Radka Třeštíková

česká, 1981

Nahrávám...

Nová kniha

Foukneš do pěny

Foukneš do pěny - Radka Třeštíková

Nebude to sice lehké, ale zato jízda. Sbalte si do tašky všechna svoje trápení, úzkosti, zmatek, a křivdy, nevyřčená slova i nevyřešené záležitosti, a vydejte se spolu s... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 7 knih

Komentáře (20)

Přidat komentář
Anna27
29.12.2020

Proti autorce nic nemám, mám přečtené všechny její knihy, ale už si žádnou další nekoupím, protože po jejich dočtení na mě vždy dolehla zvláštní tíseň. Nepotřebuji, aby příběh končil happyendem, aby tam byly jen sluníčkové postavy, ale u Radky je to extrém. Všechny její knižní postavy jsou příliš depresivní. Chovají se absurdně, jako hloupí blázni, vůbec nejednají racionálně a je to dost frustrující. Ubrala bych na propagaci a přemrštěné reklamě a zaměřila se víc na obsah a kvalitu knih.

Nočnípták
15.11.2020

Tak to já mám asi smůlu. Přečetla jsem To prší moře a Dobře mi tak a spolehlivě mne to odradilo od čtení jejích dalších knížek.

EvikU.
13.11.2020

Od autorky mám přečtené všechny knihy. U ní to mám trochu na houpačce. Některé ano, to je něco. Jiné zas, co to proboha je? A určitě si myslím, že nesedne každému. Ale některé romány byli jako psychologický román velmi dobře uchopený. Viz To prší moře nebo Osm. Líbilo se mi i Veselý nebo Bábovky. Takže u mě je to 4:2. Čtyři knihy se mi líbili, 2 ne. Mohu doporučit.

2mig1
05.10.2020

Přijde mi, že Třeštíková žije především ze slavného jména. Dal jsem Bábovky a dál její tvorbou nehodlám ztrácet čas. Neb to bych mohl rovnou začít číst slohovky průměrných studentů českého jazyka. Klišé, sázené jedno na druhé, nezáživné, zápletky hodny bolívijských telenovel. Ne, díky.

Adlinkaa
08.07.2020

Od Radky Třeštíkové jsem četla všechny knihy, kromě Dobře mi tak. I když mi některé její knihy přijdou dost psycho a depresivní, stejně se mi její tvorba velice líbí. Knize To prší moře jsem musela dát víc šancí, ale jakmile jsem k ní "dospěla", strhla mě do svého děje, jako ostatně všechny její knihy. Knihy od Třeštíkové buď prostě milujete nebo se vám absolutně nelíbí. Každý si musí přijít na svoje, ale někdy je lepší do některých jejich knih prostě jen dozrát.

Aleh
01.06.2020

Kromě nejnovější knihy Foukneš do pěny jsem četla všechny knihy RT. Autorka vyvolává u svých čtenáčů emoce a to je dobře. Od těch kladných až po ty záporné. Své čtenáře (nebo hlavně čtenářky) osloví svým stylem psaní a zpracováním témat, další skupina čtenářek se k jejím románům po první přečtené knize už třeba nevrátí. Mě její knihy baví, i když si někdy nebere servítky a někomu se může zdát být vulgární. Hlavními postavami jejich příběhů jsou lidé ze současnosti, jejich partnerské vztahy, rodiny, přátelé, spolupracovníci. A autorka umí podrobně vykreslit jejich charaktery a popsat životní příběhy. Jako ze života.

helenkan
17.05.2020

Nějak mi paní Třeštíková zatím nesedla. Možná to ještě někdy zkusím.

Mibaf
10.01.2020

Tvorbu paní Třeštíkové jsem výrazněji zaznamenal až v roce 2018, to přišel do kin film Po čem muži touží, ke kterému napsala scénář. Film mě příběhem neoslovil a tak s pocitem -
asi nejsem její cílovka :), jsem se nijak o její další tvorbu nezajímal.
Ale když se mi teď dostala do ruky vztahová detektivka - Osm, řek jsem si, dobře já to s tou Třeštíkovou teda zkusím. Knihu jsem přečetl téměř na jeden nádech a musím říct: Něco na té Třeštíkové vážně je :)

1