Veselí

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi. Nová kniha s autobiografickými prvky se jmenuje Veselí podle Třeštíkové rodného Veselí nad Moravou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386002/big_veseli-0qh-386002.jpg 3.42190

Kniha Veselí

zuzana8816

Kniha Veselí je pro mě nejslabším dílem Radky Třeštíkové. Její knihy mám ráda, jsou čtivé, hravé, ze života, ale u Veselí jsem jaksi postrádala nějaký zajímavý děj, zápletku. Něco, co by z linie vyprávění takového normálního života na vsi hlavní hrdinky Elišky vybočilo. Jako u každého počinu Třeštíkové oceňuji její schopnost vžít se do rolí jednotlivých postav a dokonalý popis pocitů, osobitý humor a lehkost psaní, díky kterému je, i přes ne příliš originální děj, kniha čtivá.

landr

Od autorky již několikátá kniha, ale první, kterou jsem nedočetla. Vůbec mě to nechytlo.
Bábovky jsou super , ještě potom tak Osm, ale pak už to má jaksi sestupnou tendenci. Alespoň tedy za mě.

lue

Od Třeštíkové jsem takovou taškařici nečekala. Sranda od začátku po konec.

sestricka1
12.12.2022

ještě knihu nemám dočtenou ( jsem asi v půlce) , ale už teď chci poděkovat autorce za její vznik :-) Moc se mi líbí, směju se u čtení nahlas :-D Je to hořkosladký příběh psaný samozřejmě s nadsázkou. Moc mě baví číst v mém rodném moravském nářečí. Číst o Veselí nad Moravou, kde to dobře znám, Kyjově, kde jsem studovala, Znorovech....no pro nás Moraváky rodáky je to pohlazení na duši :-)

Luluhappy
26.11.2022

Moje první a rozhodně ne poslední kniha od Třeštíkové. Moc se mi líbila.
Od promyšlené obálky, přes obsah až po hrdinku.
Narozdíl od většiny hodnotících, mně hrdinka připadala sympatická, sice nevěděla, co chce, ale kolik z nás to reálně ví? A to, že hledala lásku, kde se dalo, no co... Tak vystřídala víc chlapů. Popsání odchodu otce bylo velmi citlivě popsané. Mrzelo mě, že Eliška s rodiči neměla o něco lepší vztah, že se s nimi nemohla bavit o životě víc. Byly tam chvíle, kdy jsem se smála nahlas a chvíle, kdy mi bylo fakt smutno.
Děj byl celkově spíš smutnější, veselých chvilek tam ale bylo dost. Radky humor mě baví. Bylo zábavné pozorovat i osudy druhých lidí. Bavilo mě, jak děj jen tak plyne a my vnímáme vývoj osudu nejen hlavní hrdinky, ale i její rodiny a kamarádů.
Závěr hodnotím taky kladně, protože Eliška konečně dospěla.. sice se nedozvíme, s kým skončí, může nam to připadat neukončene, ale třeba skončí sama a zaměří se na sebe a na svou budoucnost.

jiri77
22.10.2022

Má druhá přečtená kniha od autorky a musím říci ,že se mi Tajemství líbilo o hodně více. Kniha to nebyla špatná ,ale líbila se mi více první půlka ,kde jsem se i zasmál, druhá půlka mě už tolik nebavila a chvílemi jsem to dočítal na sílu. Hlavní hrdinka mi moc sympatická nepřišla a to asi ovlivnilo mé celkové hodnocení knihy.

Kudlanka03
08.09.2022

Jarka trhne hlavou. Dej mi svátek, na co si tu hraješ?Co jsi se tak nestarala o svojeho tatu, když pil?
Takto se Jarka rozohní ke konci knihy. Přiznám se, že je to delší čas, kdy jsem ji četla.
Cítím ale pořád ten pocit, když jsem ji dočetla. A kde byly ty mega vtipný pasáže? Kde je to, kvůli čemu jsem si ji koupila? Ano, tenkrát, před těmi pár lety jsem ještě měla od knih jakási očekávání. To se nemá dělat. A nejen s knihami. Někdy jsou to zkrátka příběhy, které nám do života přišly a mají zase odejít bez toho, aby v nás zanechaly kráter poznání a emocí. Ono celkově nářečí, Morava kolem Veselí to je prostě od mého Znojma už dál a tam to fičí jinak.
Kniha je jakousi sondou do duší, co život vzdáleně tuší.
Je to kniha o příchodech a odchodech. O návratech, shledáních i rozchodech a hledání. O tom, o jsme zapomněli. Nechali jsem to v pokoji u našich a odjeli jsme do velkého světa. Což může být třeba i jen metr za značkou, že tady tahle vesnice tu končí.
Za mrazivého nedělního odpoledne, až bude v chodu krb a v něm hromada dřeva, co praská a dává mi teplo až do buňky vezmu tuhle knihu a přečtu si ji znova. Po asi 5ti letech. Pak mi třeba bude připadat i vtipná.

JarníBouře
05.09.2022

Odpočinkové čtení. Příběh mladé holky z Jižní Moravy - takový normální život se vším co přináší......do toho místní nářečí a vesnická drbárna a škatulkování
žádný velký vzrůšo, ale i ta se to celkem dobře četlo, místy jsem se dost nasmála...
Celou knihu jsem byla zvědavá se kterým chlapem vlastně skončí, takže ten závěr mě celkem mile překvapil....