Bábovky

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/big_babovky-DdY-293567.png 3.65243

Kniha Bábovky

Alkestis

Bábovky je první knížka, co jsem od Radky Třeštíkové četla, ale asi žádnou další nezkusím. Stylistika je super, ale jinak jsem spíš zklamaná. V knize byly určité časové nesrovnalosti a nelogičnosti, vedle těch banálnějších jako, že je podstatný rozdíl mezi cestovní kanceláří a cestovní agenturou. Záhy jsem se ztrácela v lidech; knize chyběl prvek, který by mě nutil vracet se ke čtení, jako třeba napětí nebo humor..., takže jediný důvod, proč jsem ji zcela neodložila, byl, že když si něco půjčím, tak cítím určitý závazek knihu dočíst, ať z ní mám jakékoliv pocity.

Karina_

Nejdříve jsem viděla film. Ten mě moc nezaujal abych pravdu řekla, ale kniha byla o 100% lepší. Příjemné čtení, ale ne třeba na dovolenou, na orientaci v ději a postavách jsem se potřebovala na děj plně soustředit

Dragonfly83

Opět mě bohužel nalákala velká reklama, dočetla jsem a knihu poslala dál. Popsala bych dvěma slovy, depresivní a zmatečné.

Make20

Mně se kniha Bábovky četla velmi dobře. I když v ní je mnoho postav, neztrácela jsem se v nich, jak mnozí psali. Líbilo se mi, jak se postupně příběh rozvíjí a čtenář zjišťuje, že jsou osudy jednotlivých postav vzájemně provázané. U knihy jsem se zasmála, ale i jsem si pobrečela - takové knihy mám velmi ráda.

1Booklover

Příběhy žen, které se v několika nečekaných momentech prolínají. Každá žena je jiná. Každá má jiný příběh a jiné starosti a strasti, které ji osud vkládá do života.
Mně se kniha moc líbila. Přišlo mi super, že děj knihy není předvídatelný a jednotlivé události a zvraty jsou pro mě čtenáře nečekané. Díky tomu mě tolik bavil děj a samotné čtení knihy.
U děje se zasmějete, v některých chvílích se možná budete chytat za hlavu. Nicméně pro pobavení a odlehčené čtení je kniha super.
Jedinou "nevýhodou", jak už je psáno v komentářích níže je chaos v postavách. Jak děj postupuje a osudy postav se prolínají a zjišťujeme, že mají spoustu společného, tak se mi postavy pletly a nedokázala jsem si je spojit s jejich dějem.
Takže jestli můžete... Vezměte si při začátku čtení papír a tužku a pište si k jednotlivým postavám poznámky, abyste se v průběhu v postavách neztratili. :)

Adrim

Osobně jsem se ztrácel v postavách a knihu by si neměli číst ti, kteří mají pocit, že se ze světa vytratilo dobro. Knihu jsem zkusil na základě toho, že autorčino jméno bývá často zmiňováno ... ale stačila jedna kniha a za mě již nic více.

JarníBouře

Byla jsem na tuto knihu docela zvědavá, ale nemůžu říci, že mě nějak nadchla. V osobách a určitém propojení jsem se lehce ztrácela a chyběl mi závěr či nějaké rozuzlení.....

Kalima206

Ze zacatku se mi kniha cetla dobre. Ale potom zacalo prilis mnoho osudu ruznych hrdinu a zacinala sem v tom mit poradny gulas :( takze me kniha v pulce prestala bavit a rozhodla sem se sahnout po necem jinem.. skoda