Veselí

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi. Nová kniha s autobiografickými prvky se jmenuje Veselí podle Třeštíkové rodného Veselí nad Moravou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386002/veseli-0qh-386002.jpg 3.41788
Romány, Literatura česká
Vydáno, Motto

Kniha Veselí

Aranel15
včera

Knihy od paní Třeštíkové dokáží výborně vtáhnout do děje a ani u této knihy tomu nebylo jinak. Eliška se vrátila do rodného městečka najít v minulosti klíč k současnosti, ale já vlastně nevím, jestli se jí to povedlo. S žádným mužem nezakotvila, z rodiny jí poblíž nikdo nezůstal a krámek jí nefunguje, takže těžko odhadnout jakou další cesto se bude její život ubírat.

Martinaa24

Když jsem tu četla ty recenze, říkala jsem si, že knížka nebude nic moc, ale nakonec se mi moc líbila a dokonce jsem se i pousmála v různých situacích hlavní postavy Elišky. Kniha se četla dobře a je to příběh z běžného života.

Mirkatka
13. únoraodpad!

Tahle kniha mě vůbec nezaujala. Opravdová nuda. Pořád jsem čekala, že se to ke konci změní, ovšem nedočkala jsem se. Poslední kniha, kterou jsem si od Třeštíkové koupila.

ludek.n

Původně jsem si myslel, že název románu Radky Třeštíkové odkazuje na stav mysli jejích protagonistů a že to tedy bude taškařice non plus ultra. Pak jsem ale zjistil, že ve skutečnosti se jedná o místo - Veselí nad Moravou, kde hlavní hrdinka Eliška prožila dětství a kam se nyní, po několika prohrách, vrací, aby našla samu sebe a možná i něco víc (nebo méně?). Co na tom koneckonců záleží. Radka Třeštíková píše s nadhledem, prostě a nekomplikovaně. Jednoduchý příběh, který ve své podstatě nikam nesměřuje, přesto se dokáže blýsknout řadou trefných postřehů a nabídnout dokonale uvolněnou atmosféru, rozhodně nenudí. Decentní humor a lehounká ironie, která má hlavu a patu, přitom se vám netlačí do hlavy za každou cenu, je osvěžující. Některá témata zabrnkají na vážnou strunu, ale protože na sebe nestrhnou veškerou pozornost, čtenář může zůstat nad věcí a v oddechovém rytmu se bavit společně s Eliškou, Hynkem, Standou, Lenkou, Jarkou i dalšími postavami, kterým Radka Třeštíková vdechla život a nechala je radovat se, zápasit, trápit se, milovat, prohrávat a vítězit v městečku Veselí nad Moravou.

regulax

Nenáročná oddechová autorka. Neurazí, nepřekvapí. Nářečí a humor bylo příjemným oživením příběhu.

Vydra57

Plastelínová hrdinka přišedší z Prahy pluje v marasmu moravského konce světa, kde všichni bez ohledu na vzdělání , osobní historii i sociální pozici mluví slováckým nářečím. Když plutí pokračovalo ještě v polovině knihy a přidalo se zkomolené valašské pojmenování pro rujného Valacha - ogar, zde ogara !!!, už jsem to nedala. Nedočetla jsem.

hvozdik

Dobré. Vtipné, ironické, uvolněné, takové od srdce psané. Místy křehké a místy velmi osobní a bolavé. Zapeklitý příběh nehledejte, o to tu vůbec nejde. A tím líp.

Kris.Tyna

Knížky od Radky Třeštíkové beru jako oddechovou literaturu a nic od nich neočekávám, proto jsem byla velmi příjemně překvapená. Vlastně co, překvapená, prostě mě to fakt bavilo. Vždycky jsem knížku v noci odložila, až když jsem fakt nemohla udržet otevřené oči :D Je to prostě ze života, bavil mě ten životní chaos hlavní hrdinky, potřeštěná matka, kamarádky, Veselí a okolí, které je mi dobře známé, plakala jsem, když jsem četla stránky o tatínkovi, prožívala jsem každé slovo, zažila jsem podobnou situaci s mým velmi blízkým členem rodiny a myslím, že Radka vycházela též ze svých zkušeností.. Pár knih jsem od ní už přečetla, v kterémsi komentáři jsem psala, že Bábokovky jsou za mě její nejlepší knížka ale ne, je to tahle.