Osm

Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/331871/osm-pO8-331871.jpg 3.71005
Žánr:
Detektivky, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (357)

Přidat komentář
gabrielatomes
předevčírem

Kniha je sice čtivá, ale myslím, že je hodně nadhodnocována. Mně osobně přišlo rozuzlení dost předvídatelné a všechno je to lazeno do zvláštního smutku a nespokojenosti. Přitom to ale není hluboké čtení, spíš jen taková oddechovka. Podruhé už ji nejspíš neotevřete.

hrabalikoval
16. března

Po Bábovkách, které jsem dočetla s depresí jsem dala knize osm naději. Bohužel to dopadlo poměrně stejně. Podle mě byla kniha až moc publikována. Spojení románu a detektivky bylo zajímavé a neobviklé ale nějak mi to nesedělo. Všechno to bylo tak nějak smutné ikdyž to bylo veselé. Přišlo mi to zbytečně komplikované a zvláštní. Popravdě nevím jestli si chci tuto knížku přečíst znova ikdyž nemůžu říct, že mě vysloveně nebavila.

ladush
12. března

Tak. Knihu jsem si v sobě musela nechat trochu "usadit", abych ji mohla ohodnotit. Jenže stejně nevím, jak. Takže hodnotit nebudu. Přesto mám potřebu se k ní vyjádřit. Od autorky jsem si již celkem zvykla, že její knihy v sobě nesou lehce depresivní rovinu, takže to mě ani tak nepřekvapilo. Zajímavé jsou v knize především hlavní postavy, jejichž charaktery autorka postupně vyhrotila do extrému. Je to realita? Říkám si, že je to tak trochu (možná) náhled do dnešní společnosti a vztahů. Každá z těchto postav má totiž jednoho společného jmenovatele - absenci spokojenosti. Vnímala jsem, jak jsou hrdinové osamocení, přestože sami nebyli. Nedokázali komunikovat, mluvit o svých potřebách, žili ve lžích a neustálém očekávání, které jim nebylo naplněno. A tak se cyklili v neustálém smutku a vnitřní prázdnotě. Autorka umí krásně vykreslit povahy všech osob v knize, a tak se celý příběh nezdál až tak ujetý. Přestože trochu byl. A možná to byl záměr. Každopádně, tohle je message, kterou si z knihy odnáším, která na mě z knihy dýchla (náhled do dnešní společnosti). Míši je mi upřímně líto, a její postava se mi zdála tou nejuvěřitelnější ze všech. Konec/nekonec knihy malinko zklamal, byť se mi nezdá, jako ostatním, že byl uspěchaný. Prostě otevřený konec, který vždy tak trochu podráždí. A ve mě nechal smíšené pocity. Těším se na další knihu!

JPBelmondo
10. března

Konečně se ke mně kniha dostala a já se těšila, jak si počtu. Nu, co říct? Početla jsem si, ale na to, jakou měla kniha publicitu i ohlas, z ní zase tolik nadšená nejsem. Takže průměr. A mimochodem - ne každý umí francouzsky či švédsky a byť se dalo něco vydedukovat, tak se sluší čtenáři neznámé výrazy a pojmy někde v knize pod * objasnit.

Svilka
09. března

Začátek knihy byl docela napínavý a bavil mě, pak se to nějak zvrtlo. Všechny postavy mi byly nesympatické, jejich chování bylo nepřirozené (někdy až úchylné). Taky od vyšetřovatelů jsem očekávala větší úsilí a profesionálnější přístup k případu. Nejvíce mě ale iritovaly vulgární výrazy, myslím, že jich tam bylo víc než dost. Jinak kniha se mi četla velmi snadno a rychle. Je to taková nenáročná oddechovka.

Mirkaha
07. března

Super čtení. Jak je vidět, mladá a hezká chůva je většinou velký problém pro celou rodinu. Vřele doporučuji.

Jonny
06. března

Je to čtivé. A taky dost "čtení pro baby". Místy mě ale kniha ponoukla k zamyšlení. Prostě oddechovka co neurazí.

sweeneytodd
05. března

Rozhodně lepší než Bábovky, protože to má aspoň nějaký konec.
Postavy uvěřitelné, skvělá psychologie.
Kniha sice oddychová, ale překonala moje očekávání.

Havrnka
05. března

Přečetla jsem knihu během dvou dnů, ale jsem z ní trochu rozpačitá.

hvězdo.kupa
28. února

Za mě dobrý! Přiznám se, že české autory zanedbávám a tak jsem sáhla po "bestselleru", jak tvrdili. Mně tento břitký přisprostlý humor a milenecké peripetie na čtyř stech stánkách bavil, dokonce jsem se i nahlas smála. Jednou za čas takováto četba rozhodně neuškodí.

marwinmh
28. února

Kniha se četla lehce, děj měl spád, ale hlavní postavy do jedné byly "magoři". Občas mi jejich jednání přišlo maličko přitažené za vlasy.

Doubravka1975
27. února

Moje první kniha od autorky a mě se teda líbila. Čtivé a napínavé, konec trochu posekaný, ale dobrý.

Janča089
24. února

Moje první knížka od této autorky a líbila se mi. Po dlouhé době jsem četla knihu od české autorky (a ne překlad z cizího jazyka) a měla jsem pocit, že je mi proto nějak blíž. Dej nebyl šokující, avšak zajímavý a určitě ne nereálný a kniha měl spád. Bavilo mě i rozdělení na časové etapy. Příjemná kniha, kterou mohu doporučit! Až ji jednou zapomenu, klidně bych si ji přečetla znovu.

Vampier1
23. února

Až na ten "všední" konec, super! Celou knihu jsem byla napjatá a těšila se na další a další kapitolu. Prožívala jsem každou postavu a byla s ní šťastná i naštvaná. Posledních asi padesát stran jsem netrpělivě čekala na nějakou pecku na závěr - a nic. Ale jinak bomba knížka!

mats379
23. února

Bohužel mě kniha moc nepotěšila. Ani detektivka, ani psychologický román...se žádnou z postav se nedá ztotožnit, protože jsou nesympatické, sobecké, zlé a hloupé. Upřít se nedá pár vtipných okamžiků, čte se dobře, ale podruhé už opravdu ne.

Barbora H
22. února

A to jsem si myslela, jak si dobře počtu... nestojí ani za komentář...

zpevSusannah
21. února

Třeštíková má jeden velký talent - čtivost! A to je v tomto případě asi skoro všechno...
Přijde mi, že tato knížka byla spíš přehlídkou lidské hlouposti, debility a ujetosti. Jasně, byla jsem zvědavá, jak se to všechno vyvine, zda přece v tom všem nebude nějaký "wow", ale, bohužel, zázrak se nestal.
Za mě malinko zklamání po Bábovkách.

Restang
16. února

No tak nevím. Dojmy rozpačité. Dala se číst, ale spíše jako ,,ženský,, román ? Detektivka ? To se mi nezdá ani ve snu, snad jen s detektivní zápletkou na začátku a na konci rozuzlení. Bábovky byly lepší. Uvidíme,co autorka Třeštíková předvede příště v nějaké jiné knize.

Jupijow
15. února

Ne, děkuji. Tolik klišé v jedné knize, to se hned tak nevidí. Nechci spoilerovat, takže je nebudu vyjmenovávat, ale je tam toho požehnaně. Chápu, že autorka chtěla pracovat s určitými osobnostními typy, ale nakonec vytvořila jen nesympatické, kruté a hlavně totalně zkarikaturované figury, u kterých vám bylo úplně jedno, jak dopadnou.

Aneleh
14. února

Moc pěkná detektivka. Tři dny jsem jen četla, četla a nebyla schopná přestat. Velmi čtivé, mně se styl autorky líbí, vystihuje přesně myšlenkové pochody a uvažování jednotlivých postav. Přitom ponechává dost prostoru pro čtenářovy vlastní úvahy. Nevadila mi ani cizí řeč, nebylo nutné jí rozumět, protože vše vyplynulo z pozdějšího děje. I konec byl v podstatě jasný a celá zápletka dobře promyšlená. Zatím se mi líbila ze všech knih této spisovatelky nejvíce.

babyboar
14. února

Rozjezd byl trochu pomalejší, ale nakonec jsem se začetla. Líbilo se mi vyprávění příběhu na různých časových rovinách. Jen se nemohu rozhodnout, kdo z postav mi byl vůbec sympatický. Nejvíce asi dvojčata. Knížku jsem nakonec zhltala až do konce, který mi vůbec nepřišel špatný jako jiným čtenářům. Po průměrných Bábovkách jsem se pustila do Třeštíkové č.3 "To prší moře".

JancaKube
14. února

Kniha byla zajímavá a pěkně se četla. Vadily mi vulgární výrazy, které sice měly dokresit povahu postavy ale myslím, že byly zbytečné a kniha by se bez nich obešla. Také mi vadilo, že na sebe občas postavy mluvili jinou řečí a nebylo nikde vysvětleno co říkají. Nebylo to asi nic důležitého ale bylo to nepříjemné. Každopádně konec hodně špatný. Když jsem nalistovala poslední stránku nemohla jsem uvěřit tomu, že je konec knihy. Zdá se mi to nedokončené.

michaela3483
11. února

Ještě se mi nestalo, aby mi všechny postavy z knihy byly nesympatické.

Po knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě, četla se dobře a rychle, proto mám v plánu zkusit nějakou další od RT.

Pilulka89
10. února

Příběh mě vtáhnul, líbilo se mi přeskakování v čase a popis myšlenek každé z postav. Konec byl trochu zklamáním, vyvolal ve mě pocit, že bylo potřeba knihu rychle rychle odevzdat a není dle mého propracovaný tak, jak by mohl být. Jako oddechové čtení doporučím dál.

bolkovo
09. února

Výborná kniha! Detektivka to není, spíš jen čtení, kde jste napnuti jako kšandy, jak to dopadne. Všichni se tam chovají docela realisticky, asi tak, jak to v životě chodí = to prostě nevymyslíš... Konec podle mě nezklamal vůbec.
Být režisér, tak už to točím! :)

Markytkaaa
07. února

Toto dílko mi přijde jako "mnoho povyku pro nic" ... autorka je známá a virálně populární přes FB i IG ... z toho důvodu má své příznivkyně, fanynky, má kupní sílu ... ale upřímně se dá pochybovat o tom, jestli by tato kniha mohla vyjít jako prvotina nonameautorce ...

Dalexa
06. února

Za mně velice příjemné počteníčko. Při čtení této knihy jsem si uvědomila, že se vlastně ztotožňuji s každou postavou. Nikdo mi nebyl vysloveně protivný, nikdo nebyl vysloveně kladný. Každý měl ve svých úvahách a činech část pravdy, které mi byly sympatické. Zvláštní forma psaní mně fakticky dostala...... Prostě za mně výborná knížka !!

Safienka
05. února

Moje první kniha od Radky Třeštíkové. Líbí se mi její styl psaní, je čtivý a určitě nenudí. Víc pohlcující mi přišla druhá polovina, ale i tak jsem si ji užila. Čekala jsem více práce vyšetřovatelů, ale rozuzlení nám vlastně přinesla autorka svoji retrospektivou. Čtenář tak mohl poznat alespoň víc charaktery postav a udělat si o nich svůj vlastní názor.

kaja3190
02. února

Přišlo mi, že se o této knize docela dost mluví, tak jsem se rozhodla, že si ji přečtu. A byla jsem příjemně překvapena. Většinou české autory nečtu, protože mi přijde, že mají nižší kvalitu než třeba britové, ale tady jsem byla příjemně překvapena. Kdyby se to přeložilo do angličtiny, myslím že by z toho mohl být bestseller.

Zouharka
01. února

četla se dobře a rychle. Pro mě něco jiného, co vždy čtu, ale proč ne. Zajímaly mě osudy hrdinů, ale ten konec ( jak už tu píší i ostatní) mi přišel divný, ..Nevim, no . Knihu jsem brala jako příjemnou oddechovku.