Bábovky

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/babovky-xg4-293567.jpg 3.64358
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Motto

Kniha Bábovky

kamibe
dnes

Jméno autorky znám, ale nic jsem zatím od ní nečetla, až tohle, a to vlastně jen proto, že ležela na stolečku u kamarádky, která ji má rozečtenou, ale nevzala si ji s sebou na výjezd a umožnila mi tak její přečtení.
Styl psaní mi vyhovuje, celé se mi to čte rychle, což oceňuji, protože jinak bych na propojení postav zapomínala a musela se vracet (stejně jsem i tak občas musela) a připomínat si je nebo si vytvořit seznam jejich souvislostí a návazností.
Dobře zvládnutá místy značně obhroublá mluva tomu dodává grády. Zvláště příběh Lindy je skoro na povinnou četbu pro mladé holky, jenže bez propojení s předchozími to samozřejmě nebude ono.
Bavilo mě ono napojování jednotlivých postav a očekávala jsem, jak se nakonec spojí, jak to vyvrcholí a zda tam bude aspoň nějaký, třeba minimální náznak když už ne radostnosti, tak aspoň mírné příjemnosti. Popisované životní příběhy tu nejsou radostné a padá z nich na čtenáře dojem, jako by takové snad ani žádné existovat nemohly! Až ten poslední, třebaže také dost smutný, skýtá naději na pohádkové zakončení, které se však na posledních řádcích stejně nekoná. No, možná ano, ale to by bylo možná jedině v nějakém zbytečném pokračování.
Také však, na rozdíl od několika předchozích komentářů, musím podotknout, že mně osobně tu žádný závěr nechyběl. Beru to jako dvanáct osudů, z rozhodnutí autorky zajímavě propletených, je to dvanáct životů, a kdybych počítala i muže, kteří tam vystupovali, tak ještě víc, jenže tam byly i různé děti... A jaký závěr bychom měli očekávat od života než ten s Miluškou? Spíš to celé od paní Třeštíkové beru jako tak trochu nastavené zrcadlo, abychom se my čtenáři podívali, co z toho se nám nelíbí, a hledali to také u sebe.
Je to sice celé patrně myšleno jako něco jen pro ženy, ale podle mého by mužům prospělo, kdyby si takový román přečetli i oni – bylo by jim jasnější, jak přemýšlíme, co nám vrtá hlavou, čím nás mohou potěšit nebo naopak.
A úplně nakonec by mě ještě bavilo rozklíčovat a přiřadit k jednotlivým příběhům oněch dvanáct znaků z obálky knihy. U některých mi to bylo jasné, ale některé ne. No, nakonec je to asi jedno. Ony by se možná našly všechny znaky v každém příběhu.

klara.franta
dnes

Tohle je hodně čtivá kniha. Celou dobu mě fascinovalo propojení všech příběhů. Očekávala jsem nějaký zvratný konec, ale ten se nekonal, proto strhávám jednu hvězdu.

MikyMrky

Knížku jsem si pořídila, možná kvůli přebalu, ani nevím, až poté jsem nějak zaregistrovala paní Třeštíkovou, tedy jsem knihu založila hluboko do knihovny. Teď jsem si řekla, že je čas na nějakou oddechovku a neměla bych odsoudit dílo jen podle vystupování autora. Vcelku mě propletenec životů bavil, četlo se to samo a když jste se začetli a zorientovali v postavách... pak přišlo velké ALE. Závěr - žádný. Kniha prostě skončí, zprvu jsem si myslela, že jsem koupila nějaký podvrh, nekoupila... závěr, zakončení, není, prostě chybí, najednou konec

Ivetinka

Pěkné čtení. Jak je ten svět malý, propletený.. Zajímalo mě, jak to s nimi skončí... ALE... to tam prostě je. Chtělo to nějaký pořádný konec.

bononi

Kniha je velmi pěkně psaná, celou knihu jsem čekala na rozuzlovani příběhů.. bohužel jsem se nedočkala.. kniha není úplně marná, ale už se k ní nevrátím...

sahha

Čtení na dovolenou. Čte se dobře, ale celkově není kniha dotažená. Možná méně příběhů a větší uzavřenost by byla lepší.

knihovna1

Začala jsem knihu číst kvůli natočenému filmu, abych byla v obraze. Opravdu jsem se občas ztrácela v postavách. Knihu jsem dočetla předevčírem a zpola nevím o čem byla. Styl psaní mi připomíná Patrika Hartla ( ale on je lepšííí). Zdá se, že jsem knihu skoro odsoudila k zániku, to prosím né, samozřejmě je k zamyšlení nad chováním jednotlivých postav! Teď jsem začala číst román Osm od R. Třeštíkové a to vypadá slibněji.

Raada

Kniha se četla příjemně, alee celkový dojem je takový rozpačitý. Chvílemi jsem se ztrácela v množství postav, jejich příběh byl vždy naťuknutý a nedoťuknutý. Asi bych uvítala méně dějových linek a propracovanější příběh. Jednotlivé příběhy zněly slibně :)

Milenky a hříšníci
Milenky a hříšníci