Bábovky

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293567/babovky-xg4-293567.jpg 3.72824
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Motto

RomanaK
předevčírem

Kniha se čte dobře. Tedy rozčilovala mě ta dlouhá souvětí a občas propletenost postav. Ale na propojenosti postav je kniha založená. Jen tedy postavy jsou propleteneé až moc. Čekala jsem,že kniha bude mit nějaký konec. Pointu, smysl...Ale nic. Kdybych si knihu nepřečetla,nic by se nestalo.

Jirinamac

Občas jsem ten propletenec osob a příběhů nedávala a ztrácela se v ději. Ale celkově příjemné a odpočinkové čtení.

IvanaD

Příjemná kniha, líbí se mi jak jsou příběhy žen propojené.

momo01

Tchýně pro mě obvykle mívá tipy na dobré oddechové knihy. U Bábovek jsme se ale vkusem rozešly. A teď už vím, že s Třeštíkovou jsem hned po první knize skončila (s tchýní ne, dám jí ještě šanci).
Mám ráda, když se v knize prolínají časy a jsou propletené osudy. Na rozdíl od většiny ostatních čtenářů jsem se v postavách neztrácela (takže tady u mě zakopaný pes mojí nespokojenosti není). A jako audiokniha je moc pěkně načtená. Každou postavu četla jiná interpretka a jejich přednes přinesl postavám aspoň trochu plasticity. Takže za to všechno sumasumárum 2 hvězdičky.
Bohužel úroveň slohu mi přišla jak ze střední školy. První dva příběhy mě ještě bavily, ale pak už se stejný vzorec opakoval pořád dokola a čtení (tady teda vlastně poslech) mi nepřinesl nic.
A o násilně vecpaných bábovkách do každé kapitoly škoda mluvit – to opravdu nešlo trochu víc popustit uzdu fantazii?

Relativně nedávno jsem kolem autorky zaznamenala mediální humbuk v souvislosti s jejím novým románem Osm. A je mi líto, že jiní autoři a velmi dobré knihy se bez marketingové masáže do povědomí čtenářů nedostanou. Například z mého pohledu neprávem opomíjený román Vykupitel duší. https://www.databazeknih.cz/knihy/vykupitel-dusi-195175

eva198

Precetla jsem jednim dechem, za me super, zajimavy pribeh, palec nahoru autorce

Atanone

Knihu jsem si vybrala do ČV (kniha, ve které se jedna z postav jmenuje jako vy) a musím říct,že z ní mám rozporuplné pocity. Četla se skvěle, jak jsem začala,nemohla jsem přestat. Už dlouho se mi nestalo,že bych knihu přečetla na dva zátahy. Úcta paní autorce.Vymyslet takový propletenec vztahů a přitom udržet čtenáře zaseklého na háčku - klobouk dolů!!
Přesto je mi z knihy hrozně smutno. Připadám si trochu jako mimozemšťan. Při čtení mi běžely hlavou podobné příběhy z mého okolí a přemýšlela jsem,kolika lidem dnes tyto věci připadají normální a běžné,ať už díky okolnostem,nebo vlastní volbě.
Trochu mi dělalo problém „přepínání“ mezi jednotlivými příběhy a časovými rovinami,ale to knize v mých očích neubírá na *****
P.s.- a zrovna postava,která se jmenuje jako já,je taková koza!

goofinkaa

ke konci jsem se občas ztratila, ale jinak je kniha super čtivá :) propletené vztahy a příběhy jsou vždy výborný nápad :)

zuzana4587

Velmi čtivá kniha z kategorie oddechovek na pláž :-) Každopádně se Třeštíkové nedá odepřít skvělý nápad ve vzájemných spojitostech postav. Jedinou výtku mám ke stylu autorky co se týče délky vět, resp. souvětí přes půl strany. Kolikrát jsem musela dané souvětí přečíst dvakrát. To však nic nemění na mém hodnocení 5* za skvělou čtivost :-)

čtenářka301

Taková ta kniha, kde se nejdříve vidíte, ale za chvíli omrzí, protože si uvědomíte, že už jste to jinde četli mnohokrát jinak a pořád stejně a navíc jsem se začala ztrácet a co hůř, bylo mi to vlastně trochu jedno. A to je dost málo, na to, jaký humbuk kolem autorky je...

Nany_cz

Osobně jsem k českým knihám trošku skeptická, ale i tak jsem zvolila Bábovky, protože to je přece jenom hit a nechala jsem se strhnout davem. Ze začátku jsem byla z knihy nadšená, ale později jsem se do děje začala zamotávat víc a víc, až jsem přestala chápat souvislosti a knihu dočetla spíše z povinnosti. Možná, kdyby bylo v knize méně dějových linek, tak bych se lépe zorientovala a čtení mě bavilo.

Nela.Rob

Asi bych to srhnula do jedné věty - lehké čtení, které neurazí.

pbrezinova16

U bábovek jsem měla podobné pocity jako u "Osmičky". Ze začátku super, čtivá kniha, v polovině to začínalo ztrácet tempo a ke konci už jen takové mixle v pixle, aby to teda dotáhla do konce... Styl psaní autorky se mi moc líbí, opravdu dobře se čte, je vtipná, sarkatstická, ironická... za to bychom měli dvě hvězdičky, další dvě za to, že to není přeslazená romanťárna... Pro někoho depresivní, pro mě tak akorát... :)

Lenc

Pro mě to byla velice vítaná oddehovka, po které jsem sáhla po delší řadě detektivek a dramat a byla to příjemná změna. Kniha se čte rychle a hladce. Příběhy jsou provázané, i když někdy mi to přišlo až trochu přes sílu, ale já to mám ráda. Trochu mi vadilo, že jsou některé typy žen popsány dost stereotypně a předvídatelně a všechny příběhy jsou psány totožným stylem a myslím, že by knize pomohlo, kdyby z něj autorka alespoň u několika příběhů lehce vybočila.
Celkově se mi kniha ale líbila.

Anadona

Skvělá kniha.

Dagros

Pro mě to byla super oddychovka. Přečetla jsem ji , ani nevím jak. Je to přesně taková ta knížka, se kterou si sednete ke kafíčku, budete relaxovat a možná se najdete v některé z postav této knihy. Určitě si ráda přečtu další autorčiny knížky.

Rendy01

Kniha je velice čtivá, ale povídky na mě působily hodně negativně.

MonaTheim

Bábovky jsem přečetla jedním dechem. Líbilo se mi, jak postupně vychází najevo souvislosti a vztahy mezi postavami. Příběh, ale i sám život, nám ukazuje, jak svět malý a osudy lidí propletené. U čtení jsem si odpočinula.

dr.romca

12 povídek o ženách různého věku. Na jednu stranu se mi líbilo, jak jsou postavy v povídkách propojeny, na druhou jsem se v tom už docela ztrácela. Škoda jen, že alespoň některý příběh neskončil opravdu šťastně.

Drahuska12

Ačkoli čtu, že hodně lidem se kniha nelíbila, já jsem opak, jsem nadšená, nenáročná oddechovka, která ukazuje na to jak je svět malý a jak jsou někdy životy ostatních propletený :) určitě doporučuji, každopádně nejvíce mi sedl pohled Rebeky :)

danče

Byla jsem plna očekávání, ale nedá se říct, že by bylo naplněno. Trochu páté přes deváté, za mě nic moc.

EvikU.

Toto je moje první kniha od této autorky a také první kniha "přečtena" jako audio kniha. Docela mě to vtáhlo do děje. Humor bych přirovnala trochu k Monyový. Za mě dobrá.

Simi129

Četlo se velmi dobře. Ikdyž jsem se občas musela zorientovat v postavách a u poslední povídky bych brala konec. Velmi čtivé.

Bruklinka

Čte se lehko a rychle, ale pochybuju, že za týden budu vědět, o čem to bylo. Postavy by mohly být zajímavé, ale mrzelo mě, že ač velmi rozdílné (věkem, postavením, intelektem ad.), byly vyprávěny všechny stejným stylem. Vzhledem k tomu, že jsem knihu přečetla za večer, nedělala mi orientace v postavách problém. Kniha celkem neurazí, ale ani nenadchne. Pro mě první setkání s Třeštíkovou a asi i poslední.

ZuK1

Na tuhle knížku jsem byla vzhledem k tak různorodému hodnocení hodně zvědavá a musím říct, že mně osobně se líbila moc. Bábovky se určitě nedají číst s velkými přestávkami, jinak se člověk opravdu začne brzy ztrácet v propletenci vztahů a osudů.
Každopádně knížka se velice dobře čte, je „ze života“ a i když některé příběhy moc veselé nejsou, musím zároveň ocenit i vtip a ironii, se kterou jsou vyprávěné.

Dogwood

Jednoduše a čtivě napsaná krutá realita.. Kolikrát to člověka překvapí a přemýšlí jestli se mu nestalo něco podobného...

Dajine

Z počátku jsem měla problém sledovat celý ten propletenec osob a vztahů. Od okamžiku, kdy jsem se této ambice vzdala, se mi to četlo dobře.

knihařka2

Malinko mi to připomnělo knihy Simony Monyové. Strašně moc se mi líbí, že je to takové lidské a ze života. A taky to, že se jednotlivé příběhy propojují.

kacenka_m

Tyhle knihy moc nečtu, ale překvapilo mě to. Docela mě to i bavilo. Není to tak, že bych se k ní opět někdy vrátila a přečetla si ji znovu. Je to taková oddychovka. Nevtáhlo mě to úplně do děje, ale určitě to nebylo tak, že bych se do čtení nutila. Opravdu jsem u čtení odpočívala. Líbilo se mi, jak se všechny příběhy žen prolínaly.

Adina123

Kniha se mi líbila. Moc dobře se četla. Příběhy na sebe vždy prostřednictvím nějaké postavy navazovaly, tím se čtenář ještě více dostane do děje a dokáže si představit a vysvětlit proč se postava chová jak se chová. Doporučuji.

monulka

Knihu jsem brala do ruky s jistým despektem. Ale velice mile mě překvapila. Čekala jsem "bábovku" a ono to bylo něco víc. Žádná slátanina, hezky provázané příběhy, byť lehce depresivní. Výborně se četlo, na dovolenou skvělá kniha.

partnerské vztahy osudy žen

Radka Třeštíková