Veselí

Veselí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386002/bmid_veseli-0qh-386002.jpg 3 2405 686

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi. Nová kniha s autobiografickými prvky se jmenuje Veselí podle Třeštíkové rodného Veselí nad Moravou.... celý text

gargamelka
16.09.2018 5 z 5

První setkání s knihou- díky její obálce. Ta má dle mého názoru zdařilý a hlavně onen hravý, veselý design. Při bližším ohledání má přebal jistý odkaz na hlavní motivy z knihy:) Skvělé je promítnutí moravského dialektu, humoru a lokality do knihy.
Ti, co Radku sledují na FB či Instagramu vědí, že autobiografické je téma nefunkčního kotle a vztahu s mámou a tátou. Líbí se mi autorčina dlouhá souvětí se širší slovní zásobou (je vidět respekt k češtině a ne jen komunikace formou zkratek a formou emoji, do kterých chtě nechtě upadáme), kdy děj není plytký a chtivě se čte.
Kniha o životě, emocích, vztazích, odchodu, mouder.. Chvílemi se bavíte a pak najednou přijde něco méně optimistického... Díky ději se setkáme s pozlátkem soc. sítí, se Šmejdy a také o tom jak má babička zakramařený kredenc vánočními dárky, které doposud nevyndala, ale jsou její, tak si s nimi může dělat co chce, žejo. V knize se tak nějak pozname a nebo naše okolí. A taky že domov máme jen jeden

"Když máš něco fakt rád, musíš to umět pustit".
"Bav se s volem o sobotě, když jdeš v pátek na porážku."
"Lásku, kterou nechceme, si vezme někdo jiný."

...a buďme veselí :)

PetraM64
16.09.2018

Úplně jiná Třeštíková, ale ještě lepší než Bábovky, které u mě doposud vedly.

hana1070
15.09.2018 4 z 5

Musím uznat, že Veselí je výrazně lepší, než předchozí dvě knihy, kterou jsem od Radky Třeštíkové četla. Zacílení na jednu hrdinku, humor, znalost místních poměrů a jazyka (nářečí je super nápad), možná trochu generační zkušenost, to vše v mých očích autorku trochu rehabilitovalo:-)

klaraj093
15.09.2018 2 z 5

Nejdřív jsem to nechtěla dočíst.. Ale nakonec jsem se přemohla.. Vůbec mě to nebavilo.. Četla jsem od ní zatím jen Bábovky a ty stále vedou..

KlaraMar
14.09.2018 odpad!

Miluji Trestikovou, tato mě však zoufale nebavila.. i ten styl psaní a vykreslení hlavní postavy...jako by to nepsala ona.. nebavilo, velké zklamání. Čekala jsem napjatě a těšila se. Bohužel

zberry
14.09.2018 5 z 5