Bábovky

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293567/babovky-xg4-293567.jpg 3.72673
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Motto

misaa.p
předevčírem

Skvělá oddychovka, kterou jsem přelouskala za pár dní. Občas jsem ale měla problém s orientací v postavách, kdo je kdo, musela jsem hodně přemýšlet, která postava s kým souvisí a tak dále. Ale jinak skvělé odpočinkové čtení.

babystar

Kniha se mi opravdu líbila. Je pravda, že příběhy jsou poněkud depresivní, ale četla jsem celou noc a nemohla jsem přestat. Fascinovalo mne, jak jsou lidské osudy propleteny a s napětím jsem čekala, kdy se kruh uzavře. Ten neuzavřený konec mne nemile překvapil, a protože jsem ji četla jako e-knihu, byla jsem se v knihovně přesvědčit, že je ten konec opravdu takový, že se třeba nějak ve čtečce nevymazal. Už mám nachystány další knihy paní Třeštíkové.

agatha2

Přiznám se upřímně, že u této knihy mě strašně moc ovlivnily komentáře a debaty na internetu o této knize. Až tak moc, že jsem ani neměla chuť si ji přečíst, byť se o knize jednu dobu všude mluvilo. Nyní se mi dostala do rukou ve formě audioknihy a já se rozhodla dát jí šanci. A udělala jsem moc dobře. Mně se to prostě líbilo. Opravdu líbilo, až jsem z toho byla sama překvapená. Nevím, zda tomu pomohla zvolená forma audioknihy, která byla výborně namluvená dvanácti českými herečkami, nemohu posoudit, jak moc by se mi líbila, kdybych ji klasicky četla. Nicméně to, co bývá této knize tak často vytýkáno - že je depresivní, není ukončená, je tam příliš mnoho postav - pod to bych se za sebe podepsat nemohla. Ano, příběhy nejsou moc pozitivní, ale co? Život není vždy veselý, naopak je plný různých tragédií, ať již větších či menších. Mnoho postav? Ale tak to snad ne....A neukončenost? Z mého úhlu pohledu také ne. Vždyť snad každý příběh, který čteme, je svým způsobem neukončený, vždy může pokračovat dále a je jen na autorovi, v jakém okamžiku se rozhodne jej ukončit.

kristynyli

Kniha se mi velmi líbila, to jak se prolinaly příběhy bylo bezva. Jen bych trochu vytknula až příliš mnoho postav, chvílemi jsem se trochu ztrácela

Hella

Špičková kniha, od které se nelze odtrhnout, dokud není zcela dočteno. Jen... té bezútěšnosti a deprese bylo strašně moc, až takový zoufalý život určitě není.

TessaJean

Občas jsem měla trochu problém se zorientovat v čase a pospojovat si správně postavy, jelikož jich tam bylo fakt hodně. Jinak je ale kniha skvělá, čtivá a hlavně pravdivá... což se mi u knížek hodně líbí, že ne všechno musí končit happy endem :)

Pilulka89

Čtivé, poutavé, místy legrační i dojemné. Dokonalé propojení na první pohled naprosto si sobě cizích postav. Palec nahoru a doporučuju. Těším se na filmové zpracování.

Vlcice72

Skvělé čtení. ...

Markytkaaa

Za jedno letní odpoledne bylo po srandě. Musím ocenit jak příběhy krásně navazovaly i když ke konci už to bylo trochu řídké. Za každou cenu bych asi dvanáct kousků nedělala ... stačilo by tak osm, aby to mělo pořád stejný spád a hlavně nápad.

Adusa68

Velmi originální a čtivá forma, se kterou jsem se ještě v žádné knížce nesetkala. Skutečně brilantně propletené osudy lidí od začátku až do konce. Věřím, že ten otevřený konec bude uzavřen ve filmovém zpracování, na které se už teď moc těším. :)

MarketJay

Velice čtivá kniha. Jen jedna připomínka, co ten konec? Chci vědět, jak to dopadlo. :)

hany77

Ač je to pořádná změť postav, vzájemně propletených v osudových okamžicích života, je to velmi čtivé, děj svižný a nemáte šanci se nudit, neboť stále musíte mít na mysli, kdo se s kým schází, kdo s kým má dítě a kdo koho potkal...je to fajn knížka! A že někteří čtenáři tomuto titulu vyčítají depresivní podtón?? Opravdu si myslíte, že to člověka nemůže potkat?? Ale může...jen to možná nevidíme v těch širších souvislostech, jako paní autorka...v životě - díky za to!!! V knize - super!!

YA-girl

Přiznám se, že knihu jsem si přečetla spíš "z donucení" a nakonec jsem byla celkem příjemně překvapená. Dávám ale jen tři hvězdičky, protože mi přišlo, že autorka zbytečně všechny svoje nejlepší nápady vyplýtvala do jediné knihy a vznikl tak zbytečný guláš. Dala bych přednost tomu, kdyby bylo postav méně, ale byly popsány víc do hloubky a jejich příběhy se víc (a s pointou) propojily, a/nebo když už bylo postav tolik, tak aby aspoň byly nějak vzájemně odlišitelné, např. aby každá měla odlišný styl vyprávění a byla díky tomu víc zapamatovatelná. Celkově - jako nápad mi to přišlo dobré a četlo se to příjemně, ale myslím, že z toho šlo vytřískat (= pro čtenáře) ještě mnohem víc. No a půl hvězdičky taky srážím za to, že to bylo až moc "depresivní" na můj vkus; člověk měl po dočtení pocit, že žít v dnešní době ve šťastném, spokojeném a funkčním vztahu je v podstatě utopie... a pod to se prostě podepsat nemůžu ;).

Petuleke

...proč už to končí? Já chci ještě číst...

suzziemusta

Kniha je napsaná skvěle, příběhy jsou pěkně provázané, ale je to šíleně depresivní... Přijde mi to jak 12 etud na neštěstí ženy. Orientace v postavách bez problémů. Hodně lidí píše, že chybí zakončení... Mno byly to jednotlivé příběhy, takže bych to jako mínus nedávala, ale taky by mě zajímalo, jak to s hrdinkami dopadne... Znovu bych nečetla a rozhodně bych o této knize nenapsala, že je to oddychovka, jak tu někteří píší.

Lucyja

Skvělá kniha, přečteno jedním dechem, klidně bych uvítala pokračování.

Barulinkas

Přečteno jedním dechem, akorát co ten konec?? Zajímá mě, jak to všechno dopadlo.

lagina

jé, to jsem si odpočala :) čte se svižně, příběhy jsou čtivé, ještě jsem se nesetkala s takto postaveným příběhem. Rohodně nic do povinné četby, ale účel v oddechu plí na maximum:-)
Hvězda dolů za depresi, bylo by to uvěřitelnější kdyby alespon jeden příběh končil nějak pozitvněji.

Gabibi

K vodě dobrý.

Vlastně mě Bábovky překvapily, myslela jsem, že budou horší. Zápletky a mikropříběhy nejsou špatné, text se čte dobře a celkově to není vůbec hloupé. Ale stejně asi tenhle žánr "české jednohubkové vztahovky ze života" nemusím, potřebuju něco navíc. Postavy mi byly nesympatické, takové ty antihrdinky a antihrdinové, kteří jsou na tom hůř než vy, se kterými čas trávit nechcete. Jejich charakter je tak nějak odpudivý a vztahy nešťastné.

Nejlepší na knize je její obálka.

Levandulle

Osudy žen vás nenechají v klidu. Jsou to ženy opravdu různé - z různých sociálních vrstev, s různými povahami. Během četby s překvapením zjistíte, jak se jejich osudy prolínají. Zajímavý je různý pohled na stejné události. Jedno mají ale společné. Málokterá z žen žije v funkčním vztahu. Někdy se na tom podílejí oba partneři přibližně stejným dílem, kdy to hezké, co mají společného, nechají postupně převálcovat všedností a stereotypem, jindy jsou karty rozdány tak, že vztah je předem odsouzen k nezdaru. Je zajímavé i zábavné sledovat, jak se s životem poperou.

Sanmark

Celé je to nereálně pronáhodované, ale když na tuhle hru přistoupíte, tak se knížka čte sama, má spád i nápad, je zábavná.
Úvahy opravdové, nešustí papírem, opsané ze zkušenosti ze života.
Některé příběhy Vám zůstanou v hlavě, jako by byly skutečné.
Postav je hodně, ale nijak mě nestresovalo, že se v mozaice tu a tam ztrácím.
Hvězda dolů jen za:
rozmar se slovem bábovka byl rušivý, a
tu a tam byly úvahy zdlouhavé.
Rozhodně ale jdu na autorčiny další knížky.

Amy27

Zajímavý styl psaní. Radka Třeštíková píše jazykem "tak jak ji zobák narostl", což je mi sympatické, ale musí si na to člověk zvyknout. Bábovky mě bavily a musela jsem je číst hned 2x, abych se v postavách více orientovala. Ubírám hvězdičky kvůli depresivním a negativním příběhům. Člověk má při čtení pocit, že jsou lidi jen pokrytci a lháři. Ale knihu bych doporučila.

cibulka 8

Kniha se mi moc líbila. Co člověk, to jiný charakter, jiný pohled na stejnou věc.
Oceňuji i to, jak postavy z předchozích povídek, byly zakomponovány do povídek dalších.

lucie5803

Knížka nebyla špatná, nápad na 12 propletených povídek byl zajímavý, ale moc mě nebavila. Za mě takové pohodové čtení do MHD.

Curly Lola

Knížka mě bavila, možná proto, že jsem tam našla jak sebe, tak i spoustu lidí, které znám. Dokonale vystihla pocity každé postavy, i to, že ačkoli okolí danou osobu můžou onálepkovat a odsuzovat, pořád je to jen člověk a vše není jen jeho chyba. Děkuju za takové knihy. Ač bych si ráda početla i to, jak to s postavami pokračovalo a chyběl mi trošku závěr, dávám 5 hvězdiček.

PetikH2O

Strašně se mi líbí, jak to do sebe všechno zapadá. Zajímavé, fakt že jo.

Kviky

Příběhy byly strašně bezutesne.. Kniha se četla rychle, ale je spíše smutná..

Marcela2112

Miluju spletité příběhy, a proto mi kniha vyhovovala.

eva2114

noooo.... dala sa precitat.

melien

Kniha se velmi dobře čte, osudy jsou zajímavě propletené, ale bohužel mi chybí konce, vše je až moc otevřené. .

partnerské vztahy osudy žen

Radka Třeštíková