Osm

Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/331871/osm-pO8-331871.jpg 3.7570
Detektivky, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Motto

Ruzaaa

Příběh se mi líbil, autorky smysl pro humor je mi sympatický. Nicméně detektivkou bych to úplně nenazyvala. Postavy opravdu zvláštní, neprirostla mi k srdci žádná, ten otevřený konec též. Ale i přes spoustu "chyb" je kniha ctiva, rychle vás vtáhne do děje a nenudi.

Maiky211

Knihu jsem četla poté, kdy jsem si přečetla spousty negativních komentářů a hodnocení. Mne se styl paní Třeštíkové líbí, kniha se mi četla velmi dobře, zaujala mne. Zpočátku sympatické postavy se staly nevypočitatelnými. Za mne 4*

Nikol1994

Ja očekávala asi více. Babovky byly naprosto úžasné, za to Osm trosku slabší.. kniha mi přišla zbytečne dlouhá.

adnov

Plus: čtivé
Minusy: 1. závěr
2. věty v cizích jazycích. Neumím ani jeden z nich, což by možná nevadilo, ale celý posledni odstavec?! Proč? Když už to musí být, proč nedat pod čarou překlad.
3. Asi je to moje mínus, ale nepochopila jsem proč zrovna osm?

Maichalka

Knihu jsem přečetla jedním dechem během několika málo dní..

petunkav

I já se musím přiklonit k většině hodnocení - na detektivní román je v knize málo napětí, konec nejasný, policejní vyšetřování téměř žádné.
Kniha celkově je pěkná - postavy mi sice dvakrát nesedly, ale díky tomu nebudu knihu zatracovat. I v životě se setkáváme s lidmi, co nám prostě nejdou...

estwen

Není to Bryndza a ani se o to nesnaží... Vzhledem k zařazení - detektivní román pro ženy - jsem ani víc nečekala. Dobře se čte, ale dá se odložit kdykoliv na neurčito a ani vám nebude vrtat hlavou, jak to skončilo. Chybí mi větší napínavost a emoce, což by dobrá detektivka měla mít bez debaty.

Klarinet

Tak Osm nebyl úplně můj šálek kávy...a špatně se mi vysvětluje proč...nadšení z knihy Radky Třeštíkové se prostě nekonalo a nemělo to spád, na který jsem u ní zvyklá. Škoda, těšila jsem se.

Kekik

První kniha, kterou jsem od Radky Třeštíkové četla.
Nejprve plusy- krásná červená obálka knihy. Velmi čtivá. Vyzrazování děje- to mi nevadilo, protože aspoň něco jsme se dozvěděli, když je jinak ten konec takový...
Mínusy- Dlouhá souvětí, která mi občas ani nedávala smysl. A některé věty byly úplně zbytečné. My přece chápeme, že když se dva hádají a ona řekne: "To je teda fakt výborný", že je to myšleno ironicky. Nemusí nám k tomu autorka psát vysvětlivku. I když takový je asi autorčin styl psaní. V tomto duchu je celá kniha. Míša- šmarjá, jak ta mně pila krev. Každý se z ní mohl sednout na zadek a přitom už jen ta posedlost čistotou by mě ničila. Honza- hrůza. I ten mi pil krev. Max, Julie-oba mně pili krev. No a já jsem proto celá vycucaná a krev už nemám. Chybějicí části děje- velmi důležité části děje, tedy aspoň pro mě. Příklad: Dvě osoby, které spolu netvořily pár, jsou náhle spolu v posteli pod dekou, a drží se za ruce. Jak k tomu došlo ? Jak to probíhalo? Co se jim honilo v tu dobu hlavou ? A takových podobných událostí, kdy nevíme, jak to bylo, je tam bohužel více. Detektivka- tak trochu jiná, prý. Pro mě žádná detektivka. Konec- ani nevím, jestli jsem zklamaná, nebo naštvaná. A vlastně to bylo celkově moc překombinované. Takový konec si kniha nezaslouží. Jenže jaký jiný by mohl být, když je kniha plná psychoušů?
Alice- to nejlepší na závěr. Jediná, vcelku normální, postava. Sice udělala mnoho chyb, z nichž tou největší... Nechci vyzradit, tak jen čičí :(
Tak tedy 3 hvězdy. I když jsem koketovala se 4, jenže těch mínusů je celkem dost.

holy17

Tato kniha se mi velmi líbila, i když mi tam někdy chybělo vysvětlení některých pasáží.

livana

výborné čtení. Moc se mi líbilo. Skvělá zápletka.

Lenkakolar

Osmička mě bavila až do poslední strany, ovšem s vědomím, že se přece jen na té poslední stránce dozvím rozuzlení, a ono nic. Nicméně se mi četla dobře, dlouhé souvětí mi nevadilo, ba naopak jsem měla pocit, že knihu čtu jedním dechem. Postavy psycho, každé bych dala pár facek. Líbilo se mi nahlédnutí do mysli oněch postav, předbíhání do budoucnosti, což mě bavilo i štvalo zároveň. Emoce jsem u knihy nechávala znát, zasmála jsem se, i se mračila. Recenze na Bábovky jsou různé, ale hodlám si ji přečíst. Autorka je vtipná a zároveň umí vtáhnout do děje.

LenkaKa

Přečetla jsem to jedním dechem. Moc se mi líbilo postupně objevovat, jak to vlastně bylo. Určitě si od autorky přečtu další knihy.

kika 13

Román od současné spisovatelky se četl dosti těžce alespoň mě.Postavy se místy má i spolu pletli.Ale jinak proč ne.

martinka07

Kniha se četla dobře a měla spád. Příběh je zajímavě zamotaný a kdo je vrah si můžeme jen domýšlet. Jen ten konec mi přišel divný.

Michelle9191

Kniha má zajímavý příběh. Neustále jsem přemýšlela, jak nakonec asi dopadne.

duha

Skvělá kniha, stejně jako Bábovky.

Arsi

Dobře napsané, vrahem může být kdokoli, takže je vše na fantazii čtenáře.

Miro67

Jde o smyšlený (a velmi dobře propracovaný) příběh, ale přesto úplně ze života. Míša je praštěná nebo jen zoufalec toužící po rodině, kterou jako dítě neměla možnost poznat? Kladné postavy v knize nenajdete, ale možná proto, že díky vnitřním dialogům jim všem "vidíme do hlavy". Ruku na srdce, s tímto odkrytím by nebyla sympatická asi většina z nás. A styl psaní v dlouhých větách, ve kterých se dozvíme co bylo, je a co se i stane, dává knize zcela specifický a většinou i humorný ráz.

TinaTina

Tato kniha me bavila velmi! Od zacatku az do konce! Vyhovovalo mi autorcino psani. Prijemna jemne napinava oddechovka! Naprosta pecka!!!

veru_nedvedova

Paráda! Třeštíková nezklamala. Čtení knihy jsem si neuvěřitelně užila. Skvělá zápletka, skvěle propracované postavy, skvěle volený jazyk.
Miluju její otevřené konce :)

Nikkiproch

Se skepsí po Bábovkách jsem se pustila do nového románu Osm. S radostí musím říct, že mě vtáhl a do poslední stránky nepustil.
Odebírám jednu hvězdičku za jazykovou stránku knihy, ty dlouhé věty, které jsou pro Třeštíkovou sice specifické, mě občas velmi rušily a předpovídání budoucnosti také.

martina.bella

Moc dobře se četla.Je to ten typ knížky, kterou prostě musíte vytáhnout z kabelky, i když máte jen pět minut času. Píše se o ní často jako o detektivce, ale spíše je to napínavý román.

m.valova

Četla se mi velmi dobře a je pravdou,že zápletka je zajímavá a vrahem může být v podstatě kdokoli,trochu mě zklamalo že policejní vyšetřování bylo u detektivky spíše okrajové a ten konec mi přišel takový nijaký.Ocenila bych na konci knihy překlad cizích vět.

Nelasp

Dost psycho postavy...jedna vedle druhé :) Líbí se mi, jak Třeštíková umí propojit osudy na první pohled nepropojitelné. Kniha byla čtivá, stačil mi na ni den a půl, měla spád. Rozhodně dobrá odpočinková četba, při které vám ale neklesne IQ.

zdazilek

Mě se kniha líbila, nenáročné čtení. Četla jsem po večerech a opravdu mě to bavilo.

Matita310

Za mě dobré odpočinkové čtení... Doporučuji

janica09

Tolik chvály na autorku, tak dlouho jsem čekala než se na mě nějaká knížka v knihovně dostane... tak jsem doufám jen sáhla vedle a ostatní díla mě tolik nezklamou.

rottwy

Přestože jsem tady přečetla řadu negativních hodnocení, musím říct, že mně se knížka líbila moc. Čte se to opravdu rychle, stránky plynou ani nevíte jak, a najednou jste na konci. Jen mi z toho bylo celou dobu nějak tak smutně... stejně jako v Bábovkách tolik smutných osudů, mizerných promrhaných životů, vážně je každej chlap jen hnusnej děvkař a ženská protivná megera? Proč nemůže být každá láska bezpodmínečná? Proč nemůže každé dítě výrůstat v milující rodině? Proč si prostě nevážíme toho co máme? Za mě rozhodně stojí za přečtení.

Maspinka

Pecka. Přečetla jsem ji během par dni.