Veselí

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi. Nová kniha s autobiografickými prvky se jmenuje Veselí podle Třeštíkové rodného Veselí nad Moravou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/386002/veseli-0qh-386002.jpg 3.7332
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Motto

studentice
dnes

Autorka se rozepsala a tato kniha mě jako první bavila. Četla se rychle, jen mohla být o něco veselejší, když už se jmenuje Veselí:).

Lucien1
dnes

Pro me byla kniha velkym zklamanim, dej smutny a celkem o nicem.

spamalot
včera

Velmi čtivá knížka.

čohynka
včera

Při čtení jsem občas měla pocit, že paní spisovatelka popisuje lidi z mé rodné vesnice.. Taky pocházím z vesničky, z moravského slovácka. Moravský dialekt mě bavil, "lůbí sa ně táto mluva".. ;-) Knížka Bábovky mě bavila sice o trochu víc, ale rozhodně nelituju času stráveného u čtení...

babyboar
14. listopadu

Knížka zdánlivě o ničem. Žádné dramatické zápletky ani napětí jako v té předchozí. Přesto je velmi čtivá a rukopis Třeštíkové nepřehlédnutelný. A protagonistka v mém věku. Líbí se mi poukázání na fenomén kdy mladí lidé odejdou studovat do města a pak mají pocit, že nepatří
ani do města ale ani do své rodné vsi. Zprvu vtipné, pak už méně. Je-li konec dobrý či špatný ať posoudí každý čtenář sám. Dospět se dá i v 33 letech...

jarinek
14. listopaduodpad!

Bída.
Dva týdny boje zda číst dál a pak jsem se na to vy... to nešlo. Nevěřím, že na moravském venkově žijí takoví primitivové. Ze strany autorky se mi zdálo, že venkovem pohrdá.
To, že je taková kniha českým bestsellerem, o nás něco vypovídá. Bohužel to není nic lichotivého. Ach!

Hankah265
13. listopadu

Přečetla jsem všechny knihy od R. Třeštíkové a tato se mi zdá nejslabší. Děj mě nijak zvlášť neoslovil, do čtení jsem se musela místy nutit. Znovu již knihu do ruky určitě nevezmu.

mySaints
12. listopadu

Paní autorce se omlouvám, neříkám, že je špatná spisovatelka, ale tohle na mě bylo moc. Dočetla jsem ani ne do sté stránky, byla by to pro mě moc velká ztráta času, a ani náhodou jsem nechtěla riskovat snížení mého inteligenčního kvocientu. Humor mi přišel přehnaný, nereálný, všechno zacházelo do strašlivých extrémů, hlavní hrdinku jsem moc nepochopila. Kdyby byla kniha kratší, možná bych ji přečetla, ale 420 stran, to e-eee. Ale chápu, že většinovému publiku se do stylu strefí, moravština a venkov jsou teď prostě moderní, stejně jako paní spisovatelka.

Devorah
12. listopadu

Po delší době jsem dala šanci Třeštíkové a opět to nebyl ne úplně příjemně strávený čas. Jejím postavám jsem prostě nevěřila……tu jejich naivitu, pohled na svět, stále stejné vzorce chování. Marně jsem v knize hledala nějaký hlubší smysl, nějakou pointu, která přijde a která opětovně nepřišla.
A samotný konec? To byl skoro výsměch čtenáři a přitom stačilo tak málo.
Dočetla jsem a nijak výrazně pohnutá nejsem. Dokonce bych řekla, že po přečtení jsem okamžitě zapomněla na celý umně vykonstruovaný příběh, postavy, charaktery – nebylo zde nic, co by mi na chvíli utkvělo v paměti a to je na rádoby český bestseller dost málo.

Eliska143
12. listopadu

Prvni knizka od Trestikove, kterou jsem cetla. Mela jsem ji prectenou za dva dny. Autorka v knizce popisuje okoli me rodne vesnice, tak me to bavilo o to vic ;), ale chapu, ze pokud mistni prostredi a zvyky ctenarka nezna, nedokaze se tolik vzit do deje. Za me super a doporucuju :)!

kudrdlinka
11. listopadu

Knížku jsem četla docela dlouho, protože jsem se do čtení musela skoro nutit. Děj mě vůbec nevtahnul, přišlo mi to zdlouhavé a o ničem. Párkrát jsem se zasmála - jablku a hlavně cvičení maminek s dětmi. Byla tam i smutná místa.
Ale asi mi celkově nesedí styl psaní.

karolina0724
10. listopaduodpad!

Dost nuceně a uměle psané. Není to kniha co bych zhltla a těšila se na další čtení. Zklamání.

Jana283
09. listopadu

Pro mne zatím nejlepší kniha R.T. Nejvyzrálejší.V jednom komentáři o jejích knihách jsem psala, že jsou zaplněny samými divnými lidmi. A i když ani z této knihy nevychází muži nejlépe, přece jen už to není takové šovinistické čtení pro ublížené singl čtenářky Cosmopolitanu. Možná proto, že jsem holka ze vsi, tak teď jsem se v těch charakterech nacházela, rozuměla jim, bavily mne a dojímaly současně. Téma smíření a odpuštění sobě samým , svým blízkým, odcházení, každodenní malé i velké boje o lásku, o rodinu, o štěstí, vztahy s rodiči… Je to napsané citlivě a lidsky.

Pettinka
09. listopadu

Na tuto knihu jsem se těšila. Zvláště po zkušenosti s knihou Osm od této spisovatelky, která se mi hodně líbila. Musím ale říci, že tato je pro mě zklamáním. Četla se hezky, utíkalo to. Ale neoslovil mě děj. Nechápu o čem měl být, furt jen popis, konec nijaký. Za mě teda nic moc. Škoda no.

Ronny
08. listopadu

Tak první knížka od p.Třeštíkové, kterou jsem dočetla a líbila se mi.
Bylo to čtivé, místy dojemné, často jsem se zasmála....

DančaM
08. listopadu

Neurazila, ale ani nenadchla. Čekala jsem víc. Podruhé asi číst nebudu...

Barulinkas
07. listopadu

Kniha mě bohužel vůůbec nebavila. Bábovky a Osm nasadily laťku hodně vysoko (alespoň u mě). A u Veselí jsem se hodně nudila, nešlo se začíst a děj byl nezajímavý. Pocházím z hané, znám a někdy používám naše hanácké slovíčka,ale to co bylo v knize? To byl trapas...Nene, za mě ne.

šejnohojc
07. listopadu

Neurazí, nenadchne. Knihy Bábovky a Osm se mi líbily mnohem víc.

AliStejsy
06. listopadu

Vůbec jsem nečekala, že tuto knihu přečtu jedním dechem. Skvělá oddechovka ze života, moravština neskutečně vtipná, u některých hlášek jsem nahlas vybuchovala smíchy, smrt tatínka mi vehnala slzy do očí.. u jediné stránky jsem se nenudila - doporučuju

rottovat
06. listopadu

Tak já nevím....Radku Třeštíkovou mám jako spisovatelku ráda, její styl psaní mne baví a např. To prší moře bylo z mého pohledu skvělé. Stejně tak Osm, tam se to sem tam muselo brát jako nadsázka, ale i přesto mi to přišlo velmi dobré. Na Veselí jsem se tak dost těšila a bohužel přišlo spíše zklamání. Do cca 260 s. mě vlastně kniha moc nebavila, celý styl psaní mi tentokrát přišel povrchní, prvoplánový, jako by dialogy byly záměrně konstruované do tzv. "lidové řachandy", chvílemi jsem si prostě přišla jako kdybych seděla v kině na mainstreamové komedii, kde se většina diváků směje přihlouplým vtipům, které odhadnete ještě než přijdou (opakované vtipy s hovnocucem, laciné slovní hříčky typu - došel chleba, paní Nejezchlebová snědla čtyři krajíce apod.) Naštěstí v poslední třetině knihy mi to začalo celé připadat mnohem lepší, dialogy konečně získaly lehkou ironičnost, děj se prohloubil a celkově mi závěr přišel propracovanější než předchozí část knihy. Co se týče příběhu jako celku, v postavě Elišky jsem chtě nechtě viděla samotnou autorku. Je zcela evidentní, že touto knihou se snažila "vypsat" z určité části svého života, postava otce i matky koresponduje s několika autorčinými statusy na facebooku. Možná to je však právě tato osobní rovina, snaha zachytit jednu z etap, která už je pryč, co z tohoto románu dělá dílo pouze průměrné. Škoda, příště to snad bude zase lepší.

broskev28
05. listopadu

Málokdy knihu nedočtu, většinou se poctivě snažím, ale tady jsem to vzdala. Nevím, kde je chyba. Souběžně čtu Orfea v podsvětí; taky to není žádný čtivý trhák, ale v obou časových liniích si dokážu najít něco, co mě zaujme a nutí číst dál. Tady jaksi nic nenacházím, takže ani nedoporučím.

alzbeta675
05. listopaduodpad!

Kniha mě vyloženě nebavila a to se mi stává opravdu málo kdy, že něco nedočtu.

dajens
04. listopadu

Na knihu jsem se těšila, párkrát jsem se i zasmála,ale jinak mě příliš nezaujala, navíc moc dlouhá. Asi jsem od ní čekala víc...

Clara del Valle
03. listopadu

Tak zase ne. Další nedočtená kniha a ztracený čas. Moc dlouhé, rozvláčné na to, že se tam nic neděje a kniha nemá žádný smysluplný děj, pokud tedy nepočítám ježdění hovnocucem sem a tam (hahaha), popíjení slivovice, chození se slepicí k veterináři a jiné dějově velmi zajímavé epizody. Začátek přitom celkem legranda, říkám si autorka se dala na humor, ale buď ho bylo málo nebo moc, nevím, každopádně od půlky mě to opět přestalo bavit a dočítala jsem jen silou vůle a bez většího zájmu a stejně jsem to do samotného konce nedala. Jak to s Eliškou dopadlo netuším a je mi to fuk. Kniha je prý autobiografická, autorka z toho kraje prý pochází, udělat z lidi rodného kraje snůšku věcně nalitých neschopných lemplů... no nevím. Ale třeba jsem jen toto dílo a jeho myšlenkovou hloubku nepochopila.

Trolice
01. listopadu

Tož nebylo to zas tak špatné. První třetina mi přišla vtipná a nejlepší, ve druhé třetině to bylo smutné a konec jsem si představovala trochu jinak. Ale celkově se mi kniha líbila.

Eva88
01. listopadu

Moravská Bridget Jones. Z příjemné oddechovky se vyklubal srdceryvný příběh opuštěné ženy, která neví co se životem... Říkali mi, přečti si to, nasměješ se...Více jsem teda plakala, než se smála... Těch pár úsměvných pasáží nestojí snad ani za řeč. Líbila se mi třeba ta s jablkem. :-) Ale jinak fajn počtení. :-)

bigben

Já nevím...

MV111

Knížka do letadla cestou na dovolenou. Nechat text jen tak plynout jako řeku a nečekat rozhřešení. Buď si v tom něco najdete, nebo ne.

LuckaH2

Chvílema jsem se nahlas zasmála, chvílema jsem byla dojatá...Ale jako celek mi kniha přišla průměrná (Osm se mi od autorky líbila víc). Elišku jsem do nějaké chvíle chápala, pak mi to, jak střídá chlapy přišlo nějak moc. Konec to trochu vylepšil. Jako náhled do malého města a odechovka dobrý.

LucinQa77

Ze začátku jsem si říkala, co to má jako být.. styl psaní autorky mě vyváděl k šílenství, ale od půlky knihy mě příběh začal docela bavit a nakonec jsem knihu s radostí dočetla. Každopádně toto byla nejhorší kniha od Třeštíkové, bohužel.

pro ženy

Radka Třeštíková