Osm

Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/331871/osm-pO8-331871.jpg 3.71319
Detektivky, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Motto

LuciíŠvarc
předevčírem

Měla jsem trochu zmatené pocity, začala jsem na začátku, byl prostředek, konec a pak znovu začátek...ovšem nic to nemění na tom, že celkovou knihu hodnotím pozitivně. Detektivní zápletka tam je, o tom žádná, napětí u knihy bylo, postavy mi nepřipadaly protivné hned od začátku, ale tak od poloviny. Na Bábovky to stejně nemá, ty hodnotím jako TOP, ovšem zase lepší než To prší moře.

KvF

Žádná velká literatura, ale i takový typ knih ("oddechovka na pláž") má pro mě význam. Věřím,že autorčin styl psaní nemusí sednou každému, ale pro mě po Bábovkách opět milé čtení a po některých nelichotivých komentářích i příjemné překvapení.

KateTheBlogger

Moje první Třeštíková. Knížku jsem přelouskala rychlostí blesku, protože jsem prostě musela vědět jak to celé skončí a nemohla jsem se dočkat až se všechno rozplete a zamotá a znovu rozplete... A to všechno i přes to, že jsem si přibližně ve třech čtvrtinách knížky uvědomila že nesnáším veškeré postavy v knížce. Ale bylo to příjemné čtení a příběh stál za to!
P.S. Taky Vás tak moc rozčilovaly ty dlouhé věty, nebo jste si jich nevšimli?

Aleh

První kniha od Radky Třeštíkové. Moc se mi líbila. Kniha o přátelství, o lásce, o nevěře, o žárlivosti, prostě o životě. Její hrdinové žijí život plný zvratů, překvapení, změn a paradoxů. Jako na houpačce, jednou jsi dole, jednou jsi nahoře. Skoro by se dalo říct, že kdo chvíli stál, už stojí opodál. Kniha je věrným obrazem dnešního uspěchaného způsobu života a nechybí dokonce detektivní zápletka. Připomnělo mi to stylem psaní současného českého autora Patrika Hartla. Příběh neztratil nic na poutavosti, i když autorka začala svůj příběh vyprávět tím, co se stalo téměř na jeho konci a teprve potom postupně od začátku. Příběh, který neztrácí na svižnosti až do samotného závěru.

Aďulin

Výborná kniha. Dle mého názoru mnohem poutavější než Bábovky. Zajímavý příběh, perfektní způsob jeho vyprávění. Ano, místy překombinované a neodrážející realitu, ale i to čtenáře tak nějak baví.

tezka_vazka

Ač byla kniha čtivá, příběh mě nijak neohromil. Připadalo mi to překombinované a na zaťukání si na čelo.

i.stefany

Z počátku mne kniha spíše iritovala než bavila, částečně mi vadil styl, jakým je kniha napsaná a dokonce i myšlenkové pochody, hlavně dětí. Zhruba ve třetině už jsem to chtěla vzdát a jen zběžně prolistovat do konce a najednou jsem zjistila, že je kniha celá přečtená. :-) Nakonec mě to přece jen strhlo, vztahový propletenec byl krásně zamotaný a smekám před autorkou, že se do toho nezamotala sama.

Anna27

Přečteno jedním dechem. Opravdu výborná knížka a řadím ji na první místo, pak Bábovky a pak teprve Dobře mi tak.

TessaJean

Místy se mi tato kniha zdála poněkud ujetá... příběh je určitě čtivý a čím víc jsem obracela stránky, tím víc mě bavila. Musím ale říct, že některé pasáže pro mě byly hrozně nudné, nezajímavé a zbytečné, až se mi kolikrát zdálo, že autorka už fakt nevěděla co psát, tak vymýšlela samé blbosti. Taky mi občas lezlo na nervy opakování děje..Hlavní hrdinka mi byla ze všech nejvíc nesympatická a už po pár stránkách jsem byla alergická na jméno Míša. Od autorky jsem už četla knihu Bábovky a z ní jsem byla nadšená. Tohle bylo o něco slabší, ale i tak mě to bavilo.

lagina

Hvězdička dolů za trochu nedotažený konec, jinak skvělé. Bavila jsem se od začátku do konce a nenechalo mě to klidnou. Málem jsem se rozpustila ve vaně, nemohla jsem se odtrhnout, fakt dlouho mě žádná kniha takto nevcucla :-) Doporučuji jako odpočinkovku

machina

Obdivuju tak brilantně zamotaný příběh, což autorka předvedla už u Bábovek, s tím rozdílem, že Osm mi přišlo propracovanější až do úplného konce knihy. Styl psaní autorky je prostě skvělý - svižný a vtipný. Detektivka je to jen lehce na začátku a na konci; spíš si čtenář/ka užije mezilidské vztahy, které jsou zde hlavně o lásce, žárlivosti a nevěře. Tenhle koktejl postavy pravidělně užívají, dokud z toho všechny nezmagoří. :D Nejsympatičtější postavou mi byla Šereda:-) a ve výsledku (překvapivě) i Alice.

pakoshka

Jako detektivku bych Osm nenazývala ani omylem. Je to jednoduché čtení, řekla bych oddechové, ale ono vlastně moc ne – pořád mě některá z postav rozčilovala a tak jsem si moc neodfrkla.
Jazyk RT mi sedí, podle mě vyjadřuje přesně ten zmatek v hlavě, kterej občas mám i já sama. Akorát někdy, někdy by mohla trochu zvolnit, občas větu rozseknout a tím trochu ubrat postavám to nepříjemné napětí.

Ačkoliv jsem se na konci už těšila, až knihu dočtu a protivy už nikdy neuvidím, nějak mi zůstala v hlavě a zatím dávám 4 hvězdy, možná to s odstupem času změním. Uvidím, jestli ve mně zůstane nějaký zážitek.

LucušN.

Za mne dvě a půl hvězdy, i tak to je na tuto knihu dost. Autorka by se spíš měla zaměřit na kvalitu místo kvantity.

kattyska

Kniha Osm se mi líbila více než Bábovky, zajímavě pojatá a jednou si ji určitě přečtu znovu.

Alex.rrr

Jako detektivku bych knihu rozhodně nenazvala, ale jako čtivý román určitě. Zajímavým způsobem je zde ukázán pohled na život několika rodin i jednotlivců. Kladně hodnotím humor autorky, která vtipně dovedla situace dokreslit o (ruku na srdce) reálné myšlenkové pochody, které pobavily. Je zde hezky ukázáno co udělá jedno špatné rozhodnutí a co vše to může ovlivnit. Trochu mě rozladilo zakončení, kdy jsem moc nevěděla co si z něj vybrat, ale to je celkem malý detail. Na letní čtení ideální a rozhodně stokrát lepší než Bábovky.

Zuzulin

Osm ... upřímně nevím, co na tuto knihu napsat. Začátek knihy mě zaujal, prostředek knihy se mi táhl a konec vzal trochu jiný vtipný směr. Konec se mi vážně líbil a pořád jsem se něčemu musela smát. ALE, co mě zklamalo, že kniha skončí z ničeho nic a nevíte, jak příběh nakonec dopadne. Je to velká škoda

lee5747

Za mě je super ta propletenost, která mě moc baví, ale oproti Bábovkám mě to nadchlo trochu méně. Postavy mi nepřirostli tak k srdci a jako detektivka mi knížka už vůbec nepřišla.

greetchen

Knihu jsem si pořídila hned jak vyšla, a ač se mi autorčiny předchozí tituly celkem líbily, nemohla jsem se k ní nějak propracovat. Po útlých Bábovkách jsem se obávala tloušťky, mně osobně se nelíbí ani přebal knihy. Nakonec ale toto léto došlo i na ni a musím uznat, že můj odpor byl zbytečný. Kniha se četla velmi příjemně, jazyk Radky Třeštíkové je specifický, někomu může připadat nepříjemný, ale mně vyhovuje. Jakoby hnal příběh s urputností a naléhavostí rychleji dopředu. Jakmile jsem začala číst, už jsem nechtěla knihu odkládat. Příběh je hezky vykreslený, příjemně graduje, jen závěr působí, že autorce došel dech a honem honem spíchla nějaký závěr. Ne že by byl odbytý a špatný, ale spíše ho najednou bez servítek před čtenáře plácne a hotovo.

Hospodyňka

Je to takový tvarohový koláč s hrozinkami, které spousta lidí nesnáší, ale moc dobře ví, že právě ty dávají všemu tu chuť. No a pak se najdou tací, co hrozinky milují a ochotně je sezobnou a hledají další. Jinak v knize se mi líbily popsané myšlenkové pochody dětí a toho kocoura. V reálu bych zbytek dospělých aktérů poslala vyhledat odbornou pomoc, nebo jim upekla koláč.

kackamy

Osobně moc nerozumím tomu označení "detektivní příběh" - přijde mi, že Osm je vše, jen ne detektivka. Pro mě to byla kniha plná protivných charakterů a rozvleklých vět, které po chvíli přestanou dávat čtenáři smysl. Místy jsem vážně uvažovala nad tím, jestli autorce trvalo déle než dvě noci ten příběh sepsat. Jedna hvězda za to, že si kniha udržela mou pozornost až do konce, víc ani ťuk.

iva2423

Docela dobré.

reňa30

skvělé oddechové čtení ...moc jsem si to užila.

JaKa1974

Po knize Bábovky od této autorky jsem se do čtení pouštěla s nedůvěrou, ale po pár stránkách jsem změnila názor. Kniha čtivá a napínavá až do poslední stránky.

Aerine

Detektivní zápletka je opravdu jen prostředkem k odvyprávění zamotaných lidských osudů. Po zkušenostech ze svého vlastního okolí mě nijak extra motivy neudivovaly, naopak - postavy měly uvěřitelné, zdůvodnitelné motivy ke svému chování, i když poměrně výrazně vyhrocené. Rozluštění detektivní zápletky nebylo nijak složité, ale jde asi o to, nakolik postavy prokouknete a jak moc vnímáte detaily ve vyprávění, které vám pomohou v roli detektiva ;-)

Terka72

Skvělá oddechová kniha, jedna z nejlepších, kterou jsem ted za poslední dobu četla. Opravdu jsem si čtení užila :)
Doporučuji!

Denisa153

Super oddechovka, krásně se čte, není to zbytečně zdlouhavé a natahované. U autorky mám problém se ze začátku zorientovat v postavách, ale jakmile zjistím kdo je kdo je to super.

weberda

Trochu zamotaný konec,ale jinak super čtivá knížka na dovolenou

hetty64

Autorka má velmi specifický styl psaní, možná právě z tohoto důvodu mě kniha opravdu zaujala. Kniha se dobře četla a měla spád i spletitý a docela nepředvídatelný děj, jímž si procházely poutavé postavy.

kap66

Radka Třeštíková je mladá česká spisovatelka a patří do kulturní rodiny, které si vážím (vím, že tohle sem zrovna nepatří, berte to prosím s nadhledem). Proto při hodnocení hledám klady.
Čtivý styl (s P. Hartlem máte trochu pravdu, ale to by byl pro mě mínus; RT píše přece jenom čistěji). Je to román o lidech, kteří se snaží realizovat rodinu, bohužel i za cenu porušení pravidla "moje rodina končí tam, kde začíná rodina někoho jiného". Postavy jsou silně provázané, až tak, že přistoupí na extrémní řešení, aby onu provázanost přeťaly či ji naopak obnovily.
Čím se odlišit, aby jako nová autorka zaujala? Styl, zápletka založená na mileneckých vztazích, současnost - obvyklé. Takže postavy: s nikým takovým se normálně nesetkávám - svou povrchností, vyšinutostí, nemorálností, slabošstvím a nelogickým jednáním mě frustrovaly po celou četbu. Vyšetřování a vůbec celá "detektivní linie" jsou slabé.
Pro mě tedy pouze seznámení s další českou autorkou, odškrtnuto.

Pet13

Knížka se mi líbila, možná víc než Bábovky. Dost mě zaujaly poznámky k budoucímu vývoji příběhu.