Lenka276 Lenka276 komentáře u knih

Nádherně zpracovaná kniha velmi smutného tématu. Moc děkuji paní autorce, že popsala události velmi málo známé. Životická tragédie je další obrovské neštěstí v našich dějinách. Srozumitelně a poutavě popsáno. Velmi silné téma.

21.02.2024 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Nádherná kniha, která ve mě na dlouho zanechala velmi silné pocity. Určitě bych si ji chtěla přečíst znovu, jako že to jinak nedělám. Jinak bylo vše řečeno níže. Moc krásný, silný příběh.

15.01.2024 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Nádherná kniha, prostě TOP! Neuvěřitelný příběh o statečnosti bratrů, kteří splnili slib otci. Osobně jsem navštívila mlýn v Hoslovicích, kde bratři žili, všude jsem tam bratry viděla :-), velmi silný zážitek. Velmi chválím pana spisovatele, děkuji za knihu.

04.01.2024 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Náhodně objevená kniha od Jiřího Hájíčka, moc pěkná, zajímavé téma.

12.03.2024 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Velmi pěkná rodinná sága. Bonusem jsou popsané historické události, o kterých jsem mnoho nevěděla. V roce 1948 přijalo Československo cca 25.000 řeckých uprchlíků, v Řecku byla občanská válka. Hlavní postavou je dívka Sotiria a její rodina, vypráví o svých pocitech, životě řecké komunity v ČSSR, životních snech, ideálech. Kniha je velmi dobře napsaná, osobně miluji řecké ostrovy, při čtení jsem se úplně přenesla do Řecka. Děkuji paní spisovatelce.

01.03.2024 5 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Nádherná kniha, velmi dobře napsaná. Zajímavé téma, že ani po válce není vyhráno.

12.03.2024 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Nádherná kniha, stejně jako Až uvidíš moře. Paní autorka umí moc hezky, poutavě a srozumitelně psát. Člověk se z jejich knih dozví o historických událostech, které nejsou úplně známé. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Jasných 5 hvězdiček.

06.05.2024 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Přečteno jedním dechem, moc hezké.

22.04.2024 4 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Chvílemi mě při čtení mrazilo....určitě k zamyšlení, jak snadno jsou děti zneužitelné. Děkuji za tuto knihu.

18.03.2024 4 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Dávám plný počet hvězdiček, protože se celkově ztotožňuji s autorovými názory na výchovu. Rozhodně nejsem zastáncem volné výchovy, kdy si děti dělají co chtějí. V mnoha situacích jsem se viděla :-). Moc hezké čtení, rychle přečteno.

26.02.2024 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Mě se kniha moc líbila, mám Štiftera ráda!

07.05.2024 4 z 5

Šílená Šílená Louisa Treger

Pro mě byla kniha moc zajímavá, nevadilo mi ani "mamka a taťka". Zajímavé události z psychiatrické léčebny v USA, Blackwellův ostrov, o postavení žen ve společnosti v 19. století.

07.05.2024 4 z 5

Lastočka Lastočka Jitka Závodná

Kniha je rozdělená do několika částí. Pro mě byla nejzajímavější část o pobytu v Rusku. Jinak hezky napsáno, těžké téma 50. let.

15.04.2024 4 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Krásná kniha o těžkém životě našich předků.

21.02.2024 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Celkem pěkné čtení, téma pro mě bylo zajímavé, problémy v rodině, úmrtí matky. Psáno klasicky po "Soukupovsku". Hezky se četlo, úplně jsem se sžila s hlavními hrdiny. Typická Soukupová.

21.02.2024 3 z 5

Hotel Atlantic Hotel Atlantic Barbora Šťastná

Pro mě velmi zajímavé téma, nevěděla jsem o plavení Židů do Palestiny. Postavy, vztahy hezky vylíčené, přesto jsem se místy nemohla úplně začíst, kniha se trochu "táhla". Ale moc pěkné.

13.02.2024 3 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

První část knihy, příběh Heleny, mě zaujal nejméně. Až bych řekla, že jsem se nemohla pořádně začíst. Prostřední část Kája byla lepší a nejvíce mě bavila Šárka. Tam to mělo celkem spád. Příjemné odpočinkové čtení.

01.02.2024 3 z 5

Volyňská rapsodie Volyňská rapsodie Anna Strnadová

Nádherně zpracovaná kniha. Velmi srozumitelně popsané dějiny - dokumentární část, která se prolíná s životními příběhy postav. Češi, kteří si mysleli, že jdou za "lepším". Čekala na ně pouze dřina, bída, strach, banderovci. Moc krásně napsané, úplně na mě dýchala těžká doba, dřina, bezmoc. Pro mě moc poučná kniha, alespoň si člověk může udělat obrázek o dějinách Ruska a Ukrajiny. Určitě si přečtu další knihy od paní spisovatelky.

10.01.2024 5 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Kniha dala určitě paní autorce spoustu práce, můj dojem po přečtení: vlastně jsem se nedozvěděla nic nového, co by všeobecně o řeholnicích nebylo známo. Jinak pohodové čtení

15.04.2024 3 z 5

Velmi hezky popsané osudy hrdinů na území Sudet, předválečné období, války, odsun Němců. Zajímavé, jen ke konci celkem zdlouhavé.

18.03.2024 4 z 5