Radka Třeštíková citáty

česká, 1981

Citáty (12)

...smrt v tvé minulosti prostě vždycky bude, tomu se nevyhneš, je tam a bolí to, pokud ti život člověka není lhostejný...


" Fantazie je ze všeho nejkrásnější, víte proč? Protože je jen naše. Nikdo nám ji nemůže vzít. Nikdo ji nemůže kritizovat ani shazovat. Nemusíme se za ni stydět ani nikomu zpovídat. A když je nejhůř, můžeme ji začít věřit a ta víra nás zachrání. Ty naše vlastní představy můžou být por nás spásou. Ale jen do doby, než je uskutečníme, protože...." (Dobře mi tak)


" Štěstí není osvobozeno od daní. Když něco dostaneš, musíš umět část toho vrátit. Buď to budeš vracet pravidelně po kouskách, nebo to pak jednou zaplatíš všechno současně. " (Dobře mi tak)


"Tu nejlepší odpověď na každou zásadní životní otázku jsi schopný si dát jedině ty sám, a pokud toho schopný nejsi, pak se snad radši ani neptej."


Když chybí láska, nezachrání vás nic. -Osm


Na světě nejspíš není dost příběhů, aby každý z nás mohl mít svůj vlastní, úplně jiný než všechny ostatní. (To prší moře)


Ona ten život nežije, ona ho umírá.


Ty chvíle, kdy nám nic jiného nezbývá, jsou často ty jediné, co nás konečně posunou někam dál.


V samotě nikdy nenajdeš víc, než co do ní sám přineseš. (To prší moře)


Věci kolem nás mají význam jen tehdy, pokud jim ho sami dáme nebo jim ho aspoň nebudeme brát. To, co děláme, to jsme my. Ne to, co si někde hluboko v sobě myslíme a v srdci cítíme . Dokud myšlenku nebo cit nepřeneseš do skutku, tak úplně skutečná nikdy není.


Vím, že může přijít něco, co tě prostě zlomí jak větev vedví a už to nejde narovnat a dát dohromady na původní místo. Jako jasně, můžeš tu větev slepit nebo svázat, ale ona už je stejně zlomená a dál nežije. Jen tak existuje, rozpůlená na dva kusy, usychá a drolí se na malé kousky, pak zaprší a kousek z ní uhnije, na slunci se znovu vysuší a zase se drolí, dokud z ní nezbyde nic.


Žádná cesta není slepá, když máš otevřené oči ( Dobře mi tak )


Radka Třeštíková - knihy

2023  72%Kde jsi, když nejsi
2016  71%Bábovky
2017  73%Osm
2018  68%Veselí
2020  54%Foukneš do pěny
2014  55%Dobře mi tak
2021  71%Tajemství
2017  72%To prší moře

Žánry autora

Romány Pro ženy Literatura česká

Štítky z knih

sex nevěra přátelství homosexualita sebevražda láska smrt humor Morava pro ženy

Třeštíková je 458x v oblíbených.