Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5659 1481

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Komentáře (1481)


ellypusik
ellypusik
07.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Četlo se to velmi dobře. Velice napínavé a občas i vtipné. Chápu, že šlo o zobrazení lidských osudů, které jsou obtěžkány spoustou překážek, ale bylo to o na mě občas až příliš pesimistické. Rozumím poselství knihy, ale trochu více nějaké té dobré energie by neuškodilo. Konec byl za mě divný a hrozně smutný, protože to působilo, že jediná postava s čistou duší (druhá taková umřela už v půlce) dostane hroznou ránu, obrazně i doopravdy.

Vendula39
Vendula39
26.01.2024 3 z 5

Kniha jsem dostala jako dárek, abych pravdu řekla, moc mě nenadchnula, v polovině jsem se začala ztrácet v daných postavách. Na druhou stranu oceňují propojení osudů jednotlivých osob, které vystihuje realitu.


KnihomolkaOli
KnihomolkaOli
26.01.2024 3 z 5

Nebylo to špatné. Propojení mezi postavami mě bavilo, některé mě teda svým strašným chováním šíleně štvaly, ale v celku docela čitelné.

janina66
janina66
04.01.2024 4 z 5

Mně se kniha líbila. Bavilo mě rozmotávání jednotlivých osudů nejen žen. Ať to byla nevěra, či rodinné vztahy mezi manželi či nezájem o dceru. Celkem zvláštní konec,ale vše zapadlo do sebe. Později jsem viděla i filmové zpracování, díky skvělému obsazení herců. Ten film jsem si vychutnala více, i pár slz ukáplo.

Evule734
Evule734
02.01.2024 2 z 5

První příběh mě dobře naladil a těšila jsem se na další, bavilo mě ze začátku, jak se příběhy prolínají, ale postupně jsem se začala trochu ztrácet, až jsem ke konci knihy byla mírně mrzutá. Škoda.

Viopes
Viopes
23.12.2023 4 z 5

Přečteno do výzvy, má první kniha od autorky. První příběh se mi líbil, líbilo se mi i prolínání postav s osudem v dalším příběhu. Ovšem ve třetí třetině knihy už jsem se ztratila a dočetla ji jako jednotlivé příběhy. Jsem zvědavá na další knihy Radky Třeštíkové.

petrulkaa
petrulkaa
17.12.2023 2 z 5

Tak jsem ten chaos konečně dočetla a jsem ráda. Moc hlavních hrdinů, moc příběhů, u kterých nevím, jak skončily, moc ........už mi to stačilo a další knihu od této autorky číst asi nebudu. Hvězdičky dávám za první hezký příběh, ale škoda, vlastně nevím, jak to bylo dál.

terezarath
terezarath
16.11.2023 3 z 5

Slyšela jsem velkou chválu a byla trošku zklamaná. Spousta příběhů skončila otevřeně, byl v tom zmatek, některé postavy absolutně nesympatické a u některých částí jsem se nutila dočítat je.
Rozhodně knize nepomohlo ani to nešťastné filmové zpracování.

mila2411
mila2411
03.11.2023 5 z 5

Za mě WOW. Moc veliké líbení!!! Sqěle napsaný, propletený a vypointovaný příběh. zatím asi NEJ Radka. Pěkné...

čtenářka76
čtenářka76
02.11.2023 5 z 5

Bábovky - moje první kniha Radky Třeštíkové a úplně mě dostala. Hodně postav, osudů, prolínání vztahů. Musíte zapojit mozek, aby vám nic neuteklo. Super. Viděla jsem i film - pěkný. Ale kniha je kniha.

Jiho226
Jiho226
21.10.2023 1 z 5

Tak tahle autorka mě velmi zklamala, další její knihu rozhodně zkoušet nebudu.

kajka.w
kajka.w
09.10.2023 5 z 5

Náhodou se ke mně Bábovky dostaly a jelikož jsem toho o Radce Třeštíkové hodně slyšela, ale nic nečetla, tak jsem si řekla, že to zkusím. Velmi dobře se mi knížka četla, příběhy ze života, které se skutečně mohly stát. Sice jsem se už hned z kraje přestala orientovat v propojení mezi jednotlivými postavami, ale to na požitku z knížky nic neubralo. Nějaké hlubší myšlenky se zde nedočkáte, ale číst si jen tak pro zábavu a potěšení je někdy velmi příjemné.

BaraB13
BaraB13
29.09.2023 3 z 5

Nejlepší kniha Radky Třeštíkové. V porovnání s jejími ostatními díly je až člověk na vážkách, jestli je Radka opravdu autorkou bábovek.
Jde o zcela jiný styl psaní i pohledu na věc, než jsme u Třeštíkové zvyklí. Nicméně právě schopnost takto měnit styl psaní a pohled na věc jsou to, díky čemu nás Radka Třeštíková s každou další knihou překvapí.
Jsem zvědavá, jaká bude její další kniha. Velmi mě baví sledovat vývoj této spisovatelky.

SSTknihy
SSTknihy
21.09.2023 3 z 5

Bábovky mě docela bavily - bylo to čtivé, místy vtipné, někdy docela trefné, asi podle toho, která postava je vám věkem, povahou nebo životními zážitky bližší. Bavilo mě to postupné propojování jednotlivých postav a rozmotávání všech nitek. Nemohu se ale zbavit pocitu, že ne vždy to do sebe správně zapadalo. Celkový dojem proto zůstal někde na půl cesty - užila jsem si to, ale celkem rychle mi příběh vyprchal z hlavy.

vikaa
vikaa
08.09.2023 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale v množství postav jsem se orientovala víceméně kvůli tomu, že jsem před časem viděla film. Nemůžu říct, že by mi hlavní ženské postavy byly nesympatické, těžko říct, jak by se člověk zachoval v jejich kůži. Řešily své nemalé problémy způsobem, který považovaly za nejlepší. Mužské postavy nehodnotím, tam mám trochu pocit, že byly jen tak do počtu a jejich psychologické pohnutky k chování zůstaly neodhaleny. Nadšení, které jsem pociťovala po přečtení knihy To prší moře, se prostě nekonalo.

Divkazlesa
Divkazlesa
03.09.2023 1 z 5

Je to na můj vkus příliš složitý propletenec, který od čtenáře vyžaduje extrémní úsilí, aby se v příběhu neztratil.

nikikostadinova
nikikostadinova
22.08.2023 3 z 5

Tak jsem se rozhodla, že to zkusím a dostala jsem to, co jsem očekávala....i když vlastně ne úplně na 100 procent. Je to čtivé, místy vtipné, hezké slovní obraty, líbila se mi hra se slovem bábovka. Jenom nevím , proč mi byla většina postav nesympatická, ale to je spíš můj subjektivní názor. Přišlo mi zvláštní jakým způsobem ženy hodnotí situaci a své činy ve své hlavě, vědí, že se chovají špatně, dokonce vysvětlí proč, ale stejně to udělají. Jako kdyby byla každá sama sobě psychologem
Bohužel závěrečná katarze úplně nebyla. Nejsem si v podstatě jistá, jestli kniha měla uzavřený či otevřený konec.

jerisno
jerisno
02.08.2023 4 z 5

Tuto knihu Radky Třeštíkové jsem již dříve zakoupil pro manželku k nějaké události (asi Ježíšek s r.o.). Dlouho jsem kolem ní brousil v naší knihovně (přehlížeje ji) a vlastně ani neplánoval, že bych s ní mohl vejít v jakýkoliv styk. Neboť tento druh příběhů není zrovna mým šálkem. Až letošní začátek léta mě zaskočil absencí něčeho zajímavého ke čtení a tak jsem nakonec dostal na bábovku (y) chuť. Nedávno jsem navíc zhlédl i filmové zpracování, které mě sice nijak nenadchlo, ale ani ho nezatracuji.
Musím s pokorou přiznat, že příběh, ale zejména styl kterým je psán, mě nečekaně sedl. Paní Radka umí psát sarkasticky, vtipně a čtenářsky přitažlivě. V postavách jsem se nijak neztrácel a moc se mi líbilo jejich postupné dějové propojení. Jen ten konec jsem nečekal. Příběh mě solidně zaujal, což mě překvapilo a zároveň navnadilo i na jiné knihy Radky Třeštíkové. Na nočním stolku již v pohotovosti leží (ještě teplá) novinka "Kde jsi, když nejsi". Na pět to není, ale čtyřka zcela určitě a zaslouženě.

annarehakova
annarehakova
23.07.2023 odpad!

To se fakt nedá.

petulkap0698
petulkap0698
05.06.2023 odpad!

Četla jsem před lety. Moje první velké knižní zklamání. Knihu jsem dočetla, ale absolutně nic jsem si z ní nevzala. Ztráta času. Možná jen tento žánr není nic pro mě.