Bábovky

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/babovky-xg4-293567.jpg 3.64868

Kniha Bábovky

akdar72
předevčírem

Příběhy žen, které jsou navzájem propojené, aniž by si to uvědomovaly.

hromadkovamisa

(+ SPOILER) Četla jsem to dvakrát, jestli mi něco neuniklo. A bojím se, že ne.
Kniha byla zajímavě napsaná, kompozicí mi dost připomínala Želary, které miluju. Nápad na propletené příběhy žen, skvělé.
Osobně jsem měla problém s otevřeným koncem, ale chápu, že někomu to může vyhovovat.
Přijde mi ale, že autorka zapomněla v půlce knížky, jak to měla vymyšlené s penězi. Přišlo mi to zamotané a úplně zbytečné.

Sixao

Kniha se mi četla velmi dobře, dialogy jsou jak ze života a vlastní myšlenky hrdinek působí velmi reálně a uvěřitelně. Vzhledem k velkému množství postav a vzájemné provázanosti je i lepší nedělat větší pauzy, protože pak nevíte, kdo je vlastně kdo a unikají souvislosti. První kapitola o Rebece nevěrnému manželovi navzdory byla vtipná.
S dalšími postavami a jejich příběhy bohužel přibývalo smutku a neštěstí, nepovedených vztahů jak mezi partnery, tak mezi rodiči a dětmi. Bábovky mě bavily jen po nich zůstane pachuť bezvýchodnosti a zmaru.
Kniha je i zfilmovaná jako romantické drama/komedie. Romantiky tam ale není ani za mák.

tami1

Proč mám pocit, že každá ta ženská je pernamentně nešťastná a ještě si v tom libuje. Copak autorka nezná jedinou ženu, která by byla někdy v životě šťastná anebo spokojená? Ty postavy se téměř neliší, jsou jako přes kopírák.

Spousta postav, takže v nich máte za chvíli naprostý zmatek. Díky všem těmto věcem působí kniha ploše a depresivně.

Elimanh

Knihu jsem si půjčil od přítelkyně. Ne že by mě nebavila, ale vystupovalo v ní podle mě až příliš postav a mě vlastně nebavilo se v nich pořád dokola snažit orientovat. Navíc mi přišlo, že některé zápletky jsou vykalkulované a neuvěřitelné. Nemůžu porovnávat s žádnou jinou knihou od autorky, protože byla první, kterou jsem četl. Ale chápu její popularitu, v podstatě jde přesně o typ knihy, která si najde spokojené čtenářky (případně i čtenáře).

werick

Knížka se mi celkem líbila, zajímavě propletené osudy lidí v každé kapitole. Jen kdybych ji četla více jak dva dny, tak bych nejspíš nevěděla kdo je kdo. Smutný konec jsem nečekala.

EmokeII.

Pěkná knížka, bavila mě, je to milé čtení. Postav je hodně. Četla jsem před delší dobou a osudy některých lidí se mi úplně vykouřily z hlavy. Je to zajímavý propletenec osudů.

Veruu95

Nebylo to špatné, ale kniha Osm se mi líbila více... tady už to místy bylo moc, moc postav, moc zapletených vztahů a konec byl na můj vkus moc otevřený. Nápad byl fajn, líbilo se mi, jak jsou všechny hrdinky nějak spojené... ale pro mě je kniha jako taková spíše průměr.