Hory zpívají přehled

Hory zpívají
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516476/bmid_hory-zpivaji-6461ff9151203.jpg 5 331 331

Rodinná sága o lidské vytrvalosti, křehkosti rodinných pout a odhodlání. Cesta matky, která pro své děti obětuje vše, a spletitá cesta vnučky vyrovnávající se se zděděnou rodinnou zátěží. Kniha Hory zpívají je příběhem několika generací rodiny Tranovy mapujícím téměř celé jedno století vietnamských dějin – od francouzské koloniální nadvlády přes nástup osvobozeneckého levicového hnutí Viet Minh, rozdělení země na severní a jižní část, válku ve Vietnamu až po současnost. Pohnuté dějiny země sledujeme očima houževnaté Dieu Lan a její vnučky Huong. Dieu Lan, narozená v roce 1920, přichází v životě téměř o vše, co měla – o otce, manžela, bratra i nejstaršího syna. Během pozemkové reformy je její rodině zabaven veškerý majetek a ona musí s šesti dětmi uprchnout z rodinné farmy, aby si zachránila holý život. Turbulentní historické změny i nedostatek ale snáší s hrdostí a laskavostí. V 70. letech v Hanoji obchoduje na černém trhu, aby zajistila důstojnější životní podmínky svým blízkým i celé komunitě. Její vnučka Huong začíná dospívat právě ve chvíli, kdy se její příbuzní vydávají bojovat do konfliktu, který rozdělí celou její milovanou zemi i rodinu. Válka ve Vietnamu totiž nebyla pouze mezinárodním ideologickým střetem, ale i občanskou válkou mezi příbuznými.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

The Mountains Sing , 2020

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hory zpívají. Přihlašte se a napište ho.

Kackac77
včera 5 z 5

Ze začátku mě knížka trošku nudila, ztrácela jsem se v těch vietnamských jménech. Ale pak najednou ty jména dosedla, začala jsem se orientovat líp v příběhu, a ten mě vtáhl a už nepustil. Krásný a dojemný příběh. Zároveň jsem se dozvěděla spoustu věcí o vietnamské historii a bylo to opravdu zajímavé. Někdy, když čtu knížky, příběhy v nich, si říkám, co všechno dokáže zvládnou člověk?! Co dokáže vydržet, přežít, ustát?! Mně to pomáhá si uvědomit, jak je ten život proměnlivý a jak je důležité vědět, že vždycky může být hůř, ale zároveň i ty nejhorší situace se můžou obrátit k dobrému.
Knížku vřele doporučuji.

simcat13
12.06.2024 5 z 5

Neskutečný, neuvěřitelný, nádherný. Krásný příběh, který proplujete se slzou na krajíčku dějiny Vietnamu. Nemůžu nic vytknout a je to určitě jedna z knížek, na které nezapomenu.

Becca_
06.06.2024 4 z 5

Ráda čtu knihy, které mě dostávají do jiného místa, kultury a obohacují informacemi z historie. Kniha je ale jinak průměrně napsána.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Zrádci krve, Věž a další knižní novinky (22. týden)

28.05.2023

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Hory zpívají v seznamech

ve Čtenářské výzvě84x