Osm

Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/331871/osm-pO8-331871.jpg 3.71185
Žánr:
Detektivky, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (406)

Přidat komentář
Baruss
16. července

Pohodová knížka, dobře se četla.

Jelen51
12. července

Na začátku jsem byla fakt mile překvapena, připomínalo mi to trochu Hartla a jeho erotikon, fakt mě to bavilo. Nevadilo mi, že byla časová osa pomichana, ke konci už mi Míša trochu lezla na nervy a stávala se z ní psychoticka, tyhle lidi mě trochu děsí. O detektivce nemůže být řeč, to se snad schodneme. To že je někdo postřelený a jako velmi vedlejší postavy jsou párek policistů to přeci z knihy nedělá detektivku.
Ale co nechápu jsou otevřený konce knih..... Jako proč??? Tohle není typ knihy kde si každý může domyslet jak to tedy vlastně bylo či mohlo být - tohle má jasný děj, který má být ukončen. Ach jo

J.x
09. července

Chvíli mi trvalo, než jsem knížku přečetla. Přijde mi, že Radka Třeštíková je teď hodně v kurzu nebo jak to nazvat, ale... Zklamaly mě už Bábovky. Tohle musím uznat, že se četlo líp.

MontyMK
07. července

Doporučuji :)

CHezunka
02. července

Nevím proč, ale tenhle styl psaní autorky mi nesedí, oproti knize babovky, která byla úplně o ničem a ztrátou času, tohle vypadalo jako zajímavý příběh, ale už jsem v polovině cítila zbytecne natahování, hodně se opakující styl mluvy u postav a přestalo mě to bavit uplne.

Dajine
01. července

Zajímavé čtení, zajímavý příběh a překvapivý konec.

vanilka231
25. června

Četlo se to samo, super napsáno. Za mě velice milé překvapení. Určitě doporučuji.

anibeni
24. června

Knihu jsem sice přečetla téměř na jeden zátah, ale nebylo to úplně to, z čeho bych si měla sednout na zadek... Zvláštní styl psaní asi ne každému sedne, střídání přítomnosti s minulostí a do toho ještě úryvkovité pasáže z daleké budoucnosti taky nebylo to úplně pravé... a ten konec..? takový nijaký...

BaruuH
23. června

Docela mi trvalo knížku přečíst. Chvílemi byl děj velmi zdlouhavý, ale zároveň opravdu záživný a pro mě zajímavý. Detektivky zase tak často nečtu, ale tahle byla dobrá, i když z toho konce jsem byla trochu překvapená.

Efča59
21. června

Příjemná oddychovka na léto. Napsáno velmi čtivě. Jen ten závěr mě trochu naštval, protože jsem se nedozvěděla, jak to vlastně všechno bylo.

Akneris
17. června

Knížka se mi líbila, jen konec byl trošku zvláštní.

alka1609
15. června

Líbila se mi, můžu doporučit.

koza001
13. června

Ctive psano.

LisaEla
10. června

Moje první knížka od RT, čtivá, netradiční členění, nabízí určitě i spoustu otázek k zamyšlení.

Hana46
09. června

První knížka, kterou jsem od této autorky četla a hned jsem se do ní zamilovala.Ráda čtu knížky od kterých se jen těžko odchází a od této se opravdu nedalo odejít. Super

ajasin
07. června

Výborný příběh. Styl, jakým autorka píše, se mi líbí. Velmi líbí.
Svoje hrdiny si rozhodně neidealizuje ani nepřikrášluje. Předkládá nám je tak nějak „ za syrova “. A stejně jako u Bábovek, všichni trochu (někteří i víc než jen trochu) vybočují z normálu.

ivetts
07. června

O 100% lepší než autorčiny Bábovky. Ze začátku jsem se nemoha začíst, pak jsem se naopak nemohla odtrhnout :)

kanitsuj
01. června

Nebýt nevydařeného zakončení ve stylu "letem světem", kde o náhody rozhodně není nouze, hodnotila bych román lépe. Je jednoznačně lepší než např. autorčiny "Bábovky", ale čekala jsem asi něco trochu více propracovanějšího. Styl psaní je zajímavý, ale zpočátku jsem se trochu ztrácela kvůli zmatenému přeskakování časových posloupností a příliš velkému počtu postav.

Lefíček
28. května

Ze začátku jsem se nemohla začíst, pak mě to chytlo a už jsem se nemohla odtrhnout. Zajímavý konec, že by si autorka otvírala dveře pro další pokračování?

LeKal
25. května

Líbilo se mi to, zajímavý styl. Poslední stránky nešlo knihu odložit, ale ten konec? Že by Osm II?

ZÓNA
23. května

Nepřistupoval jsem ke knize jako k detektivce. Zaujal mě strmý vzestup paní Třeštíkové a knihu jsem začal číst na doporučení.
Kniha se zpočátku tváří jako detektivní příběh. Koneckonců i tak končí. To mezi tím je objasnění, přiblížení a psychologie jednotlivých postav příběhu.
Celkově vzato mi přijde vše uspěchané a nedotažené. Jistě, postavy jsou propletené a zápletka svoji jednoduchostí činí vyšetřovaní složitějším, než se zdá.
Nicméně prostor nedostali kriminalisté, nýbrž podezřelí. A možná to mělo být naopak.
Rozumím touze překvapit, ale chápu i nevýraznost celku.
Styl psaní je zajímavý, ale ve finále ničím překvapivý.
Není to osudová kniha. Proniknete jí a vylezete suší. Neulpí na Vás její dech, ani prach...

Doemit
21. května

Celou knihu jsem byla napjatá jak příběh skončí. Posledních 100 stránek jsem přečetla raz dva, ale ten konec mě překvapil. Tedy doufám, že v mé knize chybí pár stránek, protože takto rychlý konec se mi nelíbí :D

misaa.p
20. května

Celý příběh jsem byla zvědavá, jak to dopadne, tudíž posledních 150 stran jsem doslova hltala. Zajímavé čtení, které bylo napínavé. Styl Radky Třeštíkové mi vyhovuje, stejně jako Bábovky, byla tohle fajn kniha a věřím, že ještě sáhnu po její knize.

Tesininka
18. května

Knihu jsem sice přečetla jedním dechem, ale to jen, protože jsem byla zvědavá jak to celé skončí. Docela mě mrzelo co autorka dokázala z hlavní hrdinky udělat.

Michalka98
16. května

Musím říct, že kniha se mi poměrně špatně hodnotí. Líbí se mi zajímavý způsob vyprávění a také jazyk. Samotný příběh mi přišel velmi zvláštní, celou dobu jsem měla pocit, že se děj odehrává spíš někde v USA. Nejspíš proto, že mi spousta věcí do českého prostředí neseděla. Nemůžu si pomoct, ale místy byl příběh na můj vkus zvrácený a některé situace jsem těžko přijímala. Nicméně ke konci příběh zajímavě gradoval, rozuzlení bylo také nápadité ( taková varianta mě nenapadla ), ale konec zase příliš useknutý. Celkově tedy 2,5 - 3 hvězdy.

Katka531
15. května

Kniha se mi moc líbila. Asi bych nad ní postavila od Třeštíkové Bábovky. Nicméně i tato kniha mne dostala. Spíše, než detektivní zápletku, která se mi zdála taková plytká, nepropracovaná a na konci už úplně nedotažená a odbitá, se mi velmi líbily psychologické části knihy. Moc hezky vykreslené úvahy a myšlenky postav. Snad každý se musel v některých pocitech alespoň trochu poznat nebo mu byly jinak blízké.

Ronny
15. května

Tak jsem po předešlém zklamání z Bábovek chtěla dát autorce další šanci. Ale nešlo to. Po přečtení tolika jiných kvalitních knih se ptám, proč někdo něco takového píše?
A proč to někdo čte? Porovnat tuto knihu např. s knihou Hana od Mornštajnové se ani nedá, je to 100:1.

1v8na
11. května

Kniha se mi velmi líbila. Zaujalo mě poskládání příběhu - nastínění situace. co tomu předcházelo, co je poté. Kniha byla velmi čtivá a rychlé ubíhala. Je zde několik postav, které spojuje hlavní zápletka.
Ani jedna z postav není kladná, což se mi líbilo - umocňujete to uvěřitelnost příběhu.
Jen konec mi přišel takový useklý.....

pet_pet
11. května

Svižné čtení, jen ten konec takový moc rychlý :-)

kotuldaa
07. května

Než jsem se zacetla chvilku trvalo, ale celkový dojem ujde