Bábovky

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293567/babovky-xg4-293567.jpg 3.73233

Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Motto

attila1
včera

Nápad s prolínáním jednotlivých příběhů se mi líbil. 12 žen - 12 příběhů. Určitě v budoucnu zase přečtu.

TaJiná
včera

Knihu jsem teď přečetla podruhé, tentokrát jsem si na radu zde už psala, kdo-kde-ským. Víc jsem pochopila zápletku, googlila jsem si i rozuzlení otevřeného konce. Kniha jako taková se mi líbila, myslím, že na české poměry je luxusní čtení, ale - jak už někdo psal - přijde mi, že postavy často uvažují, jednají, prostě se chovají stejně. Maximálně Renata, Květa nebo nesympatická Saša mi přišly jako jinak uvažující. Možná, že to byl záměr, sloučit všechny ženské postavy do jedné metaforické - na tom už nezáleží, ale kniha je rozhodně originální a čtivá!

Aleh
předevčírem

Nápad spojit osudy 12 žen do jednoho románu se mi moc líbil. Každá z žen vypráví ten svůj příběh a vždy se v něm objeví jména dalších žen, které svůj příběh už odvyprávěly nebo se s nimi seznámíte v některé z dalších kapitol. Bylo zajímavé sledovat, jak to všechno každá ze zainteresovaných postav vidí a co je pro ni důležité. O partnerských vztazích píše hodně autorů. Ale netradiční a zajímavé zpracování je to, co vás určitě zaujme. Líbilo se i to ještě o něco víc než román Osm. A budu se těšit na další romány této talentované současné české autorky.

monikaKU
09. listopadu

Doporučujem si postupne kresliť jednotlivé vzťahy - kto, s kým, deti, milenky, kamarátky..pretože časom sa v tom človek začne strácať :-) Ale bavilo ma to velmi!

Lukana82
09. listopadu

Mě se líbila, dobře se četla, zajímavé propojení postav... měla jsem přečtené za tři dny.

anetch
08. listopadu

Super oddechovka, jen mě mrzí otevřený konec.

Lucinecka_
07. listopadu

Neuvěřitelné, jak dokonale se prolínají lidské životy. Jediné co mi na knize vadilo, že vždy, když se stal zajímavý zvrat, tak už vyprávěla další žena, což byl bohužel účel. Určitě se v budoucnu ke knize ještě vrátím.

Gatao
04. listopadu

Každá žena si tam najde svou kapitolu. Chválím hezké použití holčicích jmen. Odpočinková nenáročná kniha.

LisaEla
04. listopadu

Kniha je určitě super. Četla jsem ji asi týden a po dvoudenní pauze jsem se trošku začala ztrácet ve jménech - postav je skutečně hodně. Rovněž mi nakonec uniklo, jak to bylo s těmi ukradenými penězi. Celá knížka mi přišla velmi vtipná, ale psaná ich formou pohledy mnoha různých žen - stěží mohou mít všechny stejný smysl pro humor a popisovat svět stejným stylem :-( Konce téměř všech příběhů byly v podstatě bez konce, což mě trošku zklamalo.

Mája777
03. listopadu

Kniha se čte velice dobře. Je to má první od této autorky a docela mě dostala. Určitě se zde dá použít rčení ,,jak je ten svět malý". Dvanáct žen, dvanáct různých osudů, které se neuvěřitelně protínají.

lucie5407
01. listopadu

Moje prvni od Trestikove a urcite ne posledni. Vyhovuje mi jeji styl psani, kniha je ctiva, libila se mi forma - kazdou kapitolu vypravuje nekdo jiny a postupne do sebe vse zapada. Ale u poslednich kapitol jsem se ztratila natolik, ze jsem uz nechapala, kdo je vlastne vinik a jak to cele dopadlo. Kdyz jsem se pidila na netu po rozuzleni, nedokazal odpovedel zcela jasne nikdo z tech, co knihu cetli. Mozna zase za rok prectu znovu....

olmal

pane B-že....kde se tento druh žen vyskytuje...

kkristynaa

Kniha se mi líbila a velmi dobře se četla, propojení osob v knize bylo dobře promyšlené a zajímavé. Bohužel, člověk prahne u každého příběhu po nějakém vysvětlení a závěru a toho se nedočká, což mě trochu zklamalo. Vím, že to bylo autorčiným záměrem, ale konec byl takový nijaký a určitě se dal vymyslet trochu lepší.

Randyz1986

Audioknížku jsem si chtěl poslechnout z důvodu, že knížky je "všude plno" a všude se o ní píše. Jak jsem čekal, tak to bylo hodně ženské čtení, ale musím uznat, že mě to celkem chytlo. Hodně postav a zvláště pak propojování jejích osudů bylo opravdu hodně zajímavé a poutavé. Knížka je krásně namluvená a každá postava má jiný hlas, což přidává na přehlednosti a umocňuje propojení posluchače s příběhem. Jen závěr mi přišel takový nijaký.

mrkačka92

Pokud hledáte oddychovou knížku, u které nemusíte přemýšlet, je kniha Bábovky ta pravá volba. Nepřekvapí ani neurazí.

Mia516

Těšila jsem se na oddechovku, ale trochu jsem se spletla. Četlo se to dobře, prolínání minulosti s přítomností mi neva, ale veskrze negativní naladění knihy mě celkem zklamalo. I to množství postav bylo místy už matoucí, měla jsem v závěru co dělat abych si ujasnila kdo je kdo a kdo s kým koho... No a ten konec???

terijans

Kniha se mi líbila, dobré čtení a dobrý nápad všechny osudy propojit.

Scathia

Musím říct, že to nebylo vůbec tak špatné, jak se to může zdát při čtení některých hodnocení. Zajímavě pojaté vyprávění části životů 12 žen. Bavilo mě hledat jednotlivá spojení, protože každý příběh nebyl prvoplánovitě připojen k jinému a postavy měly i jednodušše načrtnutou psychologii. Víc to ani nešlo, na každou osobu bylo vyčleněno jen málo stránek, ale možná to tak bylo lepší, děj byl tak svižný a nijak vleklý. Kniha nepřináší žádné hlubší zamyšlení, než že naše životy jsou vždy propleteny s dalšími a svým jednáním ovlivňujeme i druhé, ale podle mě to dostačuje. Je to jednoduché, odpočinkové čtení. Můžu doporučit.

Alex_Jura
17. říjnaodpad!

Začátek jakž takž, tudíž jsem se nechala zlákat. Jazyk a styl vyprávění docela pěkně plyne (i když těch sprostých slov by mohlo být míň), ale výstavba děje a závěr mi přijdou dost přitažené za vlasy. Jak píše Sova15 - je to ze života. Jenomže vytrhané z kontextu a halabala seskládané, jak se to autorce zrovna hodilo.
Byla to moje první kniha od RT a popravdě, na delší dobu se jí určitě vyhnu.

Anie94

Tato kniha pro mě byla ztráta času. Dala jsem na doporučení a na kladné ohlasy všech, ale byla jsem zklamaná. V knize bylo příliš mnoho postav a všechny byli depresivní a nesympatický. Ano, život je sice těžký a ne vždycky to funguje tak jak si člověk naplánuje, ale nějak jsem nesplynula s dějem ani s postavami.

Sova15

Jedna z knížek, co se čte sama. Styl Radky Třeštíkové je krásný. Pravda, trochu se mi postavy motaly, ale vzpomněla jsem si na ně. Doporučuju, je to ze života.

Elis.n

Na mnohá doporučení jsem si tuto knihu vypůjčila s tím, že to bude příjemné a pohodové čtení. I podle popisku se zdá, že v tom bude trocha vtipu. Prosim vás, kde ten humor byl?!? To byla jedna deprese za druhou. Přece takhle tragický to snad neni, aby každý podváděl, všechny ženy své muže nenáviděli a všechny žily jen v bídě a nouzi..... Pro mě konkrétně teda moc depresivní.... ALE.... líbilo se mi propojení příběhů, vykreslení generačních rozdílů a i ty bábovky v každém příběhu. (I když teda nevím, jestli je to snad nějaký jinotaj? Já to nerozklíčovala).

NaiTenshi

Ještě před tím, než se pustím do hodnocení zdůrazňuji, že ze srdce nesnáším ženské romány. Bábovky jsou prostě oddechovka a přečetla jsem ji skoro hned. Sice jsem k ní měla velký odpor, ale nedalo mi to, abych do ní aspoň nenahlédla. Malé nakouknutí se prodloužilo a já je přečetla na jeden dech. K mému překvapení se mi doopravdy líbila, oceňuji to propletení a práci s jazykem. V každé kapitole byla slova volena tak pečlivě, že jsem měla pocit jakoby mi to vyprávěly Rebeka, Magda nebo Saša osobně. Za tohle díky Radko a palec nahoru.

Andrea81

Taková oddechovka. Ale vymyslet takové spletité propojení všech postav muselo dát práci ;-)

motokatty

Přikláním se do tábora těch, kteří knihu považují za ztrátu času.
Ani jedna hlavní hrdinka mi nepřišla sympatická, prakticky všechny mne iritovaly svou naivitou. I když mi přijde, že autorka umí psát čtivě, není to nic platné když to o čem píše je o ničem, respektive zaujme to tak maximálně divačky Ordinace, Ulice a podobných primitivních nekonečných seriálů rádoby z každodenního života. A to nemluvím o tom jak děj neustále přebíhá do současnosti a minulosti. Z jedné postavy na druhou apod.

Kingomolka

Mne se tato kniha líbila :) taková oddechová. Sedl mne autorčin styl psaní. Přiznávám, že někdy to bylo vážně zamotané. Těch postav tam je hafo, ale i tak se mi to líbilo. :)

vekune

Eh, já byla překvapena, že je to tak špatný. Nasoukat do jedné knihy manželky, milenky, chtěné děti, nechtěné děti, postižené děti, drogy, alkohol, prostituci, krádež, detektivní agenturu, porody, očkováni, kojení, sebevraždy, psychošéfky, nevylecitelnou nemoc a asi i vraždu, tak to je teda na mě moc. Násilně poskládaný, nelogicky, ale hlavne děsně nudný příběh. Jako ze moc postav, to vem čert, ale ze to bylo na sebe naroubovany, aby to sedělo a mělo se dostavit nějaké wau, tak to teda nevím. První a asi i poslední kniha od autorky.

marli58

Dá se to číst, ale pokud se mně děj nepropojil při četbě, tak se mi nechtělo vracet a hledat kdo, co a jak k sobě patří (i když z ohlasů jsem věděla, že je to zamotané a moc osob). Dočetla jsem, ale takové to "škoda, že to skončilo" se nedostavilo.

Opatov

Rozhodne doporucuji audioknihu. Stridani postav v knize tolik nevynikne, ale pokud kazdou postavu mluvi jiny hlas, nema tahle kniha v mluvene podobe chybu. Pribeh, kde osudy jedne postavy navazuji na dalsi atd. Tenhle napad a zpusob psani se mi libi. Ne vsechny pribehy maji dobry konec, stejne tak jako v zivote.

_Šárka_

Kniha mě teda velmi nadchla, jako všechno od paní Třeštíkové, ráda se k ní vracím. Co mě nejvíc bavilo bylo prolínaní děje, ale to se nemusí líbit každýmu. Za mě ale 5 hvězdiček :-)

partnerské vztahy osudy žen

Radka Třeštíková