Veselí

Veselí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386002/bmid_veseli-0qh-386002.jpg 3 2405 686

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi. Nová kniha s autobiografickými prvky se jmenuje Veselí podle Třeštíkové rodného Veselí nad Moravou.... celý text

M.kanička
11.03.2022 2 z 5

Jako oddechovka dobrý. Rychle přečteno ale ze by utkvěla v paměti to ne. Po přečtení jsem skoro hned zapomněla o čem kniha byla. Stejně tak jako u ostatních knihách od Třeštíková.

Zdenka1978
05.03.2022 5 z 5

Skvělá kniha.

Michelleee
18.02.2022 3 z 5

Oddechová kniha, žádný zázrak.

ladaha
11.02.2022

Poslouchám jako audioknihu, přednes Zuzany Ščerbové dokonalý! Hlavní hrdinka je mi nesympatická (stejně jako autorka), ale když přijmete její prožitky jako komediální nadsázku, docela se pobavíte. U scény ze cvičení matek s dětmi jsem se smíchem skoro po... :D :D :D

AryaQueen
09.02.2022 3 z 5

Prostředí Moravy mi bylo velice sympatické, příběh taková oddychovka, ale ty otevřené konce jsou k vzteku...

Toňula
30.01.2022 1 z 5

Nedočteno,kniha mě zoufale nebavila, hrdinka nesympatická, rodiče i místní mluvící nářečím nevěrohodní..děj nijaký..zklamání..

zimolka
10.01.2022 3 z 5

Začátek knihy úžasný ,ale postupně mě jaksi dějově kniha přestávala bavit.

iva1154
03.01.2022 3 z 5

Příjemná sonda do hlubin vesnického života na jižní Moravě. Dobře jsem se u ní pobavila a odpočinula jsem si u ní.

Věruška994
03.01.2022

Zbytečně popsaný papír! Aneb jak přemoudřelá "Pražačka" přijíždí do rodného města, všemi a vším opovrhuje, vyspí se s každým chlapem. A co?? První a poslední kniha od autorky. Nikdy více.

MarceD.
03.01.2022 4 z 5

První, co jsem od Třeštíkové četla. Moc jsem nevěděla, co od toho čekat. Reakce na ni jsou velmi rozporuplné. Mně se to líbilo. Líbil se mi styl psaní, líbilo se mi, že to bylo o ničem a vlastně o všem. Navíc snad každý kolem sebe máme nějaké ty Elišky, Lenky, Jarky nebo Hynky...

Lucieenka
30.12.2021 3 z 5

Pro mě oddechová kniha, která se čte lehce a svižně. Občas i pobaví, ale hluboký pocit ve vás nezanechá.

ctuvnoci
12.12.2021 2 z 5

Už dlouho mi nebyla hlavní postava tak vyloženě nesympatická. Snad jediné, co mi bylo blízké, je slovácké nářečí, moje rodné. Pár podařených vtipů nebo komentářů situace.

janii0943
08.12.2021 4 z 5

Zatím jsem měla možnost si vyslechnout audiokniha, chystám se ale i na klasickou knížku. Líbí se mi, že v knížce se každý z nás najdeme. Každý se vrací domů, tam kde to zná. Ať už jsou návraty šťastné, že zoufalství, nebo z jakéhokoliv důvodu. Krásný a hlavně pravdivý popsány život z města zpět na vesnici. ️ Já doporučuji.

Aisha.H
04.12.2021 5 z 5

Knihy od Radky Třeštíkové čtu moc ráda. Tuto jsem dlouho odkládala z osobních důvodů. Teď jsem našla sílu a přečetla ji. A děkuji za ni. Nádherně popsané pocity z období, kdy přestáváme být dětmi jednou provždy. Pohlazení na duši a trochu jsem si i poplakala.

Abia
30.11.2021 4 z 5

Vzala jsem jí z regálu v knihovně tak nějak naslepo. Hodnocení zde mě odrazovalo, ale poslední kniha autorky se mi líbila a většině ne. A bylo to dobré, táhlo mě to číst. Půl rodiny mám na Moravě, dost situací jsem znala i ten návrat domů. Mně to přišlo lidské, ze současnosti, vtipné a hodně odhalující lidi.

bookwoman
19.11.2021 4 z 5

I když jsem knihu kvůli nedostatku času párkrát odložila, tak vždycky, když jsem se k ní vrátila, mě bavila a četla se dobře, rychle a to i přesto, že tak jako v životě, tak i v některých momentech se toho zase tolik nedělo. Je v ní mnoho vtipných momentů, autorka umí velmi dobře podat situace hlavní hrdinky tak, aby to bylo opravdu zábavné. Bavily mě také věty, výroky v moravském dialektu, přidalo to knize zajímavost a autentičnost. Velmi mě bavil také sarkasmus hlavní postavy. Aby to nebylo jenom veselé, tak mi přišla velmi smutná a bezradná situace otce Elišky, ale líbí se mi, že autorka psala reálně a nepopisovala jenom přikrášlené situace. Jako odpočinkové a nenáročné čtení za mě ano.

Alex.rrr
18.11.2021 4 z 5

Přiznám se, že nejsem autorčin fanda, ale ta knížka mě dostala. Je to takové svěření, trochu zpověď, trochu deník, obyčejné holky o životě. Ne vždy musí mít vše happyend. Za mě postupem knihy lepší a lepší. Celkem musím dát i kladné hodnocení za vtipy a vtipné narážky, v několika jsem se našla a nebyly přehnané. Super.

Teseme
14.11.2021 5 z 5

V hlavní postavě jsem se tak trochu našla, kniha se mi moc líbila. Návraty prostě nemusí být vždy veselé.

christiey14
04.11.2021 3 z 5

Pro mě první knížka od této autorky a vlastně ani nevím jak hodnotit. Začala jsem jí číst už asi před rokem, ale musela jí odložit a dostala se k ní až teď. Bylo pro mě nějakým způsobem hrozně těžké se do knihy vůbec začíst.. Příběh jinak celkem fajn, ale že bych si knihu přečetla podruhé se asi nestane.

PoetickaM
23.10.2021 3 z 5

Knihu jsem právě dočetla. Dostala jsem jí od dcery, která je ve věku Elišky. Abych prý měla představu, co se teď čte, když čtu převážně básně a klasiku. No škoda, že nemám doma kokain,nebo aspoň slivovici. Tak jsem si udělala kafe a šla se dívat na hvězdy. Tož asi tak.......