Bábovky

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293567/babovky-xg4-293567.jpg 3.72264
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Motto

Jordyz
včera

Perfektní kniha. Zajímavé, uvěřitelné příběhy, krásně vykreslené postavy. Za mě jen chvála a doporučení k přečtení!
Asi nejlepší, kterou jsem zatím od autorky četla.

kudrdlinka
předevčírem

Bábovky jsem nečetla, ale poslouchala jako audioknihu a moc se mi líbily a bavily mě. Jen mě ale najednou překvapilo, že už je konec, ještě bych potřebovala pokračování, spoustu věcí dokončit, dovysvětlit.
Bylo zajímavé, jak do sebe jednotlivé příběhy postupně zapadaly a doplňovaly se. Postavy se mi nepletly, s tím jsem snad problém neměla, spíš mě mátly ty posuny v čase, ale taky jsem se pak vždycky chytla. Jediný co jsem asi úplně nepochopila, byly ty peníze, jak to s nimi vlastně bylo ?!?
Jinak je to ale pěkná knížka ze současnosti, zajímavé příběhy ze života, jen těch náhod je tam na jednu knihu docela dost.

Aneleh
předevčírem

Mám z knihy rozporuplné pocity. Je psaná velmi čtivě, takže to rychle ubíhá, ale jednotlivé příběhy, které jsou sice zajímavé i ze života, jsou zvláštním způsobem jaksi nedokončené. Je sice dobře vystižen vnitřní svět jednotlivých postav, ale ač se považuji za pečlivou čtenářku, nebyla jsem schopná tak úplně pochytit návaznost jednotlivých kapitol. Postupně jsem se přestala orientovat v tom, kdo jak s kým souvisí a to zamotané přesouvání peněz... Nemělo vůbec žádnou logiku, jak se vůbec ke komu dostaly, myslím, že v tom bylo dost chyb.

olga6561

Dobře se četla, osudy velmi zajímavé a ptopletené.
Kniha se mi velmi líbila.

davidurban1973

Docela čtivé, uvěřitelné. Zajímavě psané překvapivě dlouhé věty. V podstatě sbírka propojených krátkých povidek.

misa1471

Čtivá forma psaní, možná. Pokud si chcete pomalu, ale jistě zachmuřit náladu životními příběhy více či méně jednoduchých, povrchních a afektovaných ženských hrdinek, je kniha to pravé.

Kačta

Jako já vím, že se mi knížka líbila. Ale je z té kategorie knih, u kterých si už po půl roce jen mlhavě pamatuji nějakou zápletku nebo zvrat a víc nic. Taková knížka, kterou přečtu za dva tři dny a už se k ní nevrátím. Bohužel.

Hiddai

Nejzamotanější příběh od doby Rodinných pout... A bylo to dost zmatený.

Pavla79

Ja se priznam, ze za me ne... Na konci se mi ji uz ani nechtelo cist... Mozna to bylo az moc promotany, moc lidi..., mozna ctene ve spatnem case..., nevim..., ale uz jsem na ni uplne zapomnela... Jedine, co mi neustale zni v hlave, je...Kvetiku ;) :)

Půca4

Tenhle typ knih a filmů se mi líbí - když se životy postav vzájemně prolínají a křižují. Nechala jsem se trochu zlákat tím, že se kniha hodně půjčovala a nelituji toho! S touto knihou se mi autorka skutečně trefila do vkusu.
Zase na druhou stranu neříkám, že jsem se v postavách uplně neztrácela, až jsem si je raději začala vypisovat na papír + která postava má s jinou co společného :D Ale skvělý!

jana3099

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a musím za mě říct ,že supr. Nejprve jsem si myslela, že se budou postavy těch 12 žen, jak je uvedeno, plést, ale naopak, poslouchala jsem knihu moc ráda a vžívala se do každého příběhu všech žen, které do sebe postupem času zapadaly.......

Mahulenka86

Zmatek? Nebo tak to aspoň působilo na mě. Po dočtení nevím už kdo byl kdo, i když...možná jsem to nevěděla ani při četbě. Některé postavy mi byly sympatické, tudíž mi přišla jejich část krátká a všechno tak nějak bez konce.

s.w.88

Knihu jsem uspesne docetla, zaradila do prectenych knih, bohuzel jiz ted vim, ze si ji znovu neprectu....zacatek knihy me zaujal, v polovine se zajem přeměnil na povinnost knihu docist, protoze nenechavam rozectene knihy. podle mého názoru-moc postav, nekdy az nepochopitelne dejove skoky a na zaver mi chybelo shrnuti jak to se vsemi dopadlo...

Jančislava

Knihu bych si podle obálky nevybrala, ale slyšela jsem na ní celkem chválu tak jsem si ji v knihovně půjčila a rozhodně zklamaná nejsem. Příběhy různých žen mě chytly hned, některé více některé méně, ale zajímavé byly všechny. Jen jsem úplně nepochopila, jak to bylo s penězi a občas mi časová posloupnost unikla, ale je to spíše mnou, četla jsem v pauzach, když malej spal. Mohu doporučit.

Veniquela

Knížka mě ze začátku hrozně chytla, později mi trošku vadila přehnaná spojistost mezi všemi postavami, celkově bych přesto doporučila.

Žožik

Kniha se mi moc líbila. Byla čtivá, postavy byly sympatické,...
Všichni si stěžují na to, že v knize bylo až moc postav a bylo to chaotické, ale pro mě je to to, co se mi na knize tak líbí. Je to prostě jiné, člověk čte a neví, co má očekávat, že se dál stane.
Možná bych jen uvítala trochu lepší konec. Nějaké shrnutí, co se stalo se všemi postavami - některé mi prostě v závěru chyběly.
Jinak určitě doporučuji si tuto knihu přečíst, protože je naprosto super. :D

Ininka333

Knížka se mi moc líbila. Příjemné oddychové čtení :)

bara1447

Čtivost se této knize rozhodně nedá upřít, ALE...to množství postav, to byl opravdu extrém, v polovině knihy jsem si musela začít psát poznámky o tom, kdo je kdo a co má s kým společného, abych se v tom dokázala dál orientovat. Nenazvala bych to ani tak pohodovým čtením, jako spíš depresivním čtením.

Nelasp

Tato kniha ve mě vyvolala pocit beznaděje,zmaru a smutku. Četla se velice dobře a rychle, ale působila na mě velice smutně a neutěšeně. Příběhy byly velice chytře a nenápadně propojené, až do samotného konce. Knihu rozhodně doporučuji.

Analady

Kniha se dobře čte, má opravdu zajímavě propojené příběhy. Za to dávám hvězdičku navíc. Příběhy můžeme pozorovat z pohledů více postav, což se mi moc líbí. Řeší se zde různé problémy, které můžou potkat každého z nás (nevěra, vážná nemoc, homosexualita). Jde o odpočinkové, i když trochu smutně laděné čtení.

radus

Knížka byla zajímavá, ale je lepší jí přečíst celou najednou, protože jak jí odložíte, ztrácíte se v propojení jednotlivých postav a jejich životních příběhů. Četla se sice dobře, ale asi by bylo lepší méně postav a více rozvedený příběh.

Evida

Přečetla jsem pouze tři první příběhy, dál mi to nešlo... Sice čtivě psané, ale asi jsem čekala něco jiného, knížka mi bohužel nesedla.

knihovniceS

Po prvních dvou kapitolách jsem měla smíšené pocity (číst dál nebo odložit?). Jsem ráda, že jsem knihu neodložila. Sice jsem se trochu ztrácela v propojení postav, ale napětí co bude dál mne hnalo kupředu. Konec je otevřený a doufám, že autorka nenechá své čtenáře v nejistotě o osudu postav a napíše pokračování - přimlouvám se za ostatní. Dávám 4 hvězdy (ta pátá chybí za otevřený konec)

Vojslava

No spíš asi tak tři a půl. Nelze autorce upřít schopnost kvalitně zaplést dohromady hromadu lidí a pak jemnými náznaky odkazovat z příběhu do příběhu, ale přece jen otevřený konec si představuju trochu jinak. A ačkoliv život píše romány (někdy i jen povídky, to je pravda), tak přece jen koncentrace tolika prapodivností na necelých třech stech stránek byla trochu hustá. Ale na rychlé čtení to ušlo...

Darf...

Líbila se mi propojenost postav, že v každém příběhu je nějakým způsobem zmíněna postava z dalšího nebo předchozího příběhu. Ale tak trochu jsem měla pocit, že je kniha jakoby nedodělaná. Jakoby mi chybělo několik kapitol na konci. Ale v podstatě jako oddychové čtení je to ideální.

pastelka53

Nechala jsem se zlákat reklamou a sáhla po něčem co normálně nečtu.
Dobrý nápad několika příběhů, které se navzájem proplétají. Ale ... příběhy se mi zdájí nedotáhnuté ... jakoby mi někdo v knihkupectví prodal jen polovinu knihy a já se nedozvěděla konec.
Líbila se mi ta jednoduchost, člověk u knihy nemusel přemýšlet a setkával se s věcmi z reálného života které se mu mohou také stát.
Jako oddychovka ucházející.

Miru

Skvělá! Takové čtení mě vážně baví. Žádné sentimentální a naivní vztahovky, ale opravdová realita. Co na tom, že možná lehce přitažená za vlasy vzájemným propletením všech postav - naopak. Čtenáře to svým způsobem donutí u čtení neustále přemýšlet, zastavit se, vstřebat jednotlivé propletence namísto co nejrychlejšího doběhnutí k cíli.

felia

Asi jsem to neměl číst. Jde o knihu, která se líbí pouze ženám. Protože jsem ji přečetl za odpoledne, nezpůsobila mi žádné trauma, jen ve mně vyvolala pocity smutku. Teď si dám nějakou detektivku, abych si spravil náladu.

berila

Hezké čtení, ale těch postav!!! Četla jsem jako e-knihu, takže jsem byla přinucená si psát na papír kdo s kým, jak, proč, protože jinak bych se musela pořád vracet zpět a to je na čtečce horší než na tištěné knize.

veronika9143

Kniha se mi dobře četla, kapitoly mě bavily a občas mi bylo líto, že jsou tak krátké. Na druhou stranu to mělo švih, humor a věci ze života. Co mi vadilo, byla určitá zmatenost, protože, se postavy prolínaly tak, že jsem se až ztrácela. To nemám ráda a proto dávám o hvězdičku méně. Taky si myslím, že každému to nesedne, je to prostě své...

partnerské vztahy osudy žen

Radka Třeštíková