Radka Třeštíková

česká, 1981 statistiky

Nahrávám...

Nová kniha

Veselí

Veselí - Radka Třeštíková

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do ... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 5 knih

Komentáře (14)

Přidat komentář
pobijecmuch
10. listopadu

Nejsem žádný fanda této autorky. Vlastně jsem nečetl žádnou její knihu, protože nejsem cílovka. Poznal jsem ji, až v letošní soutěži StarDance. To, že není velká tanečnice pominu, ale hodně mně vadilo její někdy až vulgární vystupování a slovní projevy. Jo hold, jsme jenom lidé, kteří ve skutečnosti můžou být úplně jiní.

minplatsisolen
03. srpna

Vsechny jeji knihy se mi cetly rychle a snadno. Ale uz po par dnech jsem si nepamatovala ani dej, natoz jmena postav. Takove rychlokvasky, zkraceni dlouhe chvile.

Danago
11. července

Děkuji za knihu Veselí.

lucy.sankova
22. dubna

Já jsem tedy z tvorby R. Třešíkové nadšená. Moc mě baví to, jak si pohrává s osudy všech hrdinů v jejich knihách... Vždy ve mě zanechají určitou stopu.

TinaFr
14. ledna

Nemohu si pomoci, ale nechápu ten boom kolem psaní paní Třeštíkové. Snažila jsem se přečíst pár jejích knih, ale dočetla jsem jen Bábovky. Styl psaní není kdo ví jak úžasný, naopak mi vadí nekonečná "souvětí", která jsou v podstatě jen za sebou řazené jednoduché věty bez interpunkce. Knihy nemají žádnou myšlenku, všechno mi to přijde splácané na koleni, mnohdy to nemá hlavu ani patu. Třeba námět s Bábovkami je dobrý, ale při takovém množství postav a krkolomných životních příběhů se v ději ztratí i pozorný čtenář. Budu se nejspíš opakovat, už to zaznělo v mnohých komentářích zde na databázi i jinde, ale úspěch psaní paní Třeštíkové je založený spíše na dobrém marketingu a známém příjmení než kvalitním psaní. Což trochu zamrzí, vzhledem k tomu, že i u nás v České republice máme v současné době mnoho dobrých a kvalitních autorů a autorek, kterým se věnuje mnohem menší pozornost. Pro méně náročného čtenáře to asi bude stačit, ale já od knihy očekávám více než němý výkřik do tmy, ze kterého si za měsíc nebudu pamatovat ani jména hlavních postav. Autorka měla možná zůstat u právničiny a ne se pouštět do něčeho, na co očividně úplně nemá.

mamadli1922
09. ledna

Přezdívku Radky Třeštíkové "Viewegh v sukni" bych být Vieweghem bral spíše jako urážku. Michal Viewegh je sečtělý, postmoderní autor, který ač píše oddychovou prózu, má na svém kontě několik velmi kvalitních novel. Radce Třeštíkové by spíše slušela přezdívka "Hartl v sukni." Oba žijí trochu mimo literaturu, otevřeně přiznávají, že vůbec beletrii nečtou, jejich knihy fungují jako náhrada za nekonečné seriály na komerčních stanicích, protože na dovolené na pláži televizi většinou nevozíte. Je pochopitelné, že i takový styl románů si najde čtenáře a nebude jich málo a je správné, že oba autoři důsledně rozlišují mezi svou tvrobou a vysokou literaturou. Jenom je škoda, že tito autoři mají víc prostoru než spisovatelé kvalitní populární četby, u které musí čtenář byť minimálně zapnout mozkové buňky.

NaiTenshi
30.12.2018

Zatím jsem od ní četla jen Bábovky, ke kterým jsem měla velký odpor, protože nemusím ženské romány, ale během čtení jsem si je neskutečně zamilovala a klidně bych je označila za jednu z mých oblíbených knih. Těším se, jak se po maturitě vrhnu na Veselí.

Asol
28.09.2018

Jestli je tohle nejčtenější česká autorka, tak musí být češky opravdu hodně přepracované a unavené.

1