Bábovky

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293567/babovky-xg4-293567.jpg 3.73117
Žánr:
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (906)

Přidat komentář
Yustina
dnes

Knihu jsem přečetla kvůli čtenářské výzvě.. Jinak bych ji vůbec nedočetla. Mě tedy nijak neoslovila. Za mě ztráta času.

tyna_01
včera

Reálné příběhy dvanácti žen, které může zažít kdokoliv z nás. Možná proto, že to byli starosti reálné, proto se kniha četla velmi dobře, vč. starostí, radostí a různých životních zvratů.

knihomolka111
předevčírem

Hodně mi to připomínalo knihy Patrika Hartla, které se ale mně osobně líbily mnohem mnohem více.

KateTheBlogger
21. září

Knížka kterou musíte začít, pokud se chcete ponořit do četby Radky Třeštíkové. Knížka je vtipná, smutná, překvapivá, neuvěřitelná, čtivá. Líbilo se mi jak byly všechny příběhy propojeny a trochu mi to připomínalo Pulp Fiction (ne tématem, ale právě tím prolínáním se :-)) Za mě 5 hvězdiček!

petunkav
19. září

Pěkné, vtipné, místy smutné - prostě ze života.
Skvěle propojené příběhy žen. Někdy tedy až neuvěřitelně, ale proč ne.
Velice příjemné čtení.

lilyjane2
19. září

Nechápu ten rozruch kolem a už vůbec ne všechny ty nadšené ohlasy. Za mě naprosto průměrná kniha.

bigben
12. září

Zamotané životní příběhy, které se rozmotávají a lidé se prolínají, u mě super kniha.

Radik74
11. září

Klobouk dolů autorce za vymýšlení toho děje, aby do sebe neustále zapadal a na konci uzavřel kruh. Často jsem se ztrácela v postavách, musela jsem se vracet a listovat zpět a osvěžovat si paměť kdo byl kdo.. Ale celkově se mi kniha líbila.

krizek
06. září

Sto lidí, sto chutí. Moje chuť to tedy není. Ani nevím proč jsem knihu otevřela, chtěla jsem lehčí čtení? Oddechovku? Darovanemu koni na zuby nehled? Nevím, ale cca po padesáti stránkách jsem ji opět uložila do knihovnicky. Stihla jsem příběhy tři hysterickych těhotných žen a říkala jsem si - uf, taková nejsem, doufám, že ani nebudu! To je vše, co jsem si odnesla, třeba to byl autorcin účel

tezka_vazka
04. září

Bábovky se mi moc líbily, nenudila jsem se ani chvíli. Četla jsem od autorky další dvě knihy a Bábovky mě zaujaly nejvíc, určitě si je zase jednou přečtu.

Vercatko91
04. září

Je důležité si hlídat dějovou linku a postavy, hromadu a hromadu postav! Občas jsem nějaké stránky nebo pasáže musela číst znovu, abych se našla a neztratila se. Ale za mě super oddechovka, na den/dva.

Ainyska
03. září

12 žen, 12 osudů, které se navzájem prolínají až je z toho chvílemi pěkný guláš. Není to můj typ knížek, sáhla jsem po ní v knihovně náhodou, ale nezklamala. Kniha vás vtáhne do děje a né a né vás pustit. Jediné co mě u některých osudů neskutečně s*alo, byly otevřené konce, které se později už nevysvětlili.

Stejně jako ostatní jsem se v tom docela ztrácela a musela listovat v knize zpátky, abych pochopila ke komu daná postava patřila. Vzhledem k tomu jak rychle se kniha čte, celkem brzo v tom máte guláš. Každopádně i tak to kupodivu funguje a kniha mě bavila.

Jednu hvězdu schovávám na příště (pokud nějaké bude). Kniha si zaslouží pokračování.

MiliKry
02. září

Knížka se četla dobře a rychle. V počátku jsem se trosku ztrácela v postavách a občas jsem se musela vrátit zpátky, abych si vzpomněla kdo ke komu patří. Je tam na mě moc jmen a postav a vadi mi otevřeny konec, tak snad bude pokračování, abych se dozvěděla co se se všemi vlastně stalo...

maze
02. září

Varování: příspěvek může obsahovat spoiler.. Měl jsem možnost v poslední době číst knihy tří populárních českých autorů. Michala Viewegha (Vybíjená), Patrika Hartla (Prvok, Šampon, Tečka, Karel) a Radku Treštíkovou (Bábovky). Společným znakem všech 3 knih je systém psaní. Popisuje příběhy několika až většího množství hrdinů. Každá kapitola nese jméno jednoho z nich a ideálně z jeho pohledu příběh vypráví. Ač vypadají jednotlivé dějové linie relativně samostatně, v různých časových rovinách se více či méně vzájemně propojují. To mě zaujalo, skoro to vypadá jako recept na knihu v česku :-) Radka Třeštíková to v Bábovkách dotáhla z mého pohledu v tomto systému nejdál - vypráví příběh 12 hrdinek a nemalého počtu postav okolo nich a navíc je všechny opravdu zhusta až nepravděpodobně propojuje. Až tak, že jsem si ve čtvrté kapitole řekl a dost, už se v tom zamotávám, tenhle orloj si musím kreslit :-) Co z toho vylezlo můžete vidět na https://www.dropbox.com/s/xxpm5jmenc0k46i/babovky.jpg . Možná to zní trochu jako kritika, ale vlastně ne, kniha je vcelku zábavná a na dlouhé zimní večery ji klidně doporučím..

LucušN.
30. srpna

Jediná kniha od Radky Třeštíkové která se mi líbila. Ostatní jsou plytké, hlavní postavy nesympatické.

dana7551
24. srpna

Hezky se četla a propletenec žen byl fakt důmyslný. Bavil mne pohled vždy některé z nich na svůj život a na vše kolem. Je to v životě tak, že ostatní často nechápou to co a proč dělají jiní. Hezké čtení na dovolenou.

lee5747
21. srpna

Za mě super, neměla jsem žádné očekávání. Autorka píše zajímavě, lehce mě vrhne do děje a rychle se její dílo četlo. Moc se mi líbí ta propletenost, se kterou jsem se ještě v takové míře nesetkala.

machina
17. srpna

Moje druhá kniha od autorky. Její styl psaní je moje krevní skupina, s příběhy jsem byla spokojenější než u "Dobře mi tak", postavy a jejich osudy autorka propletla naprosto geniálně, ovšem musím se přidat k názoru, že konec byl až moc otevřený. Jasně, v obyčejném životě "knižní konec" taky neexistuje, pořád jdeme dál, ale sakra - jsem tak navnaděná se dozvědět, co se stalo s paní Dobrovolnou, s Ondrou, s Nikolou a jejími mámami... Chybí mi prostě nějaká katarze... přece nemůžu volat paní Třeštíkové, jak by to bylo dál. :D

Flickova
17. srpna

V knize mi chybí lékař závislý na kodeinu, týraný pudl a odhalení, že sousedka je z jiné planety (dobrá, to už přeháním- to už by byl trochu jiný žánr) a bylo by to komplet. Četlo se mi to dobře, jen toho materiálu a lidských osudů bylo podle mého názoru při nejmenším na dvě knihy, vůbec by mi nevadilo, kdyby autorka trochu zvolnila.

iva2423
16. srpna

Asi prvních 50 stran, dobré čtení celkem. Poté jsem se v tom začala ztrácet. Na mě to působí tak, že autorka nevěděla co dál s tím, takže přidala dalších 10 zbytečných postav a nějak to šlo do …. ztracena. Nedočetla jsem. A navíc je tam chyba, nikdo si asi s korekturou hlavu nelámal, kabelka fakt nemá uši.

terinka.tp
14. srpna

Čím víc se postavy propojovaly, tím víc se mi kniha líbila. Žádné přeslazené románky, jen celkem reálné situace ať už úsměvné nebo spíše k pláči.
Neuzavřené konce se mi sem hodily, pokud chcete nějaký reálný příběh, nemůžete přece na konci mít větu: "A žili šťastně až do smrti."

Stani95
13. srpna

Knizka se mi libila, oddychove cteni a rychle precteno. Na muj vkus zaver az moc otevreny.

Marmelada01
08. srpna

Pohodové, pěkně propletené čtení. Líbily se mi realisticky popsané charaktery žen. Konec byl ale až moc otevřený. Celkový dojem trochu zkazil

Sisine
05. srpna

Kniha se mi moc líbila.jednotlive příběhy parádní,za mě super jak se příběhy vzájemně prolínaly.

klarinka9974
05. srpna

Mě se ta knih líbila. Všechny příběhy na sebe skvělé navazovaly a co nebylo vysvětlené v předchozím, se hned vysvětlilo v dalším. I když nebyli příběhy dokončené, tak na mě celá kniha zapůsobila a dala bych šanci i dalším knihám od této autorky.

Jidřiškaa
03. srpna

Vypadalo to, že to bude přesně ten druh četby, co mám ráda. Ale jsem trochu zklamaná....příběhy bez pointy a díky propojování
ženských osudů jsem v tom měla trochu zmatek.

Voltík
03. srpna

Fajn oddychovka a nápad s prolínáním jednotlivých příběhů se mi celkem líbil. Ale ten ,,konec'', pokud se to tak dá vůbec nazvat, mě docela zklamal. Někdy mi otevřené konce nevadí, ale u této knihy mi to prostě nesedí.

jana6160
03. srpna

Fakt super. Přečtu si někdy ještě jednou!

Aaloha
03. srpna

Kniha se četla dobře, ale ztrácela jsem se v postavách, kdo je s kým propojený a taky mi vadily otevřené konce příběhů. Jinak pohodová četba.

daniela7015
02. srpna

Kniha bez deje a hlavne bez konce. Je to pribeh, ktery postupne z ruznych pohledu odkryva asi 15 lidi, kazdy neco o sobe a kousek ze spolecneho pribehu. To, jak se vyviji jejih pribeh dal nebo nedejboze konec, s tim uz se autorka neobtezovala :-) takovej ten pocit, kdyz knizka nema ani naznak konce a informaci o deji a vy litujete, ze jste ji cetli...Štítky

partnerské vztahy osudy žen

Autor a jeho další knihy

Radka Třeštíková

Radka Třeštíková
česká, 1981

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených78x
v Přečtených4774x
v Čtenářské výzvě1472x
v Doporučených179x
v Knihotéce586x
v Chystám se číst955x
v Chci si koupit207x
v dalších seznamech4x