze života, který se s nikým nemazlí a jednou je lépe a jednou hůře.Hlavně se mi líbilo,že to není taková ta červená knihovna,kde vše vždy dobře dopadne.Jsou zde různé osudy lidí,tak jak to chodí v běžném životě.

knihaknihakniha
18.12.2018

Číst knihy které nepřekvapí a neurazí mě prostě nebaví. Takovým je pro mě i tento titul, který bych románem nenazvala. Jednotlivé příběhy spolu sice souvisí, ale rozvinutý příběh chybí. Ženský svět, který popisují jednotlivé kapitoly, je mi spíše nepříjemný. Ani ne tak svými příběhy z často těžkých sociálních i životních situací, ale přílišnou lidovostí, prostořekostí a někdy až cynismem. Mám raději knihy, které nabízejí řešení nebo prostě jen povzbudí nebo rozesmutní, ale nejsou vyumělkované. Jsou knihy, ke kterým se ráda vracím, ale tato to nebude.
Ale chápu, že mnohým čtenářům mohou příběhy rezonovat s vlastní životní situací a třeba i pomoci svým humorem.

partnerské vztahy osudy žen

Radka Třeštíková