Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5702 1486

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

wimim
18.11.2021 2 z 5

Na tuhle knihu jsem se hrozné těšila. Byl okolo ni takový povyk, ze jsem si ji proste musela pořídit. Bohužel mě teda zklamala. Nutila jsem se do čtení. Kolikrát jsem byla v pribehu ztracena. Neříkám, ze to bylo špatný, ale už bych ji znovu číst nechtěla. Určitě zkusím autorciny další knihy To prší nebe a Veselí na ktere jsem moc zvědavá.

KáťaM.
11.11.2021 4 z 5

Moc se mi líbilo to propojení, které se proplétalo celou knížkou, moc jsem si poslech této knížky užila.

Klemoseek
06.11.2021 2 z 5

Takové klidné rychločtení.
Celkový názor na knihu je takový průměrně pozitivní.
Konec byl překvapivý, nápad se mi líbil.., ale něco mi tam asi chybělo k úplné spokojenosti.

bdolezalka
04.11.2021 2 z 5

Tak po přečtení této knihy jsem si musela položit onu známou otázku: "Co tím chtěl autor vlastně říct?" Nechápu, opravdu nechápu, čím se tato směsice příběhů, samozřejmě za každou cenu s trpícími ženami, stala tak slavnou. Pro mě je to nesourodý guláš, který nemá žádnou pointu.

HaHa11
02.11.2021 3 z 5

Postav v této knize bylo pomalu více než vražd v Midsomeru a zhruba v polovině už jsem se v nich začala ztrácet. Příliš mnoho propojených osudů, příliš mnoho náhod. Pokud to měl být pokus o psychologickou sondu do myšlení žen různého věku a žijících v různých sociálních vrstvách, vyznělo to trochu rozpačitě; kvantita nahradila kvalitu. Asi budu patřit mezi méně chápavé čtenáře, ale po přečtení poslední stránky jsem zkoušela přemluvit čtečku, protože tohle přeci nemůže být konec?! Vidíte, a byl!

jarusa
24.10.2021 2 z 5

Průměr, neurazí ani ničím nenadchne.

IvetaZ
21.10.2021 2 z 5

Ač je tu postav mnoho, neztrácela jsem se v nich a odlišovaly se, takže napsané je to jasně, ale mě už prostě nudí ty současné vztahové romantické komedie s pár trpkými prvky. Po přečtení/shlédnutí jsou všechny stejné a nevíte z příběhu nic, nikomu to nepovyprávíte a nic si z toho neodnesete. Já vím, současný bestseller. Díky bohu za kvalitnější literaturu z dřívějších dob.

VěraČamková
16.10.2021 4 z 5

česká oddechovka, knížka mě bavila, hodně ze života, zajímavé osudy ....

ŽralokPeet
15.10.2021 5 z 5

Bavilo mě na tom to prolínání, to iracionální přemýšlení ženských postav.

petulik330
10.10.2021 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale pro mě docela zamotá. Další následující kapitola a novými hrdinkami se propojil s tou předcházející, až jsem se dostala do bodu kdy jsem se naprototo stratila.
Za to ubírám jednu hvězdičku.

meluzena
03.10.2021 2 z 5

Zajímavý koncept - každá následující kapitola je příběhem další postavy, která se nějak propojí s tím, co už bylo odvyprávěno a/nebo nabídne pohled z jiného úhlu; a knížka se dobře čte. Jenže je to jak s tou bábovkou - po nějaké době už je toho moc a vy si uvědomíte všechny ty „prázdné kalorie“, které jste právě spořádali. Že ten propletenec je nějaký umělý a překombinovaný, že postavy jsou málo uvěřitelné, že se to celé natahuje jako v nekonečném seriálu a že jste možná ten čas strávený s Bábovkami mohli využít lépe.
Často jsem si při čtení vzpomněla na Petru Soukupovou, která svým knižním postavám taky neustýlá na růžích, ale na rozdíl od Radky Třeštíkové je setsakramentsky úsporná - tyhle dvě autorky jsou jako biftek a omáčka, ve které semtam plave nějaký kousek masa (a dost možná že sójového).

kulibunda
27.09.2021 2 z 5

Už u minulé knihy jsem se zařekla že Radku Třeštíkovou už nikdy. Potom dojela kamarádka a že ji má půjčenou, tak jestli si ji nechci taky přečíst. Dávám ráda nové šance a tak jsme ji dala i Bábovkám. Za mě je to asi nejlepší co jsme od autorky četla, ale nemění to nic na tom, že kdybych to nečetla nic by se nestalo. Nezanechalo to ve mě nic, ale vůbec nic.

knihovna1
22.09.2021

Knihu jsem už četla a napsala zde komentář. O prázdninách jsem viděla film Bábovky a ten se mi líbil mnohem víc. Není to tak překombinované a tam ten konec je, hezky vše do sebe zapadlo.

makacek
20.09.2021 3 z 5

Jednotlive pribehy dobre, cetlo se to samo. Propojeni pribehu super, ale porad jsem cekala na nejake shrnuti, konec, jako to vse je spojene, jak to dopadne. Protoze u posledniho pribehu uz jsem nevedela, jak to bylo v prvnim pribehu. Ten otevreny konec me osobne dost zklamal.

MagicKleeo
07.09.2021 4 z 5

Kniha byla velmo čtivá a mohu říci, že se mi velmi líbila propletenost postav. Některé části byly nedomyšlené a nerozpracované více, ale líbí se mi nejen kompozice, ale i samotný výběr názvu knihy. Nejenže slovem bábovka nazýváme hned několik věcí, ale zároveň je to i slovo pro někoho slabého. Když se tak nad tím zamýšlím, tak i samotné hrdinky o sobě říkají, že jsou slabé a vlastně neví, proč už dávno neudělají určitou změnu. Přesto se tam najdou i ženy se silnější vůlí, i když jich není tolik. Za mě palec nahoru.

Sam33
03.09.2021 2 z 5

Knihu jsem si poslechla v audioverzi, každou z 12 postav namluvila jiná herečka, což pro mě bylo fajn a ano, trochu jsem si spojila vizáže daných hereček s postavami (například postavu milenky Rebeky zde načetla Sandra Nováková a já fakt viděla Rebeku jako hubenou tmavovlásku). Ovšem ke knize jsem se dostala docela dlouho potom, co vyšla a už byla všeobecně profláknutá jako "nejlepší kniha od Třeštíkové". Mě to zas tak skvělé nepřišlo. Nebo možná má očekávání byla příliš vysoká. Nevím. 12 žen různého věku, postavení i povah se proplétají. Oddechovka ano, znovu po ní nesáhnu a ani mě to nenalákalo sáhnou i po jiné knize od Třeštíkové.

Janinkniznisvet
21.08.2021 2 z 5

Před čtením knížky jsem viděla film, který je dost odlišný. Knížka se mi líbila míň než film. Knížka se rychle četla a líbilo se mi jak se to postupně probojovalo.

432830
17.08.2021 5 z 5

Koukam kolik je tu negativnich recenzi a na jednu stranu to chapu - velke mnozstvi postav, orientovat se ale da vcelku dobre, pokud ctete pozorne, dale zamotana a nejspis nedomyslena epizoda s penezi, nebo take ponekud odflakle pribehy zen druhe poloviny knihy....ALE bylo to neuveritelne ctive, prvni dve kapitoly me doslova nadchly a hrozne jsem se tesila na dalsi pribehy..pravda, mely klesajici tendenci, ale za tu prvni polovinu musim dat plny pocet

TerezaaBaarova
07.08.2021 2 z 5

Kniha měla lepší reklamu, než jaká ve skutečnosti je.
Oddechovka, přečetla jsem ji rychle, ale nic světoborného, nic k čemu se vrátím.

akdar72
28.07.2021 5 z 5

Příběhy žen, které jsou navzájem propojené, aniž by si to uvědomovaly.