Veselí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi. Nová kniha s autobiografickými prvky se jmenuje Veselí podle Třeštíkové rodného Veselí nad Moravou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386002/veseli-0qh-386002.jpg 3.41652
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (563)

Kniha Veselí

Přidat komentář
NinaLin
16. září

A mně se to líbilo... od této knihy jsem nic nečekala, půjčila jsem si ji v knihovně jako oddechovku a ano byl to takový obyčejný "živý" příběh, mnohdy vtipný, někdy smutný a nakonec jsem se nemohla odtrhnout, i když jsem věděla, že žádný velký zlom nebo pointa nepřijde. A neskutečně sympatická mi byla matka hlavní hrdinky, taková normální ženská, která ví, o čem je život a že je potřeba jej občas chytnout za pačesy, než nám proteče mezi prsty …

RipaRiba
14. září

Takový povrchní příběh plácání se ve vlastním naivním a těžce nevyzrálém životě.


JankaV80
13. září

Takže, co sem napsat o knize, která mě naprosto žádným způsobem nezaujala? Nejen, že nechápu, jak autorka může být jedna z nejprodávanějších v ČR (to jako opravdu?), nechápu ani to, že kniha má téměř 70% tady na Databázi. No, za mě určitě nedoporučuji, nelíbil se mi ani příběh (nuda, nuda, vopruz), ani styl vyprávění.

Booksaddict
04. září

Opět se ukázalo, že nejprodávanější automaticky neznamená nejlepší. Celou knížku jsem se musela oprostit od toho, že je mi autorka jako člověk bytostně nesympatická, a pak to bylo lepší. Styl psaní mi moc nevyhovuje, autorka používá buď krátké věty, nebo krátké větičky, které oddělí čárkami a je z toho věta na odstavec. Matku Elišky bych chtěla potkat v reálném životě, protože to byla řízkyně jako blázen :) Stejně jako u předloh Viewegha si dokážu představit, že bude i tato kniha dřív nebo později zfilmovaná a něco mi říká, že trhák to nebude.

zdenaR
04. září

Lehké zklamání, od autorky jsem čekala více.
Kniha je sice čtivá, ale děj plyne neuspořádaně, postavy nejsou příliš věrohodné a hlavní hrdinka mi byla nesympatická.
Asi jsem pedant, ale velmi nevěrohodně na mě působilo rychlé a snadné otevření specifického obchodu a jeho následné nefungování - z čeho tedy žila?
Přesto si asi ještě něco od autorky přečtu.

nikaxxx
02. září

Několik dní jsem přemýšlela, jaký dojem ve mně kniha vlastně zanechala...
Je jasné, že ani po přečtení "Veselí" se Radka Třeštíková nestane mojí oblíbenou autorkou, přesto mě (ve druhé polovině) příběh dokázal pohltit a rozlítostnit - zkrátka zahrál na citlivou strunu.
Přesto, nemůžu hodnotit více, jak třemi hvězdičkami. Styl autorčina psaní mi není sympatický a byť měl být příběh příběhem "ze života", většina děje mě nedokázala zaujmout a bavit. A co jsem opravdu hodně postrádala, bylo nějaké zakončení...
Hodnotím sice průměrně, ale i tak je pro mě tato kniha autorčinou nejlepší (z těch, co jsem přelouskala) a věřím, že si dokáže najít nadšené čtenáře.

alkazemka
01. září

Tak to teda bylo takové potěšení, jako už dlouho ne (...hm....nepíšu to náhodou nějak moc často...?) Ale když to se nedá jinak říct. A neznamená to vůbec, že by to byla zrovna červená knihovna, ba právě naopak! Radka Třeštíková se s tím vůbec nemaže a nastavuje takové zrcadlo našim životům, jako ona to umí. Jenže to je právě TO! Jednomu při čtení dojde, jak jsou všechny ty malé nedůležité věci vlastně důležité, jak nás malichernosti zvedají ze židle a ty velké necháváme mnohdy kolem sebe proplout. A jak je vlastně dobře, že se to všechno děje, protože kdyby to tak nebylo, byl by život hrozně plytký, což rozhodně není. Navíc, jako bonus, jsou všechny ty každodennosti podány s velkým umem, láskou, úctou, pochopením, nadhledem a humorem.
Možná v mém vnímání téhle nádherné knížky sehrál nějakou roli fakt, že je to příběh z Moravy, čili tady od nás, z domova. Ale jestli jo, tak jenom hrozně malou, fakt jen štěk, bo.... totok musí potěšiť fakt každého.
Obvykle když dočtu knížku, tak už cítím v břiše těšení na další. Tentokrát to ale v sobě nechám chvíli dodýchat.....

"Lásku, kterou nechceme, si vezme někdo jiný."

n.noi
01. září

Kniha mě docela zklamala. Ústřední hrdinka se hledá a k tomu zase střídá chlapy jako ponožky. Jediné co mě na knize bavilo byl moravský dialekt. Ale rozuzlení podobné jako v knize To prší moře. Možná je lepší zvolit jiné téma pro psaní, zpackaných životů máme kolem sebe dost.

1 ...

Doporučujeme

Návrat zabijáka
Návrat zabijáka
Ulička hanby
Ulička hanby
Nejlepší víkend
Nejlepší víkend
Dvě zrcadla
Dvě zrcadla